Справа № 504/2520/24
Номер провадження 3/504/1528/24
24.06.2024смт.Доброслав
Суддя Комінтернівського районного суду Одеської області Вінська Н.В., розглянувши матеріали справи які надійшли з Південного офісу Держаудитслужби про притягнення до адміністративної відповідальності відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянку України, начальника Управління освіти Фонтанської сільської ради Одеського району Одеської області у період з 01.01.2021 року по 30.09.2023 року, РНОКПП НОМЕР_1 ,
- за ч.3 ст.164-12 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
29 травня 2024 року головним державним аудитором відділу контролю у галузі освіти, науки, спорту та інформації Південного офісу Держаужитслужби ОСОБА_2 при ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності Управління освіти Фонтанської сільської ради Одеського району Одеської області за період з 01.01.2021 року по 31.03.2024 року, підпорядкованого Фонтанській сільській раді Одеського району Одеської області, вул.. Степна, буд. 4, с. Фонтанка, Одеській район, Одеська область. Виявлено порушення бюджетного законодавства, взяття зобов'язань з перевищенням повноважень на відповідний рік, а саме: встановлено покриття видатків спеціального фонду кошторису за рахунок коштів загального фонду кошторису на закупівлю продуктів харчування (які фактично були спожиті та вартість яких була відшкодована батьками вихованців закладів дошкільної освіти) при наданні Управлінням освіти платних послуг без відновлення видатків загального фонду, внаслідок чого протягом періоду з 01.01.2021 року по 31.12.2022 року необґрунтовано використано кошти загального фонду кошторису на закупівлю продуктів харчування (КПКВК МБ 0611010, КЕКВ 2230) на загальну суму 212 027,37 гривні. Управління освіти Фонтанської сільської ради Одеського району Одеської області, вул.. Степна, буд. 4, с. Фонтанка, Одеській район, Одеська область. Порушення є триваючим та виявлено під час ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності Управління освіти Фонтанської сільської ради Одеського району Одеської області та задокументовано в акті ревізії від 24.05.2024 року №03-11/25, який підписано без заперечень, що є порушенням ч. 8 ст. 13, п. 7 ч. 5 ст. 22, ч. 4 ст. 23 Бюджетного кодексу України, п. 23, п. 46, п. 49 Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 року №228, за що передбачена відповідальність за ч.3 ст.164-12 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явилася, згідно пояснень, викладених в протоколі, з висновками аудиту згодна.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд приходить до наступного висновку.
Відповідно до ч.2 ст.7 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Згідно ч.3 ст.164-12 КУпАП, взяття зобов'язань без відповідних бюджетних асигнувань або з перевищенням повноважень, встановлених Бюджетним кодексом України чи законом про Державний бюджет України на відповідний рік; включення до складу спеціального фонду бюджету надходжень з джерел, не віднесених до таких Бюджетним кодексом України чи законом про Державний бюджет України на відповідний рік; зарахування доходів бюджету на будь-які рахунки, крім єдиного казначейського рахунку (за винятком коштів, що отримуються установами України, які функціонують за кордоном), а також акумулювання їх на рахунках органів, що контролюють справляння надходжень бюджету; зарахування доходів бюджету до іншого, ніж визначено Бюджетним кодексом України чи законом про Державний бюджет України на відповідний рік, бюджету, в тому числі внаслідок здійснення поділу податків і зборів (обов'язкових платежів) та інших доходів між бюджетами з порушенням визначених розмірів; здійснення державних (місцевих) запозичень, надання державних (місцевих) гарантій з порушенням вимог Бюджетного кодексу України; прийняття рішень, що призвели до перевищення граничних обсягів державного (місцевого) боргу чи граничних обсягів надання державних (місцевих) гарантій; розміщення тимчасово вільних коштів бюджету з порушенням вимог Бюджетного кодексу України; створення позабюджетних фондів, порушення вимог Бюджетного кодексу України щодо відкриття позабюджетних рахунків для розміщення бюджетних коштів; надання кредитів з бюджету чи повернення кредитів до бюджету з порушенням вимог Бюджетного кодексу України та/або встановлених умов кредитування бюджету; здійснення бюджетними установами запозичень у будь-якій формі або надання бюджетними установами юридичним чи фізичним особам кредитів з бюджету всупереч Бюджетному кодексу України; порушення вимог Бюджетного кодексу України щодо виділення коштів з резервного фонду бюджету,- тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб від п'ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян..
Згідно ч. 1 ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Відповідно до вимог ст. 280 КУпАП, при розгляді справи про адміністративне правопорушення суддя, зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Винуватість ОСОБА_1 , а також викладені обставини підтверджуються протоколом про адміністративне правопорушення №15-0104/2024/пр від 29.05.2024, витягом з акту ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності Управління освіти Фонтанської сільської ради Одеського району Одеської області за період з 01.01.2021 року по 31.03.2024 року від 24.05.2024 року №03-11/25 та іншими матеріалами.
З урахуванням викладеного, при визначенні виду адміністративного стягнення, що підлягає накладенню на правопорушника, враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь її вини, вважаю за необхідне застосувати по відношенню до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу в дохід держави.
Згідно ст.40-1 КУпАП, п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір», у зв'язку з ухваленням судом постанови про накладання на правопорушника адміністративного стягнення, з ОСОБА_1 підлягає стягненню сума судового збору у розмірі 605 гривень 60 копійок на користь держави.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.7, 9, 33, 164-12, 251, 252, 280, 286, 283-285 КУпАП, -
постановила:
Визнати винуватою ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.3 ст.164-12 КУпАП та призначити їй адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян у сумі 850 гривень в дохід держави..
Стягнути ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь держави судовий збір в сумі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 (шістдесят) копійок.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови до Одеського апеляційного суду через Комінтернівський районний суд Одеської області.
Суддя Н. В. Вінська