Справа № 467/639/24
3/467/327/24
28.06.2024 року Арбузинський районний суд Миколаївської області
у складі головуючого судді Кірімової О.М.,
за участю секретаря судового засідання Поплавської О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Арбузинка справу про притягнення до адміністративної відповідальності,
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , учня ДНЗ «Южноукраїнський професійний ліцей»,
за ч. 1 ст. 178 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
16.04.2024 року о 18 годині 00 хвилин ОСОБА_1 в м. Южноукраїнськ, пр. Незалежності, 5, неповнолітня ОСОБА_1 розпивала слабоалкогольний напій «Shake», ємністю 0,5л та алкогольний напій «Revo» ємністю 0,5л у громадському місці, чим ображав людську гідність та громадську мораль, чим вчинила правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 178 КУпАП.
ОСОБА_1 , будучи належним чином повідомленою про час та місце слухання справи, в судове засідання не з'явилась, причини своєї неявки суду не повідомила.
Вивчивши матеріали справи, суд приходить до наступного.
Відповідно до ч. 2 ст. 7 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Згідно зі ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється щодо правопорушника та в межах протоколу про адміністративне правопорушення, який є єдиною підставою для притягнення особи до адміністративної відповідальності. Протокол про адміністративне правопорушення як підстава для притягнення особи до відповідальності та як один із засобів доказування (ст. 251 КУпАП) у будь-якому разі повинен відповідати вимогам ст. 256 КУпАП.
Протокол про адміністративне правопорушення серії ВАД № 196817 від 17.04.2024 року щодо ОСОБА_1 вказаним вимогам відповідає.
Згідно з вимогами статті 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають істотне значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до приписів статті 251 КУпАП доказами у справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Частина 1 статті 178 КУпАП передбачає відповідальність за розпивання пива(крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоївна вулицях, у закритих спортивних спорудах, у скверах, парках, у всіх видах громадського транспорту (включаючи транспорт міжнародного сполучення) та в інших заборонених законом місцях, крім підприємств торгівлі і громадського харчування, в яких продаж пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв на розлив дозволена відповідним органом місцевого самоврядування, або поява в громадських місцяху п'яному вигляді, що ображає людську гідність і громадську мораль.
Сукупність досліджених в матеріалах справи доказів, а саме; протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД № 196817 від 17.04.2024 року; письмових пояснень ОСОБА_1 , наданих нею до протоколу про адміністративне правопорушення; письмових пояснень ОСОБА_2 , рапорту інспектора СЮП Вознесенського РУП ГУНП в Миколаївській області Ю. Вірчак, свідчать про доведення провини останньої у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.178 КУпАП.
При визначенні виду адміністративного стягнення, яке необхідно застосувати до ОСОБА_1 за вчинення вказаного адміністративного правопорушення, суд приймає до уваги вимоги ст. 33 КУпАП, а також враховує, що адміністративне стягнення відповідно до ст. 23 КУПАП є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, та те, що ОСОБА_1 є неповнолітньою, з урахуванням вимог ст. 24-1 КУпАП суд вважає за можливе застосувати відносно неї захід впливу у вигляді попередження.
Керуючись ст. 24-1, 221, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення
ОСОБА_1 визнати винною у вчинені адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 178 Кодексу України про адміністративні правопорушення, застосувавши відносно неї захід впливу у вигляді попередження.
На постанову може бути подано апеляційну скаргу до Миколаївського апеляційного суду через Арбузинський районний суд Миколаївської області, протягом десяти днів з дня її винесення.
Постанова суду у справі про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку оскарження цієї постанови і може бути пред'явлена до виконання протягом трьох місяців з дня набрання нею законної сили.
Суддя Арбузинського
районного суду О.М. Кірімова