Постанова від 27.06.2024 по справі 484/2734/24

Справа № 484/2734/24

Провадження № 3/484/1416/24

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27.06.2024 року Суддя Первомайського міськрайонного суду Миколаївської області Паньков Д.А., за участі прокурора - Рибачук М.Б., особи, яка притягується до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Первомайську Миколаївської області матеріали, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Миколаївській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Первомайськ Миколаївської області, громадянки України, зареєстрованої та проживаючої по АДРЕСА_1 , не працюючої, за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

УСТАНОВИВ:

До суду від Управління стратегічних розслідувань в Миколаївській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України надійшли протоколи про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП № 203 від 15.05.2024 року (справа № 484/2735/24, провадження № 3/484/1417/24), та за ч. 1 ст. 172-6 № 202 від 15.05.2024 року (справа № 484/2734/24, провадження № 3/484/1416/24).

Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом, стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

Для виконання вимог ч.2 ст. 36 КУпАП вважаю за необхідне об'єднати вищевказані справи в одну справу і присвоїти номер справи № 484/2734/24, провадження № 3/484/1416/24.

ОСОБА_1 , будучи головним спеціалістом відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Первомайського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області та будучи суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення, відповідно до п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон) порушила вимоги абз. 2 ч. 2 ст. 45 Закону, а саме щодо несвоєчасного подання без поважних на те причин, декларації «особи яка припинила виконувати функції держави або органу місцевого самоврядування (після звільнення)» за 2023 рік, тобто вчинила адміністративне правопорушення, за яке передбачена відповідальність за частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Крім того, ОСОБА_1 , будучи головним спеціалістом відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Первомайського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області та будучи суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення, відповідно до п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон) порушила вимоги абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону, а саме щодо несвоєчасного подання без поважних на те причин, декларації типу «при звільненні», тобто вчинила адміністративне правопорушення, за яке передбачена відповідальність за частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

У судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні адміністративних правопорушень визнала повністю.

Вивчивши матеріали справи, заслухавши думку прокурора, який просив притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, приходжу до слідуючого.

З матеріалів справи встановлено, що відповідно до наказу № 150-к від 31.01.2023 ОСОБА_1 призначено на посаду головного спеціаліста відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Первомайського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області.

Таким чином, обіймаючи посаду головного спеціаліста відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Первомайського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області Васюта В.О. є державним службовцем категорії «В» та відповідно є суб'єктом, на якого поширюється дія Закону відповідно до пп. «В» п. 1 ч. 1 ст. З Закону, і на неї поширюється юридична відповідальність за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією.

В подальшому 28.04.2023 ОСОБА_1 відповідно до наказу № 430-к, звільнено із вказаної посади з 05.05.2023 за згодою сторін. Вказаний факт підтверджується заявою ОСОБА_1 про звільнення.

Відповідно до ч. 2 ст. 1 Закону України «Про державну службу», державний службовець - це громадянин України, який займає посаду державної служби в органі державної влади, іншому державному органі, його апараті (секретаріаті) (далі - державний орган), одержує заробітну плату за рахунок коштів державного бюджету та здійснює встановлені для цієї посади повноваження, безпосередньо пов'язані з виконанням завдань і функцій такого державного органу, а також дотримується принципів державної служби.

Згідно ст. 1 Закону, державний орган - орган державної влади, в тому числі колегіальний державний орган, інший суб'єкт публічного права, незалежно від наявності статусу юридичної особи, якому згідно із законодавством надані повноваження здійснювати від імені держави владні управлінські функції, юрисдикція якого поширюється на всю територію України або на окрему адміністративно-територіальну одиницю.

Відповідно до абзацу другого пункту 3 частини другої статті 6 Закону України «Про державну службу», інші посади державної служби, не віднесені до категорій «А» і «Б», віднесено до посад категорії «В» державної служби. Відповідно до підпункту «В», пункту 1, частини 1 статті З Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктами, особами, на яких поширюються дія цього Закону, є державні службовці.

Згідно абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті З цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Відповідно до абз. 2 ч. 2 ст. 45 Закону особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3, зобов'язані до 1 квітня наступного року після року припинення діяльності подати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Указом Президента України від 24.02.2022 року у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації на території України введено воєнний стан який діє до теперішнього часу.

У зв'язку з чим НАЗК відповідно до роз'яснень від 07.03.2022 «Щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю в умовах воєнного стану (подання декларації, повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, повідомлення про відкриття валютного рахунка в установі банку-нерезидента, проведення перевірок)», які розроблені з урахуванням положень Закону України від 03.03.2022 № 2115-1Х «Про захист інтересів суб'єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни» - відтерміновано обов'язок подання декларації.

Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» № 3384-ІХ який набрав чинності 12.10.2023 року - відновлено обов'язок декларування.

З урахуванням вищевикладеного ОСОБА_1 будучи звільненою із займаної посади з 05.05.2023 зобов'язана була подати декларацію «особи яка припинила виконувати функції держави або органу місцевого самоврядування (після звільнення)» за 2023 рік до 31.03.2024 (включно).

Оглядом публічної сторінки Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлено, що ОСОБА_1 декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, «після звільнення» за 2023 рік подала лише 09.05.2024, чим допустила порушення встановленого строку подання електронної декларації, що підтверджується витягом з веб-сайту Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Крім того, ОСОБА_1 будучи звільненою із займаної посади з 05.05.2023 зобов'язана була подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, «при звільненні» у термін до 31.01.2024 (включно).

Оглядом публічної сторінки Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлено, що ОСОБА_1 декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, «при звільненні» подала лише 31.03.2024, чим допустила порушення встановленого строку подання електронної декларації, що підтверджується витягом з веб-сайту Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Таким чином, вина ОСОБА_1 доводиться наявними в матеріалах справи доказами: протоколами про вчинення адміністративного правопорушення пов'язаного з корупцією № 202 від 15.05.2024 року та № 203 від 15.05.2024 року, скріншотами Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування та особистими поясненнями в судовому засіданні особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.

Таким чином, в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУПАП.

Дослідивши матеріали справи, враховуючи дані про особу правопорушниці, яка вперше притягується до адмінвідповідальності, щиро розкаялась у скоєному, конкретні обставини справи, вважаю за можливе піддати її адміністративному стягненню у вигляді штрафу в розмірі, передбаченому ч. 1 ст. 172-6 КУПАП.

Керуючись ст. 40-1 КУпАП, відповідно до якої судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення, стягнути з неї судовий збір на користь держави.

Керуючись ст.ст. 283, 284 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

Об'єднати адміністративні справи № 484/2735/24, провадження № 3/484/1417/24 та № 484/2734/24, провадження № 3/484/1416/24 в одне провадження і присвоїти номер справи № 484/2734/24, провадження № 3/484/1416/24.

ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУПАП та піддати її адміністративному стягненню у вигляді штрафу в сумі 850 (вісімсот п'ятдесят) грн. в дохід держави.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в сумі 605 (шістсот п'ять) грн. 60 коп.

Роз'яснити, що на підставі ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтями 300-1, 300-2 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

Відповідно до ст. 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.

На постанову може бути подано апеляційну скаргу до Миколаївського апеляційного суду протягом десяти днів з дня винесення постанови через Первомайський міськрайонний суд Миколаївської області.

Суддя: