Справа № 743/715/24
Провадження №3/743/416/24
04 липня 2024 року селище Ріпки
Ріпкинський районний суд Чернігівської області у складі:
головуючого судді: Кравчук М. В.
за участю секретаря: Довбенко О. М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в селищі Ріпки матеріали, які надійшли від 1 відділу 8 управління Департаменту військової контррозвідки Служби безпеки України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 та проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , військовослужбовця, громадянина України, до адміністративної відповідальності не притягувався,передбаченої частиною 5 статтею 2126 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
До Ріпкинського районного суду Чернігівської області надійшов протокол № 17/8/1-2049 від 22.05.2024 р., з якого вбачається, що 22.05.2024 р. о 10 год 55 хв, знаходячись у будівлі за адресою: АДРЕСА_3 виконуючи покладені наспівробітників СБ України обов'язки, визначені Законами України «Про Службу безпеки України» та «Про контррозвідувальну діяльність», під час проведення огляду особистого ноутбука Acer Aspire F5-571G-33ZC, model №15Q1, серійний номер NXGA2EU010626124E77600, який на момент огляду перебував у користуванні та належить громадянину ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , військовослужбовцю НОМЕР_1 окремого батальйону ТрО військової частини НОМЕР_2 , був встановлений факт пересилання через мережу інтернет, месенджер «Signal» документу «Форма 5.15.doc», розміром 129, 5 КВ, який містить інформацію з обмеженим доступом, а саме з грифом «для службового користування», чим порушив вимоги постанови КМ України від 19.10.2016 р. № 736 «Про затвердження Типової інструкції про порядок ведення обліку, зберігання, використання і знищення документів та інших матеріальних носіїв інформації, що містять службову інформацію». Таким чином, ОСОБА_1 здійснив безоплатне незаконне копіювання інформації, яка зберігається в інформаційних (автоматизованих) системах, у паперовій чи електронній формі, чим вчинив правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 5 ст. 2126 КУпАП.
У судове засідання 04.07.2024 р. ОСОБА_1 не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, в тому числі шляхом розміщення оголошення на сайті судової влади України.
Надаючи правову оцінку обставинам справи, суд звертає увагу на таке.
Частиною 5 статті 2126 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за безоплатне незаконне розповсюдження інформації, яка зберігається в інформаційних (автоматизованих) системах, у паперовій чи електронній формі.
В той же час, як вбачається з фабули протоколу, об'єктивна сторона правопорушення описана як безоплатне незаконне копіювання інформації, яка зберігається в інформаційних (автоматизованих) системах, у паперовій чи електронній формі, що відповідає положенням ч. 4 ст. 2126 КУпАП.
Оскільки суд не має можливості змінювати зміст фабули протоколу на шкоду особі, а викладена у ньому об'єктивна сторона правопорушення не відповідає положенням ч. 5 ст. 2126 КУпАП, то на виконання п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Підстави для вирішення питання про стягнення судових витрат відсутні.
На підставі викладеного і керуючись ст. ст. 2126, 221, 245-249, 276-279, 280-295 КУпАП, суд, -
Провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , передбаченої частиною 5 статті 2126 Кодексу України про адміністративні правопорушення, закрити.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на її оскарження.
Постанова може бути оскаржена до Чернігівського апеляційного суду через Ріпкинський районний суд Чернігівської області особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя М. В. Кравчук