28.05.2024 Єдиний унікальний № 371/1494/23
провадження № 3/371/40/24
28 травня 2024 року м. Миронівка
ЄУН 371/1494/23
Провадження № 3/371/40/24
Суддя Миронівського районного суду Київської області Капшук Л.О., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, порушені відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ,
за ч.1 ст. 164-5 КУпАП,
Відносно ОСОБА_1 05 жовтня 2023 року складено протокол про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 104627 за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164-5 КУпАП.
За змістом протоколу, 05 жовтня 2023 року, о 16 годині 40 хвилин, ОСОБА_1 керуючи автомобілем марки «ЗАЗ», реєстраційний номер НОМЕР_1 , автомобільною дорогою сполученням «Київ-Знам'янка» 102 км, транспортував тютюнові вироби без марок акцизного податку.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, подав клопотання про розгляд справи без його участі, викладені у протоколі про адміністративне правопорушення факти не заперечив.
Згідно з вимогами ст.ст. 245, 251, 252, 280 КУпАП, завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне й об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на підставі яких у визначеному законом порядку встановлюється наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інших обставин справи, що мають значення для її правильного вирішення.
Орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Таким чином, при розгляді справи про адміністративне правопорушення необхідно належно з'ясувати: чи було вчинене таке правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
На підставі ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна чи необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління, і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Встановлено, що ОСОБА_1 , керуючи належним йому транспортним засобом автомобілем марки «ЗАЗ», реєстраційний номер НОМЕР_1 , транспортував тютюнові вироби в загальній кількості 1572 пачки різних марок, які не мали марок акцизного податку.
Органами поліції дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ч. 1 ст. 164-5 КУпАП.
Відповідальність за ч. 1 ст. 164-5 КУпАП настає за зберігання або транспортування алкогольних напоїв чи тютюнових виробів з підробленими чи фальсифікованими марками акцизного податку посадовими особами підприємств - виробників, імпортерів і продавців таких товарів.
Таким чином, об'єктивна сторона адміністративного правопрушення, відповідальність за вчинення якого настає за ч. 1 ст. 164-5 КУпАП, за якою кваліфіковані дії ОСОБА_1 , встановлює відповідальність виключно за зберігання або транспортування алкогольних напоїв чи тютюнових виробів з підробленими чи фальсифікованими марками акцизного податку, що не є тотожним поняттю зберігання алкогольних напоів без марок акцизного податку.
Отже, транспортування тютюнових виробів з підробленими чи фальсифікованими марками акцизного податку та транспортування таких без марок акцизного податку не є тотожними поняттями, на що органи поліції уваги не звернули.
У даному випадку відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 164-5 КУпАП, яке інкриміноване ОСОБА_1 .
Обов'язок доводити вину, як складова презумпції невинуватості, покладається на адміністративний орган та посадових осіб, які встановили факт скоєння протиправного вчинку і порушили провадження в справі.
Згідно зі ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Суддя зобов'язаний всебічно, повно й об'єктивно досліджувати всі обставини справи і давати їх правильну правову оцінку. Постанова судді про визнання особи винною у вчиненні адміністративного правопорушення має бути обґрунтована достатніми і незаперечними доказами.
До матеріалів справи про адміністративне правопорушення не додано докази, які підтверджують ті обставини, що ОСОБА_1 траспортував тютюнові вироби з підробленими чи фальсифікованими марками акцизного податку.
Встановлені обставини вказують на неналежне оформлення матеріалів справи про адміністративне правопорушення, порушеної відносно ОСОБА_1 .
З огляду на надані матеріали, дії вказаної особи не вірно кваліфіковані за ч. 1 ст. 164-5 КУпАП.
ОСОБА_1 не є особою, яка вчинила вказане правопорушення, тому його не може бути притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 164-5 КУпАП. Перекваліфікація дій правопорушника положеннями КУпАП не передбачена.
Пунктом 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП передбачено, що провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю в разі відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
За вказаних обставин, провадження у справі підлягає закриттю за відсутністю у діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164-5 КУпАП.
Відповідно до ст. 265 КУпАП, речі і документи, що є знаряддям або безпосереднім об'єктом правопорушення, виявлені під час затримання, особистого огляду або огляду речей, вилучаються посадовими особами органів, зазначених у статтях 234-1, 234-2, 244-4, 262 і 264 цього Кодексу. Вилучені речі і документи зберігаються до розгляду справи про адміністративне правопорушення у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України за погодженням із Державною судовою адміністрацією України, а після розгляду справи, залежно від результатів її розгляду, їх у встановленому порядку конфіскують, або повертають володільцеві, або знищують, а при оплатному вилученні речей - реалізують.
Враховуючи положення ст. 265 КУпАП, а також обставини справи, які вказують на факт невірної кваліфікації дій особи, щодо якої порушено справу, суд зазначає, що вилучені, згідно з заявою про добровільну видачу від 05 жовтня 2023 року, тютюнові вироби, без марок акцизного податку, не підлягають повернення власнику та повинні бути знищені.
Такого висновку суд дійшов з огляду на ті обставини, що тютюнові вироби без марок акцизного податку фактично є фальсифікованими тютюновими виробами.
Враховуючи вказані обставини, керуючись ст.ст. 7, 9, ч.1 ст. 164-5, 241, 245, 247, 265, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Провадження в справі про адміністративне правопорушення, порушеній відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 164-5 КУпАП, закрити за відсутністю складу адміністративного правопорушення.
На підставі ст. 265 КУпАП, вилучені речі у виді сигарет марки : «Пріма без фільтра» в кількості 88 пачок, «Bruto white slims» в кількості 9 пачок, «Marshall Ultra» в кількості 44 пачки, «Camel» в кількості 30 пачок, «Marshall Power» в кількості 42 пачки, «Urta Neoblack» в кількості 40 пачок, «Regina Black» в кількості 38 пачок, «Urta Slims» в кількості 40 пачок, «Urta mint Slims» в кількості 40 пачок, «Kent з капсулою» в кількості 34 пачки, «Kent Nano» в кількості 37 пачок, «Winston XS» в кількості 27 пачок, «Rothmans Nano» в кількості 39 пачок, «Compliment Blue» в кількості 18 пачок, «Marlboro» в кількості 14 пачок, «Compliment Red» в кількості 38 пачок, «Sobranie K5 gold» в кількості 36 пачок, «Regina Blue» в кількості 40 пачок, «Rothmans King size» в кількості 22 пачки, «Compliment menthol dem і» в кількості 40 пачок, «Compliment XXL» в кількості 31 пачка, «Kent Crystal» в кількості 39 пачок, «Marlboro Touch» в кількості 40 пачок, «Sobranie London gold» в кількості 40 пачок, «Sobranie London black» в кількості 40 пачок, «LM Loft» в кількості 29 пачок, «Parlament aqva» в кількості 22 пачка, «Compliment blue Hemislsms» в кількості 40 пачок, «Winston XS» в кількості 35 пачок, «Marlboro micro» в кількості 40 пачок, «Brut Black» в кількості 40 пачок, «Brut White» в кількості 31 пачка, «Lifa Demi» в кількості 40 пачок, «Winston Xofyle» в кількості 26 пачок, «Vin Ling» в кількості 38 пачок, «Compliment original king» в кількості 40 пачок, «Regina Red» в кількості 38 пачок, «Lifa Mentol» в кількості 28 пачок, «Lifa Stranberry» в кількості 37 пачок, «Compliment Amber slims» в кількості 35 пачок, «Compliment Blue slims» в кількості 30 пачок, «Compliment violet slims» в кількості 38 пачок, «Київ Classic» в кількості 40 пачок, «Sobranie King size black» в кількості 39 пачок, без марок акцизного податку - знищити.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Миронівський районний суд Київської області протягом десятиденного терміну з дня винесення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя Л.О.Капшук