Справа № 515/473/24
Провадження № 3/513/800/24
Саратський районний суд Одеської області
27 червня 2024 року Суддя Саратського районного суду Одеської області Бучацька А.І., за участю: секретаря судового засідання Русавської Н.В., прокурора Білгород-Дністровської окружної прокуратури Франчука О.В., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в селищі Сарата Одеської області матеріали, які надійшли з Одеського апеляційного суду про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , з вищою освітою, директора Комунального підприємства "Господарочка 1812", не одруженого, паспорт НОМЕР_1 , виданий 06 липня 2012 року Татарбунарським РВ УМВС України в Одеській області, РНОКПП НОМЕР_2 ,
за ч.1 ст. 172-6 , ч. 1 ст. 172-7, ч.2 ст.172-7 КУпАП,
ОСОБА_1 перебуваючи на посаді директора Комунального підприємства "Господарочка 1812", будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та відповідно до підпункту "а" п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України "Про запобігання корупції" від 14 жовтня 2014 року № 1700-VIІ (далі Закон № 1700-VІІ) поширюється дія Закону "Про запобігання корупції" та Примітки до ст. 172-7 КУпАП та суб'єктом правопорушень, зазначених у цій статті, в порушення ст. 28 Закону України "Про запобігання корупції", за місцем розташування Комунального підприємства "Господарочка 1812" за адресою: вул. Миру, 100, с. Дивізія Білгород-Дністровського району Одеської області, вчинив адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, передбачені ч.1 ст.172-7 КУпАП та ч.2 ст.172 КУпАП, а саме:
не повідомив Дивізійську сільську раду Білгород-Дністровського району Одеської області про наявність у нього реального конфлікту інтересів під час прийняття рішення та вчинення дій щодо підписання листа на адресу Дивізійської сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області від 23.09.2022 про надання премії, в якому самостійно визначив її розмір, що стало підставою для видачі розпорядження № 104 від 23.09.2022, згідно якого ОСОБА_1 встановлено і нараховано премію у розмірі 75 % посадового окладу;
вчинив дії та прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів щодо підписання листа на адресу Дивізійської сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області від 23.09.2022 про надання премії, в якому самостійно визначив її розмір, що стало підставою для видачі розпорядження № 104 від 23.09.2022, згідно якого ОСОБА_1 встановлено і нараховано премію у розмірі 75 % посадового окладу;
не повідомив Дивізійську сільську раду Білгород-Дністровського району Одеської області про наявність у нього реального конфлікту інтересів під час прийняття рішення та вчинення дій щодо підписання листа на адресу Дивізійської сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області від 25.11.2022 про надання премії, в якому самостійно визначив її розмір, що стало підставою для видачі розпорядження № 127 від 25.11.2022, згідно якого ОСОБА_1 встановлено і нараховано премію у розмірі 150 % посадового окладу;
вчинив дії та прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів, щодо підписання листа на адресу Дивізійської сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області від 25.11.2022 про надання премії, в якому самостійно визначив її розмір, що стало підставою для видачі розпорядження № 127 від 25.11.2022, згідно якого ОСОБА_1 встановлено і нараховано премію у розмірі 150 % посадового окладу;
не повідомив Дивізійську сільську раду Білгород-Дністровського району Одеської області про наявність у нього реального конфлікту інтересів під час прийняття рішення та вчинення дій, щодо підписання листа на адресу Дивізійської сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області від 26.01.2023 про встановлення надбавки, в якому самостійно визначив її розмір, що стало підставою для видачі розпорядження № 18-К/ТР-2023 від 26.01.2023, згідно якого ОСОБА_1 встановлено і нараховано надбавку у розмірі 50 % посадового окладу;
вчинив дії та прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів, щодо підписання листа на адресу Дивізійської сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області від 26.01.2023 про встановлення надбавки, в якому самостійно визначив її розмір, що стало підставою для видачі розпорядження № 18-К/ТР-2023 від 26.01.2023, згідно якого ОСОБА_1 встановлено і нараховано надбавку у розмірі 50 % посадового окладу;
не повідомив Дивізійську сільську раду Білгород-Дністровського району Одеської області про наявність у нього реального конфлікту інтересів під час прийняття рішення та вчинення дій, щодо підписання листа на адресу Дивізійської сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області від 17.02.2023 про встановлення надбавки, в якому самостійно визначив її розмір, що стало підставою для видачі розпорядження № 18-К/ТР-2023 від 17.02.2023, згідно якого ОСОБА_1 встановлено і нараховано надбавку у розмірі 50 % посадового окладу;
вчинив дії та прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів, щодо підписання листа на адресу Дивізійської сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області від 17.02.2023 про встановлення надбавки, в якому самостійно визначив її розмір, що стало підставою для видачі розпорядження № 18-К/ТР-2023 від 17.02.2023, згідно якого ОСОБА_1 встановлено і нараховано надбавку у розмірі 50 % посадового окладу;
не повідомив Дивізійську сільську раду Білгород-Дністровського району Одеської області про наявність у нього реального конфлікту інтересів під час прийняття рішення та вчинення дій, щодо підписання листа на адресу Дивізійської сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області від 23.03.2023 про надання премії, в якому самостійно визначив її розмір, що стало підставою для видачі розпорядження № 26-К/ТР-2023 від 28.03.2023, згідно якого ОСОБА_1 встановлено і нараховано премію у розмірі 150 % посадового окладу;
вчинив дії та прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів, щодо підписання листа на адресу Дивізійської сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області від 23.03.2023 про надання премії, в якому самостійно визначив її розмір, що стало підставою для видачі розпорядження № 26-К/ТР-2023 від 28.03.2023, згідно якого ОСОБА_1 встановлено і нараховано премію у розмірі 150 % посадового окладу;
не повідомив Дивізійську сільську раду Білгород-Дністровського району Одеської області про наявність у нього реального конфлікту інтересів під час прийняття рішення та вчинення дій, щодо підписання листа на адресу Дивізійської сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області № 35 від 26.06.2023 про надання премії, в якому самостійно визначив її розмір, що стало підставою для видачі розпорядження № 41-К/ТР-2023 від 26.06.2023, згідно якого ОСОБА_1 встановлено і нараховано премію у розмірі 230 % посадового окладу;
вчинив дії та прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів, щодо підписання листа на адресу Дивізійської сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області № 35 від 26.06.2023 про надання премії, в якому самостійно визначив її розмір, що стало підставою для видачі розпорядження № 41-К/ТР-2023 від 26.06.2023, згідно якого ОСОБА_1 встановлено і нараховано премію у розмірі 230 % посадового окладу;
не повідомив Дивізійську сільську раду Білгород-Дністровського району Одеської області про наявність у нього реального конфлікту інтересів під час прийняття рішення та вчинення дій, щодо підписання листа на адресу Дивізійської сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області № 39 від 24.07.2023 про надання премії, в якому самостійно визначив її розмір, що стало підставою для видачі розпорядження № 68-К/ТР-2023 від 24.07.2023, згідно якого ОСОБА_1 встановлено і нараховано премію у розмірі 70 % посадового окладу;
вчинив дії та прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів, щодо підписання листа на адресу Дивізійської сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області № 39 від 24.07.2023 про надання премії, в якому самостійно визначив її розмір, що стало підставою для видачі розпорядження № 68-К/ТР-2023 від 24.07.2023, згідно якого ОСОБА_1 встановлено і нараховано премію у розмірі 70 % посадового окладу;
не повідомив Дивізійську сільську раду Білгород-Дністровського району Одеської області про наявність у нього реального конфлікту інтересів під час прийняття рішення та вчинення дій, щодо підписання листа на адресу Дивізійської сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області № 48 від 24.08.2023 про надання премії, в якому самостійно визначив її розмір, що стало підставою для видачі розпорядження № 88-К/ТР-2023 від 24.08.2023, згідно якого ОСОБА_1 встановлено і нараховано премію у розмірі 30 % посадового окладу;
вчинив дії та прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів, щодо підписання листа на адресу Дивізійської сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області № 48 від 24.08.2023 про надання премії, в якому самостійно визначив її розмір, що стало підставою для видачі розпорядження № 88-К/ТР-2023 від 24.08.2023, згідно якого ОСОБА_1 встановлено і нараховано премію у розмірі 30 % посадового окладу;
не повідомив Дивізійську сільську раду Білгород-Дністровського району Одеської області про наявність у нього реального конфлікту інтересів під час прийняття рішення та вчинення дій, щодо підписання листа на адресу Дивізійської сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області № 57 від 25.09.2023 про надання премії, в якому самостійно визначив її розмір, що стало підставою для видачі розпорядження № 109-К/ТР-2023 від 25.09.2023, згідно якого ОСОБА_1 встановлено і нараховано премію у розмірі 90 % посадового окладу;
вчинив дії та прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів, щодо підписання листа на адресу Дивізійської сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області № 57 від 25.09.2023 про надання премії, в якому самостійно визначив її розмір, що стало підставою для видачі розпорядження № 109-К/ТР-2023 від 25.09.2023, згідно якого ОСОБА_1 встановлено і нараховано премію у розмірі 90 % посадового окладу;
не повідомив Дивізійську сільську раду Білгород-Дністровського району Одеської області про наявність у нього реального конфлікту інтересів під час прийняття рішення та вчинення дій, щодо підписання листа на адресу Дивізійської сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області № 71 від 24.10.2023 про надання премії, в якому самостійно визначив її розмір, що стало підставою для видачі розпорядження № 117-К/ТР-2023 від 24.10.2023, згідно якого ОСОБА_1 встановлено і нараховано премію у розмірі 90 % посадового окладу;
вчинив дії та прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів, щодо підписання листа на адресу Дивізійської сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області № 71 від 24.10.2023 про надання премії, в якому самостійно визначив її розмір, що стало підставою для видачі розпорядження № 117-К/ТР-2023 від 24.10.2023, згідно якого ОСОБА_1 встановлено і нараховано премію у розмірі 90 % посадового окладу;
не повідомив Дивізійську сільську раду Білгород-Дністровського району Одеської області про наявність у нього реального конфлікту інтересів під час прийняття рішення та вчинення дій, щодо підписання листа на адресу Дивізійської сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області № 83 від 24.11.2023 про надання премії, в якому самостійно визначив її розмір, що стало підставою для видачі розпорядження № 134-К/ТР-2023 від 27.11.2023, згідно якого ОСОБА_1 встановлено і нараховано премію у розмірі 90 % посадового окладу;
вчинив дії та прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів, щодо підписання листа на адресу Дивізійської сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області № 83 від 24.11.2023 про надання премії, в якому самостійно визначив її розмір, що стало підставою для видачі розпорядження № 134-К/ТР-2023 від 27.11.2023, згідно якого ОСОБА_1 встановлено і нараховано премію у розмірі 90 % посадового окладу;
не повідомив Дивізійську сільську раду Білгород-Дністровського району Одеської області про наявність у нього реального конфлікту інтересів під час прийняття рішення та вчинення дій, щодо підписання листа на адресу Дивізійської сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області № 94 від 22.12.2023 про надання премії, в якому самостійно визначив її розмір, що стало підставою для видачі розпорядження № 146-К/ТР-2023 від 22.12.2023, згідно якого ОСОБА_1 встановлено і нараховано премію у розмірі 110 % посадового окладу;
вчинив дії та прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів, щодо підписання листа на адресу Дивізійської сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області № 94 від 22.12.2023 про надання премії, в якому самостійно визначив її розмір, що стало підставою для видачі розпорядження № 146-К/ТР-2023 від 22.12.2023, згідно якого ОСОБА_1 встановлено і нараховано премію у розмірі 110 % посадового окладу.
Крім того, ОСОБА_1 перебуваючи на посаді директора Комунального підприємства "Господарочка 1812", будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, на якого відповідно до підпункту "а" п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України "Про запобігання корупції" від 14 жовтня 2014 року № 1700-VIІ (далі Закон № 1700-VІІ) поширюється дія Закону "Про запобігання корупції" та відповідно до Примітки до ст. 172-6 КУпАП є суб'єктом правопорушень, зазначених у цій статті, в порушення ч. 1 ст. 45 та п.2-7 розділу ХІІІ Закону України "Про запобігання корупції" несвоєчасно 29.02.2024 року, без поважних причин, подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік.
В судовому засіданні ОСОБА_1 визнав свою вину у вчиненні адміністративних правопорушень, щиро розкаявся, не оспорював фактичні обставини правопорушень та їх юридичну кваліфікацію.
Прокурор Білгород-Дністровської окружної прокуратури Франчук О.В. в судовому засіданні зазначив, що вина особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, доведена дослідженими судом доказами.
Згідно з частинами 1, 2, 3 ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
За частиною 1 ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є, зокрема, своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови
За ст.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
За змістом ст.252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на підставі яких у визначеному законом порядку встановлюється наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інших обставин справи, що мають значення для її правильного вирішення. Ці фактичні дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Вислухавши особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, думку прокурора, оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи, суд дійшов висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-7, ч.2 ст.172-7, ч.1 ст. 172-6 КУпАП, крім його пояснень в судовому засіданні, підтверджується наступними доказами:
Статутом КП "Господарочка 1812", затвердженим рішенням Дивізійської сільської ради № 445-VIII від 31.05.2022, відповідно до якого засновником та органом управління підприємства є Дивізійська сільська рада Білгород-Дністровського району Одеської області (орган місцевого самоврядування). Згідно п.п. 1.5 статуту, КП "Господарочка 1812" є юридичною особою, веде самостійний баланс, має поточні рахунки в установах банків, печатку із власним найменуванням, тобто є к юридичною особою публічного права.
Розпорядженням сільського голови Дивізійської сільської ради Білгород- Дністровського району Одеської області № 27/к від 15.06.2022, яким ОСОБА_1 призначено на посаду директора КП "Господарочка 1812".
Контрактом, який укладено 15 червня 2022 року між головою Дивізійської сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області та ОСОБА_1 .. Відповідно до контракту та статуту КП "Господарочка 1812", директор підприємства здійснює поточне керівництво підприємством; організовує фінансово-господарську діяльність підприємства; розпоряджається в установленому порядку майном і коштами підприємства, укладає угоди; видає у межах своїх повноважень накази і контролює їх виконання; приймає на роботу і звільняє з роботи, інше.
Колективним договором КП "Господарочка 1812", затвердженого на зборах трудового колективу 01.02.2020 року, протокол № 1.
Штатним розписом КП "Господарочка 1812", положенням про оплату праці, стимулювання праці та соціальної гарантії на 2020-2025 роки, положенням про преміювання, які є додатками до колективного договору.
Довідками про доходи ОСОБА_1 від 05 січня 2024 року за № 1, 2, за період з 16.06.2022 року по 31.12.2022 року, та за період з 01 .01.2023 року по 31.12.2023 року.
Листом на адресу Дивізійської сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області від 23.09.2022 про надання премії директору КП "Господарочка 1812" ОСОБА_1 та копією розпорядження № 104 від 23.09.2022, згідно якого ОСОБА_1 встановлено і нараховано премію у розмірі 75 % посадового окладу.
Листом на адресу Дивізійської сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області від 25.11.2022 про надання премії директору КП "Господарочка 1812" ОСОБА_1 та копією розпорядження № 127 від 25.11.2022, згідно якого ОСОБА_1 встановлено і нараховано премію у розмірі 150 % посадового окладу.
Листом на адресу Дивізійської сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області від 26.01.2023 про встановлення надбавки директору КП "Господарочка 1812" ОСОБА_1 та копією розпорядження № 03-К/ТР-2023 від 26.01.2023, згідно якого ОСОБА_1 встановлено і нараховано надбавку у розмірі 50 % посадового окладу.
Листом на адресу Дивізійської сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області від 17.02.2023 про встановлення надбавки директору КП "Господарочка 1812" ОСОБА_1 та копією розпорядження № 18-К/ТР-2023 від 17.02.2023, згідно якого ОСОБА_1 встановлено і нараховано надбавку у розмірі 50 % посадового окладу.
Листом на адресу Дивізійської сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області від 23.03.2023 про надання премії директору КП "Господарочка 1812" ОСОБА_1 та копією розпорядження № 26-К/ТР-2023 від 28.03.2023, згідно якого ОСОБА_1 встановлено і нараховано премію у розмірі 150 % посадового окладу.
Листом на адресу Дивізійської сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області № 35 від 26.06.2023 про надання премії директору КП "Господарочка 1812" ОСОБА_1 та копією розпорядження № 41-К/ТР-2023 від 26.06.2023, згідно якого ОСОБА_1 встановлено і нараховано премію у розмірі 230 % посадового окладу.
Листом на адресу Дивізійської сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області № 39 від 24.07.2023 про надання премії директору КП "Господарочка 1812" ОСОБА_1 та копією розпорядження № 68-К/ТР-2023 від 24.07.2023, згідно якого ОСОБА_1 встановлено і нараховано премію у розмірі 70 % посадового окладу.
Листом на адресу Дивізійської сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області № 48 від 24.08.2023 про надання премії директору КП "Господарочка 1812" ОСОБА_1 та копією розпорядження № 89-К/ТР-2023 від 24.08.2023, згідно якого ОСОБА_1 встановлено і нараховано премію у розмірі 30 % посадового окладу.
Листом на адресу Дивізійської сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області № 57 від 20.09.2023 про надання премії директору КП "Господарочка 1812" ОСОБА_1 та копією розпорядження № 109-К/ТР-2023 від 25.09.2023, згідно якого ОСОБА_1 встановлено і нараховано премію у розмірі 90 % посадового окладу.
Листом на адресу Дивізійської сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області № 71 від 24.10.2023 про надання премії директору КП "Господарочка 1812" ОСОБА_1 та копією розпорядження № 117-К/ТР-2023 від 24.10.2023, згідно якого ОСОБА_1 встановлено і нараховано премію у розмірі 90 % посадового окладу.
Листом на адресу Дивізійської сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області № 83 від 24.11.2023 про надання премії директору КП "Господарочка 1812" ОСОБА_1 та копією розпорядження № 134-К/ТР-2023 від 27.11.2023, згідно якого ОСОБА_1 встановлено і нараховано премію у розмірі 90 % посадового окладу.
Листом на адресу Дивізійської сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області № 94 від 22.12.2023 про надання премії директору КП "Господарочка 1812" ОСОБА_1 та копією розпорядження № 146-К/ТР-2023 від 22.12.2023, згідно якого ОСОБА_1 встановлено і нараховано премію у розмірі 110 % посадового окладу.
Інформацією Дивізійської сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області від 10.03.2024 року за № 427/02-28/169, згідно якої за період з 01.01.2022 по 11.03.2024 від директора Комунального підприємства "Господарочка 1812" ОСОБА_1 , не надходило повідомлень щодо наявності конфлікту інтересів відповідно до Закону України "Про запобігання корупції".
Витягом з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до якого щорічну декларацію за 2022 рік ОСОБА_1 було подано 29.02.2024 року о 13:15 годині.
Відповідно до підпункту "а" п.2 ч. 1 ст. 3 Закону України "Про запобігання корупції", суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є особи, які для цілей цього Закону прирівнюються до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування: посадові особи юридичних осіб публічного права, які не зазначені у пункті 1 частини першої цієї статті.
Згідно з пунктом 1 Примітки до ст. 172-7 КУпАП, суб'єктом правопорушень у цій статті є особи, зазначені у пунктах 1, 2 частини першої статті 3 Закону України "Про запобігання корупції".
Відповідно до п. п. а п.2 ч. 1 ст. 3 Закону України "Про запобігання корупції" суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є: особи, які для цілей цього Закону прирівнюються до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а саме посадові особи юридичних осіб публічного права, які не зазначені у пункті 1 частини першої цієї статті, члени Ради Національного банку України (крім Голови Національного банку України), особи, які входять до складу наглядової ради державного банку, державного підприємства або державної організації, що має на меті одержання прибутку, господарського товариства, у статутному капіталі якого більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі, члени Ради нагляду за аудиторською діяльністю Органу суспільного нагляду за аудиторською діяльністю, які не є особами, зазначеними у пункті 1 частини першої цієї статті, посадові особи та інспектори Інспекції із забезпечення якості Органу суспільного нагляду за аудиторською діяльністю, члени Ради Аудиторської палати України, посадові особи Аудиторської палати України та працівники комітету з контролю якості аудиторських послуг Аудиторської палати України та комітетів з контролю якості аудиторських послуг професійних організацій аудиторів та бухгалтерів, Голова, заступники Голови, інші члени Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, крім обраних з числа здобувачів вищої освіти та представників всеукраїнських об'єднань організацій роботодавців, а також посадові особи секретаріату Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти.
Згідно частини першої статті 28 Закону України "Про запобігання корупції", особи, зазначені у пунктах 1, 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані: 1) вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів; 2) повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі - Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно; 3) не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів; 4) вжити заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів.
Відповідно до статті 1 Закону та п. 2 Примітки до ст. 172-7 КУпАП, реальний конфлікт інтересів - суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень .
Згідно статті 1 Закону "Про запобігання корупції", приватний інтерес - будь-який майновий чи немайновий інтерес особи, у тому числі зумовлений особистими, сімейними, дружніми чи іншими позаслужбовими стосунками з фізичними чи юридичними особами, у тому числі ті, що виникають у зв'язку з членством або діяльністю в громадських, політичних, релігійних чи інших організаціях.
Статтею 41 Закону України "Про запобігання корупції" встановлено, що особи, зазначені у пункті 1, підпункті "а" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, діють неупереджено, незважаючи на приватні інтереси, особисте ставлення до будь-яких осіб, на свої політичні погляди, ідеологічні, релігійні або інші особисті погляди чи переконання.
Відповідно до роз'яснень Національного агентства з питань запобігання корупції №11 від 13.06.2022 року "Щодо наявності/відсутності конфлікту інтересів під час реалізації повноважень з окремих питань оплати праці", оскільки особа не може об'єктивно оцінити власну роботу при внесенні пропозицій щодо розміру премій чи надбавки для себе, між її приватним інтересом, що полягає у бажанні отримати стимулюючу виплату у вищому розмірі, та службовими повноваженнями виникає суперечність, яка впливає на її об'єктивність при вчиненні зазначених дій, що є реальним конфліктом інтересів.
Таким чином, ОСОБА_1 порушив вимоги п. п. 2-3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», а тому в його діях є склад адміністративних правопорушень, передбачених ч.ч.1, 2 ст. 172-7 КУпАП.
Частиною 1 ст.172-6 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
У Примітці до ст.172-6 КУпАП зазначено, що суб'єктами правопорушень у цій статті (крім правопорушень, визначених частинами другою та третьою цієї статті, у частині неповідомлення або несвоєчасного повідомлення про суттєві зміни у майновому стані) є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1 підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
12 жовтня 2023 року набрав чинності Закон України N 3384-IX "Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану", яким відновлено обов'язок подання декларацій суб'єктів, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Положеннями пункту 2-7 розділу XIII "Прикінцеві положення" Закону України «Про запобігання корупції» установлено, що особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану", подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року. Суб'єкти декларування, зазначені у частинах сьомій - чотирнадцятій статті 45 цього Закону, подають відповідні декларації у строки, встановлені частинами сьомою - чотирнадцятою статті 45 цього Закону, якщо відповідні декларації не було подано раніше.
Таким чином, судом встановлено, що ОСОБА_1 був зобов'язаний подати щорічні декларації за 2022 рік особи уповноваженої на виконання функцій держави та місцевого самоврядування до 31 січня 2024 року.
Проте, ОСОБА_1 , будучи суб'єктом декларування, який повинен бути обізнаним щодо обов'язку, способу, та терміну подачі такого типу декларацій, за відсутності поважних причин, несвоєчасно - 29 лютого 2024 року подав щорічну декларацію за 2022 рік особи уповноваженої на виконання функцій держави та місцевого самоврядування, що встановлено за даними відкритих загальнодоступних даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Оцінивши докази у їх сукупності, за своїм внутрішнім переконанням та з точки зору належності, допустимості та достатності, суд приходить до висновку, що дії ОСОБА_1 належить кваліфікувати:
за ч.1 ст. 172-6 КУпАП тобто несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування;
за ч.1 ст.172-7 КУпАП, тобто неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів;
за ч.2 ст. 172-7 КУпАП, тобто вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.
За ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
При накладенні адміністративного стягнення суд відповідно до ч.2 ст.33 КУпАП враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, повністю визнав вину та щиро розкаявся.
За положеннями ст.34 КУпАП обставиною, що пом'якшує відповідальність за адміністративне правопорушення є щире розкаяння винного.
Судом не встановлено обставин, які відповідно до ст. 35 КУпАП обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення.
Відповідно до ст. 36 КУпАП при вчинені однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо. Якщо особа вчинила декілька правопорушень, справи про які розглядаються одночасно, стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Оскільки ОСОБА_1 вчинив адміністративні правопорушення, з яких адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст.172-7 КУпАП, є більш серйозним з числа вчинених, тому остаточне адміністративне стягнення належить накласти в межах санкції ч.2 ст. 172 КУпАП у виді штрафу.
Відповідно до ст.40-1 КУпАП, пункту 5 частини 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" з ОСОБА_1 слід стягнути на користь держави судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що складає 605,60 гривень.
Керуючись ст.ст. 7, 9, 36, 245, 251, 252, 280, 283- 285, 40-1 КУпАП, суддя,
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, пов'язаних з корупцією, передбачених ч.1 ст. 172-6, ч.1 ст. 172-7 та ч.2 ст. 172-7 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення:
за ч.1 ст. 172-6 КУпАП у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень;
за ч.1 ст. 172-7 КУпАП у виді штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700 (одну тисячу сімсот) гривень;
за ч.2 ст. 172-7 КУпАП у виді штрафу в розмірі в розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3400 (три тисячі чотириста) гривень.
На підставі статті 36 КУпАП остаточно накласти на ОСОБА_1 стягнення в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, у виді штрафу в розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3400 (три тисячі чотириста) гривень.
Стягнення проводити на користь держави на розрахунковий рахунок № UA978999980313030106000015722, код за ЄДРПОУ отримувача - 37607526, отримувач коштів - ГУК в Одеській області/смт. Сарата/21081100, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), вид платежу: адміністративні штрафи та інші санкції.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави у сумі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 (шістдесят) копійок на розрахунковий рахунок № UA908999980313111256000026001, код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 37993783, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), отримувач коштів - ГУК у м. Києві (м. Київ) 22030106, призначення платежу - стягнення судового збору на користь держави.
Строк пред'явлення постанови до виконання 3 (три) місяці з дня набрання нею законної сили.
Повний текст постанови складено 03 липня 2024 року.
Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду через Саратський районний суд Одеської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя А. І. Бучацька