03 липня 2024 року м. ПолтаваСправа № 440/6434/24
Полтавський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді - Удовіченка С.О., розглянув у письмовому провадженні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області , Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії.
ОСОБА_1 звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області , Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області в якому просить:
Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Львівській області від 04.04.2024 року № справи 164350004796, про відмову в призначенні пенсії за віком.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області ідентифікаційний код 13967927, місцезнаходження: 36014, Полтавська область, місто Полтава, вулиця Соборності, будинок № 66) зарахувати до страхового стажу ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 періоди його роботи з 20.07.1986 року по 30.03.2000 року в колгоспі «Жовтень» с. Андріївка Андріївської сільської ради Машівського району Полтавської області та колективному сільськогосподарському підприємстві «Маяк» с. Андріївка Андріївської сільської ради Машівського району Полтавської області та з 01.04.2000 року по 19.03.2002 рік в приватній агрофірмі «Хлібороб» с. Андріївка Андріївської сільської ради Машівського району Полтавської області.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області (ідентифікаційний код 13967927, місцезнаходження: 36014. Полтавська область, місто Полтава, вулиця Соборності, будинок № 66) повторно розглянути заяву ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 про призначення пенсії та з урахуванням правової оцінки, наданої судом у цій справі.
В обгрунтування позовної заяви позивач вказував на протиправність рішення Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області від 04.04.2024 року № справи 164350004796, оскільки подав усі необхідні та можливі документи для призначення пенсії.
Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 03.06.2024 позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі та вирішено проводити розгляд справи у письмовому провадженні.
11.06.2024 до Полтавського окружного адміністративного суду надійшов відзив Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області. У відзиві відповідач проти задоволення позовних вимог заперечував, вказуючи на відсутність правових підстав для призначення пенсії. Стверджував, що оскаржуване рішення прийнято Головним управління Пенсійного фонду України у Львівській області (а.с. 23-26).
25.06.2024 до Полтавського окружного адміністративного суду надійшов відзив Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області. У відзиві відповідач проти задоволення позову заперечував, вказуючи, що при розгляді поданих документів позивачем не надано уточнюючі довідки та відсутня інформація в індивідуальних відомостях про застраховану особу (а.с. 62-67).
Відповідно до приписів статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні), зокрема, справи щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
У справах, визначених частиною першою цієї статті, заявами по суті справи є позов та відзив.
Дослідивши докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, суд встановив наступні обставини.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 є учасником бойових дій, що підтверджується посвідченням НОМЕР_1 (а.с. 8).
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , звернулася із заявою від 28.03.2024 до пенсійного органу, в якій просила призначити пенсію за віком згідно статті 115 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (а.с. 69-72).
Рішенням Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області від 04.04.2024 року № справи 164350004796 відмовлено ОСОБА_1 у призначенні дострокової пенсії за віком (а.с. 68).
Приймаючи вищевказане рішення Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області виходило з того, що вік заявника - 58 років 9 місяців 11 днів, страховий стаж особи становить - 18 років 10 місяців 27 днів. За доданими до заяви документами до страхового стажу не зараховано періоди згідно трудової книжки НОМЕР_2 : період роботи в колгоспі з 20.07.1986 по 31.12.1998 згідно трудової книжки НОМЕР_2 , оскільки для зарахування необхідно долучити уточнюючу довідку про встановлений мінімум та фактично відпрацьовані вихододні видану на підставі первинних документів; періоди з 01.07.2000 по 28.02.2001, з 01.09.2001 по 31.10.2001, з 01.02.2002 по 19.03.2002, оскільки відсутня інформація про даний період роботи в індивідуальних відомостях про застраховану особу.
Не погодившись із відмовою у призначенні пенсії за віком, позивач звернувся до суду з даним позовом.
Надаючи правову оцінку встановленим обставинам та доводам учасників справи, суд виходить з наступного.
Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Пунктом 6 частини першої статті 92 Конституції України визначено, що основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення визначаються виключно законами України.
За правилами частини першої статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, з яким кореспондується обов'язок держави щодо його забезпечення. Реалізація цього обов'язку здійснюється органами державної влади відповідно до їх повноважень.
Надане вищевказаною статтею право деталізоване у Законах України від 05 листопада 1991 року № 1788-XII "Про пенсійне забезпечення" (далі - Закон №1788) та від 09 липня 2003 року № 1058-IV "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (далі - Закон №1058).
Статтею 8 Закону №1058 передбачене право громадян на отримання пенсійних виплат та соціальних послуг.
У статті 1 вказаного Закону № 1058-ІV наведено наступні визначення:
Пенсія - щомісячна пенсійна виплата в солідарній системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, яку отримує застрахована особа в разі досягнення нею передбачуваного цим Законом пенсійного віку чи визнання її інвалідом, або отримують члени її сім'ї у випадках, визначених цим Законом.
Страхові внески - кошти відрахувань на соціальне страхування, збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені (які підлягають сплаті) згідно із законодавством, що діяло раніше; надходження від сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, що спрямовуються на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування;
Страхувальники - це роботодавці та інші особи, які відповідно до закону сплачують єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та/або є платниками відповідно до цього Закону.
За приписами пункту 1 частини першої статті 24 Закону № 1058-ІV страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.
Відповідно частини другою статті 24 Закону № 1058-ІV страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку - на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом, а також даних, включених на підставі цих документів до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Згідно із пунктом 4 частини першої статті 115 Закону № 1058-ІV право на призначення дострокової пенсії за віком мають військовослужбовці, особи начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейські, які брали участь у бойових діях, в антитерористичній операції в районах її проведення, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях в районах їх здійснення та/або безпосередньою участю у здійсненні заходів, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, а також ті, яким встановлено інвалідність внаслідок поранення, контузії, каліцтва, отриманих під час захисту Батьківщини або під час виконання інших обов'язків військової служби (службових обов'язків), або внаслідок захворювання, пов'язаного з перебуванням на фронті, виконанням інтернаціонального обов'язку чи безпосередньою участю в антитерористичній операції в районах її проведення, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях в районах їх здійснення та/або безпосередньою участю у здійсненні заходів, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, дружини (чоловіки), якщо вони не взяли повторний шлюб, і батьки військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейських, які померли (загинули) у період проходження військової служби (виконання службових обов'язків) чи після звільнення із служби, але внаслідок поранення, контузії, каліцтва, отриманих під час виконання обов'язків військової служби (службових обов'язків), захворювання, пов'язаного з перебуванням на фронті, ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи, виконанням інтернаціонального обов'язку чи безпосередньою участю в антитерористичній операції в районах її проведення, у здійсненні заходів із забезпечення націдповідача (для юридичних осіб) або прізвище, ім'я та по батькові (для фізичних осіб), місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), код ЄДРПОУ/реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб), за його наявності, або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України) задовольнити (частково/повністю). Особи, яким надано статус особи, на яку поширюється чинність Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", до набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законів України щодо уточнення норм, що регулюють питання визначення категорій осіб, які визнаються ветеранами війни та членами сімей загиблих Захисників і Захисниць України, та надання їм соціальних гарантій" з числа осіб, зазначених у статтях 10 і 10-1 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", продовжують користуватися правом на призначення дострокової пенсії за віком відповідно до цього пункту, передбаченим для членів сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України, без заміни відповідного посвідчення.
Згідно з статтею 62 Закону України "Про пенсійне забезпечення" основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Також, згідно із статтею 48 Кодексу законів про працю України трудова книжка є основним документом про трудову діяльність працівника.
Згідно записів трудової книжки колгоспника НОМЕР_2 від 08.02.1989 (а.с. 11), позивач працював в колгоспі "Жовтень" з 20.07.1986 по 30.03.2000, а з 01.04.2000 по 19.03.2002 в ПАФ "Хлібороб", у розділі "Відомості про роботу" трудової книжки колгоспника наявні наступні записи про фактично виконаний та встановлений мінімум трудової участі в господарстві, тобто кількість вироблених трудоднів:
- за 1986 рік вироблених мінімумів трудової участі за рік - 99, при встановленому мінімумі 90;
- за 1987 рік вироблених мінімумів трудової участі за рік - 248, при встановленому мінімумі 270;
- за 1988 рік вироблених мінімумів трудової участі за рік - 282, при встановленому мінімумі 270;
- за 1989 рік вироблених мінімумів трудової участі за рік - 290, при встановленому мінімумі 270;
- за 1990 рік вироблених мінімумів трудової участі за рік - 235, при встановленому мінімумі 270,
- за 1991 рік вироблених мінімумів трудової участі за рік - 80, при встановленому мінімумі 270,
- за 1992 рік вироблених мінімумів трудової участі за рік - , при встановленому мінімумі 270;
- за 1993 рік вироблених мінімумів трудової участі за рік - 291, при встановленому мінімумі 270;
- за 1994 рік вироблених мінімумів трудової участі за рік - 259, при встановленому мінімумі 270;
- за 1995 рік вироблених мінімумів трудової участі за рік - 250, при встановленому мінімумі 250;
- за 1996 рік вироблених мінімумів трудової участі за рік - 312, при встановленому мінімумі 250;
- за 1997 рік вироблених мінімумів трудової участі за рік - 212, при встановленому мінімумі 250,
- за 1998 рік вироблених мінімумів трудової участі за рік - 269, при встановленому мінімумі 250,
- за 1999 рік вироблених мінімумів трудової участі за рік - 156, при встановленому мінімумі 250;
- за 2000 рік вироблених мінімумів трудової участі за рік - 28, при встановленому мінімумі - ;
- за 2001 рік вироблених мінімумів трудової участі за рік - 205, при встановленому мінімумі - ;
- за 2002 рік вироблених мінімумів трудової участі за рік - 212, при встановленому мінімумі - .
При цьому, у трудовій книжці колгоспника НОМЕР_2 від 08.02.1989 містяться записи про суми нарахованих грошових коштів.
Згідно архівної довідки КЗ "Машівський трудовий архів" Машівської селищної ради Полтавської області від 18.03.2024 № 68/01-11/1 (а.с. 13) ОСОБА_1 :
- у 1986 році відпрацював 99 людиноднів, при встановленому мінімумі 99 днів, нараховано коштів за рік - 555,79;
- у 1987 році відпрацював 248 людиноднів, при встановленому мінімумі 270 днів, нараховано коштів за рік - 1499,98;
- у 1988 році відпрацював 282 людиноднів, при встановленому мінімумі 270 днів, нараховано коштів за рік - 2067,58;
- у 1989 році відпрацював 290 людиноднів, при встановленому мінімумі 270 днів, нараховано коштів за рік - 1652,10;
- у 1990 році відпрацював 237 людиноднів, при встановленому мінімумі 270 днів, нараховано коштів за рік - 1420,93;
- у 1991 році відпрацював 80 людиноднів, при встановленому мінімумі - днів, нараховано коштів за рік - 775,16;
- у 1993 році відпрацював 291 людиноднів, при встановленому мінімумі 270 днів, нараховано коштів за рік - 833177;
- у 1994 році відпрацював 259 людиноднів, при встановленому мінімумі 270 днів, нараховано коштів за рік - 5808000;
- у 1995 році відпрацював 250 людиноднів, при встановленому мінімумі 250 днів, нараховано коштів за рік - 26482000;
- у 1996 році відпрацював 312 людиноднів, при встановленому мінімумі 250 днів, нараховано коштів за рік - 1704,75;
- у 1997 році відпрацював 214 людиноднів, при встановленому мінімумі 250 днів, нараховано коштів за рік - 1104,83;
- у 1998році відпрацював 269 людиноднів, при встановленому мінімумі 250 днів, нараховано коштів за рік - 930,92;
- у 1999 році відпрацював 269 людиноднів, при встановленому мінімумі 250 днів, нараховано коштів за рік - 376,88.
Відповідно до архівної довідки Архіівного відділу Полтавської районної державної адміністрації від 28.03.2024 № 01-41/18 рішенням загальних зборів колгоспників колгоспу “Жовтень” с.Андріївка Андріївської сільської ради Машівського району Полтавської області протокол №3 від 20.11.1992 реорганізовано колгосп “Жовтень” у колективне сільськогосподарське підприємство “Маяк” с.Андріївка Андріївської сільської ради Машівського району Полтавської області, яке зареєстровано розпорядженням голови Машівської районної державної адміністрації №249 від 15.12.1992. Рішенням загальних зборів членів колективного сільськогосподарського підприємства “Маяк” с.Андріївка Андріївської сільської ради Машівського району Полтавської області, протокол №2 від 15.02.2000 реорганізовано колективне сільськогосподарське підприємство “Маяк” в приватну агрофірму «Хлібороб» с.Андріївка Андріївської сільської ради Машівського району Полтавської області, яке зареєстроване розпорядженням голови Машівської районної державної адміністрації №96 від 29.02.2000 “Про державну реєстрацію приватної агрофірми «Хлібороб» (а.с. 16).
Крім того статті 56 Закону №1788 визначає, що стаж роботи в колгоспі за період після 1965 року обчислюється за фактичною тривалістю роботи тільки тоді, коли член колгоспу не виконував встановленого мінімуму трудової участі в громадському господарстві без поважних причин. Тобто, для неврахування до трудового стажу при його обчисленні часу роботи в колгоспі, або певного його періоду, необхідно встановити невиконання членом колгоспу встановленого у господарстві мінімуму трудової участі, а також те, що невиконання встановленого мінімуму трудової участі відбулось з вини члена колгоспу за відсутності поважних причин.
Однак, у трудовій книжці колгоспника відсутні відомості про невиконання позивачем під час роботи в колгоспах встановленого мінімуму трудової участі без поважних причин.
Таким чином, в частині не зарахування спірних періодів відповідачем допущено надмірний формалізм, наслідком чого стало порушення прав та інтересів позивача, як пенсіонера.
Зазначена правова позиція узгоджується з правовою позицією, яка викладена у постановах Верховного Суду від 24 травня 2018 року у справі № 490/12392/16-а (адміністративне провадження № К/9901/2310/18), від 30 вересня 2019 року у справі № 63 8/18467/15-а (адміністративне провадження № К/9901/17572/18).
Враховуючи вищевикладене, судом констатовано, що відповідачем протиправно не зараховано до страхового стажу позивача періоди роботи з 20.07.1986 по 31.12.1991 та з 01.01.1993 по 31.12.1998.
Таким чином, суд приходить до висновку, що Головним управлінням Пенсійного фонду України в Львівській області передчасно прийнято рішення від 04.04.2024 №164350004796, про відмову в призначенні пенсії за віком.
Стосовно вимоги позивача зарахувати до трудового стажу періоди роботи з 01.01.1999 по 30.03.2000 у КСП "Маяк" та з 01.04.2000 по 19.03.2002 в ПАФ "Хлібороб", суд зазначає наступне.
Як зазначено судом вище, відповідно до архівної довідки КЗ "Машівський трудовий архів" Машівської селищної ради Полтавської області від 18.03.2024 № 68/01-11/1 ОСОБА_1 у 1999 році відпрацював 269 людиноднів, при встановленому мінімумі 250 днів, нараховано коштів за рік - 376,88.
Згідно довідок КЗ "Машівський трудовий архів" Машівської селищної ради Полтавської області від 18.03.2024 №68/01-11/2 та № 68/01-11/3 ОСОБА_1 за період з 01.01.2000 по 31.12.2000 відпрацьовано у квітні 17 днів, отримано у квітні заробітну плату 36,04 (а.с. 14-15).
Відповідно до витягу з Реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування (Форма ОК-5) у 1999 році за ОСОБА_1 КСП "Маяк" сплачено страхові внески за січень, лютий, березень, квітень, вересень, жовтень, листопад, грудень; у 2000 році за ОСОБА_1 ПАФ "Хлібороб" сплачено страхові внески за квітень та травень; у 2001 році за ОСОБА_1 ПАФ "Хлібороб" сплачено страхові внески за березень, квітень, травень, червень, липень, серпень, листопад, грудень; у 2002 році за ОСОБА_1 ПАФ "Хлібороб" сплачено страхові внески за січень (а.с. 78-80).
Згідно довідки про страховий стаж ОСОБА_1 , останньому за період з 01.01.1999 по 30.04.1999 зараховано стаж - 4 місяці, за період з 01.09.1999 по 11.01.2000 зараховано стаж - 4 місяці, за період з 01.02.2000 по 29.02.2000 зараховано стаж - 1 місяць, за період з 01.04.2000 по 30.06.2000 зараховано стаж - 3 місяці, за період з 01.03.2001 по 31.08.2001 зараховано стаж - 6 місяців та за період з 01.11.2001 по 31.01.2002 зараховано стаж - 3 місяці (а.с. 73).
Враховуючи вищевикладене Головним управлінням Пенсійного фонду України у Львівській області зараховано періоди роботи ОСОБА_1 КСП "Маяк" та ПАФ "Хлібороб" з 01.01.1999 по 30.04.1999, з 01.09.1999 по 11.01.2000, 01.02.2000 по 29.02.2000, 01.04.2000 по 30.06.2000, з 01.03.2001 по 31.08.2001 та з 01.11.2001 по 31.01.2002.
При цьому, періоди роботи позивача з 01.07.2000 по 28.02.2001, з 01.09.2001 по 31.10.2001, з 01.02.2002 по 19.03.2002 в КСП "Маяк" та ПАФ "Хлібороб" не підтверджені наявними в матеріалах справи доказами.
Так, позивач просить суд зобов'язати територіальний орган Пенсійного фонду України зарахувати до трудового стажу період з 01.04.2000 по 19.03.2002, однак навіть із записів трудової книжки випливає, що ОСОБА_1 у 2000 році відпрацював 28 людиноднів, у 2001 році 205 людиноднів та у 2002 році 30 людиноднів.
Щодо вимоги зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області зарахувати до страхового стажу ОСОБА_1 періодів роботи та зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 про призначення пенсії та з урахуванням правової оцінки, наданої судом у цій справі, суд зазначає наступне.
Згідно із пунктом 4.2 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 №22-1, згідно із яким, після реєстрації заяви та сканування копій документів засобами програмного забезпечення за принципом екстериторіальності визначається структурний підрозділ органу, що призначає пенсію, який формує атрибути сканованих документів (із зазначенням часу їх створення), електронну пенсійну справу.
У справі, яка розглядається встановлено, що заява позивача від 28.03.2024 за принципом екстериторіальності розглянута Головним управлінням Пенсійного фонду України у Львівській області, а тому відсутні правові підстави для зобов'язання Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області зобов'язувати вчиняти дії в частині зарахування страхового стажу та повторного розгляду заяви.
Оскільки в ході розгляду справи суд дійшов висновку щодо передчасності прийняття Головним управлінням Пенсійного фонду України в Львівській області рішення від 04.04.2024 №164350004796, про відмову в призначенні пенсії за віком, а тому суд вважає за необхідне визнати таке рішення протиправними та скасувати та зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області зарахувати до страхового стажу ОСОБА_1 періоди його роботи з 20.07.1986 по 31.12.1991 та з 01.01.1993 по 31.12.1998 в колгоспі «Жовтень» та КСП «Маяк», та повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 28.03.2024 про призначення пенсії.
Таким чином позов підлягає частковому задоволенню.
Підстави для розподілу судових витрат відсутні.
Керуючись статтями 6-9, 72-77, 139, 211, 241-246, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Позов ОСОБА_1 (рнокпп НОМЕР_3 , АДРЕСА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області (вул. Гоголя, 34, м. Полтава, Полтавська область, 36014, ідентифікаційний код 13967927), Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області (код ЄДРПОУ 13814885, вул. Митрополита Андрея, 10, м. Львів) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії задовольнити частково.
Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Львівській області від 04.04.2024 №164350004796, про відмову в призначенні пенсії за віком.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області зарахувати до страхового стажу ОСОБА_1 періоди його роботи згідно трудової книжки НОМЕР_2 з 20.07.1986 по 31.12.1991 та з 01.01.1993 по 31.12.1998 в колгоспі «Жовтень» та КСП «Маяк».
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 28.03.2024 про призначення пенсії.
В решті позовних вимог відмовити.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене безпосередньо до Другого апеляційного адміністративного суду в порядку, визначеному частиною 8 статті 18, частинами 7-8 статті 44 та статтею 297 Кодексу адміністративного судочинства України шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на рішення може бути подана протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Суддя С.О. Удовіченко