справа № 563/84/16-к
провадження № 1-в/563/34/24
27 червня 2024 року Корецький районний суд
Рівненської області
в складі: головуючого судді ОСОБА_1
секретар судового засідання ОСОБА_2
за участю: прокурора ОСОБА_3
представника поліції ОСОБА_4
особи, щодо якої встановлюється
адміністративний нагляд ОСОБА_5
розглянувши у відкритому судовому засіданні подання начальника ВП № 7 Рівненського РУП ГУНП в Рівненській області ОСОБА_6 про встановлення адміністративного нагляду відносно
ОСОБА_5 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Лоп'ял Уржумського району Кіровської області (РФ), жителя АДРЕСА_1 , громадянина України, з середньою освітою, не одруженого, не працюючого, раніше судимого, востаннє
- 28 березня 2016 року Корецьким районним судом за ч. 2 ст. 185 та ч. 3 ст. 185 КК України, на підставі ч. 4 ст. 70 КК України, з врахуванням вироку Корецького районного суду Рівненської області від 03 лютого 2016 року - до 3 років 6 місяців позбавлення волі, на підставі ст. 75 КК України - звільнено від відбування покарання, встановивши іспитовий строк - 2 роки; 09 лютого 2017 року Корецьким районним судом Рівненської області було скасовано звільнення від відбуття покарання з іспитовим строком та направлено для відбуття покарання у вигляді позбавлення волі строком на 3 роки 6 місяців,
Начальник ВП № 7 Рівненського РУП ГУНП в Рівненській області ОСОБА_6 звернувся до Корецького районного суду Рівненської області з поданням про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_5 .
Подання мотивоване тим, що 16 серпня 2019 року ОСОБА_5 був звільнений з "Полицької виправної колонії № 76" на підставі ухвали Володимирецького районного суду Рівненської області від 08 серпня 2019 року про умовно-дострокове звільнення від відбування покарання на невідбутий термін покарання строком на 1 рік 20 днів. По прибуттю по місцю проживання в АДРЕСА_1 , на шлях виправлення не став, порушує громадський порядок, зловживає спиртними напоями. Неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 44, ст. 176, 177, ч. 1 ст. 175-1, ч. 2 ст. 178 КУпАП. Тому, необхідно встановити відносно ОСОБА_5 адміністративний нагляд.
В судовому засіданні представник поліції вказав, що ОСОБА_5 за місцем проживання характеризується негативно. Незважаючи на винесені йому офіційні попередження, продовжує вести аморальний спосіб життя і вчиняти адміністративні правопорушення, а отже, становить небезпеку для суспільства. За цих обставин вважає за необхідне встановити відносно ОСОБА_5 адміністративний нагляд, визначивши датами відвідуванння та реєстрації в органі поліції кожен перший понеділок місяця.
Прокурор в судовому засіданні подання підтримав з підстав наведених у ньому та просив встановити адміністративний нагляд за ОСОБА_5 .
Присутній в судовому засіданні ОСОБА_5 , не заперечив проти задоволення подання.
Суд, вислухавши думку учасників судового розгляду, вивчивши матеріали справи, дійшов висновку, що подання підлягає до задоволення з таких підстав.
Статтею 3 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" визначено виключний перелік осіб, щодо яких встановлюється адміністративний нагляд. Так, зокрема, пунктом "в" вищевказаної статті передбачено можливість встановлення адміністративного нагляду щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Таким чином, вищевказані положення передбачають перелік умов, за наявності яких закон допускає встановлення адміністративного нагляду.
Відповідно до змісту подання та доданих до нього матеріалів, ОСОБА_5 , будучи раніше судимим за вчинення умисного злочину, після звільнення з місць позбавлення волі на шлях виправлення не став, продовжує вчиняти правопорушення у сфері громадського порядку.
У судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_5 ігнорує заходи профілактичного характеру, позитивних висновків для себе не зробив, своєю поведінкою проявив недостатнє бажання стати на шлях виправлення, не дотримується норм громадської поведінки та, незважаючи на винесені йому офіційні попередження, продовжує систематично вчиняти адміністративні правопорушення і може становити суспільну небезпеку.
Таким чином, судом встановлено сукупність умов, передбачених пунктом "в" статті третьої Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі", одночасна наявність яких є підставою для встановлення відносно ОСОБА_5 адміністративного нагляду, а тому подання підлягає до задоволення.
Враховуючи викладене, керуючись ст. 3, 4, 5, 6, 10 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі", суд
Встановити відносно ОСОБА_5 адміністративний нагляд, строком на 1 (один) рік із застосуванням таких обмежень:
- заборонити виходити з будинку, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 ,у період з 22:00 години до 06:00 години;
- заборонити перебувати в ресторанах, кафе, барах та в місцях продажу спиртних напоїв на розлив;
- заборонити виїзд в особистих справах за межі Рівненського району Рівненської області без відома працівників Національної поліції;
- зобов'язати ОСОБА_5 з'являтись у відділення поліції № 7 Рівненського РУП ГУНП в Рівненській області для реєстрації кожен перший понеділок місяця о 09 год. 00 хв.
Ухвала може бути оскаржена до Рівненського апеляційного суду протягом 7 (семи) днів з дня її винесення через Корецький районний суд Рівненської області.
Суддя: