Справа № 523/10558/24
Номер провадження 3/523/4198/24
"02" липня 2024 р. м. Одеса
Суддя Суворовського районного суду міста Одеси Ружицький В.В. розглянувши матеріали адміністративної справи, які надійшли з УПП в Одеській області, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, не працюючого, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 130 КУпАП, -
02.06.2024 року о 09 год. 38 хв. в м. Одеса, по вул.Червонослобідська,88, водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом « Nissan Maxima » з д.н.з. НОМЕР_1 з явними ознаками наркотичного сп"яніння, а саме: бліде забарвлення обличчя . Від проходження огляду на стан сп'яніння у встановленому законодавством порядку в медичному закладі водій, - відмовився , чим порушив вимоги п.2.5 ПДР України.
За цим фактом співробітниками Управління патрульної поліції в Одеській області відносно водія ОСОБА_1 02.06.2024 року, складено протокол про адміністративне правопорушення серії ААД № 814324 за ч. 3 ст. 130 КпАП України.
У судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, про час та дату розгляду справи був повідомлений належним чином, про що свідчить відмітка в протоколі про адміністративне правопорушення, де зазначена дата слухання справи 02.07.2024 року на 10:00 годину, яка була оголошена ОСОБА_1 поліцейським. Крім того, інформація про час та дату слухання справи була розміщена на сайті суду та на інформаційному стенді суду.
У рішенні Європейського суду з прав людини (далі - ЄСПЛ) від 26 квітня 2007 року у справі «Олександр Шевченко проти України» зазначено, що сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатися про стан відомого їм провадження, тому правопорушник мав можливість дізнатися про час та дату слухання справи, і з'явитися у судове засідання для представлення своїх інтересів.
З урахуванням вище зазначеного, відповідно до ст. 268 КУпАП, суд вважає, за можливе розглянути справу без участі особи, яка притягається до відповідальності, явка якої не є обов'язковою.
Вивчивши матеріали справи, встановлено, що вина ОСОБА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.3 ст.130 КУпАП, підтверджена дослідженими матеріалами справи про адміністративне правопорушення, та доведена у повному обсязі зібраними по справі доказами, а саме:
- протоколом про адміністративне правопорушення серії ААД № 814324 від 02.06.2024 року, в якому наведені обставини порушення п.2.5 «Правил дорожнього руху» (а.с.1);
- довідкою про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності протягом року, відповідно до якої ОСОБА_1 двічі притягувався до адміністративної відповідальності , а саме постановами по справі № 523/2581/24 від 11.03.2024 року та по справі № 523/4010/24 року від 19.03.2024 (а.с.2);
- довідкою про належність транспортного засобу , відповідно до якої транспортний засіб
« Nissan Maxima » з д.н.з. НОМЕР_1 не належить гр. ОСОБА_1 (а.с.4);
- довідкою про отримання ( неотримання) особою посвідчення водія, відповідно до якої
гр. ОСОБА_1 отримував водійське посвідчення (а.с.3);
- направленням на огляд водія на стан сп'яніння від 02.06.2024 року (а.с.5);
- письмовим доказом відеодиском на якому зафіксовано вчинення адміністративного правопорушення(а.с.6)
Судом не встановлено наявність обставини, які пом'якшують адміністративну відповідальність.
Обставин, які б обтяжували адміністративну відповідальність, судом не встановлено.
Адміністративне стягнення застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником так і іншими особами.
Задля досягнення вказаної мети, з врахуванням відсутності пом'якшуючих відповідальність обставин, відсутність обтяжуючих відповідальність обставин, майнового стану правопорушника, ступеня вини, особи правопорушника який до адміністративної відповідальності притягався, не працюючий, суд вважає, що має бути призначене покарання у вигляді штрафу в межах санкції статті якою передбачена відповідальність за вчинене адміністративне правопорушення, з позбавленням права керування транспортними засобами, без оплатного вилучення транспортного засобу.
Відповідно до ст.40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Згідно п. 5 ч. 2ст. 4 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року, у разі ухвалення судом постанови про накладання адміністративного стягнення з правопорушника підлягає стягненню судовий збір за ставкою 0,2 розміру мінімальної заробітної плати, що складає 605 грн. 60 коп.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 23,24, 27,30, 34,35, 40-1, 33, ст.130, 221, 268, 284 КУпАП,-
За вчинення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративного правопорушення передбаченого ч.3 ст.130 КУпАП, накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 51 000 тисячі (п"ятдесят однієї ) гривень, з позбавленням права керування транспортними засобами строком десять років.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , судовий збір у розмірі 605 грн. 60 коп. в дохід Держави.
Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду через Суворовський райсуд м. Одеси протягом 10 - ти днів з дня винесення постанови.
Суддя: В.В.Ружицький