Справа № 158/2055/24
Провадження № 1-в/0158/46/24
26 червня 2024 року м. Ківерці
Ківерцівський районний суд Волинської області в складі:
головуючого судді - ОСОБА_1 ,
з участю секретаря - ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Ківерці подання т.в.о. начальника ВП №1 (м. Ківерці) Луцького РУП ГУНП у Волинській області ОСОБА_3 про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителю АДРЕСА_1 , раніше судимого вироком Луцького міськрайонного суду Волинської області від 16.09.2010 року за ч. 3 ст. 153 КК України до 10-ти років позбавлення волі, звільненого з місць позбавлення волі 30.05.2017 року, -
Т.в.о. начальника ВП №1 (м. Ківерці) Луцького РУП ГУНП у Волинській області ОСОБА_5 звернувся до Ківерцівського районного суду Волинської області із поданням про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_4 на підставі п. «в» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі».
Подання обґрунтовує тим, що гр. ОСОБА_4 є раніше судимою особою вироком Луцького міськрайонного суду Волинської області від 16.09.2010 року за ч. 3 ст. 153 КК України до 10-ти років позбавлення волі. 30.05.2017 року звільнений з місць позбавлення волі умовно - достроково на невідбутий строк 02 роки 04 місяці 22 днів згідно ухвали Ківерцівського районного суду Волинської області від 22.05.2017р.
Враховуючи те, що ОСОБА_4 після звільнення з місць позбавлення волі, неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності за порушення громадського порядку, на неодноразові попередження про припинення протиправної поведінки не реагує, тому т.в.о. начальника ВП №1 (м. Ківерці) Луцького РУП ГУНП у Волинській області ОСОБА_5 просить встановити відносно ОСОБА_4 адміністративний нагляд терміном на один рік.
Уповноважена особа ВП №1 (м. Ківерці) Луцького РУП ГУНП у Волинській області ОСОБА_6 в судове засідання не з'явився, подав суду заяву про підтримання подання, просить розгляд справи проводити у його відсутності.
Особа, стосовно якої розглядається питання щодо встановлення адміністративного нагляду - ОСОБА_4 в судове засідання не з'явився. До матеріалів справи додано його заяву про розгляд справи у його відсутності, не заперечує щодо встановлення відносно нього адміністративного нагляду.
Неявка учасників справи не перешкоджає розгляду подання, а тому на підставі ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування судового процесу за допомогою технічних засобів не проводиться.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов до наступного висновку.
Умови і порядок встановлення та здійснення адміністративного нагляду за окремими категоріями раніше судимих осіб та їх обов'язки визначаються Законом України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі» від 01.12.1994 №264/94-ВР (далі - Закон).
Відповідно до ст. 2 Закону, адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню кримінальних правопорушень окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Відповідно до п. «в» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Згідно ст. 4 Закону, підставами для встановлення адміністративного нагляду є матеріали органів Національної поліції.
Статтею 5 Закону передбачено, що у поданні мають бути визначені обмеження, які пропонує встановити на підставі статті 10 цього Закону відповідно начальник установи виконання покарань чи начальник органу Національної поліції щодо поведінки піднаглядного, та обґрунтування доцільності таких заходів. Разом з поданням до суду надсилаються копія вироку та матеріали, що свідчать про необхідність встановлення адміністративного нагляду за відповідною особою.
Згідно ст. 6 Закону, адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.
Як вбачається із копії вироку Луцького міськрайонного суду Волинської області від 16.09.2010 року, ОСОБА_4 було засуджено за вчинення кримінального правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 153 КК України до 10-ти років позбавлення волі (а.с. 9-11).
Відповідно до довідки про звільнення серії НОМЕР_1 , виданої Цуманською виправною колонією №8» управління ДПтСУ у Волинській області, ОСОБА_4 , 30.05.2017р. на підставі ухвали Ківерцівського районного суду Волинської області від 22.05.2017р. звільнений з місць позбавлення волі умовно-достроково на невідбутий строк 02 роки 04 місяці 22 днів (а.с. 12-14).
В силу ч. 4 ст. 166 Кримінально-виконавчого кодексу України систематичним вчиненням правопорушень вважається вчинення трьох і більше правопорушень, за які особу було притягнуто до адміністративної відповідальності.
Також з матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_4 , 14.06.2024р., 17.06.2024р. та 20.06.2024р. притягувався до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 178, ч. 2 ст. 178 КУпАП та попереджався про можливість встановлення щодо нього адміністративного нагляду (а.с. 4-8).
Згідно з ч.1 ст.10 вищевказаного Закону до осіб, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, за постановою суду можуть бути застосовані частково або у повному обсязі такі обмеження:
а)заборона виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу;
б) заборона перебування у визначених місцях району (міста);
в) заборона виїзду чи обмеження часу виїзду в особистих справах за межі району (міста);
г) реєстрація в міліції від одного до чотирьох разів на місяць.
Суд, приймаючи до уваги те, що ОСОБА_4 раніше був засуджений до позбавлення волі за вчинення особливо тяжкого злочину, неодноразово протягом 2024 року притягався до адміністративної відповідальності, а тому з метою недопущення вчинення адміністративних правопорушень в подальшому, запобігання вчинення ним нових злочинів, а також забезпечення належної поведінки ОСОБА_4 , приходить до висновку про необхідність встановлення відносно останнього постійного контролю за його поведінкою зі сторони відповідного органу Національної поліції у виді адміністративного нагляду з покладенням відповідних обмежень.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 369, 370, 372, 537, 539 КПК України, п. «в» ст. 3, ст. ст. 4, 5, 6, 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», суд, -
Подання задовольнити.
Встановити адміністративний нагляд за ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителем АДРЕСА_1 строком на 1 (один) рік, та встановити наступні обмеження:
- з'являтися на реєстрацію до відділення поліції №1 (м. Ківерці) Луцького РУП ГУНП у Волинській області один раз на місяць з 09 год. до 18 год.;
- заборонити відвідування місць (закладів), де здійснюється реалізація спиртних напоїв на розлив;
Виконання ухвали покласти на ВП №1 (м. Ківерці) Луцького РУП ГУНП у Волинській області.
Ухвала може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду через Ківерцівський районний суд Волинської області протягом семи днів з дня її оголошення.
Суддя Ківерцівського районного суду ОСОБА_1