Постанова від 03.07.2024 по справі 757/25895/24-п

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/25895/24-п

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 липня 2024 року м. Київ

Суддя Печерського районного суду м. Києва Гречана С.І., розглянувши матеріали, які надійшли з Департаменту охорони державної таємниці та ліцензування Служби безпеки України про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, уродженця м. Кременчук Полтавської області, старшого офіцера мобілізаційного відділення ІНФОРМАЦІЯ_2 , капітана, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП - НОМЕР_1 ,

за п. 6 ч. 1 ст. 212-2 Кодексу України про адміністративне правопорушення, -

ВСТАНОВИВ:

У ході проведення в період з 16.05.2024 по 17.05.2024 у ІНФОРМАЦІЯ_2 (далі - ІНФОРМАЦІЯ_3 ) спеціальної експертизи наявності умов, необхідних для на провадження діяльності, пов'язаної з державною таємницею (далі - спецекспертиза), який знаходиться за адресою: 01104, м. Київ, вул. Петра Болбочана, 1, комісією СБ України виявлено правопорушення, вчинене старшим офіцером ОСОБА_1 , який має допуск до державної таємниці за формою 3 (розпорядження ЦУ СБУ від 12.01.2021 № 5д) у частині невиконання вимог ст. 28 Закону України «Про державну таємницю» (далі - Закон) та пунктів 116, 305, 306, 349, 353, 360, 361, 362, 369, 434, 435, 436 Порядку організації та забезпечення режиму секретності в державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях (постанова Кабінету Міністрів України від 18.12.2013 № 939, далі - Порядок № 939).

Згідно з вимогами ст. 28 Закону та пункту 116 Порядку № 939 капітан ОСОБА_1 , зобов'язаний, як громадянин якому надано допуск і доступ до державної таємниці, виконувати вимоги режиму секретності у ІНФОРМАЦІЯ_4 та додержуватись інших вимог законодавства про державну таємницю.

Проте, капітан ОСОБА_1 , як член комісії з перевірки наявності матеріальних носіїв секретної інформації (далі - МНСІ) не виконав обов'язки, покладені на нього ст. 28 Закону та пунктами 116, 305, 306, 349, 353, 360, 361, 362, 369, 434, 435, 436 Порядку № 939, внаслідок чого у ІНФОРМАЦІЯ_4 стали можливі порушення законодавства про державну таємницю, які виявлені під час проведення спецекспертизи (завірені копії витягів зі ст. 28 Закону, пунктів 116, 305, 306, 349, 353, 360, 361, 362, 369, 434, 435, 436 Порядку № 939 та витяг з акту спецекспертизи у ІНФОРМАЦІЯ_4 до матеріалів протоколу додаються).

Зокрема, внаслідок бездіяльності капітана ОСОБА_1 , як члена комісії у ІНФОРМАЦІЯ_4 виникли загрози витоку секретної інформації.

А саме: загальна перевірка наявності секретних документів, справ та інших МНСІ за 2023 рік у ІНФОРМАЦІЯ_4 (акт загальної перевірки від 08.02.2024 № 8/7 дск) проведена без підтвердження фактичної наявності таких МНСІ та відповідних підписів в облікових формах членів комісії за квартальну перевірку (акт перевірки за III квартал 2023 року від 10.10.2023 № 8/37дек).

Також, згідно акту загальної перевірки за 2023 рік (акт від 08.02.2024 № 817дск) за розділом XI прописано висновки комісії ІНФОРМАЦІЯ_5 , у яких зазначено, що організація та ведення секретної роботи та секретного діловодства та забезпечення режиму секретності відповідає вимогам Порядку № 939.

Разом з цим, під час проведення спецекспертизи комісією СБ України встановлено та задокументовано (копія акту огляду до протоколу додається), що у номенклатурній справі № 2 том 1 «Листування (плани, звіти, донесення і доповіді) про виконання заходів і вказівок щодо забезпечення ОДТ та СУВ» (розпочато 04.01.2023 - закінчено 28.12.2023), з грифом обмеження доступу «Для службового користування», яка була зареєстрована в журналі обліку журналів, карток і завершених провадженням справ за формою згідно з додатком 41 до Порядку № 939 (№ 1дск, розпочатий 08.11.2015) за окремим порядковим номером (інв. №100дск), долучено секретний документ (сторінка 85) з грифом секретності «Таємно» (прим. № 1, на одному аркуші, вх. № 26т від 17.08.2023 (з номерним обліковим аркушем №77/2 від 10.08.2023), що надійшов з Об'єкту № 1 Кабінету Міністрів України та засекречений за ст. 1.12.6 ЗВДТ).

Крім цього, у номенклатурі секретних справ на 2023 рік (№ 1дск від 02.01.2023) відсутні відмітки щодо взяття на інвентарний облік справи № 2 том 1 після її закриття (інв.№100дск).

Також у вказаній справі відсутня картка обліку видачі справ (документів) за формою згідно з додатком 35 до Порядку№ 939 та актуальний список працівників, допущених до інвентарної справи №100 (відсутній спеціаліст-оператор СОДТ старший солдат ОСОБА_3 (який закривав справу N?2 том 1 та вносив відповідні зміни до номенклатури секретних справ) та спеціаліст СОДТ держслужбовець ОСОБА_4 (пункти 116, 349, 353, 360, 361, 362, 369 Порядку№ 939).

Інші порушення:

- в журналі обліку вхідних документів відсутні відмітки про отримання та повернення матеріальних носіїв секретної інформації (пункти 305, 306 Порядку№ 939);

-після обліку МНСІ у журналі інвентарного обліку письмових зброшурованих матеріалів, картки обліку видачі документів (справ) за формою згідно з додатком 35 до Порядку№ 939 не заведено (пункти 245 Порядку№ 939).

За результатами огляду облікових форм (журналів та книг) у ІНФОРМАЦІЯ_6 дійшла висновку щодо неналежного підходу члена комісії ІНФОРМАЦІЯ_5 до річної та квартальної перевірок наявності МНСІ за 2023 рік.

Викладене свідчить про те, що старший офіцер мобілізаційного відділення ІНФОРМАЦІЯ_5 капітан ОСОБА_1 , як член комісії з перевірки наявності МНСІ у ІНФОРМАЦІЯ_4 , своїми діями (бездіяльністю) не вжив визначених законодавством вичерпних заходів із забезпечення охорони державної таємниці у ІНФОРМАЦІЯ_4 , що призвело до порушень вимог режиму секретності (ст. 28 Закону та пункти 116, 245, 305, 306, 349, 353, 360, 361, 362, 369, 434, 435, 436 Порядку № 939), чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене п. 6 ч. 1 ст. 212-2 КУпАП.

До початку судового засідання ОСОБА_1 подав заяву про розгляд справи у його відсутність.

На підставі ст. ст. 251, 252 КУпАП, оцінюючи докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи у їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, враховуючи недостатність фактичних даних, на основі яких можливо встановити відсутність складу адміністративного правопорушення, приходжу до висновку про доведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні інкримінованого адміністративного правопорушення, яка підтверджується доказами, наявними у справі про адміністративне правопорушення, а саме даними, що містяться у протоколі про адміністративне правопорушення № 50 від 29.05.2024 відносно ОСОБА_1 , витягом з акту від 30.05.2024 № 26/1/3-5602дск, актами огляду від 17.05.2024.

З урахуванням фактичних обставин справи суд кваліфікує дії ОСОБА_1 за п. 6 ч. 1 ст. 212-2 КУпАП, як невжиття заходів щодо забезпечення охорони державної таємниці та незабезпечення контролю за охороною державної таємниці.

При вирішенні питання про накладення адміністративного стягнення суд у відповідності до положень ст. 33 КУпАП враховує характер вчиненого правопорушення, дані про особу правопорушника і вважає можливим у виховних цілях призначити стягнення у виді штрафу.

На підставі викладеного та керуючись, п. 6 ч. 1 ст. 212-2, ст. ст., 283-287 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого п. 6 ч. 1 ст. 212-2 КУпАП, та застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави в розмірі 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 510 грн.

Штраф необхідно сплатити на наступні реквізити: UA118999980313090106000026007, Отримувача коштів: ГУК у м. Києві/Печерс.р-н/21081100, Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Код класифікації доходів: 21081100 Адміністративні штрафи та інші санкції.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 605,60 грн., який необхідно сплатити на наступні реквізити: Отримувач коштів: УК у Печер.р-ні/Печерс.р-н/22030101, Код отримувача /код ЄДРПОУ/37993783, Рахунок отримувача: UA228999980313181206000026007, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Код класифікації доходів бюджету: 22030101, Призначення платежу: судовий збір.

Відповідно до ч. 1 ст. 307 та ч. 2 ст. 308 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. При здійснення примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.

Строк пред'явлення до виконання 3 (три) місяці.

Апеляційна скарга може бути подана до Київського апеляційного суду через Печерський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя Світлана ГРЕЧАНА