Справа №705/3804/24
1-в/705/259/24
27 червня 2024 року Уманський міськрайонний суд Черкаської області
в складі: головуючої - судді ОСОБА_1
секретаря судового засідання ОСОБА_2
за участю представника Уманського РУП ОСОБА_3 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Умані подання Уманського РУП ГУНП в Черкаській області про встановлення адміністративного нагляду відносно гр. ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше судимого: 31.07.2015 року Теплицьким районним судом Вінницької області за ч. 2 ст. 121 КК України до 7 років позбавлення волі, звільнений із Арбузинської виправної колонії №83 - 31.08.2019 року,-
З подання Уманського РУП ГУНП в Черкаській області, вбачається, що ОСОБА_4 після звільнення з місць позбавлення волі, з Арбузинської виправної колонії №83, прибув на постійне місце проживання, за адресою: АДРЕСА_1 , протягом тривалого часу не працевлаштувався, на шлях виправлення не став, почав зловживати спиртними напоями, порушувати громадський порядок, на грунті пи'яцтва вчиняти адміністративні правопорушення.
Так, 22.10.2023 року гр. ОСОБА_4 вчиняє адміністративне правопорушення, передбачене ст. 178 ч.2 КУпАП, за що був притягнений до адміністративної відповідальності, в зв'язку з чим йому винесено штраф в розмірі 119 грн.
10.05.2023 року гр. ОСОБА_4 винесено офіційне попередження про можливість встановлення відносно нього адміністративного нагляду, як особі, яка формально підпадає під дію Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі». Також гр. ОСОБА_4 попереджений про припинення ведення антигромадського способу життя, необхідність працевлаштування та недопущення вчинення правопорушень.
Так, 22.10.2023 року гр. ОСОБА_4 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 173 КУпАП, за що був притягнений до адміністративної відповідальності в зв'язку з чим йому винесено штраф в розмірі 85 грн.
10.05.2024 року гр. ОСОБА_4 було винесено офіційне попередження про можливість встановлення відносно нього адміністративного нагляду, як особі, яка формально підпадає під дію Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі». Також його попереджено про припинення ведення антигромадського способу життя, необхідність працевлаштування та недопущення вчинення правопорушень.
На даний час гр. ОСОБА_5 зловживає алкоголем, продовжує вести антигромадський спосіб життя, за місцем проживання характеризується з негативної сторони та продовжує вчиняти адміністративні правопорушення, вперто не бажає ставати на шлях виправлення, а тому потребує більш суворого нагляду зі сторони поліції.
Вважають за доцільне встановити відносно ОСОБА_4 адміністративний нагляд, відповідно до ст.ст. 3, 4, 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», оскільки останній після звільнення з місць позбавлення волі на шлях виправлення не став.
Із змісту ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» видно, що адміністративний нагляд встановлюється над такими особами коли вони незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Вивчивши подання, вислухавши представника Уманського РУП ОСОБА_3 , який підтримав подання, а також пояснення ОСОБА_4 , який не заперечував проти встановлення відносно нього адміністративного нагляду, суд вважає, що подання є обґрунтованим і підлягає задоволенню.
Керуючись ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі»,
Встановити адміністративний нагляд відносно раніше судимого гр.ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 строком на один рік.
Встановити на раніше судимого ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , обмеження, передбачені Законом України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», а саме:
-заборонити перебування у визначених місцях міста (де продають алкогольні напої на розлив) кафе, бари, ресторани;
-заборонити виїзд за межі Уманського району, без дозволу ОВС.
На ухвалу може бути подана апеляція до Черкаського апеляційного суду протягом 7 діб з дня її проголошення.
Суддя ОСОБА_6