справа №380/10229/24
з питань заміни неналежної сторони
28 червня 2024 року
Львівський окружний адміністративний суд в складі головуючого-судді Мартинюка В.Я., розглянувши у спрощеному позовному провадженні без виклику учасників справи у м.Львові справу за позовом Фермерського господарства «ТУРКОТИН» до Головного управління ДПС у Львівській області, Державної податкової служби України про скасування рішень, -
Фермерське господарство «ТУРКОТИН» звернулося в суд з позовом до Головного управління ДПС у Львівській, Державної податкової служби України, в якому просить:
визнати протиправним та скасувати рішення №10909049/41471410 від 16.04.2024 року про відмову в реєстрації податкової накладної №2 від 20.02.2024 року;
зобов'язати зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №2 від 20.02.2024 року за датою її фактичного подання на реєстрацію;
визнати протиправним та скасувати рішення №10909048/41471410 від 16.04.2024 року про відмову в реєстрації податкової накладної №3 від 26.02.2024 року;
зобов'язати зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №3 від 26.02.2024 року за датою її фактичного подання на реєстрацію.
Суд звертає увагу, що оскаржувані рішення про відмову в реєстрації податкових накладних були прийняті Комісією Головного управління Державної податкової служби у Львівській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації.
Враховуючи вказану обставину суд дійшов висновку, що згадана Комісія є також належним відповідачем у цій справі.
Враховуючи те, що у відповідності до ч.4 ст.48 КАС України, в матеріалах справи відсутня згода позивача на залучення Комісії до участі у справі у якості відповідача суд вирішив залучити її у даній справі в якості другого відповідача.
Частиною шостою ст.48 КАС України передбачено, що після заміни сторони, залучення другого відповідача розгляд адміністративної справи починається спочатку.
Таким чином, у зв'язку із залученням до справи другого відповідача, розгляд цієї справи розпочинається спочатку.
Водночас, з урахуванням викладеного, суд звертає увагу, що другому відповідачу необхідно надати час для подання відзиву на позовну заяву в порядку, визначеному статтею 162 КАС України.
Керуючись статтями 48, 162, 248, 262 КАС України, суддя, -
Залучити до участі у справі другого відповідача Комісію Головного управління Державної податкової служби у Львівській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації (адреса: м.Львів, вул.Стрийська, 35).
Розгляд справи розпочати спочатку.
Другому відповідачу встановити строк для подання відзиву через Єдину судову інформаційну-телекомунікаційну систему, з використанням власного електронного підпису до суду протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення даної ухвали .
Копія відзиву та доданих до нього документів повинна бути надіслана (надана) іншим учасникам справи одночасно з надісланням (наданням) їх до суду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Суддя Мартинюк В.Я.