Справа № 201/6854/24
Провадження № 1-в/201/151/2024
25 червня 2024 року м. Дніпро
Суддя Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Дніпрі подання заступника начальника відділення поліції № 5 ДРУП ГУНП в Дніпропетровській області про встановлення адміністративного нагляду стосовно:
ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Лисичанськ Луганська область, громадянина України, судимого останній раз 15 серпня 2011 року вироком Лисичанського міського районного суду Луганської області за ч. 4 ст. 187 КК України до 8 років 6 місяців позбавлення волі - 18 липня 2019 звільнений по відбуттю строку покарання, який мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , -
Заступником начальника відділення поліції №5 Дніпровського РУП ГУНП в Дніпропетровській області до суду направлено подання про встановлення адміністративного нагляду стосовно ОСОБА_2 , яким після звільнення з місць позбавлення волі неодноразово вчинювалися адміністративні правопорушення, що відповідно свідчить про небажання останнього стати на шлях виправлення, у зв'язку з чим до засудженого повинен бути застосований адміністративний нагляд на підставі п. «в» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі».
ОСОБА_2 , а також представник відділення поліції №5 Дніпровського РУП ГУНП в Дніпропетровській області до суду не з'явились, про дату, час і місце розгляду подання повідомлялись належним чином, про причини своєї неявки не повідомили, що не перешкоджає розгляду подання за їх відсутності.
Дослідивши матеріали подання, суд доходить висновку про те, що останнє задоволенню не підлягає, виходячи з наступного.
Так, умови і порядок встановлення та здійснення адміністративного нагляду за окремими категоріями раніше судимих осіб та їх обов'язки визначаються Законом України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі».
Відповідно до п. «в» ст. 3 зазначеного Закону, адміністративний нагляд може бути встановлений щодо повнолітніх осіб засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Статтею 5 вказаного Закону передбачено, що у поданні начальника органу
Національної поліції про необхідність застосування до засудженої особи адміністративного нагляду, мають бути визначені обмеження, які пропонуються встановити на підставі статті 10 цього Закону щодо поведінки піднаглядного та обґрунтування доцільності таких заходів, при цьому, разом із поданням до суду надсилаються копія вироку та матеріали, що свідчать про необхідність встановлення адміністративного нагляду за відповідною особою.
Статтею 6 цього Закону передбачено, що адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.
Однак, при вивченні наданих матеріалів, судом встановлено, що посадовою особою поліції до матеріалів подання не були долучені належним чином завірені копії вироку Лисичанського міського районного суду Луганської області від 15 серпня 2011 року, а також копії постанов про притягнення ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності за порушення громадського порядку і права інших громадян, а отже, посадовою особою у своєму поданні не була обґрунтована, у взаємозв'язку із поведінкою ОСОБА_2 після звільнення з місць позбавлення волі, необхідність встановлення адміністративного нагляду стосовно останнього.
Вищевказані обставини свідчать про відсутність на даний час у суду можливості вирішити питання про встановлення ОСОБА_2 адміністративного нагляду та обмежень щодо поведінки останнього, у зв'язку із чим, подання посадової особи поліції задоволенню не підлягає.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 3-6, 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», суд, -
У задоволенні подання заступника начальника відділення поліції № 5 ДРУП ГУНП в Дніпропетровській області про встановлення адміністративного нагляду стосовно ОСОБА_2 - відмовити.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, яка може бути подана до Дніпровського апеляційного суду через Жовтневий районний суд м. Дніпропетровська протягом семи днів з дня винесення постанови суду.
Суддя: ОСОБА_1