Справа № 283/1474/24
провадження №3/283/850/2024
04 липня 2024 року суддя Малинського районного суду Житомирської області Ярмоленко В.В., розглянувши матеріали, що надійшли з Управління патрульної поліції в Житомирській області Департаменту патрульної поліції про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, мешканця АДРЕСА_1 , непрацюючого, РНОКПП НОМЕР_1
за ст.130 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ААД № 696073 від 04.06.2024, 04 червня 2024 року близько 11 год 30 хв ОСОБА_1 на 79 км автомобільної дороги М-07 в Житомирській області Коростенського району поблизу с. Українка керував транспортним засобом марки «Honda Civic 13», номерний знак НОМЕР_2 , з явними ознаками наркотичного сп'яніння: зіниці очей не реагують на світло. Від проходження медичного огляду в медичному закладі у встановленому законом порядку правопорушник відмовився, чим порушив вимоги п.2.5. Правил дорожнього руху.
Розглянувши матеріали протоколів, суд дійшов висновку, що даний протокол підлягає поверненню на доопрацювання.
Відповідно ст. 278 Кодексу України про адміністративні правопорушення під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен перевірити чи правильно складений протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Статтею 245 КУпАП передбачено, що завданням провадження в справах про адміністративне правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що спричиняють вчиненню адміністративний правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян в дусі додержання законів, зміцнення законності.
Обов'язок щодо збирання доказів, в силу вимог ч. 2 ст. 251 КУпАП, покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 КУпАП.
Обов'язок щодо належного складання протоколу про адміністративне правопорушення та надання доказів на підтвердження викладених в протоколі відомостей, покладається на особу, яка має право складати відповідний протокол, та не може бути перекладено на суд.
Так, статтею 256 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено, що у протоколі зазначається, зокрема: місце його складення та місце вчинення адміністративного правопорушення.
В протоколі серії ААД № 696073 вказано, що протокол складено та правопорушення вчинено правопорушення на 79 км автомобільної дороги М-07 в Житомирській області Коростенського району поблизу с. Українка , однак всупереч цьому, з відеозапису долученого до матеріалів справі встановлено, що подія мала на блок посту на межі Київської та Житомирської областей.
Вказані обставині унеможливлють встановлення всіх обставин справи.
Розгляд судом матеріалів адміністративного протоколу та прийняття процесуального рішення є неможливим, а тому матеріали слід повернути для доопрацювання.
Керуючись ст. 221, 278 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Адміністративну справу відносно ОСОБА_1 про притягнення його до адміністративної відповідальності за ст.130 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення - повернути на доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя