Справа№672/656/24
Провадження №3/672/270/24
28 червня 2024 року м. Городок
Суддя Городоцького районного суду Хмельницької області Пономаренко Л.Е., розглянувши матеріали, які надійшли від Головного управління ДПС у Хмельницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого по АДРЕСА_1 ,
за ч.1 ст.155-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ОСОБА_1 ставиться в вину те, що ним порушено порядок проведення розрахунків із споживачами в частині не видачі фіскального чека при реалізації підакцизної групи товарів, а саме: 29.05.2024 при реалізації пива «Гарана» 2 пляшки по ціні 70 грн. на суму 140 грн. та цигарок «LM Loff Sea Blue» по ціні 90 грн. розрахунковий документ встановленого зразка не роздруковано та не видано фіскальний чек. Порушено порядок проведення розрахунків із споживачами в частині не відображення реквізитів марки акцизного податку в фіскальному чеку, а саме: 11.05.2024 о 13:14 год. реалізовано коньяк «КлінковVIP VS 0,5 л короб» по ціні 430 грн., без відображення в фіскальному чеку №nFG5yFBSeVO реквізитів марки акцизного податку, чим порушено п.1, 2 ст.3 р.II Закону України від 06.07.95 №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами та доповненнями, чим вчинив правопорушення, передбачене ч.1 ст.155-1 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, причини неявки суду не відомі. Суд вважає можливим розглянути справу за відсутності ОСОБА_1 .
Згідно з ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність. Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених ст. 255 цього Кодексу. Положеннями ст. 252 КУпАП встановлено, що орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Відповідно до Рішення Конституційного Суду України від 22.12.2010 року №23-рп/2010, адміністративна відповідальність в Україні та процедура притягнення до неї ґрунтується на конституційних принципах і правовій презумпції, у тому числі, і закріпленої в ст.62Конституції України презумпції невинуватості. В силу принципу презумпції невинуватості, що підлягає застосуванню у справах про адміністративні правопорушення, усі сумніви щодо події порушення та винності особи, що притягується до відповідальності, тлумачаться на її користь. Недоведені подія та вина особи мають бути прирівняні до доведеної невинуватості цієї особи (Постанова ВС/КАС від 08.07.2020 року у справі №463/1352/16-а).
Вирішуючи питання щодо доведеності вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.155-1 КУпАП, суддя виходить з наступного.
Особа може бути притягнута до адміністративної відповідальності, передбаченої ч. 1 ст. 155-1 КУпАП, якщо вона, будучи особою, яка здійснює розрахункові операції, порушить встановлений законом порядок проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
Положеннями ст. 251 КУпАП визначено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Натомість суд звертає увагу на те, що до матеріалів справи долучено копію чеку, згідно якого встановлено факт реалізації пива «Гарана» 2 пляшки по ціні 70 грн. на суму 140 грн. та цигарок однієї пачки «LM Loff Sea Blue» по ціні 90 грн. та копію касового чеку який підтверджує реалізацію коньяку «КлінковVIP VS 0,5 л короб» по ціні 430 грн.
При цьому, жодних інших об'єктивних доказів на підтвердження факту порушення ОСОБА_1 порядку проведення розрахункових операцій, матеріали справи не містять та суду не надано, а саме: доказів статусу ОСОБА_1 -продавець, підтвердження не видачі саме ним чеків при реалізації зазначених товарів.
Зважаючи на викладене, в матеріалах справи відсутні достатні докази на підтвердження винуватості ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 155-1 КУпАП.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у зв'язку із відсутністю події і складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 155-1 КУпАП.
Відтак, з урахуванням встановлених обставин у цій справі, суд дійшов висновку про відсутність підстав для притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 у зв'язку із відсутністю складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.155-1 КУпАП, а тому провадження у справі необхідно закрити на підставі п.1 ст.247 КУпАП.
Керуючись ст.ст.247, 283-285, 289, 294 КУпАП,
Провадження у справі відносно ОСОБА_1 закрити за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 155-1 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня винесення до Хмельницького апеляційного суду.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого ст. 32, ст. 32-1 КУпАП.
Суддя Л.Е.Пономаренко