Ухвала від 04.07.2024 по справі 388/1310/24

справа № 388/1310/24

провадження № 1-кс/388/213/2024

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04.07.2024м. Долинська

Слідчий суддя Долинського районного суду Кіровоградської області ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянув у відкритому судовому засіданні клопотання слідчого слідчого відділення відділу поліції № 1 (м.Долинська) Кропивницького районного управління поліції Головного управління національної поліції в Кіровоградській області ОСОБА_3 погодженого з прокурором Долинського відділу Знам'янської окружної прокуратури Кіровоградської області ОСОБА_4 у кримінальному провадженні внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42024120040000039 від 16 травня 2024 року, про застосування заходу забезпечення кримінального провадження у виді тимчасового доступу до речей і документів, -

ВСТАНОВИВ:

Слідчий слідчого відділення відділу поліції № 1 (м.Долинська) Кропивницького районного управління поліції Головного управління національної поліції в Кіровоградській області ОСОБА_3 звернулася до слідчого судді з цим клопотанням, погодженим з прокурором Долинського відділу Знам'янської окружної прокуратури Кіровоградської області ОСОБА_4 про застосування заходу забезпечення кримінального провадження у виді тимчасового доступу до речей і документів, посилаючись на наступне.

У провадженні відділення поліції № 1 (м.Долинська) Кропивницького районного управління поліції Головного управління національної поліції в Кіровоградській області перебувають матеріали досудового розслідування, внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань № 42024120040000039 від 16 травня 2024 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.15, ч.4 ст.191 КК України.

В ході досудового розслідування встановлено, що в ході вивчення стану дотримання ІНФОРМАЦІЯ_1 вимог законодавства у сфері містобудування встановлено, що рішенням ІНФОРМАЦІЯ_2 від 03.12.2021 № 2335 у комунальну власність прийнято гуртожиток по АДРЕСА_1 (колишнє майно ДП « ІНФОРМАЦІЯ_3 »).

Оскільки гуртожитки відносяться до житлового фонду спеціального призначення, вони можуть використовуватись виключно для забезпечення потреб у тимчасовому житлі осіб, визначених у ст. 127 ЖК Української РСР.

Відповідно до п. 3 Примірного положення про користування гуртожитками, затвердженого постановою кабінету Міністрів України від 20.06.2018 № 498, жила площа у гуртожитках надається особам у гуртожитках державної та комунальної форми власності - виключно за договором найму жилого приміщення, укладеним на підставі ордера.

Згідно з даними офіційного електронного майданчику « ІНФОРМАЦІЯ_4 » міською радою проведено ряд закупівель щодо ремонту указаного приміщення з метою для облаштування місць тимчасового перебування внутрішньо переміщених (евакуйованих) осіб ( № UA-2022-11-16-001639-а на суму 49 092, 96 грн., ІНФОРМАЦІЯ_5 на суму 199 882 грн., ІНФОРМАЦІЯ_6 на суму 98 988,20 грн., ІНФОРМАЦІЯ_7 на суму 98 999,25 грн.

За даними офіційного веб-сайту ІНФОРМАЦІЯ_8 указана будівля з 2015 року входить до переліку об'єктів для розміщення громадян, які переміщаються з тимчасово-окупованих територій.

Однак, рішенням міської ради № 5174 від 05.04.2024 «Про приведення у відповідність до містобудівної документації назви будівлі» назву та функціональне призначення будівлі, розташованої за адресою: АДРЕСА_1 , загальною площею 860,2 м 2, яка перебуває у комунальній власності ІНФОРМАЦІЯ_9 та обліковується на балансі комунального підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_10 » при ІНФОРМАЦІЯ_11 замінено з «Гуртожиток (будинок квартирного типу)» на «Готель (громадська будівля)».

У травні 2024 ІНФОРМАЦІЯ_12 оголошено електронний аукціон з продажу указаного майна №SPE001-UA-20240511-58440, а саме: «Комплекс будівель та споруд громадського призначення, до комплексу входять: будівля готелю, загальною площею 860,2 кв. м. та будівля складу загальною площею 31,7 кв. м. за адресою: АДРЕСА_2 ».

Тобто, вбачаються ознаки незаконної зміни статусу гуртожитку на «готель» та виведення будівлі з житлового ІНФОРМАЦІЯ_13 з метою спроби незаконного відчуження у приватну власність.

Відповідно до ч. 2 ст. 93 КПК України сторона обвинувачення здійснює збирання доказів, у тому числі, шляхом витребування від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій документів, які мають значення для кримінального провадження.

23.05.2024 року до ІНФОРМАЦІЯ_2 скеровано письмовий запит письмовий запит про надання інформації щодо балансоутримувача вищевказаної будівлі, витребування завірених копій рішень про передачу у комунальну власність, прийняття на баланс комунального підприємства, копії технічного паспорта на будівлю, документів на будівлю, які надавалися ДП під час передачі у комунальну власність, про будівельні роботи, які проводилися на об'єкті, що призвели до необхідності змінювати статус будівлі на «готель», інформації про зареєстроване місце проживання громадян за адресою гуртожитку, надання завірених копій генерального плану зразків 2021 року та станом на 2024 рік, інформації про скасування рішення № 5174 від 05.04.2024 року «Про приведення у відповідність до містобудівної документації назви будівлі» міською радою.

Строк виконання запиту слідчим встановлено до 30.05.2024, однак у зазначений строк відповідь не надійшла. Про причини невиконання запиту не повідомлялося, що свідчить про ігнорування законних вимог слідчого та кримінального процесуального законодавства України.

Також 03.06.2024 року до ІНФОРМАЦІЯ_14 був направлений письмовий запит про надання наступної інформації: щодо повідомлення про скасування електронного аукціону з ідентифікатором № НОМЕР_1 в електронній торговій системі «Прозорро.Продажі» та інофрмації щодо віднесенення гуртожитку по АДРЕСА_1 до місць для тимчасового проживання внутрішньо-переміщених осіб з наданням завіреної копії відповідного рішення.

Строк виконання запиту слідчим встановлено до 07.06.2024 року, однак у зазначений строк відповідь не надійшла. Про причини невиконання запиту не повідомлялося, що свідчить про ігнорування законних вимог слідчого та кримінального процесуального законодавства України.

Володільцем указаних документів та інформації є ІНФОРМАЦІЯ_15 , код ЄДРПОУ НОМЕР_2 , юридична та фактична адреса: АДРЕСА_3 .

Враховуючи викладене, дані документи які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_2 , мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, а також можуть бути використані як предмет дослідження під час проведення відповідних слідчих дій, в зв'язку з чим виникла необхідність у тимчасовому доступі та вилученні вищевказаних документів.

У судове засідання слідчий ІНФОРМАЦІЯ_16 ОСОБА_3 не з'явилася, надала до суду заяву про розгляд клопотання в її відсутність, подане клопотання підтримала, просила його задовольнити за обставин зазначених у ньому.

Представник ІНФОРМАЦІЯ_14 повідомлений належним чином, в судове засідання не з'явився.

За змістом ч. 4 ст. 163 КПК України неприбуття за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання. Таким чином, уважаю за можливе розглянути кримінальне провадження за відсутності представника особи у володінні якої знаходяться речі.

Таким чином, уважаю за можливе розглянути кримінальне провадження за відсутності особи у володінні якої знаходяться речі.

Дослідивши матеріали клопотання про тимчасовий доступ до речей та документів, а також матеріали кримінального провадження, що стосуються розгляду клопотання про тимчасовий доступ до речей та документів, дійшов до такого висновку.

Слідчим суддею встановлено, що 16 травня 2024 року внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42024120040000039 за правовою кваліфікацією кримінального правопорушення ч.3 ст.15, ч.4 ст.191 КК України.

Згідно зі ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Відповідно до ч.ч. 5, 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю. Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Як убачається з матеріалів кримінального провадження, що вказані речі та документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, наявність достатніх підстав вважати, що вказані речі та документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, необхідно отримати тимчасовий доступ до речей та документів.

Таким чином, установлено, що речі та документи до яких просить тимчасовий доступ слідчий у цьому клопотанні знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_14 , код ЄДРПОУ НОМЕР_2 , юридична та фактична адреса: АДРЕСА_4 .

Тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

За змістом ч. 7 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Вивчивши матеріали клопотання, слідчий суддя вважає, що документи до яких слідчий просить отримати доступ знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_14 , код ЄДРПОУ НОМЕР_2 , юридична та фактична адреса: АДРЕСА_4 , мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні і можуть бути використані як докази, іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів є неможливо, а тому існує необхідність у наданні тимчасового доступу до речей і документів, а клопотання підлягає задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 131, 132, 159, 160, 162-166 КПК України,-

ПОСТАНОВИВ :

Клопотання задовольнити.

Надати дозвіл групі слідчих : слідчому слідчого відділення відділу поліції № 1 (м.Долинська) Кропивницького районного управління поліції Головного управління національної поліції в Кіровоградській області лейтенанту поліції ОСОБА_3 , слідчому слідчого відділення відділу поліції № 1 (м.Долинська) Кропивницького районного управління поліції Головного управління національної поліції в Кіровоградській області капітану поліції ОСОБА_5 , слідчому слідчого відділення відділу поліції № 1 (м.Долинська) Кропивницького районного управління поліції Головного управління національної поліції в Кіровоградській області лейтенанту поліції ОСОБА_6 , старшому слідчому слідчого відділення відділу поліції № 1 (м.Долинська) Кропивницького районного управління поліції Головного управління національної поліції в Кіровоградській області капітану поліції ОСОБА_7 , слідчому слідчого відділу відділення поліції № 1 (м.Долинська) Кропивницького районного управління поліції Головного управління національної поліції в Кіровоградській області капітану поліції ОСОБА_8 , прокурору Долинського відділу Знам'янської окружної прокуратури Кіровоградської області ОСОБА_4 на проведення заходу забезпечення кримінального провадження - тимчасового доступу до речей і документів для отримання інформації та вилучення завірених належним чином копій документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_14 , код ЄДРПОУ НОМЕР_2 , юридична та фактична адреса: АДРЕСА_3 , Е-mаіl : ІНФОРМАЦІЯ_17 , а саме :

- повідомити хто є балансоутримувачем гуртожитку (готелю) по АДРЕСА_1 ;

- надати завірені копії рішень про передачу у комунальну власність, прийняття на баланс комунального підприємства, копію технічного паспорта на гуртожиток (готель) по АДРЕСА_1 ;

- надати завірені копії документів на гуртожиток (готель) по АДРЕСА_1 , які надавалися ДП під час передачі у комунальну власність;

- повідомити які будівельні роботи проводилися на об'єкті - гуртожиток (готель) по АДРЕСА_1 , що призвели до необхідності змінювати статус будівлі на «готель» ( надати завірень копії відповідних господарсько-бухгалтерських документів щодо проведених будівельних робіт);

- чи зареєстроване місце проживання громадян за адресою: АДРЕСА_1 ;

- надати завірені копії генерального плану зразків 2021 року та станом на 2024 рік;

- чи скасовувалося рішення № 5174 від 05.04.2024 року «Про приведення у відповідність до містобудівної документації назви будівлі» міською радою;

- чи скасований електронний аукціон з ідентифікатором №SPE001-UA-20240511-58440 в електронній торговій системі «Прозорро.Продажі» та дати завірену копію даного рішення;

- чи відноситься гуртожиток по АДРЕСА_1 до місць для тимчасового проживання внутрішньо-переміщених осіб та надати завірену копію відповідного рішення.

Ухвала діє до 04 серпня 2024 року включно.

Наслідками невиконання цієї ухвали відповідно до ст.166 КПК України є надання дозволу слідчому на проведення обшуку, згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя ОСОБА_1

Попередній документ
120171713
Наступний документ
120171715
Інформація про рішення:
№ рішення: 120171714
№ справи: 388/1310/24
Дата рішення: 04.07.2024
Дата публікації: 05.07.2024
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Долинський районний суд Кіровоградської області
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про; тимчасовий доступ до речей і документів
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (04.07.2024)
Результат розгляду: клопотання (заяву) задоволено, у тому числі частково
Дата надходження: 25.06.2024
Предмет позову: -
Розклад засідань:
04.07.2024 10:00 Долинський районний суд Кіровоградської області
Учасники справи:
головуючий суддя:
СТЕПАНОВ СЕРГІЙ ВАЛЕРІЙОВИЧ
суддя-доповідач:
СТЕПАНОВ СЕРГІЙ ВАЛЕРІЙОВИЧ