Постанова від 03.07.2024 по справі 384/388/24

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа №384/388/24

пров. № 3/384/282/2024

03 липня 2024 року смт. Вільшанка

Суддя Вільшанського

районного суду

Кіровоградської області Сорокіна О.О.,

розглянувши протокол, який надійшов від Голованівського РВП ГУНП в Кіровоградській області про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 155-1 КУпАП відносно ОСОБА_1 , -

ВСТАНОВИВ:

До Вільшанського районного суду Кіровоградської області з Головного управління ДПС в Кіровоградській області надійшов протокол №001382 від 06 травня 2024 року про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 155-1 КУпАП відносно ОСОБА_1 .

Відповідно до вказаного протоколу ОСОБА_1 06 травня 2024 року о 15 год. 40 хв. порушила порядок проведення розрахунків, а саме: непроведення розрахункової операції через РРО, невидача чеку на суму 550,00 грн., чим порушила п.п. 1, 2 ст. 3 Закону України від 06.07.1995 №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», тобто вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 155-1 КУпАП.

Згідно з ч.2 ст.7 КУпАП провадження в справах про адміністративне правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Відповідно до вимог статті 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

При підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення відповідно до п.2 ч.1 ст. 278 КУпАП суддя вирішує питання, зокрема, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.

Пленум Верховного Суду України у пункті 24 постанови № 14 від 23.12.2005 року “Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті” роз'яснив судам, що у разі складання протоколу про адміністративне правопорушення без додержання вимог ст. 256 КУпАП, правильною є практика повернення судами вмотивованими постановами протоколів про адміністративні правопорушення відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.

Згідно з п.2 постанови Пленуму ВСУ №13 від 25 травня 1998 року, у випадках складення протоколу про адміністративне правопорушення без додержання вимог ст. 256 КпАП, суддя зобов'язаний своєю постановою повернути протокол відповідному органу для належного оформлення.

Відповідно до ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

Відповідно до п.п. 15-16 Розділу ІІ Інструкції з оформлення податковими органами матеріалів про адміністративні правопорушення, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 02 липня 2016 року за №566, до Протоколу долучаються матеріали, що підтверджують факт вчинення адміністративного правопорушення, та документи, що можуть свідчити про обставини, які пом'якшують або обтяжують відповідальність особи (за наявності). Кожний документ повинен мати свої реквізити (дату, назву, підписи тощо), містити достовірну інформацію та відповідати вимогам законодавства України про адміністративні правопорушення. Якщо розгляд справ про адміністративне правопорушення віднесено до відання інших органів, належно оформлений Протокол надсилається органу, уповноваженому розглядати адміністративну справу, протягом трьох днів з дня його реєстрації. До Протоколу додаються інші матеріали справи, які є в наявності в податкових органах та які підтверджують факт вчинення адміністративного правопорушення.

При вивченні протоколу про адміністративне правопорушення, складеного стосовно ОСОБА_1 , встановлено, що ОСОБА_1 працює продавцем у ФОП ОСОБА_2 .

У той же час, до протоколу додано копію акту фактичної перевірки щодо додержання суб'єктами господарювання вимог, встановлених законодавством України, які є обов'язковими до виконання при здійсненні оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями, тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, пальним, та зберігання пального від 06 травня 2024 року за №6442/11-28-09-01/ НОМЕР_1 щодо здійснення перевірки ФОП ОСОБА_3 у присутності представника - продавця ОСОБА_4 та копія направлення на перевірку від 03 травня 2024 року за №1641 щодо фактичної перевірки ФОП ОСОБА_3 .

Таким чином, до протоколу про адміністративне правопорушення не долучені матеріали, що підтверджують факт вчинення адміністративного правопорушення.

Без усунення вказаних порушень, які були допущені при складанні протоколу про адміністративне правопорушення, неможливо всебічно, повно та об'єктивно з'ясувати обставини справи, а тому вважаю за необхідне протокол про адміністративне правопорушення №001382 від 06 травня 2024 року відносно ОСОБА_1 разом з матеріалами справи повернути для належного оформлення.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 256, 277, 278, 283, 284 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ:

Протокол про адміністративне правопорушення№001382 від 06 травня 2024 року, передбачене ч. 1 ст. 155-1 КУпАП відносно ОСОБА_1 разом з матеріалами справи повернути для належного оформлення до Головного управління ДПС в Кіровоградській області.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя Сорокіна О.О.