Рішення від 03.07.2024 по справі 120/3520/24

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Вінниця

03 липня 2024 р. Справа № 120/3520/24

Вінницький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Дмитришеної Р.М., розглянувши письмово в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Тульчинської міської ради про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії

ВСТАНОВИВ:

У Вінницький окружний адміністративний суд звернувся з адміністративним позовом ОСОБА_1 до Тульчинської міської ради про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії.

Обґрунтовуючи заявлені позовні вимоги позивач посилається на протиправну бездіяльність відповідача щодо неналежного розгляду його заяви від 19.01.2024 про затвердження технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості).

З метою зобов'язання відповідача розглянути заяву про затвердження технічної документації із землеустрою, позивач звернувся до суду з даним позовом.

Ухвалою суду від 24.03.2024 позовну заяву залишено без руху та надано позивачу строк для усунення недоліків позову.

05.04.2024 позивач подав заяву про усунення недоліків позову.

Ухвалою від 10.04.2024 відкрито провадження у справі та вирішено здійснювати її розгляд в порядку спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання. Установлено строки для подання заяв по суті.

Також цією ухвалою витребувано у Тульчинської міської ради та зобов'язано її у 15-ти денний строк з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі надати суду належним чином засвідчені копії усіх документів, пов'язаних з розглядом заяви від 19.01.2024 про затвердження технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд площею 0,0667 га, кадастровий номер 0524310100:01:003:0170, яка розташована за адресою АДРЕСА_1 та передачу її у власність.

Скориставшись своїм процесуальним правом відповідач подав відзив, у якому проти задоволення позову заперечує. Зазначено, що 19 січня 2024 року до відділу Центр надання адміністративних послуг Тульчинської міської ради звернувся гр. ОСОБА_2 із заявою в інтересах Довірителя Іваненка В.В. про затвердження технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд кадастровий номер 0524310100:01:003:0170, яка розташована за адресою АДРЕСА_1 та передачу її у власність.

До вказаної заяви відповідно до Переліку поданих документів додано: заява; витяг ДЗК (копія); Договір купівлі-продажу (копія), Довіреність (копія); Технічна документація (копія).

Відповідач зауважив, що на вимогу працівника відділу ЦНАП надати копії паспортних документів відповідно до вимог чинного законодавства, ОСОБА_2 відмовився їх надавати, при цьому відповідно до ст. 11 Закону України "Про захист персональних даних", надав згоду на обробку та використання своїх персональних даних для здійснення повноважень, пов'язаних із розглядом даної заяви, про що свідчить його власний підпис на заяві.

Ознайомившись із вказаною заявою та доданими документами, Тульчинською міською радою листом від 09.02.2024 року за №02-14-І-77 було повідомлено ОСОБА_2 (уповноваженого на подання заяви) про відмову у наданні адміністративної послуги у зв'язку з неможливістю ідентифікації осіб Довірителя (отримувача послуги) та Уповноваженого на представництво та, відповідно, належного розгляду заяви. При цьому у своїй відповіді Тульчинська міська рада вказала, що дана відмова не перешкоджає повторно звернутись із заявою про отримання послуги з урахуванням законних вимог та усунення вказаних недоліків.

Відповідач наголосив, що відмова у наданні адміністративної послуги стосується виключно відсутності необхідних документів для належного розгляду заяви - паспортного документу та реєстраційного номера облікової картки платника податків Довірителя та Уповноваженого.

Враховуючи, що інших заяв по суті та документів не надходило, суд розглядає справу в письмовому провадженні за наявними в ній доказами.

Суд, розглянувши подані документи і матеріали, з'ясувавши фактичні обставини справи, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, встановив наступне.

19.01.2024 до відділу Центр надання адміністративних послуг Тульчинської міської ради звернувся гр. ОСОБА_2 із заявою в інтересах Довірителя Іваненка В.В. про затвердження технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд кадастровий номер 0524310100:01:003:0170, яка розташована за адресою АДРЕСА_1 та передачу її у власність.

До вказаної заяви відповідно до Переліку поданих документів додано : заява; витяг ДЗК (копія); Договір купівлі-продажу (копія), Довіреність (копія); Технічна документація (копія).

Однак, відповідач листом від 09.02.2024 року за №02-14-І-77 повідомив ОСОБА_2 (уповноваженого на подання заяви) про відмову у наданні адміністративної послуги у зв'язку з неможливістю ідентифікації осіб Довірителя (отримувача послуги) та Уповноваженого на представництво та, відповідно, належного розгляду заяви. При цьому у своїй відповіді Тульчинська міська рада вказала, що дана відмова не перешкоджає повторно звернутись із заявою про отримання послуги з урахуванням законних вимог та усунення вказаних недоліків.

Не погоджуючись із бездіяльністю відповідача щодо неналежного розгляду його заяви від 19.01.2024, позивач звернувся до суду з даним позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.

За приписами ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Правові засади реалізації прав, свобод і законних інтересів фізичних та юридичних осіб у сфері надання адміністративних послуг, визначено Законом України "Про адміністративні послуги" (далі - Закон № 5203-VI).

Відповідно до ст. 1 Закону № 5203-VI у цьому Законі наведені нижче терміни вживаються в такому значенні:

1) адміністративна послуга - результат здійснення владних повноважень суб'єктом надання адміністративних послуг за заявою фізичної або юридичної особи, спрямований на набуття, зміну чи припинення прав та/або обов'язків такої особи відповідно до закону;

2) суб'єкт звернення - фізична особа, юридична особа, яка звертається за отриманням адміністративних послуг;

3) суб'єкт надання адміністративної послуги - орган виконавчої влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, орган місцевого самоврядування, їх посадові особи, державний реєстратор, суб'єкт державної реєстрації, уповноважені відповідно до закону надавати адміністративні послуги.

Згідно із ч. 1 ст. 9 Закону № 5203-VI адміністративні послуги надаються суб'єктами надання адміністративних послуг безпосередньо або через центри надання адміністративних послуг.

Центр надання адміністративних послуг - це постійно діючий робочий орган або виконавчий орган (структурний підрозділ) органу місцевого самоврядування або місцевої державної адміністрації, що зазначені у частині другій цієї статті, в якому надаються адміністративні послуги згідно з переліком, визначеним відповідно до цього Закону

У центрах надання адміністративних послуг послуги надаються адміністратором центру, у тому числі шляхом його взаємодії з суб'єктами надання адміністративних послуг. У виняткових випадках (якщо послуги у центрах надання адміністративних послуг не можуть бути надані адміністратором або таке їх надання є значно гіршим для інтересів суб'єктів звернення та/або публічних інтересів) окремі адміністративні послуги можуть надаватися через центр надання адміністративних послуг посадовими особами суб'єктів надання адміністративних послуг на підставі узгоджених рішень з органом, який прийняв рішення про утворення центру надання адміністративних послуг.

Центр надання адміністративних послуг, утворений як постійно діючий робочий орган, забезпечує надання адміністративних послуг суб'єктам звернення із залученням до його роботи посадових осіб окремих виконавчих органів (структурних підрозділів) органу, який прийняв рішення про утворення центру надання адміністративних послуг (ч. 1 ст. 12 Закону № 5203-VI).

Згідно із вимогами ч. 4 ст. 9 Закону № 5203-VI, суб'єкт надання адміністративної послуги не може вимагати від суб'єкта звернення документи або інформацію, що перебувають у володінні суб'єкта надання адміністративних послуг або у володінні державних органів, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ або організацій, що належать до сфери їх управління. Для отримання адміністративної послуги суб'єкт звернення у випадках, передбачених законом, подає, зокрема, такі документи (якщо відомості, що містяться в них, не внесені до відповідних інформаційних баз в обсязі, достатньому для надання адміністративної послуги), зокрема, 1) документи, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України, у тому числі військовослужбовців.

Відповідно до п. 3, 6 ч. 1 ст. 5 Закону № 5203-VI визначено, що виключно законами, які регулюють суспільні відносини щодо надання адміністративних послуг, встановлюються перелік та вимоги до документів, необхідних для отримання адміністративної послуги та перелік підстав для відмови у наданні адміністративної послуги.

Судом встановлено, що заяву про затвердження технічної документації із землеустрою подано ОСОБА_3 в інтересах ОСОБА_1 .

Разом з цим, до заяви про затвердження технічної документації заявником надано витяг ДЗК (копія); Договір купівлі-продажу (копія), Довіреність (копія); Технічна документація (копія).

Однак, копію паспорта та реєстраційний номер облікової картки платника податків отримувача адміністративної послуги та уповноваженої за довіреністю особи, заявником не надано, чим порушено вимоги ч. 4 ст. 9 Закону № 5203-VI.

Відповідач, в свою чергу, листом від 09.02.2024 року за № 02-14-І-77 повідомив ОСОБА_2 (уповноваженого на подання заяви) про відмову у наданні адміністративної послуги у зв'язку з неможливістю ідентифікації осіб Довірителя (отримувача послуги) та Уповноваженого на представництво та, відповідно, належного розгляду заяви.

Відтак, суд відхиляє доводи позивача про бездіяльність Тульчинської міської ради щодо неналежного розгляду його заяви від 19.01.2024, адже відповідач листом від 09.02.2024 року за № 02-14-І-77 повідомив про неможливість розгляду поданої заяви.

Враховуючи зазначене, суд доходить висновку про наявність підстав для відмови у задоволені позову.

Відповідно до положень ст. 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Згідно з ч. 1, 2 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

В силу приписів ч. 1 ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили.

Судові витрати у цій справі відсутні, тому судом питання про їх відшкодування не вирішується.

Керуючись ст. ст. 73-77, 90, 94, 139, 241, 245, 246, 250, 255, 295 КАС України, -

ВИРІШИВ:

В задоволені позовних вимог ОСОБА_1 - відмовити.

Рішення суду набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 255 КАС України.

Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Інформація про учасників справи:

Позивач: ОСОБА_1 (РНОКПП - НОМЕР_1 , АДРЕСА_2 );

Відповідач: Тульчинська міська рада Вінницької області (код ЄДРПОУ - 04051141, вул. М. Леонтовича, 1, м. Тульчин, Вінницька область, 23600).

Суддя Дмитришена Руслана Миколаївна