27.06.2024
Справа № 482/1531/22
Номер провадження 3-в/482/2/2024
Іменем України
27 червня 2024 року суддя Новоодеського районного суду Миколаївської області Сергієнко С.А. розглянувши подання провідного інспектора Миколаївського РС №3 філії Державної установи «Центр пробації» у Миколаївській, Донецькій, Луганській та Херсонській областях Руденко О.В. про вирішення питань, пов'язаних з виконанням постанови Новоодеського районного суду Миколаївської області від 07.02.2023 року про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, передбаченої ч. 1 ст. 183-1 КУпАП,-
15.08.2023 року до Новоодеського районного суду Миколаївської області надійшло подання провідного інспектора Миколаївського РС №3 філії Державної установи «Центр пробації» у Миколаївській, Донецькій, Луганській та Херсонській областях Руденко О.В. про вирішення питань, пов'язаних з виконанням постанови Новоодеського районного суду Миколаївської області від 07.02.2023 року про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, передбаченої ч. 1 ст. 183-1 КУпАП, з накладенням адміністративного стягнення у виді 120 годин суспільно корисних робіт.
Подання мотивовано тим, що постанову Новоодеського районного суду Миколаївської області від 07.02.2023 року про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, передбаченої ч. 1 ст. 183-1 КУпАП та накладення адміністративного стягнення у виді120 годин суспільно корисних робіт, прийнято до виконання 21.02.2023 року.
29.03.2023 року з ОСОБА_1 було проведено бесіду, роз'яснено порядок виконання адміністративного стягнення у виді суспільно корисних робіт, наслідки ухилення від їх відбування.
29.03.2024 року ОСОБА_1 направлено для відбування суспільно корисних робіт до КП «Правопорядок» Новоодеської міської ради.
Разом з тим згідно відповіді КП «Правопорядок» Новоодеської міської ради ОСОБА_1 до відбування адміністративного стягнення не приступив у зв'язку із проходженням ВЛК за направленням ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Згідно з повідомленням ІНФОРМАЦІЯ_1 вих.№2040 від 12.05.2023 року та вих.№ 4068 від 02.08.2023 року ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_2 призваний 12.04.2023 року па військову службу за мобілізацією до навчального центру В/Ч НОМЕР_1 .
Посилаючись на вищевикладене представник органу пробації направив матеріали стосовно ОСОБА_1 для вирішення питань, зв'язаних з виконанням постанови, посилаючись на наявність підстав, що унеможливлюють виконання постанови суду, просив суд визнати постанову №482/1531/22 від 07.02.2023 року такою, що не підлягає виконанню.
Представник органу з питань пробації та ОСОБА_1 будучи повідомленими про час та місце розгляду подання, до суду не з'явилися, однак їх неявка не перешкоджає його розгляду.
Дослідивши матеріли справи та подання приходжу до наступного висновку.
Відповідно до ст. 31-1 КУпАП, суспільно корисні роботи полягають у виконанні особою, яка вчинила адміністративне правопорушення, оплачуваних робіт, вид яких та перелік об'єктів, на яких порушники повинні виконувати ці роботи, визначає відповідний орган місцевого самоврядування. Суспільно корисні роботи призначаються районним, районним у місті, міським чи міськрайонним судом (суддею) на строк від ста двадцяти до трьохсот шістдесяти годин і виконуються не більше восьми годин, а неповнолітніми - не більше двох годин на день. Суспільно корисні роботи не призначаються особам, визнаним інвалідами I або II групи, вагітним жінкам, жінкам, старше 55 років та чоловікам, старше 60 років.
Як передбачено ст. 325-1 КУпАП, постанова районного, районного у місті, міського чи міськрайонного суду (судді) про накладення адміністративного стягнення у вигляді суспільно корисних робіт надсилається на виконання органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань, не пізніше дня, наступного за днем набрання постановою законної сили. Виконання стягнення у вигляді суспільно корисних робіт здійснюється шляхом залучення порушників до суспільно корисної праці, вид якої визначається відповідним органом місцевого самоврядування. За виконання суспільно корисних робіт порушнику нараховується плата за виконану ним роботу. Оплата праці здійснюється погодинно за фактично відпрацьований час у розмірі не меншому, ніж встановлений законом мінімальний розмір оплати праці.
Відповідно до ст. 325-3 КУпАП, на власника підприємства, установи, організації або уповноваженого ним органу за місцем виконання порушником суспільно корисних робіт покладається: погодження з органом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань, переліку об'єктів, на яких порушники виконують суспільно корисні роботи, та видів таких робіт; контроль за виконанням порушниками призначених їм робіт; своєчасне повідомлення органу центрального органу виконавчої влади, визначеного абзацом другим цієї статті, про ухилення порушника від виконання суспільно корисних робіт; ведення обліку та інформування органу центрального органу виконавчої влади, визначеного абзацом другим цієї статті, про кількість відпрацьованих порушником годин; нарахування плати порушнику за виконання суспільно корисних робіт та перерахування її на відповідний рахунок органу державної виконавчої служби для подальшого погашення заборгованості зі сплати аліментів.
Крім того, порядок виконання адміністративного стягнення у вигляді суспільно корисних робіт передбачений наказом Міністерства юстиції України N 474/5 від 19.03.2013 року "Про затвердження Порядку виконання адміністративних стягнень у вигляді громадських робіт, виправних робіт та суспільно корисних робіт" (далі Порядок).
Так, згідно розділу 11 Порядку, виконання стягнення у вигляді суспільно корисних робіт покладається на уповноважений орган з питань пробації. Виконання стягнення у вигляді суспільно корисних робіт здійснюється шляхом залучення порушників до суспільно корисної праці, вид якої та перелік об'єктів, на яких порушники повинні виконувати ці роботи, визначається відповідним органом місцевого самоврядування. Строк стягнення у вигляді суспільно корисних робіт обчислюється в годинах, протягом яких порушник виконував визначену суспільно корисну працю. Суспільно корисні роботи виконуються не більше восьми годин на день, неповнолітніми - двох годин на день. Щороку на початку року уповноважений орган з питань пробації надсилає запити (додаток 1) до органів місцевого самоврядування та власникам підприємств щодо погодження переліку об'єктів, на яких порушники відбуватимуть суспільно корисні роботи, та видів таких робіт.
Функції уповноваженого органу з питань пробації при виконанні адміністративного стягнення у вигляді суспільно корисних робіт передбачені розділом XII Порядку.
Відповідно до п. 12.1 Порядку, при виконанні постанов суду (судді) про застосування суспільно корисних робіт на уповноважений орган з питань пробації покладаються: облік порушників; роз'яснення порушникам порядку та умов відбування суспільно корисних робіт; погодження з органами місцевого самоврядування та власниками підприємств переліку об'єктів, на яких порушники виконуватимуть суспільно корисні роботи, та видів таких робіт; контроль за відбуванням стягнення порушниками та виконанням обов'язків власником підприємства за місцем відбування порушниками суспільно корисних робіт; облік відпрацьованого порушниками часу; проведення у разі потреби контрольних перевірок за місцем відбування порушниками суспільно корисних робіт; з'ясування причин невиходу порушників на суспільно корисні роботи; складання протоколу про адміністративне правопорушення стосовно порушників, які ухиляються від відбування суспільно корисних робіт.
Умови виконання постанов суду (судді) про застосування адміністративного стягнення у вигляді суспільно корисних робіт передбачені розділом XIII Порядку.
Відповідно до п. 13.14 Порядку, усі питання, пов'язані з виконанням постанови про накладення адміністративного стягнення, відповідно до статті 304 Кодексу України про адміністративні правопорушення вирішуються судом, який виніс постанову.
Пунктом 13.13 Наказу Міністерства юстиції України від 19.03.2013 року N 474/5 "Про затвердження Порядку виконання адміністративних стягнень у вигляді громадських робіт, виправних робіт та суспільно корисних робіт" передбачено, що якщо після встановлення місця проживання порушника з'ясовано, що він за цим місцем не проживає, місцеперебування його невідоме та наявні підстави, що унеможливлюють виконання постанови суду (судді), уповноважений орган з питань пробації вносить до суду, який виніс постанову, подання щодо вирішення питань, пов'язаних з виконанням постанови.
Пунктом 15.1. розділу ХV «Порядку виконання адміністративних стягнень у вигляді громадських робіт, виправних робіт та суспільно-корисних робіт», затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 19.03.2013 №474/15 (зі змінами та доповненнями) передбачено, що виконання адміністративного стягнення у вигляді суспільно-корисних робіт припиняється, а порушник знімається з обліку у зв'язку із наявністю підстав, що унеможливлюють виконання постанови суду.
Відповідно до повідомлення ІНФОРМАЦІЯ_1 вих.№2040 від 12.05.2023 року та вих.№ 4068 від 02.08.2023 року ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_2 призваний 12.04.2023 року па військову службу за мобілізацією до навчального центру В/Ч НОМЕР_1 .
Враховуючи відсутність ОСОБА_1 за місцем його проживання у зв'язку із проходженням військової служби за мобілізацією під час дії воєнного стану , у зв'язку із чим виконати постанову судді Новоодеського районного суду Миколаївської області №482/1531/22 від 07.02.2023 року по справі стосовно ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 183-1 КУпАП, в частині накладення адміністративного стягнення у вигляді 120 годин суспільно-корисних робіт - неможливо, суд вважає за можливе припинити виконання стягнення у виді суспільно корисних робіт у зв'язку з наявністю підстав, що унеможливлюють виконання постанови суду.
На підставі викладеного та керуючись ст.,ст.124,129 Конституції України, ст., ст.298, 299, 304, 305 КУпАП, суддя
Подання провідного інспектора Миколаївського РС №3 філії Державної установи «Центр пробації» у Миколаївській, Донецькій, Луганській та Херсонській областях Руденко О.В. про вирішення питань, пов'язаних з виконанням постанови Новоодеського районного суду Миколаївської області від 07.02.2023 року про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, передбаченої ч. 1 ст. 183-1 КУпАП - задовольнити.
Припинити виконання стягнення у виді суспільно корисних робіт на строк 120 годин, накладеного згідно постанови судді Новоодеського районного суду Миколаївської області №482/1531/22 від 07.02.2023 року по справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 183-1 КУпАП, в частині накладення адміністративного стягнення у вигляді 120 годин суспільно-корисних робіт .
Постанова може бути оскаржена до Миколаївського апеляційного суду протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя: С.А.Сергієнко