02.07.2024
Справа № 721/559/24
Провадження № 3/721/381/2024
Іменем України
Путильський районний суд Чернівецької області в складі судді Стефанко У.Д., особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , за участю секретаря судових засідань Штефюк Т. П., розглянувши матеріали, які надійшли з ВП №1 (смт. Путила) Вижницького РВП ГУНП в Чернівецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 174, ч. 1 ст. 191 КУпАП
ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
28.05.2024 року о 22 год 00 хв 28.05.2024 року о 22 год 00 хв ОСОБА_1 переносив зареєстровану мисливську гладкоствольну зброю "CIFSAN", калібр 12, № НОМЕР_1 , дозвіл № НОМЕР_2 виданий СКОЗ Вижницького РВП терміном до 27.08.2024 року по вул. Селятинській в с. Лустун Вижницького району Чернівецької області, без спеціального чохла, чим порушив пп. 12.13 наказу МВС №622 (Інструкції). Своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 191 КУпАП.
Окрім того, ОСОБА_1 28.05.2024 року о 22 год 00 хв, перебуваючи в господарстві ОСОБА_2 по АДРЕСА_2 , здійснив один постріл із зареєстрованої мисливської гладкоствольної зброї "CIFSAN", калібр 12, № НОМЕР_1 , дозвіл № НОМЕР_2 , виданий СКОЗ Вижницького РВП терміном до 27.08.2024, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 174 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні адміністративних правопорушень визнав, розкаявся у вчиненому, зобов'язався у майбутньому подібного не вчиняти.
Розглядаючи справи про адміністративні правопорушення, суд відповідно до положень ст. 1 КУпАП здійснює охорону прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушення, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством.
Відповідно ст. 245, 251, 252, 280, 283 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, свідків, а також іншими документами. При цьому орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Щодо притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, передбаченої ст. 174 КУпАП, суд виходить з наступного.
Досліджені докази, зокрема відомості, що наведені в протоколі про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 947794 від 05.06.2024 року, протокол прийняття заяви про кримінальне правопорушення та іншу подію від 29.05.2024 року, протокол вилучення вогнепальної зброї і боєприпасів, свідчать про те, що в розумінні ст. 251 КУпАП, вони є належними, допустимими та такими, які дають можливість суду прийняти рішення щодо винуватості ОСОБА_1 у вчинені адміністративного правопорушення.
Отже, оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному та повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності суд дійшов висновку про винуватість ОСОБА_1 , оскільки вона знайшла своє повне підтвердження в суді, і його дії органом поліції кваліфіковані правильно.
Таким чином суд уважає, що ОСОБА_1 учинив правопорушення, передбачене ст. 174 КУпАП, тобто стрільба з вогнепальної зброї в населених пунктах і в не відведених для цього місцях.
З урахуванням особи, майнового стану та ступеню винуватості ОСОБА_1 , характеру та суспільної небезпеки вчиненого ним правопорушення, суд уважає, що ОСОБА_1 слід призначити адміністративне стягнення у виді штрафу з конфіскацією зброї, тобто в межах санкції ст. 174 КУпАП, що є достатньою мірою відповідальності з метою його виховання, а також запобігання вчиненню нових правопорушень.
Щодо притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, передбаченої ч. 1 ст. 191 КУпАП, суд виходить з наступного.
Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 191 КУпАП, у зв'язку із чим за скоєне він повинен нести відповідальність.
Згідно диспозиції ч. 1 ст. 191 КУпАП відповідальність за даною нормою настає у разі порушення правил зберігання, носіння або перевезення нагородної, вогнепальної мисливської чи холодної зброї, а також пневматичної зброї калібру понад 4,5 міліметра і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів за секунду і бойових припасів громадянами, які мають відповідний документ дозвільного характеру, виданий уповноваженим державним органом на зберігання зазначеної зброї.
Відповідно до пункту 12.13 глави 12 Наказу МВС України № 622 від 21.08.1998 року «Про затвердження інструкції про порядок виготовлення, придбання, зберігання, обліку, перевезення та використання вогнепальної, пневматичної, холодної і охолощеної зброї, пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, та патронів до них, а також боєприпасів до зброї, основних частин зброї та вибухових матеріалів» зброя, бойові припаси до неї, основні частини зброї, пристрої та патрони до них, що належать громадянам, мають зберігатися в металевих ящиках, сейфах, спеціально виготовлених для зберігання зброї, за місцем їх постійного проживання або в місцях тимчасового перебування власників (дачних будинках тощо) та які виключають вільний доступ до них сторонніх осіб.
Вина ОСОБА_1 підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 947790 від 05.06.2024 року, протоколом про прийняття заяви про кримінальне правопорушення та іншу подію від 29.05.2024 року, протоколом вилучення вогнепальної зброї і боєприпасів від 29.05.2024 року, поясненнями.
Отже, суд вважає, що дії ОСОБА_1 за ознаками ч. 1 ст. 191 КУпАП кваліфіковані правильно, оскільки він порушив правила зберігання вогнепальної зброї.
При призначенні стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу ОСОБА_1 , ступінь його вини та майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Зокрема, в якості обставин, що згідно зі ст. 34 КУпАП пом'якшують відповідальність, суд вважає визнання своєї винуватості та щире розкаяння винного.
Обставин, що згідно зі ст. 35 КУпАП обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, судом не встановлено.
Ураховуючи характер вчиненого правопорушення, особу та майновий стан правопорушника, ступінь суспільної небезпеки вчиненого правопорушення, суд вважає, що ОСОБА_1 , слід призначити адміністративне стягнення у виді штрафу, передбаченого санкцією ч. 1 ст. 191 КУпАП, без оплатного вилучення зброї, що є достатньою мірою відповідальності з метою його виховання, а також запобігання вчиненню нових правопорушень.
Відповідно до положень ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчинення нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Згідно з ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, так у даному випадку стягнення необхідно накласти в межах санкції ч. 5 ст. 126 КУпАП.
Ураховуючи характер вчиненого правопорушення, особу та майновий стан правопорушника, характер та ступінь суспільної небезпеки вчиненого правопорушення, суд уважає, що ОСОБА_1 остаточно слід призначити адміністративне стягнення у виді штрафу, тобто в межах санкції ст. 174 КУпАП з конфіскацією зброї, що буде достатньою мірою відповідальності з метою його виховання, а також запобігання вчиненню нових правопорушень.
На підставі ст. 40-1 КУпАП з ОСОБА_3 на користь держави підлягає стягненню судовий збір у розмірі 605 грн 60 коп.
Керуючись статтями 9, 24, 27, 33, 36, 40-1, 174, 191, 221, 245, 251, 252, 256, 265-1, 268, 276, 277, 283, 284, 285, 289 КУпАП, суд,
Справи про адміністративні правопорушення №721/559/24 провадження № 3/721/381/2024 та № 721/560/24 провадження № 3/721/382/2024 про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 191 ч.1 КУпАП та ст. 174 КУпАП об'єднати в одне провадження за єдиним унікальним номером №721/559/24.
ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст. 174, ч. 1 ст. 191 КУпАП, на підставі ст. 36 КУпАП призначити адміністративне стягнення у виді штрафу розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 1700 (одну тисячу сімсот) грн 00 коп. з конфіскацією гладкоствольної зброю "CIFSAN", кл 12, №1395, 1935 р.в.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави у розмірі 605 (шістсот п'ять) грн 60 коп.
Відповідно до ч. 1 ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений ОСОБА_1 не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Роз'яснити ОСОБА_1 , що у випадку несплати накладеного на нього штрафу у передбачений законом строк, до нього можуть бути застосовано подвійне стягнення штрафу в порядку ст. 308 КУпАП, тобто у випадку примусового виконання постанови суду.
Постанова може бути оскаржена до Чернівецького апеляційного суду в десятиденний строк з дня її проголошення шляхом подачі апеляційної скарги через Путильський районний суд Чернівецької області.
Суддя Уляна СТЕФАНКО