Ухвала від 09.04.2024 по справі 761/12237/24

Справа № 761/12237/24

Провадження № 1-кс/761/8310/2024

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 квітня 2024 року слідчий суддя Шевченківського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання Заступника керівника відділу детективів Головного підрозділу детективів Бюро економічної безпеки України ОСОБА_3 , по кримінальному провадженню, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №72022000310000018 від 16.12.2022, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 212, ч. 2 ст. 366 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

До Шевченківського районного суду м. Києва надійшло погоджене прокурором ОСОБА_4 , у встановленому законом порядку, клопотання Заступника керівника відділу детективів Головного підрозділу детективів Бюро економічної безпеки України ОСОБА_3 , по кримінальному провадженню, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №72022000310000018 від 16.12.2022, про тимчасовий доступ до речей та документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), юридична адреса: АДРЕСА_1 .

Своє клопотання обґрунтовує тим, що Головним підрозділом детективів Бюро економічної безпеки України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 72022000310000018 від 16.12.2022, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 212, ч. 2 ст. 366 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що відповідно до Аналітичного продукту Департаменту аналізу інформації та управління ризиками БЕБ України (у формі висновку аналітика) № 9.3/3.3.2/3397-23 від 17.05.2023 встановлено, що службовими особами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), у період діяльності з 18.10.2021 року по 30.04.2023 року, шляхом проведення операцій з ймовірної реалізації ввезених на митну територію України транспортних засобів за готівкові кошти, без відображення даних операцій в документах податкової та фінансової звітності, в порушення п. 44.1 ст. 44, ст. 185, ст. 187, п. 200.1, п. 200.4, п. 200.7, п. 200.8 ст. 200, п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу, п. 1 ст. 9 Закону України від 16.07.99 № 996-ХІV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», ймовірно не нараховано та не сплачено до державного бюджету ПДВ на загальну суму 65 664 605 грн.

Так, при здійснені аналізу інформації, що міститься в Інформаційно-телекомунікаційній системі «Податковий блок», Єдиному вікні подання електронної звітності (Єдиному реєстрі податкових накладних, Системі електронного адміністрування ПДВ), Єдиній автоматизованій інформаційній системі ІНФОРМАЦІЯ_3 , Автоматизованій системі митного оформлення «Інспектор» Єдиної автоматизованої інформаційної системи ІНФОРМАЦІЯ_3 щодо здійснення фінансово-господарської діяльності ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » за період з 18.10.2021 по 01.05.2023 встановлено нижчевикладене.

Підприємство ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » головним чином, займається придбанням та реалізацією транспортних засобів (сідельні тягачі, легкові автомобілі, екскаватори, навантажувачі, трактори тощо), про що свідчить інформація, що міститься в Автоматизованій системі митного оформлення «Інспектор» Єдиної автоматизованої інформаційної системи Держмитслужби та інформації, що міститься в Єдиному вікні подання електронної звітності «Єдиний реєстр податкових накладних».

Згідно з даними Системи електронного адміністрування ПДВ (СЕА ПДВ) станом на 01.05.2023 року податок за отриманими ПН/РК становить 3 850 350,68 грн, податок за виданими ПН/РК 116 962 077,42 грн, податок за МД 171 996 858,69 грн, сума ліміту - 59 091 455,95 грн.

Зокрема, суб'єктом зовнішньоекономічної діяльності оформлено у митний режим «імпорт» транспортні засоби за кодами товарів згідно УКТ ЗЕД, загальною митною вартістю 643 933 387, 28 грн.

Так, протягом досліджуваного періоду на митну територію УкраїниТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ввезено вищезазначеного товару (різного типу транспортних засобів), які мають ідентифікаційні номери (VIN коди, тощо) та потребують подальшої реєстрації в державних органах, у загальній кількості 2519 одиниць.

Митне оформлення вищезазначених товарів, що надійшли на адресу ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » проводилось в зоні діяльності Житомирської, Рівненської, Волинської, Одеської митниць.

При цьому, при здійснені детального аналізу ЄРПН та поданої ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » податкової звітності з ПДВ встановлено, що за період, який підлягає дослідженню на користь ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » виписано 402 податкових накладних на загальну суму - 19 462 280,56 грн, в тому числі ПДВ на суму - 3 892 456 грн.

Протягом досліджуваного періоду ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » здійснено ввезення товарів «транспортних засобів (різних видів)» на митну територію України у кількості 2519 одиниць, на загальну суму фактурної вартості 643 933 387,28 грн.

Разом із тим, за результатами дослідження визначення податку на додану вартість встановлено, що ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » зареєстрований в якості платника ПДВ, індивідуальний податковий номер платника ПДВ НОМЕР_3, дата реєстрації 01.12.2021.

При здійснені детального аналізу ЄРПН та поданої ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » податкової звітності з ПДВ встановлено, що за період, який підлягає дослідженню ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » виписано 1044 податкових накладних на загальну суму обсягу постачання товарів - 559 222 657,4 грн (без ПДВ).

За результатами дослідження інформації наявної в ЄРПН щодо виписаних та зареєстрованих ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » податкових накладних встановлено, що імпортовані на митну територію України транспортні засоби в подальшому реалізовані на території України суб'єктам господарювання та фізичним особам (неплатникам).

Разом із тим, за результатами дослідження ввезених та реалізованих транспортних засобів встановлено, що за результатами дослідження операцій з реалізацією транспортних засобів, що класифікуються за товарною позицією згідно з УКТЗЕД: 8427 (навантажувачі), 8429 (екскаватори), 8433 (комбайн), 8701 (тягачі, трактори), 8702 (автобус), 8703 (легкові автомобілі), 8704 (вантажні автомобілі), 8705 (транспортний засіб спеціального призначення), 8711, (мотоцикл), 8716 (причіп, напівпричіп) відповідно до інформації наявною в ЄРПН встановлено, що ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » виписано податкових накладних всього на 1465 одиниць (різних транспортних засобів).

Слід заначити, що ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ввезено на митну територію України товарів, а саме «транспортних засобів (різних видів)» на митну територію України у кількості 2519 одиниць, на загальну суму фактурної вартості 643 933 387,28 грн.

В результаті дослідження інформації наявної в ЄРПН щодо проведення ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » операцій з реалізації товарів/послуг та інформації наявної в АСМО «Інспектор» щодо кількості ввезеного на митну територію України транспортних засобів встановлено, що ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » має залишки нереалізованих транспортних засобів у кількості 1 054 одиниць, інформація щодо яких не відображена в ЄРПН. До розрахунку брались до уваги транспортні засоби, що класифікуються за кодом згідно з УКТЗЕД: 8427, 8429, 8433, 8701, 8702, 8703, 8704, 8705, 8711, 8716.

За наявними даними встановлено значні розбіжності в податковій звітності щодо реалізації товарів із зазначенням коду товару згідно з УКТЗЕД, який відрізняється від коду за яким товар було ввезено на митну територію України.

Також, встановлено значні кількісні відмінності одиниць виміру товару від придбаного (ввезеного) з реалізованим. Наприклад: ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » імпортувало на митну територію України товару «навантажувач телескопічний» за кодом УКТЗЕД 8427201100 у кількості 4 одиниць, а реалізовано згідно інформації наявної в ЄРПН - 16 одиниць телескопічних навантажувачів, тобто різниця 12 транспортних засобів, які ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » за вказаним кодом товару згідно з УКТЗЕД, не імпортував (згідно інформації АСМО «Інспектор») та не придбавав (згідно інформації ЄРПН) на території України у зазначеній кількості.

Крім того, в результаті дослідження відомостей зазначених в митних деклараціях, під час переміщення товарів через митний кордон України, а саме інформацію наявну в графі 31 МД щодо найменування, опису товару та відомостей заявлених в графі 33 МД щодо коду товару згідно УКТЗЕД з інформацією наявною в ЄРПН під час проведення операцій з реалізації ввезених товарів, встановлено, що в податкових накладних виписаних продавцем ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » із зазначенням в графі номенклатура товарів/послуг міститься мінімальний обсяг інформації (в деяких випадках не можливо ідентифікувати товар).

За результатами аналізу встановлені розбіжності реалізації товарів за кодом УКТЗЕД, кількості, опису номенклатури товару, який відрізняється від відомостей за якими товар було ввезено на митну територію України, з подальшим маніпулюванням фінансовими звітами щодо проведених операцій з придбання та реалізації товарів/послуг.

Варто зазначити, що всі товари при їх декларуванні підлягають класифікації, тобто у відношенні товарів визначається коди відповідно до класифікаційних угрупувань, зазначених в УКТ ЗЕД Українська класифікація товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТ ЗЕД) складена на основі Гармонізованої системи опису та кодування товарів і затверджена Законом України «Про митний тариф України» № 674-IX від 04.06.2020.

В УКТЗЕД товари систематизовано за розділами, групами, товарними позиціями, товарними під позиціях, найменування і цифрові коди яких уніфіковано з Гармонізованою системою опису та кодування товарів.

Структури десяти знакового цифрового кодового позначення товарів в УКТ ЗЕД включає код групи (перші два знаки), товарної позиції (перші чотири знаки), товарної підпозиції (перші шість знаків), товарної категорії (перші вісім знаків), товарної підкатегорії (десять знаків ). Для докладнішої товарної класифікації використовується сьомий, восьмий, дев'ятий та десятий знаки цифрового коду.

Правила формування податкових зобов'язань і податкового кредиту з ПДВ та складання податкової накладної регулюються статтями 187, 198 і 201 розділу V ПКУ і регламентуються наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 № 1307 Про затвердження форми податкової накладної та Порядку заповнення податкової накладної, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 26.01.2016 за № 137/28267.

Відповідно, дослідженням встановлено розбіжності застосування коду УКТЗЕД та назви «номенклатури товарів/послуг», які унеможливлюють ідентифікацію товару, реалізованого ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » згідно податкових накладних.

Таким, чином, згідно з даними Системи електронного адміністрування ПДВ (СЕА ПДВ) станом на 01.05.2023 податок за отриманими ПН/РК становить 3 850 350,68 грн, податок за виданими ПН/РК 116 962 077,42 грн, податок за МД 171 996 858,69 грн, сума ліміту - 59 091 455,95 грн.

Враховуючи проведене дослідження кількості нереалізованих транспортних засобів згідно інформації наявної в ЄРПН встановлено, що їх кількість загалом з ввезеними та придбаними на території України становить 1 089 одиниць (різних транспортних засобів).

Проте, під час проведення дослідження інформації наявної в ЄРПН щодо проведених операцій з реалізації транспортних засобів встановлено, що ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » виписані та зареєстровані податкові накладні з номенклатурою товарів/послуг «легкові автомобілі, сідельні тягачі, напівпричіпи, вантажний автомобіль та STOKOTA OPL 38-3 №2537», які мають спеціальні ідентифікаційні номери (VIN код), які необхідні для подальшої реєстрації в державних органах, проте не зазначені в податковій накладній, що унеможливлює ідентифікувати зазначені товари на загальну суму 133 640 611 грн.

Загальна кількість транспортних засобів, які неможливо ідентифікувати та встановити походження - 897 одиниць, загальною сумою 133 640 611 грн, яка розрахована з середньої вартості імпортованих підприємством подібних товарів (за однаковим кодом товару згідно з УКТЗЕД).

В той час, згідно інформації наявної в ЄРПН встановлено, що ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » виписано та зареєстровано податкових накладних на 515 транспортних засобів в яких зазначені ідентифікаційні номери кузовів, які були імпортовані на територію України на загальну суму обсягу постачання 445 909 054,45 грн (без ПДВ). Слід відмітити, що загальна вартість реалізованих транспортних засобів майже в тричі більше за вартість придбання (фактурна вартість товарів).

Також, згідно інформації наявної в АСМО «Інспектор» встановлено, що ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ввезено на митну територію України транспортних засобів із зазначенням в графі 31 митної декларації їх ідентифікаційних номерів (кузовів, шасі, рами, двигунів тощо) в кількості 2006 одиниць, на загальну фактурну вартість 461 963 636,32 грн, інформація про які відсутня в ЄРПН щодо їх реалізації.

Враховуючи викладене, у разі припущення, що транспортні засоби, які реалізовані ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », на які виписані податкові накладні з номенклатурою товарів/послуг (без ідентифікаційних номерів) та які не можливо ідентифікувати у кількості 897 одиниць, вартістю 133 640 611 грн, ймовірно ввезені на митну територію України, та мають бути відображені в загальному списку транспортних засобів, які імпортовані та не реалізовані на території України.

Тобто, якщо зазначені автомобілі були ввезені та в подальшому реалізовані з відповідними маніпуляціями в податковій звітності щодо описової частини номенклатури товарів/послуг, коду УКТЗЕД то можливо зазначити, що кількість не реалізованих ввезених транспортних засобів становить 1109 одиниць, загальною фактурною вартістю 328 323 025,32 грн (різниця між не реалізованими (2006 од. т/з, вартістю 461 963 636,32 грн) та реалізованими без ідентифікаційних даних (897 од.т/з вартістю 133 640 611 грн)).

Таким чином, згідно з пунктами 201.1 і 201.10 статті 201 розділу V ПКУ при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов?язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо роєстрації у порядку, визначеному законодавством, кваліфикованого електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в ЄРПН у встановлений Податковим кодексом термін.

При цьому податкова накладна, складена та зареєстрована в ЄРПН платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Відповідно до підпункту "і" пункту 201.1 статті 201 розділу V Податкового кодексу у податковій накладній зазначаються в окремих рядках такі обов'язкові реквізити, як, зокрема, код товару згідно з УКТ ЗЕД. При цьому платники податків, крім випадків постачання підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України, мають право зазначати код товару згідно з УКТ ЗЕД або код послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг неповністю, але не менше ніж чотири перших цифри відповідного коду.

Пунктом 198.6 статті 198 розділу V Податкового кодексу визначено, що не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені зареєстрованими в ЕРПН податковими накладними/розрахунками коригування до таких податкових накладних чи не підтверджені митними деклараціями (тимчасовими, додатковими та іншими видами митних декларацій, за якими сплачуються суми податку до бюджету при ввезенні товарів на митну територію України), іншими документами, передбаченими пунктом 201.11 статті 201 розділу V ПКУ.

Помилки в реквізитах, визначених пунктом 201.1 статті 201 розділу V ПКУ (крім коду товару згідно з УКТ ЗЕД), які не заважають ідентифікувати здійснену операцію, її зміст (товар/послугу, що постачаються), період, сторони та суму податкових зобов'язань, не можуть бути причиною неприйняття податкових накладних у електронному вигляді (пункт 201.10 статті 201 статті 201 розділу V ПКУ).

Таким чином, податкова накладна, що містить помилки у коді товару згідно з УКТ ЗЕД (у тому числі, якщо помилка наявна хоч в одній цифрі коду товару згідно з УКТ ЗЕД та незалежно від того, яку кількість цифр такого коду зазначено платником ПДВ у відповідному рядку податкової накладної: 4 чи 7), не дає змоги у повній мірі ідентифікувати здійснену операцію, а отже, не може бути підставою для віднесення сум ПДВ, зазначених у ній, до складу податкового зобов'язання.

Водночас згідно п. 44.1 Податкового кодексу платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами.

Відповідно, встановлено порушення ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » п. 44.1 ст. 44, п.198.6 ст.198, п.201.1, п.201.10 ст.201 Податкового кодексу.

Крім того, відповідно до інформації наявної в ЄРПН встановлено, що ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » здійснено операції з придбання товарів на території України на загальну суму обсягу постачання 23 290 тис. грн., операції з реалізації становлять 670 566 тис. грн.

За результатами дослідження відомостей щодо проведених операцій з придбання товарів/послуг з номенклатурою «оренда: автомобілів, офісу, складів, земельної ділянки, колісної техніки для всіх видів робіт тощо» наявних в ЄРПН та відомості про об'єкти оподаткування платника податків, яких взято на облік у відповідних ГУ ДПС встановлено, що інформація про вказані операції відсутня.

Таким чином, п. 185.1. ст. 185 Податкового кодексу визначено, що об'єктом оподаткування є операції платників податку з:

а) постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу, у тому числі операції з безоплатної передачі та з передачі права власності на об'єкти застави позичальнику (кредитору), на товари, що передаються на умовах товарного кредиту, а також з передачі об'єкта фінансового лізингу у володіння та користування лізингоодержувачу/орендарю;

б) постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу;

в) ввезення товарів на митну територію України;

г) вивезення товарів за межі митної території України;

е) постачання послуг з міжнародних перевезень пасажирів і багажу та вантажів залізничним, автомобільним, морським і річковим та авіаційним транспортом.

З метою оподаткування цим податком до операцій з ввезення товарів на митну територію України та вивезення товарів за межі митної території України прирівнюється поміщення товарів у будь-який митний режим, визначений Митним кодексом.

Відповідно до п.187.1 ст. 187 Кодексу датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:

а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;

б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку. Для документів, складених в електронній формі, датою оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку, вважається дата, зазначена у самому документі як дата його складення відповідно до Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", незалежно від дати накладення електронного підпису.

Згідно з приписами п. 201.1. ст. 201 Податкового кодексу на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, кваліфікованого електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.

При здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою. Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту. Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків:

для податкових накладних / розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені;

для податкових накладних / розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені;

для зведених податкових накладних та/або розрахунків коригування до таких зведених податкових накладних, складених за операціями, визначеними пунктом 198.5 статті 198 та пунктом 199.1 статті 199 цього Кодексу, - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем місяця, в якому вони складені;

для розрахунків коригування, складених постачальником товарів/послуг до податкової накладної, що складена на отримувача - платника податку, в яких передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, - протягом 15 календарних днів з дня отримання такого розрахунку коригування до податкової накладної отримувачем (покупцем).

У разі порушення таких строків застосовуються штрафні санкції, що передбачено п. 201.10. ст. 201 Податкового кодексу.

Податковим кодексом встановлено порядок визначення суми податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або відшкодуванню з Державного бюджету України (бюджетному відшкодуванню), та строки проведення розрахунків, зокрема:

- п. 200.1. ст. 200 визначено, що сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту такого звітного (податкового) періоду;

- п. 200.4. ст. 200 визначено, що при від'ємному значенні суми, розрахованої згідно з пунктом 200.1 цієї статті, така сума:

а) враховується у зменшення суми податкового боргу з податку, що виник за попередні звітні (податкові) періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до цього Кодексу) в частині, що не перевищує суму, обчислену відповідно до пункту 200-1.3 статті 200-1 цього Кодексу на момент отримання контролюючим органом податкової декларації, а в разі відсутності податкового боргу

б) або підлягає бюджетному відшкодуванню за заявою платника у сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів/послуг у попередніх та звітному податкових періодах постачальникам таких товарів/послуг або до Державного бюджету України, в частині, що не перевищує суму, обчислену відповідно до пункту 200-1.3 статті 200-1 цього Кодексу на момент отримання контролюючим органом податкової декларації, на поточний рахунок платника податку та/або у рахунок сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу такого платника податку з інших платежів, що сплачуються до державного бюджету;

в) та/або зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду.

За умови виявлення та доведення здійснення операцій з постачання товарів «транспортних засобів (різних видів)» у кількості 1109 одиниць без відображення в податковій звітності, база оподаткування ПДВ буде становити 328 323 025,32 грн (без ПДВ), а сума ПДВ - 65 664 605 грн.

Крім того, 20.04.2023 ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » подано податкову декларацію з податку на додану вартість за звітний (податковий) період березень 2023 року.

У зв'язку із відсутністю на момент проведення дослідження даних щодо конкретної дати (періоду), кількості та вартості реалізації транспортних засобів для розрахунку сум завищення від'ємного значення різниці між сумою податкових зобов'язань та податкового кредиту можливо зазначити, що ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » мали задекларувати в податковій декларації за березень 2023 року.

Встановити кількість та вартість реалізованих легкових автомобілів можливо за умови отримання інформації з державних органів, які законодавством визначені для реєстрації відповідних транспортних засобів за VIN номерами, ввезених транспортних засобів ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » за досліджуваний період.

Вбачається, що службовими особами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » занижені показники Розділу І «Податкові Зобов'язання» за березень 2023 року, а саме не зазначено в повному обсязі значення «Обсягу постачання (без податку на додану вартість)» (колонка А) в розмірі на 328 323 025,32 грн та «Суму податку на додану вартість» (колонка Б) в розмірі на 65 664 605 грн, в результаті чого ймовірно занижено позитивне значення різниці між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту поточного звітного (податкового) періоду (рядок 9 - рядок 17 декларації) (позитивне значення), яке сплачується до державного бюджету в березні 2023 року на 65 664 605 грн.

При цьому, за результатами дослідження інформації отриманої від ІНФОРМАЦІЯ_5 , у результаті співставленні інформації отриманої від ІНФОРМАЦІЯ_5 встановлено розбіжності в відомостях зазначених в графі 31 МД щодо року виготовлення, який може впливати на рівень митної вартості, яка є базою оподаткування товарів під час переміщення їх через митний кордон України.

Відповідно до інформації наявної в АСМО «Інспектор» та інформації, що надійшла від ІНФОРМАЦІЯ_5 щодо року виготовлення транспортних засобів можливо зазначити, що ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » або уповноваженими особами, які здійснювали безпосереднє декларування та митне оформлення товарів у митному органі разом з МД подавали як підстави для переміщення товарів через митний кордон України, ймовірно підроблені документи або документи, що містять неправдиві відомості, необхідні, також, для визначення митної вартості товарів.

Враховуючи викладене, у разі встановлення факту подання митному органу підроблених документів, або документів, що містять неправдиві відомості щодо року виготовлення транспортних засобів, що стали підставою для ухилення від сплати митних платежів в діях посадових осіб ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » можуть бути ознаки правопорушення передбачені статтею 483 Митного кодексу України, статтями 212, 358 Кримінального кодексу України.

Таким чином, вищевказані обставини вказують на наявність у діях службових осіб ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », ознак кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 212, ч. 2 ст. 366 КК України.

Згідно відомостей, отриманих у ході досудового розслідування встановлено, що ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) зареєстровано 18.10.2021(код 1006021020000004006) ІНФОРМАЦІЯ_1 (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ).

При цьому, для об'єктивного встановлення кола службових осіб ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) та їх функціональних (службових, посадових) обов'язків, які ймовірно причетні до досліджуваних даним досудовим розслідуванням обставин, що згідно висновків ІНФОРМАЦІЯ_6 (у формі висновку аналітика) № 9.3/3.3.2/3397-23 від 17.05.2023, мали місце у період з 18.10.2021 року по 30.04.2023 року, виникла необхідність у тимчасовому доступі до відомостей та документів, які знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), а саме реєстраційної справи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ).

В судове засідання детектив не з'явився, подав до суду заяву, відповідно до якої просив розглядати клопотання за його відсутності, клопотання підтримав в повному обсязі, просив його задовольнити.

Розгляд клопотання проводиться за відсутності володільця документів на підставі ч.2 ст.163 КПК України.

Суд, дослідивши матеріали клопотання, приходить до наступного висновку.

Згідно вимог ч.1 ст.159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Відповідно до ч. 2 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Відповідно до положень ч.5 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

У відповідності з вимогами ч.6, 7 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Так, подане до суду клопотання слідчого відповідає вимогам, регламентованим ч.2 ст.160 КПК України.

При цьому, враховуючи зміст клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя вважає, що слідчим доведено наявність достатніх підстав вважати, що документи та інформація, до яких слідчий просить надати тимчасовий доступ, що знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), юридична адреса: АДРЕСА_1 , мають суттєве значення для всебічного, повного та неупередженого дослідження обставин указаного кримінального провадження.

Враховуючи викладене та керуючись ст. 159-164, 166 КПК України, слідчий суддя, -

УХВАЛИВ:

Клопотання - задовольнити.

Надати дозвіл слідчим у кримінальному провадженні - заступнику керівника відділу детективів ОСОБА_3 , а також старшим детективам та детективам Головного підрозділу детективів Бюро економічної безпеки України ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , іншим слідчим (детективам) слідчої групи у вказаному кримінальному провадженні, на тимчасовий доступ до речей і документів, які знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), юридична адреса: АДРЕСА_1 , а саме: реєстраційної справи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), з можливістю вилучення офіційно завірених копій документів даної реєстраційної справи.

Строк дії ухвали встановити до 09.05.2024 року.

Роз'яснити службовим особам ІНФОРМАЦІЯ_1 що у відповідності до вимог ч. 1 ст. 166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя: ОСОБА_1