Справа № 444/2788/24
Провадження № 3/444/1444/2024
м. Жовква Львівської області, Україна
04 липня 2024 року суддя Жовківського районного суду Львівської області Ясиновський Р. Б., розглянув справу про адміністративне правопорушення за протоколом № 268, який надійшов від військової частини НОМЕР_1 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце народження: село Гжель, Раменського району, Московської області, росія, місце проживання зареєстроване за адресою: АДРЕСА_1 , місце служби в/ч НОМЕР_1 , солдат 2 танкового батальону, тел. НОМЕР_2 , НОМЕР_3 , військовий квиток Серія НОМЕР_4 виданий 17.11.1986 р. ІНФОРМАЦІЯ_2 ) за ч. 3 ст. 172-20 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
Справа про адміністративне правопорушення розглядалась без особи у відношенні якої складено протокол.
Військовослужбовець військової частини НОМЕР_1 солдат ОСОБА_1 23 червня 2024 року близько 11 год. 35 хв., на території 2 танкового батальону в/ч НОМЕР_1 , під час виконання ним обов'язків військової служби, перебував у стані алкогольного сп'яніння, в умовах особливого періоду, чим вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 3 ст. 172-20 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, подав заяву, в якій просив розгляд справи проводити у його відсутності у зв'язку із виконанням ним службових обов'язків військової служби та неможливістю з'явитися в судове засідання. Зазначив, що вину у вчиненні правопорушення визнає повністю.
Відповідно до статті 268 Кодексу України про адміністративні правопорушення присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст. 172-20 Кодексу України про адміністративні правопорушення, не є обов'язковою. Враховуючи строки розгляду справи, передбачені ст. 277 КУпАП, а також письмову заяву ОСОБА_1 про розгляд справи у його відсутності, приходжу до переконання про можливість розгляду справи без участі останнього.
Факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 172-20 Кодексу України про адміністративні правопорушення та його вина у цьому підтверджується наступними доказами:
протоколом про адміністративне правопорушення № 268 від 24.06.2024 року;
письмовими поясненнями ОСОБА_1 в протоколі про адміністративне правопорушення;
письмовою заявою ОСОБА_1 , в якій вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнав повністю;
квитанцією приладу Драгер, з якого вбачається позитивний результат 1,605 проміле.
Враховуючи вищенаведене, вважаю, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 172-20 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Вина ОСОБА_1 полягає в тому, що він, будучи військовослужбовцем, здійснював виконання обов'язків військової служби у стані алкогольного сп'яніння, в умовах особливого періоду. Кваліфікація його дій за ч. 3 ст. 172-20 Кодексу України про адміністративні правопорушення є вірною.
Під час судового розгляду справи обставин, що пом'якшують чи обтяжують відповідальність не встановлено.
Відповідно до санкції ч. 3 статті 172-20 КУпАП, за вказане правопорушення передбачено накладення штрафу від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешт з утриманням на гауптвахті на строк від десяти до п'ятнадцяти діб.
Статтею 23 КУпАП передбачається, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Частиною 2 статті 33 КУпАП встановлено, що при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Враховуючи обставини справи про адміністративне правопорушення, суддя вважає, що необхідною і достатньою мірою стягнення для останнього буде накладення штрафу в межах санкції статті ч. 3 ст. 172-20 КУпАП в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року, у разі ухвалення судом постанови про накладання адміністративного стягнення з правопорушника підлягає стягненню судовий збір за ставкою 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
При винесені постанови суддя керується ст. ст. 9-11, 23, 33, 172-20, 221, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 3 статті 172-20 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на нього адміністративне стягнення у виді шрафу у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000 (сімнадцять тисяч) гривень 00 коп. в дохід держави.
Стягнути з ОСОБА_1 в користь держави судовий збір у розмірі 605.60 грн.
Строк пред'явлення виконавчого документу до виконання 3 місяці.
Постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 цього Кодексу, особою, щодо якої її винесено, а також потерпілим.
Скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови,
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого статтею 32 або 32-1 цього Кодексу. Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову.
Суддя Ясиновський Р. Б.