Постанова від 19.06.2024 по справі 227/1501/24

19.06.2024 227/1501/24

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 червня 2024 року м. Добропілля

Суддя Добропільського міськрайонного суду Донецької області Кошля А.О., розглянувши матеріали справи, що надійшли від ВП № 1 Покровського РУП ГУНП в Донецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , пенсіонера,

за ч. 2 ст. 187 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Добропільського міськрайонного суду Донецької області знаходяться адміністративні матеріали відносно ОСОБА_1 за № 227/1501/24 та № 227/1577/24 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП.

Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАД № 218787 від 15.05.2024 року, 14 травня 2024 року о 21 годині 22 хвилині гр. ОСОБА_1 порушив правила адміністративного нагляду, встановлені Постановою Добропільського міськрайонного суду Донецької області від 23.02.2024 року, а саме був відсутній на момент перевірки, чим вчинив правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.

Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАД № 367263 від 17 травня 2024 року, 16 травня 2024 року о 22 годині 15 хвилині гр. ОСОБА_1 порушив правила адміністративного нагляду, встановлені Постановою Добропільського міськрайонного суду Донецької області від 23.02.2024 року, а саме був відсутній за місцем мешкання.

Про дату, час та місце розгляду справи ОСОБА_1 був повідомлений.

Відповідно до вимог ст. 245 КУпАП завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із законом.

Статтею 252 КУпАП визначено, що орган (посадова особа) при розгляді справи оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом та правосвідомістю.

Згідно з положеннями ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративні правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

За частиною 2 статті 187 КУпАП дії, передбачені частиною першою цієї статті, якщо вони вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення тягнуть за собою накладення штрафу від десяти до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк від одного до двох місяців з відрахуванням двадцяти відсотків заробітку, а в разі, якщо за обставинами справи з урахуванням особи порушника застосування цих заходів буде визнано недостатнім, - адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб.

Факт вчинення даних правопорушень ОСОБА_1 підтверджується матеріалами справи, дослідженими в судовому засіданні: протоколами про адміністративні правопорушення від 15.05.2024 року серії ВАД № 218787; від 17.05.2024 року серії ВАД № 367263; витягом з ЄДРСР Постанови від 23.12.2023 року Добропільського міськрайонного суду Донецької області про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 187 КУпАП; витягом з ЄДРСР Постанови від 23.02.2024 року Добропільського міськрайонного суду Донецької області про продовження адміністративного нагляду відносно ОСОБА_1 ; особистими письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 15.05.2024 року та 17.05.2024 року з приводу подій, які відбулись 14.05.2024 року та 16.05.2024 року відповідно; копією паспорта гр. ОСОБА_1 .

За таких обставин суд вважає, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП, а саме порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення.

Відповідно до ст. 36 КУпАП, допускається розгляд одним і тим же органом справ про адміністративні правопорушення відносно особи, яка вчинила кілька адміністративних правопорушень.

Пунктом 6 розділу III Інструкції з діловодства у місцевих загальних судах, затвердженої наказом Державної судової адміністрації України від 20.08.2019 року№ 814, у разі об'єднання судових справ в одну їй присвоюється єдиний унікальний номер тієї з об'єднаних справ (матеріалів),яка надійшла до суду першою. Відповідно до постанови (ухвали) суду вноситься інформація до автоматизованої системи документообігу суду під номером об'єднаної справи та відмітки про об'єднання справ із зазначенням номера нової судової справи.

Із урахуванням вищенаведеного та зважаючи на те, що вказані матеріали складені у відношенні однієї особи та знаходяться у провадженні одного судді, уповноваженого на їх розгляд, на підставі вимог ст. 36 КУпАП дані матеріали підлягають об'єднанню в одне провадження, присвоївши єдиний унікальний номер судової справи № 227/1501/24, провадження № 3/227/727/2024.

За таких обставин, з урахуванням характеру вчинених правопорушень, їх наслідків, особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, ступінь його вини, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність, суд приходить до висновку про необхідність накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення, передбаченого частиною 2 статті 187 КУпАП у виді штрафу, оскільки, на думку суду, таке стягнення буде доцільним для усунення в подальшому здійснення аналогічного правопорушення та попередження вчинення нових правопорушень.

Згідно ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення, розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.

Відповідно до положень ст. 40-1 КУпАП, ст. 4 Закону України «Про судовий збір» із ОСОБА_1 підлягає стягненню в дохід держави судовий збір у розмірі 605,60 грн., так як докази, згідно ст. 5 Закону України «Про судовий збір» на підтвердження звільнення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності від сплати судового збору, відсутні.

Керуючись ст. ст. 36, 40-1, ч. 2 ст. 187, 283, 284, КУпАП, суд

ПОСТАНОВИВ:

Об'єднати матеріали № 227/1501/24, провадження № 3/227/727/2024; № 227/1577/24, провадження № 3/227/743/2024; в одне провадження та присвоїти номер № 227/1501/24, провадження № 3/227/727/2024.

Притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що дорівнює 170 (сто сімдесят) гривень 00 копійок, який повинен бути сплачений за реквізитами: отримувач Добропільське ГУК/Добропільська МТГ/21081100, код отримувача (ЕДРПОУ) 37967785, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), номер рахунку (ІВАN) UA508999980313000106000005652, код класифікації доходів бюджету 21081100, найменування коду класифікації доходів бюджету адміністративні штрафи та інші санкції, призначення платежу судова справа № 227/1501/24.

Стягнути із ОСОБА_1 в дохід держави в особі Державної судової адміністрації України судовий збір у розмірі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок, який повинен бути сплачений за реквізитами: отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UА908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106.

Згідно ст. 307 КУпАП штраф повинен бути сплачений не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення копії постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

У разі несплати штрафу в установлений законом строк постанова про адміністративне стягнення згідно із ст. 308 КУпАП буде надіслана для примусового виконання до відділу Державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцем знаходження його майна в порядку, встановленому законом.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується штраф в подвійному розмірі.

Постанова може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду через Добропільський міськрайонний суд Донецької області протягом 10 днів з дня її винесення.

Суддя А.О. Кошля