Справа № 478/614/24 Провадження № 3/478/314/2024
24 червня 2024 року смт. Казанка
Суддя Казанківського районного суду Миколаївської області Іщенко Х.В., за участю секретаря Григоренко Н.О., розглянувши адміністративні матеріали, які надійшли від сектору поліцейської діяльності № 1 відділення поліції № 1 Баштанського РВП ГУНП в Миколаївській області відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, не працюючого, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 122-4, ст. 124, ч. 1 ст. 130 КУпАП, -
22.05.2024 року в провадження Казанківського районного суду надійшли адміністративні матеріали за № 478/614/24 (провадження № 3/478/314/2024), за № 478/615/24 (провадження № 3/478/315/2024) та адміністративні матеріали за № 478/616/24 (провадження № 3/478/316/2024) про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 122-4, ст. 124, ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Постановою Казанківського районного суду Миколаївської області від 26.06.2024 року зазначені справи об'єднано в одне провадження з присвоєнням справі єдиного номеру 478/614/24 (провадження № 3/478/314/2024).
Згідно протоколів про адміністративне правопорушення серії ААБ № 092067 та серії ААБ № 092068 від 18.05.2024 року, 18.05.2024 року близько 12 год. 45 хв. водій ОСОБА_1 по провулку Висунському в районі буд. № 7 в с. Володимирівка Баштанського району Миколаївської області, керуючі автомобілем ВАЗ 211040, державний номерний знак НОМЕР_1 , в порушення вимог 12.1 Правил Дорожнього Руху України, не впорався з керуванням транспортного засобу та здійснив наїзд на нерухомий предмет, а саме: бетону електроопору, яка належить «МИКОЛАЇВОБЛЕНЕРГО», внаслідок чого транспортний засіб та бетонна опора отримали механічні пошкодження, чим «МИКОЛАЇВОБЛЕНЕРГО» було завдано матеріальних збитків, після чого залишив місце ДТП, чим порушив вимоги п. 2.10 «а» Правил дорожнього руху України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 року № 1306.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення, серії ААБ № 092069 від 18.05.2024 року вбачається, що 18.05.2024 року водій ОСОБА_1 , о 12 год. 45 хв. по провулку Висунському, в районі будинку № 7 в с. Володимирівка Баштанського району Миколаївської області, керував транспортним засобом - автомобілем ВАЗ 211040, державний номерний знак НОМЕР_1 , з явними ознаками алкогольного сп'яніння, а саме: стійкий запах алкоголю з ротової порожнини. Від проходження огляду на стан вживання алкогольних напоїв на місці зупинки за допомогою алкотестера «Drager» та у медичному закладі ОСОБА_1 відмовився, чим порушив п. 2.5 Правил дорожнього руху України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 року № 1306. Відповідальність за вказане правопорушення передбачена ч. 1 ст. 130 КУпАП. Подія фіксувалась на службовий планшет поліцейського.
Про місце і час розгляду справи ОСОБА_1 був сповіщений належним чином. Надав до суду заяву про ознайомлення з матеріалами адміністративної справи яка була задоволена судом та ОСОБА_1 був ознайомлений з матеріалами справи.
Представник особи яка притягається до адміністративної відповідальності адвокат Пузін Д.М., який діє в інтересах ОСОБА_1 про місце і час розгляду справи був сповіщений належним чином. Надав до суду три заяви (клопотання) про закриття провадження у справах про адміністративні правопорушення за ст. 122-4, ст. 124, ч. 1 ст. 130 КУпАП на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП у зв'язку з відсутністю складу та події адміністративного правопорушення. Клопотання аргументував тим фактом, що дорожня-транспортна пригода (ДТП), це подія, що сталася під час руху транспортного засобу, внаслідок якої загинули або поранені люди чи завданні матеріальні збитки. На думку адвоката спричинення матеріальних збитків не підтверджено жодними матеріалами справи про адміністративне правопорушення. Вважає, що сам по собі протокол не може слугувати належним доказом в справі про адміністративне правопорушення в розумінні статті 251 КУпАП. Так, з обставин, викладених у протоколі про адміністративне правопорушення вбачається, що ОСОБА_1 керував транспортним засобом у стані алкогольного сп'яніння, про те ОСОБА_1 не зупинявся працівниками поліції, від так у них були відсутні підстави для проведення медичного огляду на стан алкогольного сп'яніння.
Враховуючи те, що будь-яких заяв від ОСОБА_1 та його представника адвоката Пузіна Д.М. про перенесення розгляду справи та поважність причин неявки суд не отримував, останні були обізнані про складання відносно ОСОБА_1 протоколів про адміністративні правопорушення, належним чином повідомлені про розгляд справи, тому в силу ч. 1 ст. 268 КУпАП справа розглядається за його відсутності.
Дослідивши матеріали справи, протоколи про адміністративні правопорушення, письмові пояснення правопорушника, матеріали відеофікчації, суд приходить до такого висновку.
В силу приписів ч. 1 ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком)
визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно положень ст. 245 КУпАП, завданнями провадження у справі про адміністративне правопорушення є повне, всебічне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до вимог ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, які мають значення для правильного вирішення справи.
Єдиний порядок дорожнього руху на всій території України визначено Правилами дорожнього руху, затвердженими Постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 року № 1306.
Згідно ч. 5 ст. 14 Закону України «Про дорожній рух», учасники дорожнього руху зобов'язані знати і неухильно дотримувати вимог цього Закону, Правил дорожнього руху та інших нормативних актів з питань безпеки дорожнього руху, створювати безпечні умови для дорожнього руху, не завдавати своїми діями або бездіяльністю шкоди підприємствам, установам, організаціям і громадянам, виконувати розпорядження органів державного нагляду та контролю щодо дотримання законодавства про дорожній рух.
Кожний учасник дорожнього руху має право розраховувати на те, що й інші учасники виконують ці Правила (п. 1.4 Правил дорожнього руху України).
За приписами п. 1.9 Правил дорожнього руху України, особи, які порушують ці Правила, несуть відповідальність згідно із законодавством.
Відповідно до п. 2.10 «а» Правил дорожнього руху України, у разі причетності до дорожньо - транспортної пригоди водій зобов'язаний негайно зупинити транспортний засіб і залишатися на місці пригоди .
За змістом ст. 122-4 КУпАП, адміністративній відповідальності підлягають водії транспортних засобів та інші учасники дорожнього руху, які на порушення встановлених правил залишили місце дорожньо-транспортної пригоди, до якої вони причетні.
Згідно ст. 124 КУпАП порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна, - тягне за собою накладення штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від шести місяців до одного року.
Пунктом 2.5 Правил дорожнього руху України встановлено, що водій повинен на вимогу працівника поліції пройти в установленому порядку медичний огляд для визначення стану алкогольного сп'яніння, впливу наркотичних чи токсичних речовин.
Згідно диспозиції ч. 1 ст. 130 КУпАП, одним із правопорушень є відмова особи, яка керувала транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Тобто, вказана норма являється бланкетною, яка відсилає до інших нормативних актів. В даному випадку відсилає до нормативних актів, якими встановлюються порядок огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Відповідно до положень ч. ч. 1, 2 ст. 266 КУпАП особи, які керують транспортними засобами, річковими або маломірними суднами і щодо яких є підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, підлягають відстороненню від керування цими транспортними засобами, річковими або маломірними суднами та оглядові на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.
Огляд водія на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, проводиться поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів. Під час проведення огляду осіб поліцейський застосовує технічні засоби відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів огляд проводиться у присутності двох свідків. Матеріали відеозапису обов'язково долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення.
Процедура проведення огляду водіїв транспортних засобів на стан сп'яніння визначена Інструкцією «Про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції», затвердженою спільним наказом Міністерства внутрішніх справ України та Міністерства охорони здоров'я України № 1452/735 від 09.11.2015 року та Порядком направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції і проведення такого огляду, затвердженим постановою КМУ № 1103 від 17 грудня 2008 року.
Так, у разі незгоди водія на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров'я. Перелік закладів охорони здоров'я, яким надається право проведення огляду особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, затверджується управліннями охорони здоров'я місцевих державних адміністрацій. Проведення огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, в інших закладах забороняється.
Направлення особи для огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду здійснюються в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Згідно з п. 2 Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції і проведення такого огляду, затвердженого постановою КМУ № 1103 від 17 грудня 2008 року, огляду підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського є підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, згідно з ознаками такого стану, установленими МОЗ і МВС.
Ознаками алкогольного сп'яніння є: запах алкоголю з порожнини рота; порушення координації рухів; порушення мови; виражене тремтіння пальців рук; різка зміна забарвлення шкірного покриву обличчя; поведінка, що не відповідає обстановці (п. 3 вказаної Інструкції).
Отже, за змістом ч. 1 ст. 130 КУпАП склад адміністративного порушення, в тому числі, складає сукупність фактів: керування транспортними засобами з ознаками алкогольного сп'яніння та відмова від проходження відповідно до встановленого порядку огляду або на місці зупинки, або у відповідному медичному закладі.
Керування транспортним засобом розуміється, як технічна дія водія з метою приведення транспортного засобу в рух, зрушення з місця і, як наслідок, переміщення транспортного засобу в просторі (рішення ВС/КАС від 20 лютого 2019 року справі № 404/4467/16а).
Пункт 6 розділу ІХ Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, затвердженої наказом МВС України від 7 листопада 2015 року № 1395 передбачає, що у разі відмови водія транспортного засобу від проведення огляду в закладі охорони здоров'я поліцейський в присутності двох свідків складає протокол про адміністративне правопорушення, у якому зазначає ознаки сп'яніння і дії водія щодо ухилення від огляду.
Відповідно до положень ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених ст. 255 цього Кодексу.
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення серії ААБ № 092067 від 18.05.2024 року, 18.05.2024 року близько 12 год. 45 хв. водій ОСОБА_1 по провулку Висунському в районі буд. № 7 в с. Володимирівка Баштанського району Миколаївської області, керуючі автомобілем ВАЗ 211040, державний номерний знак НОМЕР_1 , в порушення вимог 12.1 Правил Дорожнього Руху України, не впорався з керуванням транспортного засобу та здійснив наїзд на нерухомий предмет, а саме: бетону електроопору, яка належить «МИКОЛАЇВОБЛЕНЕРГО», внаслідок чого транспортний засіб та бетонна опора отримали механічні пошкодження, чим «МИКОЛАЇВОБЛЕНЕРГО» було завдано матеріальних збитків. Такі дії ОСОБА_1 за вище вказаним протоколом були кваліфіковані за ст. 124 КУпАП.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ААБ № 092068 від 18.05.2024 року, 18.05.2024 року водій ОСОБА_1 , керуючі автомобілем ВАЗ 211040, державний номерний знак НОМЕР_1 , став учасником ДТП (здійснив наїзд на нерухомий предмет, а саме: бетону електроопору, яка належить «МИКОЛАЇВОБЛЕНЕРГО», та покинув місце події, до якої був причетний, чим порушив вимоги п. 2.10а ПДР, тим самим ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачене ст. 122-4 КУпАП.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення, серії ААБ № 092069 від 18.05.2024 року вбачається, що водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом - автомобілем ВАЗ 211040, державний номерний знак НОМЕР_1 , з явними ознаками алкогольного сп'яніння, а саме: стійкий запах алкоголю з ротової порожнини. Від проходження огляду на стан вживання алкогольних напоїв на місці зупинки за допомогою алкотестера «Drager» та у медичному закладі ОСОБА_1 відмовився, чим порушив п. 2.5 Правил дорожнього руху України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 року № 1306. Відповідальність за вказане правопорушення передбачена ч. 1 ст. 130 КУпАП. Подія фіксувалась на службовий планшет поліцейського.
Протоколи містить і відмітку про роз'яснення положення ст. 63 Конституції України та ст. 268 КУпАП.
Протоколи підписані ОСОБА_1 без будь-яких зауважень. При цьому, як вбачається з тексту протоколу, ставлячи свій підпис, ОСОБА_1 погодився з тим, що зі змістом протоколів він ознайомлений, копію протоколів отримав, внесенні про нього дані - правильні, з викладеними в протоколах обставинами згоден.
З відео матеріалів знятого на службовий планшет поліцейського, який записано на (ком пакт-диск) DVD-R 4.7 GB/120 min/ 16 вбачається, що поліцейським водію ОСОБА_1 було запропоновано пройти на місці знаходження автомобіля огляд на стан сп'яніння з використанням спеціального технічного засобу газоаналізатора «Drager», а також в медичному закладі, на що водій ОСОБА_1 відмовився та підтвердив вживання ним спиртних напоїв, що і обумовило його відмову від проходження огляду на стан сп'яніння. Також підтвердив свою причетність до ДТП (наїзду на опору ЛЕП) та запевнив на камеру працівників поліції що не буде керувати транспортним засобом до свого повного протрезхвіння, ще раз таким чином підтвердивши той факт, що він керував транспортним засобом у стані алкогольного сп'яніння.
Тобто, ОСОБА_1 обвинувачується в тому числі у відмові від проходження, відповідно до встановленого порядку, огляду на стан алкогольного сп'яніння.
З письмових пояснень ОСОБА_1 , які маються в матеріалах справи, вбачається, що дійсно він, 18.05.2024 року близько 12 год. 45 хв. він рухався на легковому автомобілі ВАЗ 211040, державний номерний знак НОМЕР_1 по провулку Висунському в с. Володимирівка Баштанського району Миколаївської області. Через високу швидкість автомобіля він не впорався з керуванням та допустив зіткнення з електроопорою, при цьому електроопора була звалена. Він дуже злякався, оскільки керував автомобілем у нетверезому так як святкував день народження свого знайомого та відповідно вживав спиртні напої та з цих підстав залишив місце ДТП. З цих же підстав він відмовився від запропонованого правниками поліції проходження медогляду на стан алкогольного сп'яніння, так як визнає що дійсно вживав алкогольні напої.
З письмових пояснень свідків ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , які мешкають по сусідству з місцем дорожньої пригоди, вбачається, що 18.05.2024 року, близько 13.00 год. легковий автомобіль марки ВАЗ 211040, з державним номерним знаком НОМЕР_1 , зіткнувся (наїхав) на електричний стовп (опору ЛЕП), внаслідок чого пошкодив її, оскільки остання від зіткнення була пошкоджена та впала на землю. Водій легкового автомобіля з місця пригоди одразу ж скрився (поїхав на автомобілі в невідомому напрямку).
Сукупність досліджених доказів, їх оцінка свідчать про доведеність в тому числі і факту відмови водієм ОСОБА_1 від проходження у встановленому законом порядку огляду на стан алкогольного сп'яніння.
Розглянувши матеріали справи, вважаю, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст. ст. 122-4, 124, ч. 1 ст. 130, КУпАП, доведена повністю та підтверджується наявними в матеріалах доказами, зокрема:
- протоколами про адміністративні правопорушення серії ААБ № 092068, ААБ № 092067 та серії ААБ № 092069 від 18.05.2024 року;
- рапортами працівників поліції;
- схемою місця ДТП;
- фото таблицями;
- відео записом із нагрудної боді-камери працівника поліції;
- письмовими поясненнями ОСОБА_1 , наданих ним по суті скоєних правопорушень;
- письмовими поясненнями свідків ОСОБА_2 та ОСОБА_3 ;
та іншими матеріалами справи.
Вказані докази отримані з дотриманням встановленого законом порядку та передбаченими способами. У судді відсутні будь-які підстави, які б давали можливість вважати, що вищевказані докази є сумнівними та неправдивими, відсутні, оскільки вони узгоджуються між собою та є такими, що повністю відповідають обставинам справи.
Сукупність досліджених доказів, їх оцінка свідчать свідчить про доведеність, поза розумним сумнівом, про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративних правопорушень, передбачених ст. ст. 122-4, 124, ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самою особою, що притягується до адміністративної відповідальності, так і іншими особами (ст. 23 КУпАП).
Відповідно ст. ст. 23, 33 КУпАП, при призначенні покарання суд враховує характер вчиненого правопорушення, відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Згідно із ст. 36 КУпАП, при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо; якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Враховуючи характер вчинених адміністративних правопорушень, особу ОСОБА_1 , який не з'явився в судове засідання без поважних причин, враховуючі ступінь його вини, з урахуванням положень ст. 36 КУпАП, суд вважає доцільним застосувати до ОСОБА_1 міру адміністративних стягнень у межах санкції за ч. 1 ст. 130 КУпАП, оскільки цей вид покарання в даному випадку буде необхідною мірою відповідальності та повністю відповідатиме меті його застосування.
Призначаючи вид стягнення суд враховує, що порушнику, крім стягнення у виді штрафу у розмірі в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, зпозбавленням права керування транспортними засобами строком на один рік, оскільки цей вид покарання в даному випадку буде необхідною мірою відповідальності та повністю відповідатиме меті його застосування.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, суд стягує з правопорушника ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 605 грн. 60 коп.
Керуючись ст. ст. 40-1, 130, 276-280, 283-285 КУпАП, суддя -
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст. ст. 122-4, 124, ч. 1 ст. 130 КУпАП та піддати адміністративному стягненню у вигляді штрафу в розмірі 1000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 17000 (сімнадцять тисяч) грн. з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
Роз'яснити ОСОБА_1 :
- що відповідно до ч. 1 ст. 307 КУпАП, штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу;
- що згідно ст. 308 КУпАП у разі несплати ним штрафу у зазначений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом, яким стягується подвійний розмір штрафу, а також витрати на облік правопорушення, розмір яких визначається Кабінетом Міністрів України.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави в сумі 605 грн. 60 коп.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Миколаївського апеляційного суду через Казанківський районний суд протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя: Іщенко Х.В.