Справа № 689/1169/24
2-о/689/229/24
Іменем України
02.07.2024 року смт. Ярмолинці
Ярмолинецький районний суд Хмельницької області в складі:
головуючого судді - Шевчик О.М.
за участю:
секретаря судового засідання - Фурман Н.Л.,
представника заявника - ОСОБА_1 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в окремому провадженні в залі суду смт. Ярмолинці цивільну справу за заявою ОСОБА_2 , заінтересована особа: Ярмолинецька селищна рада Хмельницького району Хмельницької області про встановлення факту родинних відносин,-
встановив:
ОСОБА_2 звернувся до суду з заявою, заінтересована особа: Ярмолинецька селищна рада, в якій просить встановити факт, що ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , є сином ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 .
На обґрунтування заявлених вимог заявник зазначив, що він є спадкоємцем після смерті матері ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 . В свідоцтві про народження ім'я його матері вказано ОСОБА_4 . При цьому, в свідоцтві про смерть ім'я його матері вказано Людмила, у зв'язку з чим існують перешкоди в оформленні спадщини після смерті матері.
Заявник та його представник в судовому засіданні підтримали заяву, із зазначених в ній мотивів.
Від представника заінтересованої особи - Ярмолинецької селищної ради Хмельницького району Хмельницької області до суду надійшло клопотання, в якому селищна рада просить справу слухати без участі їхнього представника, у вирішенні справи покладається на розсуд суду.
Заслухавши пояснення заявника, його представника, дослідивши письмові докази, суд приходить до висновку, що заява підлягає до задоволення, з таких підстав.
Судом встановлено, що ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , є сином ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Дані обставини підтверджуються: свідоцтвом про народження заявника серії НОМЕР_1 від 28.03.1971 року; паспортом заявника; свідоцтвом про смерть ОСОБА_3 серії НОМЕР_2 від 28.03.2024 року; копією погосподарської книги за 1996-2000 роки Савинецької сільської Ради народних депутатів №2 про те, що членом господарства була ОСОБА_3 ; свідоцтвом про шлюб ОСОБА_5 та ОСОБА_6 серії НОМЕР_3 від 29.03.2006 року; заповітом ОСОБА_3 , посвідченим секретарем Савинецької сільської ради Ярмолинецького району Хмельницької області 21.02.2018 року.
Крім того, факт родинних відносин між ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , а саме те, що заявник ОСОБА_2 є сином ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 , підтвердили в судовому засіданні свідки ОСОБА_7 та ОСОБА_8 .
Таким чином, зібрані у справі докази та їх належна оцінка вказують на наявність підстав для задоволення заяви ОСОБА_2 про встановлення факту родинних відносин.
Керуючись ст.ст.12, 13, 81, 263-265, 293, 294, 315-319 ЦПК України, суд
вирішив:
Заяву задовольнити.
Встановити факт, що ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , є сином ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 .
На рішення може бути подано апеляційну скаргу до Хмельницького апеляційного суду протягом 30 днів з дня складання повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя Шевчик О.М.