печерський районний суд міста києва
Справа № 757/21545/24-к
15 травня 2024 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 ,
при секретарі ОСОБА_2 ,
за участю: прокурора ОСОБА_3 ,
захисників: ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 ,
підозрюваних: ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в режимі відеоконференції клопотання старшого слідчого в особливо важливих справах другого відділу Управління з досудового розслідування кримінальних правопорушень, вчинених працівниками правоохоронних органів та суддями, Головного слідчого управління Державного бюро розслідувань ОСОБА_19 про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні № 62023140110000128 від 24.03.2023 року за підозрою ОСОБА_16 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 246, ч. 3 ст. 365 КК України, а також ОСОБА_18 , ОСОБА_12 , ОСОБА_17 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_20 та ОСОБА_15 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 27 ч. 4 ст. 246, ч. 3 ст. 365 КК України, -
До провадження слідчого судді Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 надійшло клопотання старшого слідчого в особливо важливих справах другого відділу Управління з досудового розслідування кримінальних правопорушень, вчинених працівниками правоохоронних органів та суддями, Головного слідчого управління Державного бюро розслідувань ОСОБА_19 , погоджене заступником Генерального прокурора ОСОБА_21 , про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні № 62023140110000128 від 24.03.2023 року за підозрою ОСОБА_16 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 246, ч. 3 ст. 365 КК України, а також ОСОБА_18 , ОСОБА_12 , ОСОБА_17 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_20 та ОСОБА_15 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 27 ч. 4 ст. 246, ч. 3 ст. 365 КК України, до 6 місяців.
В обґрунтування клопотання зазначено, що Головним слідчим управлінням Державного бюро розслідувань здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 62023140110000128 від 24.03.2023 за підозрою ОСОБА_16 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 246, ч. 3 ст. 365 КК України та ОСОБА_18 , ОСОБА_12 , ОСОБА_17 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_20 та ОСОБА_15 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 27 ч. 4 ст. 246,ч. 3 ст. 365 КК України та за фактами вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 364, ч. 3 ст. 365 Кримінального кодексу України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_16 , обіймаючи посади першого заступника начальника, першого заступника начальника - головного лісничого Львівського ОУЛМГ, будучи службовою особою правоохоронного органу, яка виконує організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції, маючи владні повноваження, великий досвід у галузі лісогосподарського виробництва, будучи обізнаним з вимогами нормативно-правових актів, що регулюють вказану сферу господарської діяльності, з прямим умислом, з корисливих мотивів, у власних та членів організованої групи інтересах, розробив план заволодіння лісовою продукцією, шляхом проведення незаконної рубки дерев на території Львівської області.
З метою втілення свого злочинного плану ОСОБА_16 , використовуючи своє службове становище, у не встановлені досудовим розслідуванням час та місце створив та очолив організовану групу, до складу якої залучив осіб, з якими тривалий час співпрацював, на яких мав адміністративний вплив, а також довірливі стосунки для спільного вчинення умисних злочинів, а саме:
-ОСОБА_18 , який з 03.11.2014 по 04.11.2019 перебував на посаді директора державного підприємства «Жовківське лісове господарство» (далі - ДП «Жовківське ЛГ»), а з 04.11.2019 по 18.01.2021 - на посаді заступника директора ДП «Жовківське ЛГ» та виконував обов'язки директора зазначеного державного підприємства;
-ОСОБА_17 , який з 18.01.2021 по 30.12.2021 обіймав посаду директора ДП «Жовківське ЛГ»;
-ОСОБА_12 , який з 21.11.2014 по 31.12.2021 перебував на посаді головного інженера ДП «Жовківське ЛГ», та в період з 22.04.2019 по 25.05.2019 виконував обов'язки директора зазначеного підприємства;
-ОСОБА_13 , який з 23.04.2010 по 16.11.2020 обіймав посаду першого заступника директора, головного лісничого державного підприємства «Дрогобицьке лісове господарство» (далі - ДП «Дрогобицьке ЛГ»);
-ОСОБА_14 , який з 18.03.2015 по 26.12.2022 перебував на посаді директора державного підприємства «Сколівське лісове господарство» (далі - ДП «Сколівське ЛГ»);
-ОСОБА_20 , який з 29.11.2018 по 12.10.2022 обіймав посаду директора державного підприємства «Самбірське лісове господарство» (далі - ДП «Самбірське ЛГ»);
-ОСОБА_15 , який з 03.10.2019 по 27.12.2022 перебував на посаді директора державного підприємства «Радехівське лісомисливське господарство» (далі - ДП «Радехівське ЛМГ»).
Залучені до вчинення злочинів особи підтримали злочинний план ОСОБА_16 , спрямований на здійснення незаконних рубок на території Львівської області, та добровільно погодились виконувати його вказівки як організатора злочинної групи.
Створена та очолювана ОСОБА_16 організована група характеризується стійкими зв'язками, стабільністю і згуртованістю свого складу, об'єднанням учасників групи єдиним планом щодо вчинення кримінальних правопорушень з чітким розподілом функцій кожного з них, спрямованих на досягнення єдиної злочинної мети, обізнаністю та схвальністю всіх учасників групи з планом злочинних дій та діями кожного з учасників групи, злагодженим функціонуванням до часу припинення її діяльності правоохоронними органами, безумовним і невідкладним виконанням доручень та вказівок ОСОБА_16 як організатора та безпосереднього керівника.
Так, між учасниками організованої групи були постійні внутрішні зв'язки. Характерним було обговорення спільних проблем у реалізації відомого всім плану, визначення способів конспірації та прикриття злочинної діяльності від викриття контролюючими та правоохоронними органами.
Стійкість організованої групи забезпечувалась стабільним складом її учасників, безпекою функціонування, постійністю зв'язків співучасників з метою вчинення кримінальних правопорушень, пов'язаних із незаконною порубкою дерев, шляхом перевищення службових повноважень, неухильного дотримання єдиних для всіх правил поведінки, планування злочинної діяльності та чіткого розподілу ролей.
ОСОБА_16 як організатор організованої групи здійснював:
-загальне керівництво всіма членами організованої групи з визначенням кожному її члену виконання окремих функцій, а також приймав рішення про залучення до протиправної діяльності інших осіб, у тому числі директорів ДП «Самбірське ЛГ», ДП «Дрогобицьке ЛГ», ДП «Радехівське ЛМГ», ДП «Жовківське ЛГ» та ДП «Сколівське ЛГ», або осіб, що виконували їхні обов'язки;
-розглядав та затверджував протоколи лісовпорядних нарад, за результатами яких було виготовлено та затверджено матеріали з базового лісовпорядкування лісів державних лісогосподарських підприємств Львівського ОУЛМГ, у тому числі ДП «Дрогобицьке ЛГ», ДП «Буське ЛГ», ДП «Жовківське ЛГ», ДП «Сколівське ЛГ» та ДП «Самбірське ЛГ»;
-залучав до виготовлення матеріалів лісовпорядкування посадових осіб Львівської державної лісовпорядної експедиції ВО «Укрдержліспроект», які за результатами лісовпорядних робіт включали рубки рідколісся до запроектованих заходів;
-погоджував виробничо-фінансові плани щодо лісового і мисливського господарства та охорони навколишнього природного середовища, складені ДП «Дрогобицьке ЛГ», ДП «Радехівське ЛМГ», ДП «Жовківське ЛГ», ДП «Сколівське ЛГ», та затверджував відповідні плани Львівського ОУЛМГ, до яких під виглядом інших заходів, пов'язаних із веденням лісового господарства, безпідставно включалися не передбачені законодавством рубки рідколісся;
-забезпечував відсутність в уповноважених осіб відділів Львівського ОУЛМГ зауважень до квартальних та річних бухгалтерських звітів форми № 10-ЛГ за період 2019 - 2022 років, складених ДП «Самбірське ЛГ», ДП «Дрогобицьке ЛГ», ДП «Радехівське ЛМГ», ДП «Жовківське ЛГ» та ДП «Сколівське ЛГ», у яких відображались результати інших заходів, пов'язаних із веденням лісового господарства, до яких безпідставно включались рубки рідколісся, за результатами чого затверджував та підписував обхідні листи до таких звітів;
-здійснював організацію заходів щодо прикриття (приховування) злочинної діяльності шляхом затвердження матеріалів лісовпорядкування, впливу на органи контролю та правоохоронні органи, у тому числі шляхом невжиття заходів реагування щодо виявлення порушень лісового законодавства та анулювання лісорубних квитків, виданих директорами (особами, які виконували обов'язки директора) ДП «Самбірське ЛГ», ДП «Дрогобицьке ЛГ», ДП «Буське ЛГ» (ДП «Радехівське ЛМГ»), ДП «Жовківське ЛГ» та ДП «Сколівське ЛГ», на проведення не передбачених законодавством незаконних рубок рідколісся;
-контролював та забезпечував безперешкодну реалізацію незаконно зрубаної деревини державними підприємствами;
-контролював проведення фінансових операцій та інших правочинів ДП «Самбірське ЛГ», ДП «Дрогобицьке ЛГ», ДП «Радехівське ЛМГ», ДП «Жовківське ЛГ» та ДП «Сколівське ЛГ», спрямованих на маскування незаконності походження коштів від реалізації деревини, отриманої внаслідок проведення не передбачених законодавством незаконних рубок рідколісся;
-визначав об'єкт посягання шляхом погодження матеріалів лісовпорядкування. ОСОБА_18 як виконавець злочину, діючи у складі очолюваної ОСОБА_16 організованої групи, перебуваючи на посаді директора ДП «Жовківське ЛГ», мав такі функції:
-виконував вказівки ОСОБА_16 , у тому числі щодо видачі лісорубних квитків на проведення незаконних рубок рідколісся;
-контролював проведення працівниками ДП «Жовківське ЛГ» робіт з визначення переліку дерев та матеріальної грошової оцінки лісосіки, що запроектована під незаконну рубку рідколісся;
-сприяв приховуванню злочину шляхом складання відповідних лісогосподарських документів; виписуванню та видачі лісорубних квитків на проведення незаконних рубок рідколісся, реалізації (відвантаженню) незаконно зрубаної деревини; здійсненню фінансових операцій, спрямованих на маскування незаконності походження коштів від реалізації незаконно зрубаної деревини.
ОСОБА_12 як виконавець злочину, діючи у складі очолюваної ОСОБА_16 організованої групи, перебуваючи на посаді головного інженера ДП «Жовківське ЛГ», мав такі функції:
-виконував вказівки ОСОБА_16 , у тому числі щодо видачі лісорубних квитків на проведення незаконних рубок рідколісся;
-здійснював організацію проведення працівниками ДП «Жовківське ЛГ» робіт з визначення переліку дерев та матеріальної грошової оцінки лісосіки, що запроектована під незаконну рубку рідколісся;
-сприяв приховуванню злочину шляхом складання відповідних лісогосподарських документів; виписуванню та видачі лісорубних квитків на проведення незаконних рубок рідколісся, реалізації (відвантаженню) незаконно зрубаної деревини; здійсненню фінансових операцій, спрямованих на маскування незаконності походження коштів від реалізації незаконно зрубаної деревини.
ОСОБА_17 як виконавець злочину, діючи у складі очолюваної ОСОБА_16 організованої групи, перебуваючи на посаді директора ДП «Жовківське ЛГ», мав такі функції:
-виконував вказівки ОСОБА_16 , у тому числі щодо видачі лісорубних квитків на проведення незаконних рубок рідколісся;
-контролював проведення працівниками ДП «Жовківське ЛГ» робіт з визначення переліку дерев та матеріальної грошової оцінки лісосіки, що запроектована під незаконну рубку рідколісся;
-сприяв приховуванню злочину шляхом складання відповідних лісогосподарських документів; виписуванню та видачі лісорубних квитків на проведення незаконних рубок рідколісся, реалізації (відвантаженню) незаконно зрубаної деревини; здійсненню фінансових операцій, спрямованих на маскування незаконності походження коштів від реалізації незаконно зрубаної деревини.
ОСОБА_13 як виконавець злочину, діючи у складі очолюваної ОСОБА_16 організованої групи, перебуваючи на посаді головного лісничого ДП «Дрогобицьке ЛГ», мав такі функції:
-виконував вказівки ОСОБА_16 , у тому числі щодо видачі лісорубних квитків на проведення незаконних рубок рідколісся;
-організовував проведення працівниками ДП «Дрогобицьке ЛГ» робіт з визначення переліку дерев та матеріальної грошової оцінки лісосіки, що запроектована під незаконну рубку рідколісся;
-сприяв приховуванню злочину шляхом складання відповідних лісогосподарських документів; виписуванню та видачі лісорубних квитків на проведення незаконних рубок рідколісся, реалізації (відвантаженню) незаконно зрубаної деревини; здійсненню фінансових операцій, спрямованих на маскування незаконності походження коштів від реалізації незаконно зрубаної деревини.
ОСОБА_14 як виконавець злочину, діючи у складі очолюваної ОСОБА_16 організованої групи, перебуваючи на посаді директора ДП «Сколівське ЛГ», мав такі функції:
-виконував вказівки ОСОБА_16 , у тому числі щодо видачі лісорубних квитків на проведення незаконних рубок рідколісся;
-організації проведення працівниками ДП «Сколівське ЛГ» робіт з визначення переліку дерев та матеріальної грошової оцінки лісосіки, що запроектована під незаконну рубку рідколісся;
-сприяння приховуванню злочину шляхом складання відповідних лісогосподарських документів; виписуванню та видачі лісорубних квитків на проведення незаконних рубок рідколісся, реалізації (відвантаженню) незаконно зрубаної деревини; здійсненню фінансових операцій, спрямованих на маскування незаконності походження коштів від реалізації незаконно зрубаної деревини.
ОСОБА_20 як виконавець злочину, діючи у складі очолюваної ОСОБА_16 організованої групи, перебуваючи на посаді директора ДП «Самбірське ЛГ», мав такі функції:
-виконував вказівки ОСОБА_16 , у тому числі щодо видачі лісорубних квитків на проведення незаконних рубок рідколісся;
-організації проведення працівниками ДП «Самбірське ЛГ» робіт з визначення переліку дерев та матеріальної грошової оцінки лісосіки, що запроектована під незаконну рубку рідколісся;
-сприяння приховуванню злочину шляхом складання відповідних лісогосподарських документів; виписуванню та видачі лісорубних квитків на проведення незаконних рубок рідколісся, реалізації (відвантаженню) незаконно зрубаної деревини; здійсненню фінансових операцій, спрямованих на маскування незаконності походження коштів від реалізації незаконно зрубаної деревини.
ОСОБА_15 як виконавець злочину, діючи у складі очолюваної та ОСОБА_16 організованої групи, перебуваючи на посаді директора ДП «Радехівське ЛМГ», мав такі функції:
-виконував вказівки ОСОБА_16 , у тому числі щодо видачі лісорубних квитків на проведення незаконних рубок рідколісся;
-організації проведення працівниками ДП «Радехівське ЛМГ» робіт з визначення переліку дерев та матеріальної грошової оцінки лісосіки, що запроектована під незаконну рубку рідколісся;
-сприяння приховуванню злочину шляхом складення відповідних лісогосподарських документів; виписуванню та видачі лісорубних квитків на проведення незаконних рубок рідколісся, реалізації (відвантаженню) незаконно зрубаної деревини; здійсненню фінансових операцій, спрямованих на маскування незаконності походження коштів від реалізації незаконно зрубаної деревини.
Таким чином, ОСОБА_16 , використовуючи надані за посадою повноваження, зорганізував зазначених вище осіб у стійке об'єднання для вчинення кримінальних правопорушень, які, будучи об'єднані єдиним планом, спрямованим на проведення незаконних рубок дерев, а, отже, діючи з чітким розподілом функцій та ролей між ними у різні періоди, що були спрямовані на досягнення цього плану, кожен з яких, будучи працівником правоохоронного органу, вчинив дії, що явно виходять за межі наданих йому повноважень, що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам.
За результатами незаконної рубки 3 217 (трьох тисяч двохсот сімнадцяти) дерев на території ДП «Жовківське ЛГ» заподіяно шкоду довкіллю на загальну суму 13 421 057,60 гривень.
29.02.2024 о 08 год. 59 хв. ОСОБА_16 повідомлено про підозру у перевищенні службових повноважень, тобто умисному вчиненні працівником правоохоронного органу дій, які явно виходять за межі наданих йому повноважень, що спричинили тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам, вчинені організованою групою, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого, ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст. 27 ч. 3 ст. 365 КК України, а також у незаконній порубці дерев у лісах, вчинених організованою групою, що спричинило тяжкі наслідки, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого, ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 246 КК України.
Ухвалою слідчого судді Печерського районного суду м. Києва від 18.03.2024 у справі № 757/10121/24-к застосовано до підозрюваного ОСОБА_16 запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту, заборонивши йому залишати місце свого проживання за адресою: АДРЕСА_1 , за виключенням необхідності отримання медичної допомоги або/та необхідності забезпечення особистої безпеки у період дії воєнного стану, шляхом перебування у захисних спорудах (бомбосховищах) на випадок оголошення повітряної тривоги, у межах строку досудового розслідування, а саме до 28.04.2024 включно.
Ухвалою слідчого судді Печерського районного суду м. Києва від 26.04.2024 у справі № 757/18959/24-к відносно підозрюваного ОСОБА_16 продовжено дію запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту таобов'язків, визначених ч. 5 ст. 194 КПК України, до 29.05.2024 включно.
29.02.2024 о 10 год. 47 хв. ОСОБА_17 повідомлено про підозру у перевищенні службових повноважень, тобто умисному вчиненні працівником правоохоронного органу дій, які явно виходять за межі наданих йому повноважень, що спричинили тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам, вчинені організованою групою, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого, ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 27 ч. 3 ст. 365 КК України, а також у незаконній порубці дерев у лісах, вчинених організованою групою, що спричинило тяжкі наслідки, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого, ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 27 ч. 4 ст. 246 КК України.
Ухвалою слідчого судді Печерського районного суду м. Києва від 07.03.2024 у справі № 757/9924/24-к застосовано до підозрюваного ОСОБА_17 запобіжний захід у вигляді застави, а також обов'язки, передбачені ст. 194 КПК України, до 27.04.2024 включно.
Ухвалою слідчого судді Печерського районного суду м. Києва від 26.04.2024 у справі № 757/18807/24-к відносно підозрюваного ОСОБА_22 продовжено дію обов'язків, покладених під час дії запобіжного заходу у вигляді застави, до 29.05.2024 включно.
29.02.2024 о 09 год. 02 хв. ОСОБА_18 повідомлено про підозру у перевищенні службових повноважень, тобто умисному вчиненні працівником правоохоронного органу дій, які явно виходять за межі наданих йому повноважень, що спричинили тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам, вчинені організованою групою, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого, ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 27 ч. 3 ст. 365 КК України, а також у незаконній порубці дерев у лісах, вчинених організованою групою, що спричинило тяжкі наслідки, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого, ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 27 ч. 4 ст. 246 КК України.
Ухвалою слідчого судді Печерського районного суду м. Києва від 07.03.2024 у справі № 757/9926/24-к застосовано до підозрюваного ОСОБА_18 запобіжний захід у вигляді застави, а також обов'язки, передбачені ст. 194 КПК України, до 27.04.2024 включно.
Ухвалою слідчого судді Печерського районного суду м. Києва від 26.04.2024 у справі № 757/18806/24-к відносно підозрюваного ОСОБА_18 продовжено дію обов'язків, покладених під час дії запобіжного заходу у вигляді застави, до 29.05.2024 включно.
29.02.2024 о 10 год. 03 хв. ОСОБА_12 повідомлено про підозру у перевищенні службових повноважень, тобто умисному вчиненні працівником правоохоронного органу дій, які явно виходять за межі наданих йому повноважень, що спричинили тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам, вчинені організованою групою, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого, ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 27 ч. 3 ст. 365 КК України, а також у незаконній порубці дерев у лісах, вчинених організованою групою, що спричинило тяжкі наслідки, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого, ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 27 ч. 4 ст. 246 КК України.
Ухвалою слідчого судді Печерського районного суду м. Києва від 14.03.2024 у справі № 757/10080/24-к застосовано до підозрюваного ОСОБА_12 запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання, до 28.04.2024 включно.
Ухвалою слідчого судді Печерського районного суду м. Києва від 26.04.2024 у справі № 757/18974/24-к продовжено дію обов'язків, покладених на підозрюваного ОСОБА_12 , до 29.05.2024 включно.
29.02.2024 о 10 год. 00 хв. ОСОБА_13 повідомлено про підозру у перевищенні службових повноважень, тобто умисному вчиненні працівником правоохоронного органу дій, які явно виходять за межі наданих йому повноважень, що спричинили тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам, вчинені організованою групою, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого, ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 27 ч. 3 ст. 365 КК України, а також у незаконній порубці дерев у лісах, вчинених організованою групою, що спричинило тяжкі наслідки, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого, ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 27 ч. 4 ст. 246 КК України.
Ухвалою слідчого судді Печерського районного суду м. Києва від 07.03.2024 у справі № 757/9920/24-к застосовано до підозрюваного ОСОБА_13 запобіжний захід у вигляді застави, а також обов'язки, передбачені ст. 194 КПК України, до 27.04.2024 включно.
Ухвалою слідчого судді Печерського районного суду м. Києва від 26.04.2024 у справі № 757/18805/24-к відносно підозрюваного ОСОБА_13 продовжено дію обов'язків, покладених під час дії запобіжного заходу у вигляді застави, до 29.05.2024 включно.
29.02.2024 о 08 год. 54 хв. ОСОБА_15 повідомлено про підозру у перевищенні службових повноважень, тобто умисному вчиненні працівником правоохоронного органу дій, які явно виходять за межі наданих йому повноважень, що спричинили тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам, вчинені організованою групою, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого, ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 27 ч. 3 ст. 365 КК України, а також у незаконній порубці дерев у лісах, вчинених організованою групою, що спричинило тяжкі наслідки, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого, ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 27 ч. 4 ст. 246 КК України.
Ухвалою слідчого судді Печерського районного суду м. Києва від 04.03.2024 у справі № 757/10078/24-к застосовано до підозрюваного ОСОБА_15 запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання, а також обов'язки, передбачені ст. 194 КПК України, до 28.04.2024 включно.
Ухвалою слідчого судді Печерського районного суду м. Києва від 26.04.2024 у справі № 757/18962/24-к продовжено дію обов'язків,покладених на підозрюваного ОСОБА_15 , до 29.05.2024 включно.
29.02.2024 о 09 год. 45 хв. ОСОБА_20 повідомлено про підозру у перевищенні службових повноважень, тобто умисному вчиненні працівником правоохоронного органу дій, які явно виходять за межі наданих йому повноважень, що спричинили тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам, вчинені організованою групою, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого, ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 27 ч. 3 ст. 365 КК України, а також у незаконній порубці дерев у лісах, вчинених організованою групою, що спричинило тяжкі наслідки, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого, ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 27 ч. 4 ст. 246 КК України.
Ухвалою слідчого судді Печерського районного суду м. Києва від 26.03.2024 у справі № 757/10277/24-к застосовано до підозрюваного ОСОБА_20 запобіжний захід у вигляді домашнього арешту з 23.00 год. до 06.00 год., заборонивши йому залишати місце свого проживання за адресою: АДРЕСА_2 , за виключенням необхідності отримання медичної допомоги або/та необхідності забезпечення особистої безпеки у період дії воєнного стану, шляхом перебування у захисних спорудах (бомбосховищах) на випадок оголошення повітряної тривоги, у межах строку досудового розслідування, а саме до 29.04.2024 включно.
Ухвалою слідчого судді Печерського районного суду м. Києва від 26.04.2024 у справі № 757/18960/24-к відносно підозрюваного ОСОБА_20 продовжено дію запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту таобов'язків, визначених ч. 5 ст. 194 КПК України, до 29.05.2024 включно.
29.02.2024 о 09 год. 47 хв. ОСОБА_14 повідомлено про підозру у перевищенні службових повноважень, тобто умисному вчиненні працівником правоохоронного органу дій, які явно виходять за межі наданих йому повноважень, що спричинили тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам, вчинені організованою групою, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого, ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 27 ч. 3 ст. 365 КК України, а також у незаконній порубці дерев у лісах, вчинених організованою групою, що спричинило тяжкі наслідки, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого, ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 27 ч. 4 ст. 246 КК України.
Ухвалою слідчого судді Печерського районного суду м. Києва від 18.03.2024 у справі № 757/9919/24-к застосовано до підозрюваного ОСОБА_14 запобіжний захід у вигляді застави, а також обов'язки, передбачені ст. 194 КПК України, до 27.04.2024 включно.
Ухвалою слідчого судді Печерського районного суду м. Києва від 26.04.2024 у справі № 757/18812/24-к відносно підозрюваного ОСОБА_14 продовжено дію обов'язків, покладених під час дії запобіжного заходу у вигляді застави, до 29.05.2024 включно.
Постановою заступника Генерального прокурора від 18.04.2024 продовжено строк досудового розслідування у кримінальному провадженні до трьох місяців, тобто до 29.05.2024 включно.
Обставини, що дають підстави підозрювати ОСОБА_16 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 246, ч. 3 ст. 365 КК України, а також ОСОБА_18 , ОСОБА_12 , ОСОБА_17 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_20 та ОСОБА_15 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 27 ч. 4 ст. 246, ч. 3 ст. 365 КК України, повністю підтверджуються зібраними матеріалами досудового розслідування, а саме:
- листами спеціаліста Державної екологічної інспекції у Львівській області, якими повідомлено про заподіяну шкоду довкілля, а саме:
- листом спеціаліста Державної екологічної інспекції у Львівській області від 11.08.2023 №06-2534 та відповідними розрахунками, з яких вбачається, що у порушення ст. 37, 46, 48, 83 та 84 Лісового кодексу України, а також Постанови Кабінету Міністрів України №724 від 12.05.2007 року «Про затвердження Правил поліпшення якісного стану лісів», проведено рубку рідколісся у ДП «Дрогобицьке ЛГ», що призвело до заподіяння шкоди в розмірі 2 020 020, 73 грн;
- листом спеціаліста Державної екологічної інспекції у Львівській області від 11.08.2023 №06-2536 та відповідними розрахунками, з яких вбачається порушення ст. 37, 46, 48, 83 та 84 Лісового кодексу України, а також Постанови Кабінету Міністрів України №724 від 12.05.2007 року «Про затвердження Правил поліпшення якісного стану лісів», в частині планування, призначення та проведення рубок рідколісся у ДП «Самбірське ЛГ», що призвели до заподіяння шкоди в розмірі 2 699 095, 97 грн;
-листом спеціаліста Державної екологічної інспекції у Львівській області від 01.08.2023 №06-2423 та відповідними розрахунками, з яких вбачається порушення ст. 37, 46, 48, 83 та 84 Лісового кодексу України, а також Постанови Кабінету Міністрів України №724 від 12.05.2007 року «Про затвердження Правил поліпшення якісного стану лісів», в частині планування, призначення та проведення рубок рідколісся у ДП «Радехівське ЛМГ», що призвели до заподіяння шкоди в розмірі 8 342 501, 48 грн;
- листом спеціаліста Державної екологічної інспекції у Львівській області від 07.08.2023 №06-2474 та відповідними розрахунками, з яких вбачається порушення ст. 37, 46, 48, 83 та 84 Лісового кодексу України, а також Постанови Кабінету Міністрів України №724 від 12.05.2007 року «Про затвердження Правил поліпшення якісного стану лісів», в частині планування, призначення та проведення рубок рідколісся у ДП «Сколівське ЛГ», що призвели до заподіяння шкоди в розмірі 34 947 608, 80 грн;
- листом спеціаліста Державної екологічної інспекції у Львівській області від 11.08.2023 №06-2533 та відповідними розрахунками, з яких вбачається порушення ст. 37, 46, 48, 83 та 84 Лісового кодексу України, а також Постанови Кабінету Міністрів України №724 від 12.05.2007 року «Про затвердження Правил поліпшення якісного стану лісів», в частині планування, призначення та проведення рубок рідколісся у ДП «Жовківський ЛГ», що призвели до заподіяння шкоди в розмірі 16 164 151, 51 грн;
висновками судових інженерно-екологічних експертиз, а саме:
- висновком судової інженерно-екологічної експертизи від 19.09.2023 № 3656-Е, яким підтверджено матеріально та документально розмір збитків (шкоди), розрахований Державною екологічної інспекцією у Львівській області та встановлено недотримання вимог Лісового кодексу України, Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» та Порядку спеціального використання лісових ресурсів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.05.2007 № 761 щодо рубок рідколісся на території Трускавецького лісництва ДП «Дрогобицьке лісове господарство» на загальну суму 2 020 020, 73 грн.;
- висновком судової інженерно-екологічної експертизи від 26.10.2023 № 3657-Е, яким підтверджено матеріально та документально розмір збитків (шкоди), розрахований Державною екологічної інспекцією у Львівській області та встановлено недотримання вимог Лісового кодексу України, ЗУ «Про охорону навколишнього природного середовища» та Порядку спеціального використання лісових ресурсів, затвердженого постановою КМУ від 23.05.2007 № 761 щодо рубок рідколісся на території Комарнівського лісництва ДП «Самбірське лісове господарство» на загальну суму 2 699 095, 97 грн.
- висновком судової інженерно-екологічної експертизи від 26.10.2023 № 3658-Е, яким підтверджено матеріально та документально розмір збитків (шкоди), розрахований Державною екологічної інспекцією у Львівській області та встановлено недотримання вимог Лісового кодексу України, Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» та Порядку спеціального використання лісових ресурсів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.05.2007 № 761 щодо рубок рідколісся на території Таданівського лісництва ДП «Радехівське лісомисливське господарство» на загальну суму 8 342 501, 48 грн.;
-висновком судової інженерно-екологічної експертизи від 20.09.2023 № 3659-Е, яким підтверджено матеріально та документально розмір збитків (шкоди), розрахований Державною екологічної інспекцією у Львівській області та встановлено недотримання вимог Лісового кодексу України, Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» та Порядку спеціального використання лісових ресурсів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.05.2007 № 761 щодо рубок рідколісся на території Довжківського, Митянськоголісництв ДП «Сколівське лісове господарство» на загальну суму 34 947 609, 80 грн.;
- висновком судової інженерно-екологічної експертизи від 29.08.2023 № 3572-Е, яким підтверджено матеріально та документально розмір збитків (шкоди), розрахований Державною екологічної інспекцією у Львівській області та встановлено недотримання вимог Лісового кодексу України, ЗУ «Про охорону навколишнього природного середовища» та Порядку спеціального використання лісових ресурсів, затвердженого постановою КМУ від 23.05.2007 № 761 щодо рубок рідколісся у 2019-2021 роки на території Льбельського, ЗіболківськогоБутинськоголісництв ДП «Жовківське лісове господарство» на загальну суму 16 164 151, 51 грн.;
висновками судово-почеркознавчих експертиз, а саме:
-висновком судово-почеркознавчої експертизи від 15.12.2023 №4792-Е, яким підтверджено, що підписи в графі «ЗАТВЕРДЖУЮ Начальник Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства », на двох примірниках протоколів засіданні лісовпорядної комісії Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства з розгляду проекту організації та розвитку лісового господарства ДП «Буське ЛГ» без дати виконані ОСОБА_16 , а також підписи в графі «Голова: ОСОБА_16 » виконані самим ОСОБА_16 ;
-висновком судово-почеркознавчої експертизи від 14.12.2023 №4784-Е, яким підтверджено, що підпис в графі «ЗАТВЕРДЖУЮ Начальник Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства» протоколі другої лісовпорядної наради від 02.11.2011 з розгляду основних положень проекту організації та розвитку лісового господарства ДП "Буське ЛГ" Львівської області виконаний ОСОБА_23 , а підпис в графі «Голова наради ОСОБА_41» виконаний не ОСОБА_16 (ймовірно виконаний ОСОБА_24 ), а підписи в «Секретар ОСОБА_25 » виконаний самим ОСОБА_25 ;
-висновком судово-почеркознавчої експертизи від 16.11.2023 № 4722-Е, яким підтверджено, що підписи від імені ОСОБА_23 , розташовані на перших аркушах виробничо-фінансових планів на 2019, 2020, 2022 по ДП «Сколівський ЛГ» виконані начальником Львівського ОУЛМГ ОСОБА_23 , а підписи від імені ОСОБА_14 у вказаних документах виконані директором ДП «Сколівське ЛГ» ОСОБА_14 ;
-висновком судово-почеркознавчої експертизи від 21.11.2023 № 4789-Е, яким підтверджено, що в графі «ЗАТВЕРДЛЖУЮ Перший заступник - головний лісничий Львівського ОУЛМГ ОСОБА_40», виконаний самим ОСОБА_16 на переліку ділянок запланованих під рубку рідколісся на 2022 рік у ДП «Радехівське ЛМГ», та підпис в графі «Директор ДП «Радехівське ЛМГ» ОСОБА_39» виконаний самим ОСОБА_15 ;
-висновку судово-почеркознавчої експертизи від 17.11.2023 № 4790-Е, яким підтверджено, що підписи на виробничо-фінансовому плані по лісовому і мисливському господарству та охороні навколишнього природного середовища на 2022рік по ДП «Радехівське ЛМГ» виконані начальником Львівського ОУЛМГ ОСОБА_23 та директором ДП «Радехівське ЛМГ» ОСОБА_15 ;
-висновком судово-почеркознавчої експертизи від 16.11.2023 № 4788-Е, яким підтверджено, що у лісорубних квитках серії НОМЕР_4, НОМЕР_5, НОМЕР_6, НОМЕР_7 в графі «Лісорубний квиток видав» особисті підписи виконані директором ДП «Радехівське ЛМГ» ОСОБА_15 ;
- висновком судово-почеркознавчої експертизи від 20.11.2023 № 4723-Е, яким підтверджено, що підписи в графі «ЗАТВЕРДЖУЮ Начальник Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства» протоколі технічної наради з розгляду і затвердження матеріалів безперервного лісовпорядкування по ДП "Сколівський лісгосп" Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства від 04.12.2018 виконаний не ОСОБА_23 , а ОСОБА_16 . Також, підпис в графі «Голова ОСОБА_16 », виконаний самим ОСОБА_16 ;
- висновком судово-почеркознавчої експертизи від 19.12.2023 №4724-Е, яким підтверджено, що підписи в графі «ЗАТВЕРДЖУЮ Начальник Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства» на протоколі першої лісовпорядної наради з лісовпорядкування державних лісогосподарських підприємств Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства в частині ДП "Сколівський лісгосп" та ДП "Славський лісгосп" від 15.06.2016 виконаний не ОСОБА_23 , а ОСОБА_16 . Також, підпис в графі «Голова ОСОБА_16 », виконаний не ОСОБА_16 а ОСОБА_24 (начальник відділу лісового господарства), а підпис в графі «Секретар ОСОБА_26 », виконаний самим ОСОБА_26 ;
- висновком судово-почеркознавчої експертизи від 12.12.2023 № 4725-Е, яким підтверджено, що підписи в графі «ЗАТВЕРДЖУЮ Начальник Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства » на протоколі другої лісовпорядної наради від 10.08.2017 з розгляду основних положень проекту організації та розвитку лісового господарства ДП "Сколівське лісове господарство" Львівської області виконаний не ОСОБА_23 , а ОСОБА_16 ;
- висновком судово-почеркознавчої експертизи від 20.12.2023 № 4793-Е, яким підтверджено, що підпис в графі «ЗАТВЕРДЖУЮ Начальник Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства» на Протоколі другої лісовпорядної наради від 18.03.2009 з розгляду основних положень проекту організації та розвитку лісового господарства ДП "Самбірське лісове господарство" Львівської області виконаний не ОСОБА_23 , а ОСОБА_16 , підпис в графі «Голова наради ОСОБА_27 » виконаний не ОСОБА_28 , а ОСОБА_20 ;
- висновком судово-почеркознавчої експертизи від 23.11.2023 № 4781-Е, яким підтверджено, що підпис на першому аркуші трьох примірниках протоколу засідання лісовпорядної комісії Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства з розгляду проекту організації та розвитку лісового господарства ДП «Самбірське ЛГ» в графі ЗАТВЕРДЖУЮ Начальник Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства ОСОБА_29 » виконаний не ОСОБА_23 а ОСОБА_16 , підпис в графі «Голова: ОСОБА_16 » виконаний ОСОБА_16 ;
- висновком судово-почеркознавчої експертизи від 17.11.2023 №4786-Е, яким підтверджено, що у лісорубному квитку НОМЕР_3 в графі «Лісорубний квиток видав» особистий підпис виконаний ОСОБА_20 ;
- висновком судово-почеркознавчої експертизи від 22.11.2023 №4783-Е, яким підтверджено, що підпис в графі «ЗВІТ ЗАТВЕРДЖУЮ Начальник Львівського ОУЛМГ ОСОБА_23 » на обхідному листі до звіту за 2019 рік ДП «Самбірський ЛГ» виконаний самим ОСОБА_23 ;
-висновком судово-почеркознавчої експертизи від 21.12.2023 № 4794-Е, яким підтверджено, що підписи в графі «ЗАТВЕРДЖУЮ Начальник Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства » на протоколі другої лісовпорядної наради від 26.03.2009 з розгляду основних положень проекту організації та розвитку лісового господарства ДП "Дрогобицький лісгосп" Львівської області виконаний не ОСОБА_23 , а ОСОБА_16 ;
-висновком судово-почеркознавчої експертизи від 22.11.2023 № 4782-Е, , яким підтверджено, що підписи в графах «ЗАТВЕРДЖУЮ» та «Голова» на трьох примірниках протоколів засіданні лісовпорядної комісії Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства з розгляду проекту організації та розвитку лісового господарства ДП «Дрогобицьке ЛГ» від 04.11.2010 виконанні ОСОБА_16 ;
-висновком судово-почеркознавчої експертизи від 23.11.2023 № 4791-Е, яким підтверджено, що підпис на лісорубному квитку серії НОМЕР_8 в графі «видав» виконаний головним лісничим ДП «Дрогобицьке лісове господарство» ОСОБА_13 ;
-висновком судово-почеркознавчої експертизи від 18.10.2023 № 3790-Е, яким підтверджено, що особисті підписи у протоколах першої, другої лісовпорядної нарад, протоколі лісовпорядної наради щодо розгляду проекту організації та розвитку лісового господарства ДП «Жовківське ЛГ» в графі «ЗАТВЕРДЖУЮ» виконані ОСОБА_30 , особисті підписи виконані в графі «Голова ОСОБА_16 » виконаний ОСОБА_16 , особисті підписи виконані в графі «секретар ОСОБА_25 » виконаний ОСОБА_25 ;
-висновком судово-почеркознавчої експертизи від 18.10.2023 № 3791-Е, яким підтверджено, що у лісорубних квитках за НОМЕР_9, НОМЕР_10, НОМЕР_11, НОМЕР_12, НОМЕР_13, НОМЕР_14, НОМЕР_15 в графі «Лісорубний квиток видав» особисті підписи виконані директором «Жовківське ЛГ» ОСОБА_18 , в лісорубних квитках за НОМЕР_16, НОМЕР_17, НОМЕР_18 - особистий підпис виконаний директором «Жовківське ЛГ» ОСОБА_17 ;
-висновком судово-почеркознавчої експертизи від 23.11.2023 № 4785-Е, яким підтверджено, що у лісорубних квитках за НОМЕР_19, НОМЕР_20 в графі «Лісорубний квиток видав» особисті підписи виконані ОСОБА_18 , особистий підпис виконаний головним інженером «Жовківське ЛГ» ОСОБА_12 ;
- висновком судово-почеркознавчої експертизи від 21.11.2023 №4721-Е, яким підтверджено, що у лісорубних квитках серії НОМЕР_21, НОМЕР_22, НОМЕР_23, НОМЕР_24, НОМЕР_25, НОМЕР_26, НОМЕР_27, НОМЕР_28, НОМЕР_29, НОМЕР_30 та НОМЕР_1 в графі «Лісорубний квиток видав» особисті підписи виконані директором ДП «Сколівське лісове господарство» ОСОБА_14 ;
протоколами оглядів документів, а саме:
- протоколом огляду документів від 20.01.2024 (з відповідними додатками), у якому зафіксовані основні відомості щодо проектування не передбачених законодавством рубок рідколісся у ДП «Сколівське ЛГ» загальною площею на площі 136,2 га, безпідставне затвердження та введення у дію проекту організації та розвитку лісового господарства Державного підприємства «Сколівське лісове господарство», а відтак незаконної видачі лісорубних квитків серії НОМЕР_21, НОМЕР_22, НОМЕР_23, НОМЕР_24, НОМЕР_25, НОМЕР_26, НОМЕР_27, НОМЕР_28, НОМЕР_29, НОМЕР_30 та НОМЕР_31 на проведення рубок рідколісся у Митянському та Довжківськомулісництвах;
-протоколом огляду документів від 20.01.2024 (з відповідними додатками), у якому зафіксовані основні відомості щодо проектування не передбачених законодавством рубок рідколісся у ДП «Буське ЛГ» площі 4,2 га (на площі 1,6 га у кварталі 23 виділі 25 Таданівського лісництва, на площі 0,8 га у кварталі 56 виділі 26 Грабівського лісництва та на площі 1,5 га у кварталі 26 виділі 1 Куткірського лісництва), безпідставне затвердження та введення у дію проекту організації та розвитку лісового господарства Державного підприємства «Буське лісове господарство», безпідставне проектування в матеріалах безперервного лісовпорядкування, проведення на площі 4,2 га рубки рідколісся, а також безпідставне визначення 14.03.2023 комісією у складі ОСОБА_16 , та ОСОБА_15 необхідності проведення раніше не запроектованих та не передбачених законодавством рубок рідколісся у Таданівському лісництві ДП «Радехівське ЛМГ», а саме: у кварталі 45 виділі 13 на площі 1 га, у кварталі 45 виділі 14 на площі 1,1 га та у кварталі 29 виділі 23 на площі 2,5 га (див. Додаток 9). Зазначене сприяло незаконній видачі директором ДП «Радехівське ЛМГ» ОСОБА_15 лісорубних квитків серії НОМЕР_4, НОМЕР_5, НОМЕР_6, НОМЕР_7, щодо надання дозволу на проведення рубок рідколісся у Куткірському, Грабівському та Таданівському лісництві, а відтак незаконній рубці 1 614 (одна тисяча шістсот чотирнадцяти) дерев, що призвело до заподіяння шкоди;
-протоколом огляду документів від 19.01.2024 (з відповідними додатками), у якому зафіксовані основні відомості щодо проведення не передбачених законодавством рубок рідколісся у ДП «Дрогобицьким ЛГ» площі 31,2 га (код категорії лісів - 2) та на площі 7,0 га (код категорії лісів - 4), безпідставне затвердження та введення у дію проекту організації та розвитку лісового господарства Державного підприємства «Дрогобицьке лісове господарство», безпідставне проектування в матеріалах безперервного лісовпорядкування проведення на площі 3,4 га у виділі 10 кварталу 4 у Трускавецькому лісництві ДП «Дрогобицький ЛГ» рубки рідколісся, а відтак незаконної видачі лісорубного квитка серії НОМЕР_2 від 03.07.2019, щодо надання дозволу на проведення рубки рідколісся на площі 2,9 га у виділі 10 кварталу 4 у Трускавецькому лісництві ДП «Дрогобицький ЛГ»;
- протоколом огляду документів від 19.01.2024 (з відповідними додатками), у якому зафіксовані основні відомості щодо проведення не передбачених законодавством рубок рідколісся у ДП «Самбірський ЛГ» загальною площею на площі 43,9 га, безпідставне затвердження та введення у дію проекту організації та розвитку лісового господарства Державного підприємства «Самбірське лісове господарство», безпідставне проектування в матеріалах безперервного лісовпорядкування та акті обстеження насаджень на предмет проведення рубок поліпшення якісного складу лісів у 2019 році у Комарнівському лісництві ДП «Самбірський лісогосп» від 05.09.2018 проведення на площі 2,6 га у виділі 28.1 кварталу 8 Комарниківського лісництва рубки рідколісся, а відтак незаконної видачі лісорубного квитка серії НОМЕР_3 від 03.10.2019, щодо надання дозволу на проведення у Комарниківському лісництві ДП «Самбірський лісгосп» рубки рідколісся на площі 2,6 га у виділі 28.1 кварталу 8 Комарниківського лісництва;
-протоколом огляду документів від 27.01.2024 (з відповідними додатками), у якому зафіксовані основні відомості щодо проведення передбачених законодавством рубок рідколісся у ДП «Жовківському ЛГ» площі 85,7 га, безпідставне затвердження та введення у дію проекту організації та розвитку лісового господарства Державного підприємства «Жовківське лісове господарство», безпідставне проектування в матеріалах безперервного лісовпорядкування та безпідставну видачу директорами ДП «Жовківське ЛГ» ОСОБА_18 , ОСОБА_17 та виконувачем обов'язків директора цього ж державного підприємства ОСОБА_12 . лісорубних квитків, щодо надання дозволу на проведення рубок рідколісся у Любельському, Зіболківському, Бутинському та Великомостівського лісництвах;
-протоколом огляду від 12.12.2023, у якому зафіксовано зміст публікації в мережі Інтернет, що розміщено на сайті «Поліський лісовий офісу» у соціальній мережі «Facebook», щодо проведення зустрічі представників екологічної спільноти за участі ОСОБА_23 на якій визнано недопустимим проведення рубок рідколісся;
протоколами допиту свідків
- протоколом допиту як свідка заступника начальника Державної екологічної інспекції у Львівській області ОСОБА_31 від 25.10.2023, який вказав на порушення п. 2 Правил поліпшення якісного складу лісів, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.05.2007 № 724 під час проведення рубок рідколісся на території Львівської області;
-протоколом допиту як свідка генерального директора ДСГП «Ліси України» ОСОБА_32 від 26.03.2024, який надав покази щодо заборони проведення рубок рідколісся;
- протоколом допиту як свідка ОСОБА_33 від 05.04.2024 який вказав на порушення п. 2 Правил поліпшення якісного складу лісів, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.05.2007 № 724 під час проведення рубок рідколісся на території Львівської області;
в тому числі
-листом Державного агентства лісових ресурсів України № 02-18/8710-21 від 25.10.2021 (вхід. № 2401/1-1/685), яким зобов'язано утриматись від призначення реконструктивних рубок, тобто так званих рубок рідколісся;
-листом ВО «УКРДЕРЖЛІСПРОЕКТ» вих. № 1111 від 10.12.2021 щодо утримання лісовпорядними експедиціями від проектування «рубок рідколісся»;
-наказом ДСГП «Ліси України» № 682 від 16.03.2023 щодо заборони проведення філіями ДСГП «Ліси України» рубок не визначених нормативно - правовими актами у сфері ведення лісового господарства, зокрема рубок рідколісся;
-листом Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України від 30.09.2021 № 25/2-22/20787-21 щодо вжиття заходів стосовно рубок рідколісся у 2021 році;
-відповідь на запит з Державного агентства лісових ресурсів України №02-18/1526-24 від 21.03.2024 з додатками;
-речовими доказами, а саме: протоколами першої та другої лісовпорядних наради, протоколами лісовпорядних комісій та засідань, проектами організації діяльності лісового господарства у ДП «Сколівське лісове господарство», ДП «Дрогобицьке лісове господарство», ДП «Жовківське лісове господарство», ДП «Радехівське лісомисливське господарство», ДП «Самбірське лісове господарство», матеріалами безперервного лісовпорядкування, актами огляду та переліку ділянок відведених під рубки рідколісся, матеріалами відводів, лісорубними квитками? актами огляду місць проведення рубок рідколісся, а також договорами на проведення рубок рідколісся та актами приймання виконаних робіт, щодо зрізування деревини тощо, іншими матеріалами досудового розслідування у своїй сукупності.
29.05.2024 закінчується трьохмісячний строк досудового розслідування кримінального провадження з дня першого повідомлення про підозру, тобто з 29.02.2024, у вчиненні вказаних кримінальних правопорушень. В той же час завершити досудове розслідування до закінчення даного строку неможливо внаслідок особливої складності провадження й необхідності проведення та завершення великої кількості слідчих (розшукових) й інших процесуальних дій, зокрема необхідно:
1) вирішити питання щодо розтаємнення клопотань про надання дозволу на проведення негласних слідчих (розшукових) дій, ухвал про надання дозволу на проведення НСРД та протоколів, складених за результатами проведених НСРД;
2) після розтаємнення всіх матеріалів негласних слідчих (розшукових) дій провести допити підозрюваних у кримінальному провадженні з урахуванням отриманих результатів;
3) отримати інформацію щодо перебування на обліках у медичних закладах підозрюваних;
4) отримати усі відповіді на раніше скеровані запити слідчого;
5) перевірити інших осіб на причетність до вчинення вищевказаних кримінальних правопорушень, вирішити питання щодо повідомлення про підозру;
6) в разі необхідності повідомити причетним особам про зміну раніше повідомленої підозри;
7) за результатом проведення вищевказаних слідчих (розшукових) та процесуальних дій вирішити питання щодо проведення інших слідчих (розшукових) та процесуальних дій;
8) продовжити строк дії покладених на підозрюваних запобіжних заходів;
9) систематизувати матеріали кримінального провадження з урахуванням зібраних доказів за результатами чого вирішити питання про необхідність виділення в окреме провадження матеріалів досудового розслідування щодо одного або кількох кримінальних правопорушень;
10) скласти обвинувальний акт та реєстр матеріалів досудового розслідування.
Для проведення та завершення зазначених слідчих (розшукових) та процесуальних дій необхідний строк не менше трьох місяців від дня закінчення досудового розслідування, тобто від 29.05.2024.
Під час проведення вищевказаних процесуальних дій, можливо здобути відомості, що мають значення для кримінального провадження та які самостійно, а також у сукупності з іншими доказами будуть мати суттєве значення для з'ясування обставин.
Виконання вказаних слідчих (розшукових) та процесуальних дій необхідне для забезпечення прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожен, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.
Виконати вказані слідчі (розшукові) та процесуальні дії протягом трьохмісячного строку досудового розслідування не вдалось за можливе у зв'язку з тяжкістю кримінального правопорушення, вчиненого підозрюваними, їх процесуальною поведінкою, станом здоров'я, кількістю вилучених речових доказів, огляд яких потребував значного обсягу часу,тривалою процедурою розтаємнення матеріальних носіїв інформації за результатами проведення негласних слідчих (розшукових) дій,тощо.
Також, у трьохмісячний строк досудового розслідування вищевказані слідчі (розшукові) та інші процесуальні дії не могли бути проведенні з об'єктивних причин, а саме у зв'язку зі складністю кримінального провадження, зокрема: кількістю підозрюваних, станом їх здоров'я, значним обсягом проведених слідчих (розшукових) та процесуальних дій; необхідністю їх проведення в значній віддаленості від органу досудового розслідування у Львівській області; проживання свідків у кримінальному провадженні не за місцем знаходження органу досудового розслідування, тощо.
Крім того, указом Президента України № 64/2022 від 24.02.2022 на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану» введено в Україні воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року. Цим же Указом Президента України, визначено, що у зв'язку із введенням в Україні воєнного стану тимчасово, на період дії правового режиму воєнного стану, можуть обмежуватися конституційні права і свободи людини і громадянина, передбачені статтями 30 - 34, 38, 39, 41 - 44, 53 Конституції України, а також вводитися тимчасові обмеження прав і законних інтересів юридичних осіб в межах та обсязі, що необхідні для забезпечення можливості запровадження та здійснення заходів правового режиму воєнного стану, які передбачені частиною першою статті 8 Закону України «Про правовий режим воєнного стану».
Згідно з Указами Президента України, затвердженими Законами України продовжено строк дії воєнного стану в України, який триває по теперішній час.
У судовому засіданні прокурор клопотання підтримав, просив продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні № 42022000000001013 від 28.07.2022 року за підозрою ОСОБА_34 , ОСОБА_35 , ОСОБА_36 , ОСОБА_37 та ОСОБА_38 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 185, ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст. 362 КК України, до дванадцяти місяців, посилаючись на викладені у клопотанні обставини.
Захисник ОСОБА_14 - адвокат ОСОБА_7 заперечував проти задоволення клопотання. У задоволенні клопотання просив відмовити.
Підозрюваний ОСОБА_14 підтримав думку свого захисника.
Захисник ОСОБА_15 - адвокат ОСОБА_10 заперечував проти задоволення клопотання. У задоволенні клопотання просив відмовити.
ОСОБА_15 подав заяву до суду про проведення засідання у режимі відеоконференції, проти задоволення клопотання не заперечував.
Захисник підозрюваного ОСОБА_12 - адвокат ОСОБА_6 не заперечував проти часткового задоволення клопотання.
ОСОБА_12 підтримав думку свого захисника.
Захисник підозрюваного ОСОБА_18 - ОСОБА_9 не заперечував проти задоволення клопотання.
Підозрюваний ОСОБА_18 підтримав думку свого захисника.
Захисник підозрюваного ОСОБА_11 - адвокат ОСОБА_17 заперечував проти задоволення клопотання. У задоволенні клопотання просив відмовити.
Підозрюваний ОСОБА_11 підтримав думку свого захисника.
Захисник ОСОБА_8 проти задоволення клопотання заперечував. Посилався на недотримання органом досудового розслідування розумних строків.
Підозрюваний ОСОБА_20 подав заяву про розгляд клопотання у його відсутність.
Захисник підозрюваного ОСОБА_16 - ОСОБА_4 протии задоволення клопотання заперечував.
Підозрюваний ОСОБА_16 підтримав думку свого захисника.
Заслухавши пояснення сторін кримінального провадження, дослідивши клопотання та додані до нього документи, слідчий суддя дійшов такого висновку.
Встановлено, що Головним слідчим управлінням Державного бюро розслідувань здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 62023140110000128 від 24.03.2023 за підозрою ОСОБА_16 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 246, ч. 3 ст. 365 КК України та ОСОБА_18 , ОСОБА_12 , ОСОБА_17 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_20 та ОСОБА_15 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 27 ч. 4 ст. 246,ч. 3 ст. 365 КК України та за фактами вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 364, ч. 3 ст. 365 Кримінального кодексу України.
Постановою заступника Генерального прокурора від 18.04.2024 продовжено строк досудового розслідування у кримінальному провадженні до трьох місяців, тобто до 29.05.2024 включно.
Відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 219 КПК України, строк досудового розслідування з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня повідомлення особі про підозру становить вісімнадцять місяців у кримінальному провадженні щодо тяжкого або особливо тяжкого злочину.
Відповідно до ч. 1 ст. 294 КПК України, якщо досудове розслідування злочину або кримінального проступку до моменту повідомлення особі про підозру неможливо закінчити у строк, зазначений в абзаці другому частини першої статті 219 цього Кодексу, вказаний строк може бути неодноразово продовжений слідчим суддею за клопотанням прокурора або слідчого, погодженого з прокурором, на строк, встановлений пунктами 2-3 частини четвертої статті 219 цього Кодексу.
Конституційний Суд України в рішенні у справі про розгляд судом окремих постанов слідчого від 30 січня 2003 року вказав, що поняття «розумний строк досудового слідства» є оціночним, тобто таким, що визначається у кожному конкретному випадку з огляду на сукупність усіх обставин вчинення і розслідування злочину (злочинів). Визначення розумного строку досудового слідства залежить від багатьох факторів, включаючи обсяг і складність справи, кількість слідчих дій, число потерпілих та свідків, необхідність проведення експертиз та отримання висновків тощо. Обов'язковість урахування цілого ряду конкретних обставин справи при визначенні розумності строку зумовила також необхідність вироблення Європейським судом переліку взаємопов'язаних критеріїв. Згідно з практикою Європейського суду розумність тривалості провадження повинна визначатись з урахуванням відповідних обставин справи та з огляду на такі критерії, як, зокрема, складність справи, поведінка заявника, а також органів влади, пов'язаних зі справою (рішення у справах «Пелісьє і Сассі проти Франції» та «Філіс проти Греції»).
Слідчим у клопотанні та прокурором у судовому засіданні доведено, що на даний час завершити досудове розслідування не представляється можливим, у зв'язку з тим, що потрібно провести ряд слідчих дій, зазначених в клопотанні.
Вищевказані слідчі дії є необхідними для повного, всебічного та об'єктивного розслідування кримінального правопорушення та дослідження обставин вчинення кримінального правопорушення.
При цьому, слідчий суддя зауважує, що вимоги щодо проведення розслідування не є обов'язком досягнення результату, але обов'язком вжиття заходів. Іншими словами, державні органи повинні вживати усіх розумних і доступних їм заходів для забезпечення збирання доказів, що стосуються події, включаючи, серед іншого, висновки судових експертиз та інше.
З огляду на викладене, враховуючи ступінь тяжкості та складності злочину, а також те, що органу досудового розслідування необхідно провести значний ряд слідчих дій, слідчий суддя вважає за доцільне клопотання задовольнити та продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні № 62023140110000128 від 24.03.2023 року за підозрою ОСОБА_16 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 246, ч. 3 ст. 365 КК України, а також ОСОБА_18 , ОСОБА_12 , ОСОБА_17 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_20 та ОСОБА_15 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 27 ч. 4 ст. 246, ч. 3 ст. 365 КК України.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 219, 294, 295-1, 309 КПК України, слідчий суддя,-
Клопотання - задовольнити.
Продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні № 62023140110000128 від 24.03.2023 року до 6 місяців, тобто до 15.08.2024 року включно.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1