Рішення від 26.06.2024 по справі 182/3283/24

Справа № 182/3283/24

Провадження № 2-а/0182/69/2024

РІШЕННЯ

Іменем України

26.06.2024 року м. Нікополь

Нікопольський міськрайонний суд Дніпропетровської області в складі:

головуючого-судді Кобеляцької-Шаховал І.О.

секретар Іванова Т.С.

за участю представника позивача Оранської Д.С.

відповідача ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний позов Відділу № 16 у м.Нікополі Головного управління Державної міграційної служби України в Дніпропетровській області до ОСОБА_1 про затримання та поміщення до пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, з метою ідентифікації та забезпечення видворення за межі території України, -

ВСТАНОВИВ:

До Нікопольського міськрайонного суду Дніпропетровської області надійшов адміністративний позов Відділу № 16 у м. Нікополі Головного управління Державної міграційної служби України в Дніпропетровській області до ОСОБА_1 про затримання та поміщення до пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, з метою ідентифікації та забезпечення видворення за межі території України.

В обгрунтування заявлених вимог представник позивача посилається на те, що громадянин Білорусі ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт серії НОМЕР_1 , виданий МВС 25.07.2017 року, дійсний до 25.07.2027 року, прибув на територію України 06.08.2017 року через ККП «Харків-Пасажирський» та з того часу територію України не покидав. До органів та підрозділів ДМС України з питання отримання документів на право легального проживання в Україні з 2017 року не звертався. Рішення Відділу № 16 у місті Нікополі ГУ ДМС у Дніпропетровській області № 4 від 05.05.2021 року про примусове повернення до країни походження або третьої країни ОСОБА_1 не виконав. Згідно проведених перевірок, вищезазначений громадянин Білорусі з 2017 року із заявою про оформлення статусу особи без громадянства, отримання або скасування дозволу на імміграцію, документування посвідкою на тимчасове/постійне проживання, продовження терміну перебування на території України не звертався. За обліками ГУ ДМС у Дніпропетровській області стосовно ОСОБА_1 щодо звернення із заявою про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту - відсутня. Перебуваючи на території України з 2017 року, ухилився від виїзду з України після закінчення терміну тимчасового перебування, проживаючи на її території без документів на право проживання. За фактом порушення строку перебування в Україні уповноваженою службовою особою Відділу № 16 у місті Нікополі ГУ ДМС у Дніпропетровській областівідносно ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення, серії ПР МДН, № 001691 від 05.05.2021 року, яким зафіксовано порушення міграційного законодавства, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.203 КУпАП. За результатами розгляду справи про адміністративне правопорушення винесено постанову про накладання адміністративного стягнення серії ПН МДН № 001689 від 05.05.2021 року, відповідно до якої на вищезазначеного громадянина Білорусі накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 1 700 (одна тисяча сімсот гривень) грн. 00 коп. Адміністративний штраф не сплачено, постанова не оскаржена. Тому, керуючись нормами ст.26 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», уповноваженими службовими особами Відділу № 16 у місті Нікополі ГУ ДМС у Дніпропетровській області, 05.05.2021 року відносно вищезазначеного громадянина Білорусі прийнято рішення № 4 про примусове повернення до країни походження або третьої країни, яким останнього зобов'язано залишити територію України у термін до 03.06.2021 року. Вищезазначений громадянин з рішенням Відділу № 16 у місті Нікополі ГУ ДМС у Дніпропетровській області№ 4 від 05.05.2021 року ознайомлений, але у зазначений строк, а саме: до 03.06.2021 року не виїхав за межі території України, тобто, вищезазначене рішення не виконав. За фактом порушення строку перебування в Україні уповноваженими службовими особами Відділу № 16 у місті Нікополі ГУ ДМС у Дніпропетровській областівідносно громадянина Білорусі ОСОБА_1 14.06.2024 складено протокол про адміністративне правопорушення, серії ПР МДН, № 006333, у якому зафіксовано порушення законодавства, відповідальність за яке передбачено ч.2 ст.203 КУпАП, за результатами розгляду справи про адміністративне правопорушення винесено постанову про накладення адміністративного стягнення, серії ПН МДН № 006324, від 14.06.2024 року, відповідно до якої на вищезазначеного громадянина Білорусі накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу розміром 3 400 (три тисячі чотириста) грн. 00 коп. Адміністративний штраф не сплачено, постанова не оскаржена. Реалізуючи положення ч.1 ст.30 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» № 3773-VI, уповноваженою службовою особою Відділу № 16 у місті Нікополі ГУ ДМС у Дніпропетровській області відносно Відповідача було прийнято рішення про примусове видворення з України № 12 від 14.06.2024 року. При цьому, представник позивача зазначає, що громадянин Білорусі ОСОБА_1 своїми діями порушує законодавство про правовий статус іноземців та осіб без громадянства, а саме: не виконав рішення № 4 від 05.05.2021 року про примусове повернення до країни походження або третьої країни іноземця; тривалий час перебуває на території України без законних підстав; ухиляється від виїзду з України після втрати законних підстав перебування, передбачених ч.16 ст.4 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства»; відсутні законні підстави для працевлаштування в Україні, а, отже, відсутні законні джерела отримання фінансового доходу, що унеможливлює придбання транспортних квитків чи інших проїзних документів а також забезпечення свого перебування та проживання на території України. Таким чином, враховуючи вищевикладене, звернулись до суду та просять затримати та помістити до пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, громадянина Білорусі ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , строком на шість місяців з метою ідентифікації та забезпечення видворення, а також вирішити питання щодо негайного виконання рішення про затримання та поміщення до пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, громадянина Білорусі ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 .

В судовому засіданні представник позивача викладені обставини в позовній заяві підтримала та на задоволенні позову наполягала.

Відповідач в судовому засіданні, яке було проведено в режимі відео конференції з ДУ «Миколаївським пунктом тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні», позовні вимоги не визнав та пояснив, що 08 березня 2016 року він прибув до паспортної службь, де йому було рекомендовано написати заяву, яку він склав у відділені, а згодом було запропоновано в добровільному порядку сплатити штраф. Через деякий час він поїхав за межі України до республіки Білорусь та отримав новий паспорт і знову приїхав до України. Співробітники паспортного служби його затримали та відібрали паспорт, і знову йому було запропоновано сплатити штраф. За весь час свого перебування на території України він проживав по АДРЕСА_1 та неофіційно працював в їдальні. Не від кого не скривався і хоче проживати в Україні, де поховано багато його родичів.

Вислухавши пояснення представника позивача, відповідача, перевіривши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

З матеріалів справи встановлено, що громадянин Білорусі ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт, серії НОМЕР_1 , виданий МВС 25.07.2017 року, дійсний до 25.07.2027 року, прибув на територію України 06.08.2017 року через ККП «Харків-Пасажирський» та з того часу територію України не покидав. До органів та підрозділів ДМС України з питання отримання документів на право легального проживання в Україні з 2017 року не звертався. Рішення Відділу № 16 у місті Нікополі ГУ ДМС у Дніпропетровській області № 4 від 05.05.2021 року про примусове повернення до країни походження або третьої країни ОСОБА_1 не виконав. Згідно проведених перевірок, вищезазначений громадянин Білорусі, з 2017 року із заявою про оформлення статусу особи без громадянства, отримання або скасування дозволу на імміграцію, документування посвідкою на тимчасове/постійне проживання, продовження терміну перебування на території України не звертався. За обліками ГУ ДМС у Дніпропетровській області, інформація стосовно ОСОБА_1 щодо звернення із заявою про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту - відсутня. Перебуваючи на території України з 2017 року, відповідач ухилився від виїзду з України після закінчення терміну тимчасового перебування, проживаючи на її території без документів на право проживання. За фактом порушення строку перебування в Україні уповноваженою службовою особою Відділу № 16 у місті Нікополі ГУ ДМС у Дніпропетровській областівідносно ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення, серії ПР МДН, № 001691 від 05.05.2021 року, яким зафіксовано порушення міграційного законодавства, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.203 КУпАП. За результатами розгляду справи про адміністративне правопорушення винесено постанову про накладання адміністративного стягнення, серії ПН МДН, № 001689 від 05.05.2021, відповідно до якої на вищезазначеного громадянина Білорусі накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 1 700 (одна тисяча сімсот гривень) грн. 00 коп. Адміністративний штраф не сплачено, постанова не оскаржена. Тому, керуючись нормами ст.26 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», уповноваженими службовими особами Відділу № 16 у місті Нікополі ГУ ДМС у Дніпропетровській області05.05.2021 року відносно вищезазначеного громадянина Білорусі прийнято рішення № 4 про примусове повернення до країни походження або третьої країни, яким останнього зобов'язано залишити територію України у термін до 03.06.2021 року. Вищезазначений громадянин з рішенням Відділу № 16 у місті Нікополі ГУ ДМС у Дніпропетровській області№ 4 від 05.05.2021 року ознайомлений, але у зазначений строк, а саме: до 03.06.2021 року не виїхав за межі території України, тобто, вищезазначене рішення не виконав. За фактом порушення строку перебування в Україні, уповноваженими службовими особами Відділу № 16 у місті Нікополі ГУ ДМС у Дніпропетровській областівідносно громадянина Білорусі ОСОБА_1 14.06.2024 складено протокол про адміністративне правопорушення, серії ПР МДН, № 006333, у якому зафіксовано порушення законодавства, відповідальність за яке передбачено ч.2 ст.203 КУпАП. За результатами розгляду справи про адміністративне правопорушення винесено постанову про накладення адміністративного стягнення, серії ПН МДН, № 006324 від 14.06.2024 року, відповідно до якої на вищезазначеного громадянина Білорусі накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу розміром 3 400 (три тисячі чотириста) грн. 00 коп. Адміністративний штраф не сплачено, постанова не оскаржена. Реалізуючи положення ч.1 ст.30 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» № 3773-VI, уповноваженою службовою особою Відділу № 16 у місті Нікополі ГУ ДМС у Дніпропетровській області відносно Відповідача було прийнято рішення про примусове видворення з України № 12 від 14.06.2024 року.

Правовий статус іноземців та осіб без громадянства, які перебувають в Україні, та порядок їх в'їзду в Україну та виїзду з України визначено Законом України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» від 22 вересня 2011 року №3773-VI.

Згідно пункту 7 статті 1 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» від 22.09.2011 року № 3773, іноземці та особи без громадянства, які перебувають на території України на законних підставах це іноземці та особи без громадянства, які в установленому законодавством чи міжнародним договором України порядку в'їхали в Україну та постійно або тимчасово проживають на її території, або тимчасово перебувають в Україні.

Положеннями частини 1 статті 9 вищевказаного Закону № 3773-VI встановлено, що іноземці та особи без громадянства в'їжджають в Україну за наявності визначеного цим Законом чи міжнародним договором України паспортного документа та одержаної у встановленому порядку візи, якщо інше не передбачено законодавством чи міжнародними договорами України.

Згідно частини 1 статті 16 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», реєстрація іноземців та осіб без громадянства, які в'їжджають в Україну, здійснюється в пунктах пропуску через державний кордон України органами охорони державного кордону.

Відповідно до частини 2 статті 16 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», відмітка про реєстрацію іноземця або особи без громадянства в паспортному документі та/або імміграційній картці або інших передбачених законодавством України документах дійсна на всій території України незалежно від місця перебування чи проживання іноземця або особи без громадянства на території України.

Положеннями частини 3 статті 9 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» передбачено, що строк перебування іноземців та осіб без громадянства в Україні встановлюється візою, законодавством України чи міжнародним договором України.

Частиною 1 статті 26 Конституції України та статтею 3 Закону № 3773 визначено, що іноземці та особи без громадянства, що перебувають в Україні на законних підставах, користуються тими самими правами і свободами, а також несуть такі самі обов'язки, як і громадяни України, за винятками, встановленими Конституцією, законами чи міжнародними договорами України.

Відповідно до імперативних приписів статті 68 Конституції України, кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.

Положеннями частини 1 статті 26 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» передбачено, що іноземець або особа без громадянства можуть бути примусово повернуті в країну походження або третю країну, якщо їх дії порушують законодавство про правовий статус іноземців та осіб без громадянства або суперечать інтересам забезпечення національної безпеки України чи охорони громадського порядку, або якщо це необхідно для охорони здоров'я, захисту прав і законних інтересів громадян України за рішенням центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері міграції (імміграції та еміграції), у тому числі протидії нелегальній (незаконній) міграції, громадянства, реєстрації фізичних осіб, біженців та інших визначених законодавством категорій мігрантів, органу Служби безпеки України або органу охорони державного кордону (стосовно іноземців та осіб без громадянства, які затримані ними у межах контрольованих прикордонних районів під час спроби або після незаконного перетинання державного кордону України), з подальшим повідомленням протягом 24 годин прокурору про підстави прийняття такого рішення. У рішенні про примусове повернення зазначається строк, протягом якого іноземець або особа без громадянства повинні виїхати з України. Зазначений строк не повинен перевищувати 30 днів з дня прийняття рішення.

Відповідно до ст.30 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері міграції, органи охорони державного кордону (стосовно іноземців та осіб без громадянства, які затримані ними у межах контрольованих прикордонних районів під час спроби або після незаконного перетинання державного кордону України) або органи Служби безпеки України можуть лише на підставі винесеної за їх позовом постанови адміністративного суду примусово видворити з України іноземця та особу без громадянства, якщо вони не виконали в установлений строк без поважних причин рішення про примусове повернення або якщо є обґрунтовані підстави вважати, що іноземець або особа без громадянства ухилятимуться від виконання такого рішення, крім випадків затримання іноземця або особи без громадянства за незаконне перетинання державного кордону України поза пунктами пропуску через державний кордон України та їх передачі прикордонним органам суміжної держави.

Центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері міграції, або орган охорони державного кордону на підставі відповідного рішення з наступним повідомленням протягом 24 годин прокурора розміщує іноземців та осіб без громадянства, зазначених у частині першої цієї статті, у пунктах тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають на території України.

Іноземці та особи без громадянства, які не мають законних підстав для перебування на території України, затримані в установленому порядку та підлягають примусовому видворенню за межі України, у тому числі, прийняті, відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію, розміщуються в пунктах тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, протягом строку, необхідного для їх ідентифікації та забезпечення примусового видворення (реадмісії) за межі України, але не більше, як на вісімнадцять місяців.

У разі звернення особи під час її перебування в пункті тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, із заявою про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту в Україні, вона продовжує перебувати в зазначеному пункті до остаточного прийняття рішення за заявою.

Згідно вимог ч.3 ст.29 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», іноземці або особи без громадянства, прийняті відповідно до міжнародного договору про реадмісію, які не мають законних підстав для перебування на території України, підлягають примусовому видворенню у разі, якщо між Україною і країною громадянської належності чи країною попереднього постійного проживання таких іноземців або осіб без громадянства відсутній договір про реадмісію.

Судом також встановлено, що відповідач не відноситься до осіб, яким надано статус біженця і не є особою, які потребує додаткового захисту. Крім того, відповідач не підпадає під захист ст. 3 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобода бо ст. 31 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства». Доказів протилежного суду не надано.

Відповідно до пункту 1.8 Інструкції про примусове повернення і примусове видворення з України іноземців та осіб без громадянства, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України, Адміністрацією державної прикордонної служби України та Служби безпеки України від 23 квітня 2012 року № 353/271/150, примусове видворення передбачає: виявлення порушника, поміщення його в пункт тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають на території України, документальне оформлення примусового видворення, подальше супроводження іноземця до пункту пропуску через державний кордон України чи до країни походження.

Відповідно до пункту 1 Типового положення про пункт тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2003 року № 1110, пункт тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, є державною установою, що призначена для тимчасового утримання іноземців та осіб без громадянства у разі, коли вони не виконали в установлений строк без поважних причин рішення про примусове повернення або є обґрунтовані підстави вважати, що вони ухилятимуться від виконання такого рішення, або прийнято адміністративним судом постанову про їх примусове видворення за межі України, або вони прибули на територію України відповідно до міжнародних договорів про реадмісію, або не мають законних підстав для перебування на території України і підлягають примусовому видворенню за її межі.

На виконання абзацу 3 пункту 3 розділу IV «Прикінцеві положення» Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» та Типового положення про пункт тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2003 року № 1110, з метою нормативно-правового врегулювання порядку дій посадових осіб пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, територіальних органів та територіальних підрозділів Державної міграційної служби України, органів охорони державного кордону з питань розміщення іноземців та осіб без громадянства в пункт тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, їх утримання, ідентифікації, примусового видворення, а також звільнення з пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, наказом Міністерства внутрішніх справ України від 29 лютого 2016 року № 141 затверджено Інструкцію про порядок утримання іноземців та осіб без громадянства в пунктах тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні.

Строк затримання іноземців та осіб без громадянства в пунктах тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, становить шість місяців. За наявності умов, за яких неможливо ідентифікувати іноземця або особу без громадянства, забезпечити примусове видворення чи реадмісію особи у зазначений строк або прийняти рішення за заявою про визнання її біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту в Україні, цей строк може бути продовжений, але не більш як на вісімнадцять місяців.

Згідно з положеннями абзаців першого та другого ч.1 ст.289 Кодексу адміністративного судочинства України, за наявності обґрунтованих підстав вважати, що іноземець або особа без громадянства, стосовно якої подано адміністративний позов про примусове видворення, ухилятиметься від виконання рішення про її примусове видворення, перешкоджатиме проведенню процедури видворення чи реадмісії відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію або якщо існує ризик її втечі, а так само у разі відсутності в іноземця або особи без громадянства, яка вчинила порушення законодавства України з прикордонних питань або про правовий статус іноземців, документа, що дає право на виїзд з України, центральним органом виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері міграції, його територіальним органом чи підрозділом, органом охорони державного кордону або Служби безпеки України подається до місцевого загального суду як адміністративного суду за місцезнаходженням цих органів (підрозділів) або за місцезнаходженням пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, позовна заява про застосування судом до іноземця або особи без громадянства заходів затримання іноземця або особи без громадянства з метою ідентифікації та (або) забезпечення видворення за межі території України.

Відповідно до ч.11 ст.289 КАС України, строк затримання іноземців та осіб без громадянства в пунктах тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, становить шість місяців. За наявності умов, за яких неможливо ідентифікувати іноземця або особу без громадянства, забезпечити примусове видворення чи реадмісію особи у зазначений строк або прийняти рішення за заявою про визнання її біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту в Україні, цей строк може бути продовжений, але не більш як на вісімнадцять місяців.

Положеннями п.11 ч.2 ст.245 КАС України передбачено, що у разі задоволення позову суд може прийняти рішення про: затримання іноземця або особи без громадянства з метою ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України або про продовження строку такого затримання.

Відтак, з аналізу зазначених норм, суд приходить до висновку, що громадянин Республіки Білорусь ОСОБА_1 незаконно перебуває в Україні, не має підтверджуючих особу документів, не має законного джерела існування, власності та родинних зв'язків на території України. Також в судовому засіданні встановлено, що є ризик того може ухилятись від явки до підрозділу міграційної служби та не виконувати рішення про його примусове повернення до країни походження, а тому суд вважає, що існують підстави для затриманнята поміщення його до пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства строком до 6 місяців.

Таким чином, враховуючи вищевикладені обставини, суд приходить до висновку, що в даній справі наявні обставини для затримання та поміщення до пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, громадянина Республіки Білорусь ОСОБА_1 ( ОСОБА_3 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , строком на шість місяців з метою ідентифікації та забезпечення видворення, тим самим задовольнивши позовні вимоги в повному обсязі.

Відповідно до п.3 ч.2 ст.371 КАС України, суд, який ухвалив рішення, за заявою учасників справи або з власної ініціативи може ухвалою в порядку письмового провадження або зазначаючи про це в рішенні звернути до негайного виконання рішення.

На підставі викладеного та керуючись статтями 243, 244, 246, 250, 289, 371 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов Відділу № 16 у м.Нікополі Головного управління Державної міграційної служби України в Дніпропетровській області до ОСОБА_1 про затримання та поміщення до пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, з метою ідентифікації та забезпечення видворення за межі території України - задовольнити.

Затримати та помістити до пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, громадянина Республіки Білорусь ОСОБА_1 ( ОСОБА_3 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , строком на шість місяців з метою ідентифікації та забезпечення видворення.

Рішення суду в частині затримання та поміщення до пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства допустити до негайного виконання.

Апеляційна скарга на судове рішення може бути подана у десятиденний строк з дня його проголошення безпосередньо до Третього апеляційного адміністративного суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги усіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не буде подано.

Відповідно до ч.18 ст.289 КАС України, на час апеляційного оскарження іноземці або особи без громадянства, у яких відсутні документи, що дають право на виїзд з України, продовжують утримуватися у спеціально обладнаних для цих цілей приміщеннях органів (підрозділів) охорони державного кордону чи Служби безпеки України або в пункті тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні.

Оскарження рішення не зупиняє його негайне виконання.

Суддя: І. О. Кобеляцька-Шаховал