Справа №766/5314/24
н/п 1-в/766/327/24
10.06.2024 року місто Херсон
Херсонський міський суд Херсонської області у складі:
головуючого судді: ОСОБА_1 ,
за участю секретаря: ОСОБА_2 ,
засудженого: ОСОБА_3 ,
представника поліції: ОСОБА_4 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Херсоні матеріали подання т.в.о начальника ВП №1 Херсонського районного управління Головного управління Національної поліції в Херсонській області про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м.Херсон, проживаючого та зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , не працюючого, неодноразово судимого: 1) 04.11.1998 року Комсомольським районним судом м.Херсона за ч. 2 ст. 141, ч. 2 ст. 144, ч. 2 ст. 215-3 КК України 1960 року, засуджений строком на 7 років; 2) 26.04.2007 року Комсомольським районним судом м.Херсона за ч. 1 ст. 187, ч. 2 ст. 121 КК України до позбавлення волі строком на 8 років; 3) 30.11.2015 року Комсомольським районним судом м.Херсона за ч. 2 ст. 186, ч. 2 ст. 190 КК України, засуджений до позбавлення волі строком на 6 років; 4) 29.02.2016 року Білозерським районним судом Херсонської області за ч. 2 ст. 185 КК України, засуджений до позбавлення волі строком на 1 рік. Звільнився 11.11.2019 року за ухвалою Херсонського міського суду Херсонської області згідно ст. 81 КК України, умовно-дострокове звільнення, не відбутий строк 5 місяців 14 днів, -
Т.в.о. начальника ВП №1 Херсонського районного управління Головного управління Національної поліції в Херсонській області звернувся до суду з поданням про встановлення адміністративного нагляду щодо засудженого ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в обґрунтування якого зазначив, що останній після звільнення з місць позбавлення волі на шлях виправлення не став та неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності, що свідчить про доцільність встановлення щодо нього адміністративного нагляду.
ОСОБА_3 , проти задоволення подання не заперечував.
Суд, заслухавши думку учасників судового засідання, вивчивши матеріали, надані в обґрунтування подання, вважає, що подання підлягає задоволенню виходячи з наступного.
Відповідно до п. «в» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» (далі Закон) адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення. Пунктом «в» ст. 4 Закону визначено, що підставами для встановлення адміністративного нагляду є матеріали органів внутрішніх справ.
Адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, зазначених у ст. 3 Закону за постановою судді в порядку, передбаченому статтею 5 вищезазначеного Закону (ст. 158 КВК України).
Згідно ч. 1 ст. 5 Закону адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, зазначених у пункті «в» статті 3 цього Закону, - в судовому засіданні одноособово суддею районного, районного у місті, міського та міськрайонного суду за місцем проживання особи, звільненої з місць позбавлення волі, за поданням начальника органу внутрішніх справ. Адміністративний нагляд встановлюється у визначеному ст. 5 Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості (ч. 1 ст. 6 Закону).
З роз'яснень, які містяться в п. 6 Постанови Пленуму Верховного Суду України №3 від 28.03.1986 «Про практику застосування судами України законодавства у справах про порушення правил адміністративного нагляду» щодо осіб, зазначених у п. «в» ст. 3 Закону, належить перевіряти дані про вчинені ними правопорушення, а також законність та обґрунтованість застосування до них заходів стягнення. При цьому слід мати на увазі, що адміністративний нагляд може бути встановлений за умови, що після звільнення з місць позбавлення волі особа, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушує громадський порядок, права інших громадян чи вчиняє інші правопорушення і за кожне правопорушення притягувалась до відповідальності у встановленому Законом порядку.
З наданих в обґрунтування подання матеріалів вбачається, що ОСОБА_3 , звільнився з місць позбавлення волі умовно-достроково 11.11.2019, покарання відбував за ч. 2 ст. 185 КК України. Протягом 2024 року ОСОБА_3 , неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності за ст. ч. 2 ст. 178, ч. 1 ст. 178, ч. 1 ст. 175-1, ч.2 ст. 175-1, ст. 176 КУпАП. Окрім того, був неодноразово попереджений про встановлення відносно нього адміністративного нагляду. Постійного місця роботи ОСОБА_3 , не має, відомості про соціальні зв'язки відсутні.
Враховуючи наведене, суд вважає за необхідне застосувати відносно ОСОБА_3 , адміністративний нагляд строком на 1 рік, з застосуванням відповідних обмежень, проте з урахуванням положень ч. 1 ст. 10 Закону (до осіб, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, за постановою суду можуть бути застосовані частково або у повному обсязі такі обмеження: а) заборона виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу; б) заборона перебування у визначених місцях району (міста);в) заборона виїзду чи обмеження часу виїзду в особистих справах за межі району (міста);г) реєстрація в міліції від одного до чотирьох разів на місяць), оскільки існують належні та допустимі дані про те, що ОСОБА_3 , залишається небезпечним для суспільства, а тому існує достатньо підстав, визначених ст. 3 Закону для встановлення адміністративного нагляду відносно нього.
Керуючись ст. 3, ст. ст. 4-6, 9, 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», ст. 158 КВК України, ст. ст. 371, 372, 376 КПК України, суд, -
Подання т.в.о начальника ВП №1 Херсонського районного управління Головного управління Національної поліції в Херсонській області про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 - задовольнити.
Встановити відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративний нагляд терміном на 1 (один) рік.
Застосувати до ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , під час здійснення за ним адміністративного нагляду такі обмеження:
- реєстрація у ВП №1 ХРУП ГУНП в Херсонській області за адресою: АДРЕСА_2 , в першу та третю суботи кожного місяця з 09:00 години до 12:00 години;
- заборона виходу з будинку за адресою: АДРЕСА_1 , в період часу з 22:00 години до 06:00 години;
- заборона з'являтися та перебувати у місцях, де спиртні напої продаються на розлив;
- заборона виїзду за межі Херсонського району без дозволу працівників ВП №1 ХРУП ГУНП в Херсонській області.
Ухвала може бути оскаржена протягом 7 (семи) днів з дня її проголошення до Херсонського апеляційного суду через Херсонський міський суд Херсонської області.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Суддя ОСОБА_1