Справа №760/3485/24
3-в/760/102/24
03 липня 2024 року м.Київ
Суддя Солом'янського районного суду міста Києва Воронкін О.А., розглянувши подання Солом'янського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» у м. Києві та Київській області про вирішення питання, пов'язаного з виконанням постанови Солом'янського районного суду міста Києва від 01.03.2024 про накладення адміністративного стягнення у вигляді виправних робіт із відрахування двадцяти відсотків заробітку в дохід держави у відношенні:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Київ, громадянина України, РНОКПП НОМЕР_1 , не працюючого, зареєстрованого та мешкаючого за адресою: АДРЕСА_1 , -
Постановою Солом'янського районного суду міста Києва від 01.03.2024 ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 187 КУпАП, та накладено адміністративне стягнення у виді виправних робіт строком на один місяць із відрахування двадцяти відсотків заробітку в дохід держави.
Постанова про накладення адміністративного стягнення у вигляді виправних робіт строком на один місяць із відрахування двадцяти відсотків заробітку в дохід держави 02.05.2024 надійшла на виконання до Солом'янського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» у м. Києві та Київській області.
ОСОБА_1 за викликами до Солом'янського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» у м. Києві та Київській області не з'явився, будучі обізнаним про необхідність явки, адміністративне стягнення у вигляді виправних робіт не відбув. Подав заяву про відмову від відбування виправних робіт, яке мотивував втратою паспорту та відсутністю коштів на його відновлення, відсутністю офіційного місця роботи.
З огляду на викладене Солом'янський районний відділ філії Державної установи «Центр пробації» у м. Києві та Київській області звернувся до суду із відповідним поданням про заміну невідбутої частини адміністративного стягнення у вигляді виправних робіт із відрахування двадцяти відсотків заробітку в дохід держави на адміністративне стягнення у вигляді штрафу.
Представник органу пробації в судове засідання не з'явився, про день, час та місце розгляду подання повідомлявся належним чином.
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, про день, час та місце розгляду подання повідомлявся належним чином.
Вивчивши подання, суд виходить з наступного.
Відповідно до ст. 23 КУпАП - адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
За приписами ст. 298 КУпАП - постанова про накладення адміністративного стягнення є обов'язковою для виконання державними і громадськими органами, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, посадовими особами та громадянами.
Виконання постанови про накладення адміністративного стягнення є завершальною стадією провадження у справах про адміністративні правопорушення, зміст якої полягає в практичній реалізації обмежень особистого, морального і матеріального характеру, передбачених призначеним правопорушнику стягненням.
Відповідно до ст. 304 КУпАП питання, зв'язані з виконанням постанови про накладення адміністративного стягнення, вирішуються органом (посадовою особою), який виніс постанову.
Згідно зі ст. 325 КУпАП у разі ухилення порушника від відбування виправних робіт постановою суду (судді) за поданням органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань, невідбутий строк виправних робіт може бути замінено штрафом або адміністративним арештом..
Отже, наведені положення ст. 325 КУпАП свідчать, що заміна адміністративного стягнення є правом суду, а не обов'язком.
Відповідно до ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Судом встановлено, що постановою Солом'янського районного суду міста Києва від 01.03.2024 відносно ОСОБА_1 накладено адміністративне стягнення у вигляді у виді виправних робіт строком на один місяць із відрахування двадцяти відсотків заробітку в дохід держави, яке ОСОБА_1 не відбув.
Суд враховує, що призначаючи постановою Солом'янського районного суду міста Києва від 01.03.2024 ОСОБА_1 адміністративне стягнення за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.187 КУпАП, суд визначив, що саме це стягнення є достатнім та необхідним для виховання ОСОБА_1 як таке, що відповідає меті стягнення, визначеної ст. 23 КУпАП, а також завданням КУпАП визначених у статті 1.
Враховуючи викладене судом не встановлено підстав вважати, що його перевиховання можливо в інший спосіб, зокрема шляхом накладення штрафу.
Наведене свідчить, що підстави для задоволення подання Солом'янського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» у м. Києві та Київській області про вирішення питання, пов'язаного з виконанням постанови Солом'янського районного суду міста Києва від 01.03.2024 про накладення адміністративного стягнення у вигляді виправних робіт із відрахування двадцяти відсотків заробітку в дохід держави у відношенні ОСОБА_1 , відсутні, а останньому необхідно відбути накладене на нього адміністративне стягнення.
Керуючись ст. 1, 7, 9, 23, 268, 276, 280-287, 304, 321-1 - 325 КУпАП,
У задоволенні подання Солом'янського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» у м. Києві та Київській області про вирішення питання, пов'язаного з виконанням постанови Солом'янського районного суду міста Києва від 01.03.2024 про накладення адміністративного стягнення у вигляді виправних робіт із відрахування двадцяти відсотків заробітку в доход держави у відношенні ОСОБА_1 - відмовити.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя О.А.Воронкін