Провадження №1-в/447/64/24
Справа №447/1805/24
04.07.2024 Миколаївський районний суд Львівської області у складі судді ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні подання начальника відділу поліцейської діяльності №1 Стрийського РУП ГУНП у Львівській області майора поліції ОСОБА_3 про встановлення адміністративного нагляду
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українцю, громадянину України, який працюює у ТОВ «Adidas», раніше судимому, проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
представник поліції: ОСОБА_5
засуджений: ОСОБА_4
встановив:
26.06.2024 начальник відділу поліцейської діяльності №1 Стрийського РУП ГУНП у Львівській області майор поліції ОСОБА_3 звернувся в Миколаївський районний суд Львівської області із поданням про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_4 терміном на 6 (шість) місяців. В обґрунтування подання наведено наступне. ОСОБА_4 15.02.2012 засуджений Миколаївським районним судом Львівської області за вчинення кримінальних правопорушень передбачених п. 13 ч. 2 ст. 115, ст. 71 КК України та йому призначено покарання у виді позбавлення волі строком на 11 років 9 місяців 26 днів. 20.02.2023 ОСОБА_4 звільнений з виправної колонії у зв'язку з відбуттям покарання. Протягом 2023-2024 років ОСОБА_4 висновків для себе не зробив, на шлях виправлення не став, вчиняв неодноразово адміністративні правопорушення та був притягнутий до адміністративної відповідальності, зокрема, за ч. 1, 2 ст. 187 КУпАП за що на нього було накладено адміністративне стягнення у виді штрафу.
Відповідно до вироку Миколаївського районного суду Львівської області від 15.05.2024 (справа №447/1312/24) ОСОБА_4 визнаний винним у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 125 КК України за, що на нього було накладено стягнення у виді штрафу у розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень 00 копійок.
У судовому засіданні представник ВПД №1 Стрийського районного управління поліції ГУНП у Львівській області старший дільничний офіцер поліції ОСОБА_5 подання підтримав та просив задовольнити таке з наведених у ньому підстав.
ОСОБА_6 не заперечував щодо встановлення йому адміністративного нагляду.
Дослідивши матеріали подання, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення її по суті, суд встановив наступні обставини справи та надав їм правову оцінку.
Відповідно до п. «в» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється щодо засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
ОСОБА_6 неодноразово вчиняв адміністративні правопорушення, за які притягався до адміністративної відповідальності, крім того 15.05.2024 вчинив кримінальне правопорушення передбачене ч. 1 ст. 125 КК України, тобто на шлях виправлення не став.
Відповідно до п. 6 постанови Пленуму ВС України "Про практику застосування судами України законодавства у справах про порушення правил адміністративного нагляду" від 28 березня 1986 року №3 щодо осіб, зазначених у п. "в" ст. 3 Закону, належить перевіряти дані про вчинені ними правопорушення, а також законність та обґрунтованість застосування до них заходів стягнення. При цьому слід мати на увазі, що адміністративний нагляд може бути встановлений за умови, що після звільнення з місць позбавлення волі особа, незважаючи на попередження органів поліції, систематично порушує громадський порядок, права інших громадян чи вчиняє інші правопорушення і за кожне правопорушення притягувалась до відповідальності у встановленому Законом порядку. Під іншими правопорушеннями слід розуміти такі порушення, що посягають на громадську безпеку чи порядок управління.
Враховуючи наведене, суд вважає, що подання слід задоволити.
Керуючись ст. 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», суд,
постановив:
Встановити адміністративний нагляд щодо ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 терміном на 6 (шість) місяців.
Застосувати до ОСОБА_4 наступні обмеження:
- заборонити вихід з помешкання, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 з 23:00 год до 06:00 год.;
- заборонити виїзд за межі адміністративного району в особистих справах без дозволу ВПД №1 Стрийського РУП ГУНП у Львівській обл.;
- заборонити відвідування торгових закладів, де продають на розлив спиртні напої;
- прибувати для реєстрації у ВПД №1 Стрийського районного управління поліції ГУНП у Львівській області один раз на місяць з 09:00 до 12:00 год.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду через Миколаївський районний суд Львівської області протягом 7 днів з дня її постановлення.
Суддя ОСОБА_1