Справа № 344/11566/24
Провадження № 3/344/4462/24
04 липня 2024 року м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Зеленко О.В., розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 , непрацюючої, РНОКПП НОМЕР_1 , за ч.1 ст.184 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД №206027 від 21.05.2024, ОСОБА_1 неналежним чином виконує батьківські обов'язки відносно малолітнього сина ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 . Так, 21.05.2024 близько 14 год 20 хв у АДРЕСА_2 ОСОБА_1 перебувала у стані алкогольного сп'яніння та вживала спиртні напої у присутності малолітнього сина.
У судове засідання ОСОБА_1 не з'явилася, належним чином неодноразово повідомлялася про час та місце розгляду справи за відомою суду адресою у спосіб визначений законом. Причину неявки суду не повідомила. Заяв та клопотань від ОСОБА_1 про відкладення розгляду справи до суду не надходило. Оскільки за таких обставин право особи на захист не порушується, вважаю, що справу можна розглянути за відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Відповідно до вимог ст.1 КУпАП, завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством.
Згідно з вимогами ч.1 та ч.2 ст.7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст.251 КУпАП, доказами по справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку посадова особа встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- та відеозапису.
Оцінка доказів, відповідно до ст.252 КУпАП, відбувається за внутрішнім переконанням особи, що приймає рішення, та ґрунтується на всебічному, повному та об'єктивному досліджені всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом та правосвідомістю, а жодний доказ не має наперед встановленої сили.
Встановлено, що на підтвердження вини ОСОБА_1 було надано наступні докази: протокол про адміністративне правопорушення серії ВАД №206027 від 21.05.2024, рапорти працівників поліції, письмові пояснення.
Як вбачається з письмового пояснення ОСОБА_1 від 21.05.2024, вона проживає спільно з співмешканцем та малолітнім сином. 21 травня 2024 року вона спільно з сином ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , приїхала до матері, яка проживає за адресою: АДРЕСА_3 . Враховуючи, що сусід запросив відсвяткувати День народження, залишила малолітнього сина зі своєю мамою. Під час святкування вживала слабоалкогольні напої. Після святкування вирішила разом з усіма прибрати стіл, під час чого до неї підійшли працівники служби у справах дітей.
Ознайомившись з матеріалами справи, вважаю наступне.
Адміністративна відповідальність за ч.1 ст.184 КУпАП настає за невиконання ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов'язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей.
Відповідно до ст.31 Цивільного кодексу України, фізична особа, яка не досягла 14 років, є малолітньою особою.
Відповідно до ст.32 Цивільного кодексу України, фізична особа у віці від чотирнадцяти до вісімнадцяти років, є неповнолітньою особою.
Даючи оцінку фактичним даним, наявним в матеріалах справи, встановивши, що ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , є малолітньою особою, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, вважаю, що докази вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.184 КУпАП, у справі відсутні.
Таким чином, факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.184 Кодексу України про адміністративні правопорушення, не знайшов свого підтвердження у судовому засіданні, тому, відповідно до змісту п.1 ст. 247 КУпАП, провадження в даній справі необхідно закрити у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 7, 184, 221, 247, 256, 268, 283- 285 КУпАП, -
Провадження в справі щодо ОСОБА_1 за ч.1 ст.184 КУпАП закрити на підставі п.1 ст.247 КУпАП за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Івано-Франківського апеляційного суду через Івано-Франківський міський суд упродовж десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Олеся ЗЕЛЕНКО