Єдиний унікальний номер 728/1497/24
Номер провадження 3/728/690/24
01 липня 2024 року м. Бахмач
Бахмацький районний суд Чернігівської області у складі
головуючої судді Роздайбіди О.В.,
при секретарі Петренко О.Г.,
розглянувши матеріали, які надійшли з відділення поліції № 1(м. Бахмач) Ніжинського районного управління поліції ГУНП в Чернігівській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та жителя АДРЕСА_1 , студент 2 курсу Конотопського ВПУ №4 м. Конотоп, -
за ст.173 КУпАП,-
Згідно з адміністративними матеріалами, які надійшли до суду від відділення поліції №1 (м. Бахмач) Ніжинського РУП ГУНП в Чернігівській області вбачається, що 17 травня 2024 року о 21 годині 30 хвилин в с. Пальчики Ніжинського району Чернігівської області по вул. Центральній біля магазину продукти ОСОБА_1 чіплявся до гр. ОСОБА_2 та погрожував йому фізичною розправою, внаслідок чого порушував громадський порядок та спокій громадян.
Особа, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 в судовому засіданні пояснив, що того вечора, близько 21 години вечора, відпочивав з друзями в центрі села, недалеко від магазину. До них на велосипедах під'їхали менші хлопці, серед яких був і його сусід ОСОБА_2 , який безпідставно почав виражатися нецензурною лайкою та висловлюватись в його бік образливими словами. На зауваження не реагував. Після чого він вдарив долонею ОСОБА_2 у груди і той втік до дому. Згодом приїхала поліція, як виявилось їх викликала мати ОСОБА_2 . Вину в нанесенні одного удару визнає, але з наміром вчинити хуліганські дії та порушити громадський порядок не погоджується, так як це не було громадське місце і присутні були лише його товариші.
Заслухавши, особу яка притягується до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
Склад адміністративного правопорушення - це сукупність установлених законом об'єктивних і суб'єктивних ознак, наявність яких характеризує діяння як адміністративне правопорушення (проступок).
Об'єктом правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП є суспільні відносини у сфері громадського порядку. Громадський порядок - це обумовлена потребами суспільства система врегульованих правовими та іншими соціальними нормами система відносин, що складаються у громадських місцях в процесі спілкування людей, і яка має на меті забезпечення спокійної обстановки суспільного життя, нормальних умов для праці і відпочинку людей, для діяльності державних органів, а також підприємств, установ та організацій.
Об'єктивна сторона правопорушення полягає у нецензурній лайці в громадських місцях, образливому ставленні до громадян та інших діях, що порушують громадський порядок і спокій громадян.
Обов'язковою ознакою об'єктивної сторони цього правопорушення є місце його скоєння, а саме - громадське місце, яке дістало законодавче визначення як частина (частини) будь-якої будівлі, споруди, яка доступна або відкрита для населення вільно, чи за запрошенням, або за плату, постійно, періодично або час від часу, зокрема під'їзди, а також підземні переходи, стадіони (Закон України "Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення" від 22.09.2005 р. N 2899-1У).
Суб'єктивна сторона дрібного хуліганства полягає у неповазі до суспільства, у прагненні показати свою зневагу до існуючих правил і норм поведінки в суспільстві, самоутвердитися за рахунок приниження інших осіб, протиставити себе іншим громадянам, суспільству, державі. Умисний прояв винним явної неповаги до оточуючих - головний момент, що визначає зміст і сенс поведінки хулігана. За відсутності такого мотиву не може бути дрібного хуліганства.
Стаття 173 КУпАП визнає певні дії в якості дрібного хуліганства лише за умови, що вони були поєднані з порушенням громадського порядку та (або) спокою громадян, чого по справі встановлено не було.
За змістом диспозиції ст. 173 КУпАП, проявом дрібного хуліганства слід вважати не аби яку брутальну лайку, а таку, що є нецензурною, однак і цього у даному випадку не встановлено. Окрім нанесення одного удару долонею потерпілому ОСОБА_2 . При цьому , звернень за медичною допомогою та до поліції у зв'язку з тілесними ушкодженнями по даному факту зафіксовано не було.
Таким чином, вказані в протоколі про адміністративне правопорушення, обставини щодо висловлювання з боку ОСОБА_1 по відношенню до ОСОБА_2 нецензурної лайки, не знайшли свого підтвердження в судовому засіданні.
Отже вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення передбаченого ст. 173 КУпАП, є не доведеною поза розумним сумнівом.
Відповідно до ч.ч.1, 2, 3 ст.7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Відповідно до ст.62 Конституції України обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачиться на її користь.
Згідно з п.1 ч.1 ст.247 КУпАП провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за обставин, якщо відсутня подія і склад адміністративного правопорушення.
У зв'язку з викладеним суд вирішує, що провадження у справі підлягає закриттю.
На підставі ст.ст.173, п.1 ст.247, 251, п.3 ст.284 КУпАП, суд, -
Провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст.173 КУпАП - закрити у зв'язку з відсутністю в її діях події та складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Чернігівського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя О.В. Роздайбіда