Справа № 551/202/24
Провадження №3/551/233/24
"21" червня 2024 р.
селище Шишаки
Суддя Шишацького районного суду Полтавської області Кулик Н.В., розглянувши матеріали, які надійшли з сектору поліцейської діяльності № 1 відділення поліції № 3 Миргородського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Полтавській області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адреса зареєстрованого місця проживання: АДРЕСА_1 , українця, громадянина України, непрацюючого, раніше до адміністративної відповідальності не притягувався
за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, -
ОСОБА_1 11 лютого 2024 року, о 12 год. 34 хв. по вул. Павлика в сел. Шишаки Миргородського району Полтавської області керував автомобілем марки « ВАЗ 2108 », державний реєстраційний номер НОМЕР_1 , з явними ознаками алкогольного сп'яніння ( запах алкоголю з порожнини рота, поведінка, що не відповідає дійсності, різка зміна забарвлення шкіряного покриву обличчя ). Від проходження огляду на стан алкогольного сп'яніння у вказаному законом порядку на місці за допомогою технічного приладу «Драгер» та у медичному закладі ОСОБА_2 відмовився, чим порушив вимоги п. 2.5 Правил дорожнього руху України.
Незважаючи на своєчасність повідомлення про місце, дату та час розгляду справи, ОСОБА_1 у судове засідання не з'явився, причин своєї неявки не повідомив, клопотання про відкладення розгляду справи не заявив.
Керуючись положеннями ч.1 ст. 268 КУпАП, суд вважає за можливе провести розгляд справи у відсутність особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, за наявними у ній матеріалами.
Дослідивши матеріали справи в їх сукупності та взаємозв'язку, суд приходить до висновку про визнання ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, виходячи з наступного.
Так, вина ОСОБА_1 у вчиненому підтверджується наступними, перевіреними в судовому засіданні, доказами в їх сукупності та взаємозв'язку:
- протоколом про адміністративне правопорушення серії ААД № 750343 від 11 лютого 2024 року ( а.с.1 );
- записом на відеодиску, зробленого з камери реєстратора поліцейського, з якого вбачається, що ОСОБА_1 11 лютого 2024 року, о 12 год. 34 хв. керував автомобілем марки «ВАЗ 2108 », державний реєстраційний номер НОМЕР_1 , з ознаками алкогольного сп'яніння та відмовився від проходження огляду на визначення стану алкогольного сп'яніння у встановленому законом порядку на місці за допомогою технічного приладу «Драгер» та у медичному закладі ( а.с.3 );
- направленням на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного сп'яніння від 11 лютого 2024 року, згідно якого ОСОБА_1 від проходження огляду на стан алкогольного сп'яніння у вказаному законом порядку на місці за допомогою технічного приладу «Драгер» та у медичному закладі відмовився ( а.с.5 ).
Зважаючи на викладене, ґрунтуючись на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності та взаємозв'язку, керуючись законом і правосвідомістю, суд вважає повністю доведеним факт порушення ОСОБА_1 , як водієм, вимог п. 2.5 Правил дорожнього руху України, відповідно до яких водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного сп'яніння, а відтак кваліфікує його дії за ч.1 ст.130 КУпАП, що мали місце 11 лютого 2024 року, о 12 год. 34 хв. по вул. Павлика в сел. Шишаки Миргородського району Полтавської області.
При накладенні адміністративного стягнення на ОСОБА_1 , суд, врахувавши характер вчиненого правопорушення, дані про його особу, ступінь вини останнього, за відсутності пом'якшуючих та обтяжуючих обставин, приходить до висновку про доцільність накладення на винного адміністративного стягнення відповідно до санкції ч.1 ст.130 КУпАП, що буде необхідним і достатнім для його виправлення та попередження вчиненню подібних правопорушень у майбутньому.
Відповідно положень ст.40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом ( суддею ) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
На підставі викладеного, керуючись статтями 40-1, 283 - 285, 287 КУпАП, ст. 4 Закону України «Про судовий збір» суд, -
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 130 КУпАП, та накласти на нього стягнення у виді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 ( сімнадцять тисяч ) грн. 00 коп. з позбавленням права керування транспортними засобами, строком на один рік.
Штраф має бути сплачений на розрахунковий рахунок UA138999980313080106000016577, отримувач коштів: ГУК у Полтавській області/тгсмт Шишаки/ 21081100, код отримувача (ЄДРПОУ) 37959255, Банк отримувача - Казначейство України /ЕАП/, код бюджетної класифікації доходів бюджету: 21081100, не пізніше, як через п'ятнадцять днів з дня вручення копії постанови про його накладення, а в разі оскарження або опротестування такої постанови - не пізніше, як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або протесту без задоволення.
У разі не сплати штрафу у визначений строк, постанова про накладення штрафу та судового збору буде надіслана для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання правопорушника, з якого буде стягнуто подвійний розмір штрафу, визначений у цій постанові.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в дохід держави судовий збір у розмірі 605 ( шістсот п'ять ) грн. 60 коп. на рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код отримувача / ЄДРПОУ / 37993783, Банк отримувача коштів Казначейство України /ЕАП/, отримувач коштів - ГУК у м. Києві/м. Київ/ 22030106, код класифікації доходів бюджету - 22030106.
Постанова може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду, шляхом подання апеляції через Шишацький районний суд Полтавської області, протягом десяти днів з дня її винесення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги.
Суддя: