Постанова від 02.07.2024 по справі 516/178/24

Справа №516/178/24

Провадження №3/516/85/24

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 липня 2024 рокум.Теплодар

Теплодарський міський суд Одеської області в складі:

головуючої судді - Ширінської О.Х.,

за участі секретаря - Дарієнко М.А.,

прокурора - Сцепури О.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Теплодар, Одеського району, Одеської області справи про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, працюючої до 28.02.2022 у Виконавчому комітеті Теплодарської міської ради Одеського району Одеської області на посаді начальник відділу компенсацій та сімейної політики управління соціальної політики, з лютого 2024 року - на посаді фахівця з публічних закупівель, проживаючої за місцем реєстрації за адресою: АДРЕСА_1 , -

УСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , припинивши з 28.02.2022 діяльність на посаді начальника відділу компенсацій та сімейної політки управління соціальної політики виконавчого комітету Теплодарської міської ради Одеського району Одеської області, будучи посадовою особою місцевого самоврядування 5 категорії та суб'єктом декларування відповідно до п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України від 14 жовтня 2014 року № 1700-УІІ «Про запобігання корупції» (далі - Закон), суб'єктом згідно Примітки ст. 172-6 КУпАП, несвоєчасно 17.05.2024, без поважних причин, подала шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави та місцевого самоврядування за 2022 рік, чим порушила вимоги абз.2 ч. 21 ст. 45, п. 2-7 розділу ХІІІ Закону України «Про запобігання корупції» та вчинила правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме - несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Крім того, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді фахівця з публічних закупівель виконавчого комітету Теплодарської міської ради Одеського району Одеської області, будучи посадовою особою місцевого самоврядування та суб'єктом декларування відповідно до п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України від 14 жовтня 2014 року № 1700-УІІ «Про запобігання корупції» (далі - Закон), суб'єктом згідно Примітки ст. 172-6 КУпАП, несвоєчасно 01.04.2024, без поважних причин, подала шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави та місцевого самоврядування за 2023 рік, чим порушила вимоги ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинила правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме - несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

В судовому засіданні ОСОБА_1 участі не приймала, надала до суду заяву, в якій просила розглянути адміністративний матеріал без її участі, будь-яких заперечень на протоколи про адміністративні правопорушення не надала.

Прокурор Сцепура О.І. підтвердила обставини, викладені в протоколах про вчинення адміністративних правопорушень, зазначивши про наявність в діях ОСОБА_1 ознак правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП. Просила призначити адміністративне стягнення в межах санкції статті.

Заслухавши думку прокурора, дослідивши письмові матеріали справи, суд приходить до наступного.

Відповідно до Наказу управління соціальної політики виконавчого комітету Теплодарської міської ради Одеського району Одеської області № 34-К від30.09.2021 ОСОБА_1 було призначено на посаду начальника відділу компенсацій та сімейної політки управління соціальної політики виконавчого комітету Теплодарської міської ради Одеського району Одеської області з 01.10.2021 та присвоєно їй 11 ранг посадової особи місцевого самоврядування в межах п'ятої категорії.

Присягу посадової особи місцевого самоврядування ОСОБА_1 склала 01.10.2021 року.

З попередженням про обмеження, пов'язані з прийняттям на службу в органи місцевого самоврядування та проходженням служби ОСОБА_1 ознайомлена особисто під підпис 01.10.2021 року.

Наказом управління соціальної політики виконавчого комітету Теплодарської міської ради Одеського району Одеської області №04-К від 2 року ОСОБА_1 було звільнено з посади начальника відділу компенсацій та сімейної політики управління соціальної політики виконавчого комітету Теплодарської міської ради Одеського району Одеської області з 28.02.2022.

Відповідно до частини 2 статті 12 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» на посадових осіб місцевого самоврядування поширюються вимоги та обмеження, встановлені Законом України «Про запобігання корупції».

Таким чином, начальник відділу компенсацій та сімейної політики управління соціальної політики виконавчого комітету Теплодарської міської ради Одеського району Одеської області ОСОБА_1 , будучи суб'єктом декларування та суб'єктом на якого поширюється дія Закону відповідно п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст. З Закону та Примітки до ст. 172-6 КУпАП, зобов'язана виконувати вимоги Закону, в тому числі визначені ч. 2 ст. 45 вказаного Закону в частині обов'язку подати декларацію після припинення діяльності та виконувати інші вимоги фінансового контролю відповідно до цього Закону.

Відповідно до ст. 13 «Фінансовий контроль» Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», посадові особи місцевого самоврядування зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в порядку, встановленому Законом України Про запобігання корупції .

У відповідності до пункту 15 статті 1 Закону, суб'єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґм пункту 2, пункті 4 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов'язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.

Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону, особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Згідно з абз. 2 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3, зобов'язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Згідно Закону України № 3384-ІХ від 20.09.2023 «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», набрав чинності 12.10.2023, та п.п. 2-7 розділу XIII Закону України «Про запобігання корупції» встановлено, що особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану", подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року.

Проте, ОСОБА_1 будучи суб'єктом декларування, яка повинна бути обізнаною щодо обов'язку, способу, та терміну подачі такого типу декларації, за відсутності поважних причин, в порушення абзацу другого частини другої статті 45 Закону, подала відповідну декларацію, лише17.05.2024 р. о 10 годині 24 хвилини, що встановлено відповідно до відкритих загальнодоступних даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

У своїх поясненнях ОСОБА_1 підтвердила факт несвоєчасної подачі декларації особи, яка припинила діяльність, пов'язану з виконання функцій держави та місцевого самоврядування за 2022 рік.

Згідно Розпорядження міського голови Теплодарської міської ради Одеського району Одеської області №20-к від 29.01.2024 ОСОБА_1 було призначено на посаду фахівця з публічних закупівель виконавчого комітету Теплодарської міської ради Одеського району Одеської області на 0,5 ставки за основним місцем роботи з 01.02.2024.

Згідно частини першої, пункту 1, підпункту «в» ст. З Закону «Про запобігання корупції», суб'єктами, особами, на яких поширюються дія цього Закону - є посадові особи місцевого самоврядування.

Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», посадова особа місцевого самоврядування - особа, яка працює в органах місцевого самоврядування, має відповідні посадові повноваження у здійсненні організаційно-розпорядчих та консультативно-дорадчих функцій і отримує заробітну плату за рахунок місцевого бюджету.

Таким чином, фахівець з публічних закупівель виконавчого комітету Теплодарської міської ради Одеського району Одеської області ОСОБА_1 , будучи суб'єктом декларування та суб'єктом на якого поширюється дія Закону відповідно п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст. З Закону та Примітки до ст. 172-6 КУпАП, зобов'язана виконувати вимоги Закону, в тому числі визначені ч. 2 ст. 45 вказаного Закону в частині обов'язку подати декларацію після припинення діяльності та виконувати інші вимоги фінансового контролю відповідно до цього Закону.

Відповідно до питання 1-1 «Які декларації слід подати після відновлення обов'язку подання декларацій?» Роз'яснення Національного агентства з питань запобігання корупції №4 від 13.11.2023 «Щодо фінансової доброчесності: застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю (подання декларації, повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, повідомлення про відкриття валютного рахунку)» визначено, що з 1 січня до 31 березня 2024 року включно суб'єкти декларування (крім тих, які мають право на відтермінування) повинні подати щорічні декларації за 2023 звітний період.

На виконання вище зазначених вимог законодавства, ОСОБА_1 була зобов'язана подати щорічну декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави та місцевого самоврядування за 2023 рік не пізніше 31.03.2024.

Проте, ОСОБА_1 , будучи суб'єктом декларування, яка повинна бути обізнаною щодо обов'язку, способу, та терміну подачі такого типу декларації, за відсутності поважних причин, в порушення частини першої статті 45 Закону, подала щорічну декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави та місцевого самоврядування за 2023 рік, лише 01.04.2024 о 10 годині 48 хвилин, що встановлено відповідно до відкритих загальнодоступних даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Згідно з ч. 1 ст. 172-6 КУпАП відповідальність за вказаною статтею настає за умови несвоєчасного подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Факт несвоєчасної подачі ОСОБА_1 відповідних декларацій встановлений. Поважні причини несвоєчасної подачі декларацій ОСОБА_1 не встановлено.

Таким чином, ОСОБА_1 . вчинила правопорушення, пов'язані з корупцією, передбачені ч. 1 ст. 172-6 КУпАП - несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

Обираючи правопорушнику вид стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан та обставини, що пом'якшують або обтяжують покарання.

З урахуванням наведеного, суд вважає, що стягнення повинно бути накладено у вигляді штрафу в межах санкції статті.

Згідно ст. 401 КУпАП у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення, судовий збір сплачується особою, на яку накладено таке стягнення у розмірі встановленому законом.

Відповідно до ст. 4 ч. 2 п. 5 Закону України «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, судовий збір сплачується у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

З метою об'єктивного розгляду справ, захисту інтересів особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, а також з метою процесуальної економії часу, вважаю, що вищезазначені справи слідує об'єднати в одне провадження, присвоївши об'єднаній справі номер № 516/178/24, оскільки дана справа надійшла до суду першою.

Керуючись Законом України «Про запобігання корупції», ст. ст. 24, 27, 33, 36, 40-1,172 -7, 280, 283-285, 287-289 КУпАП, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Об'єднати в одне провадження адміністративний матеріал № 516/178/24 (провадження № 3/516/85/24) та № 516/179/24 (провадження № 3/516/86/24) про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП України, присвоївши об'єднаній справи № 516/178/24 (провадження № 3/516/85/24).

Притягнути ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172 - 6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень 00 коп.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в сумі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 коп.

Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду через Теплодарський міський суд Одеської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя О.Х. Ширінська