Рішення від 18.01.2024 по справі 759/19958/23

СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

ун. № 759/19958/23

пр. № 2/759/1699/24

18 січня 2024 року м.Київ

Святошинський районний суд м. Києва

під головуванням судді Сенька М.Ф.,

за участю секретаря судового засідання Мирзак А.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду за правилами загального позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про позбавлення батьківських прав, третя особа: Служба у справах дітей та сім'ї Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації,

встановив:

ОСОБА_1 заявила позов про позбавлення ОСОБА_2 батьківських прав відносно її малолітнього сина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Третьою особою позивач визначив Службу у справах дітей та сім'ї Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації.

Вимоги мотивовані тим, що відповідач фактично самоусунувся від виконання батьківських обов'язків відносно свого сина. Всі питання щодо виховання та утримання сина вирішуються позивачем самостійно без участі та підтримки з боку відповідача.

Провадження за позовом відкрите відповідно до ухвали судді від 16.10.2023р.

Відповідач правом на відзив до позову не скористався.

Представник позивача в судове засідання не з'явився, надав суду заяву в якій просив розгляд справи проводити без його участі, на вимогах позову наполягав.

Відповідач в судове засідання не з'явився, при цьому надав до суду заяву від 27.11.2023р., якою просив справу слухати без його участі. Повідомив, що повністю визнає позов та не заперечує проти ухвалення судом рішення про задоволення позовних вимог, справу просить розглядати без його участі.

Представник Службу у справах дітей та сім'ї Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації в судове засідання не з'явився, просив розглядати справу без участі представника служби.

До суду було направлено «Висновок про доцільність позбавлення батьківських прав громадянина ОСОБА_2 відносно малолітнього ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 » від 22.12.2023р. №107-8566.

Проте, з огляду на перебіг процесу, наявності заяви відповідача про фактичне визнання позову, та з огляду на наявні докази суд знайшов за можливе розглянути справу без участі учасників процесу.

Судом встановлено таке.

З червня 2017р. по жовтень 2019р. ОСОБА_4 проживала спільно однією сім'єю без державної реєстрації шлюбу зі ОСОБА_2

Від цих стосунків у них народився син - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що підтверджується Свідоцтвом про народження серія НОМЕР_1 виданим 08 червня 2018р.

З жовтня 2019р. стосунки між позивачем та відповідачем повністю припинені. Разом вони не проживають, не ведуть спільного господарства та не спілкуються. Крім того, відповідач самоусунувся від виконання батьківських обов'язків, виховання та утримання сина.

На даний час дитина проживає разом з позивачем та зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 .

Судовим наказом Святошинського районного суду м. Києва стягнено з відповідача на користь позивача аліменти на утримання дитини - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в розмірі частини від усіх видів заробітку (доходу) щомісячно, але не менше 50% прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку, починаючи з 30 січня 2020р. і до досягнення дитиною повноліття.

Рішення звернуто до примусового виконання, проте боржник ухиляється від сплати аліментів, у зв'язку з чим станом на 01.09.2023р. в нього виникла заборгованість в сумі 219 676,00 грн. на що вказує розрахунок заборгованості зі сплати аліментів, виданий Святошинським відділом державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) від 13.09.2023р.

Обставини ухилення батька від виховання дитини були встановлені органом опіки і піклування та викладені у «Висновку про доцільність позбавлення батьківських прав громадянина ОСОБА_2 відносно малолітнього ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 » від 22.12.2023р. №107-8566.

Зокрема, судом встановлено, що відповідач не цікавиться своїм сином, ніяким чином не піклується про сина, не проявляє зацікавленості в його подальшій долі, не цікавиться його успіхами в дитячому садку, станом здоров'я, не піклується про фізичний і духовний розвиток сина та його виховання.

Така поведінка відповідача, свідчить про те, що він самоусунувся від виконання своїх батьківських обов'язків по вихованню дитини.

На даний час малолітній ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , відвідує заклад дошкільної освіти №516 Святошинського РУО м. Києва.

Позивач активно займається вихованням сина, стежить за його успішністю. Наразі дитина знаходиться на повному утриманні позивача та забезпечена всім необхідним.

Позивач працюю в Товаристві з обмеженою відповідальністю «ФОРА» на посаді касира торговельного залу, має постійний стабільний дохід, що дає змогу створити всі необхідні умови проживання та задовольнити потреби дитини.

Відповідно до декларації про вибір лікаря, який надає первинну медичну допомогу №0001-498Н-8100, позивачем обрано лікаря для сина в КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги №3 Святошинського району м. Києва» де він отримує всю необхідну медичну допомогу та проходить профілактичні медичні огляди.

Натомість, відповідач не цікавиться та не забезпечує належного медичного обслуговування для дитини.

Будь яких доказів на спростування даних обставин відповідачем не надано.

Також, 22 квітня 2023р. між позивачкою та ОСОБА_5 був зареєстрований шлюб. Після державної реєстрації шлюбу прізвище позивачки - ОСОБА_6 . У її чоловіка гарні відносини з її сином. Він піклується про нього, займається його вихованням та проводить дозвілля. Крім того, чоловік позивачки має намір усиновити її малолітнього сина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Наведене дає суду підстави прийти до однозначного висновку, що ОСОБА_2 самоусунувся від виконання батьківських обов'язків відносно свого малолітнього сина, а відтак він має бути позбавлена цих прав на підставі ч. 4 ст. 155, п. 2 ч. 1 ст. 164 СК України.

За такого рішення судові витрати, що складаються з судового збору мають бути покладені на відповідача, відповідно і на підставі ст. 141 ЦПК України.

Керуючись ст. ст. 12, 13, 76-81, 89, 259, 264, 265 ЦПК України, суд

ухвалив:

Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про позбавлення батьківських прав, задовольнити.

Позбавити ОСОБА_2 ( АДРЕСА_2 , РНОКПП - НОМЕР_2 ) батьківських прав відносно малолітнього сина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Стягнути зі ОСОБА_2 ( АДРЕСА_2 , РНОКПП - НОМЕР_2 ) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_3 , РНОКПП - НОМЕР_3 ) понесені судові витрати у виді судового збору у розмірі 1073,60 грн. (одна тисяча сімдесят три грн. 60 коп.).

Рішення може бути оскаржене до Київського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Головуючий Сенько М.Ф.

Попередній документ
120057564
Наступний документ
120057566
Інформація про рішення:
№ рішення: 120057565
№ справи: 759/19958/23
Дата рішення: 18.01.2024
Дата публікації: 01.07.2024
Форма документу: Рішення
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Святошинський районний суд міста Києва
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них; про позбавлення батьківських прав
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (18.01.2024)
Дата надходження: 13.10.2023
Предмет позову: про позбавлення батьківських прав
Розклад засідань:
22.11.2023 15:00 Святошинський районний суд міста Києва
18.01.2024 11:00 Святошинський районний суд міста Києва