Справа № 174/750/24
Провадження № 3/174/321/2024
26 червня 2024 року м. Вільногірськ
Суддя Вільногірського міського суду Дніпропетровської області Ілюшик І.А., розглянувши матеріали, які надійшли з відділення поліції № 4 Кам'янського РУП ГУНПв Дніпропетровській області про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 187 КУпАП відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , не працюючого,
якому згідно ст. 268 КУпАП роз'яснені його права та обов'язки,-
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 595397 від 08.04.2024 ОСОБА_1 13.03.2024 близько 00:10 год. по АДРЕСА_1 порушив правила адміністративного нагляду, будучи відсутнім за місцем мешкання, порушив ухвалу Вільногірського міського суду Дніпропетровської області, а саме встановлених йому в суді обмежень.
Дії ОСОБА_1 посадовою особою кваліфіковані за ч.1 ст.187 КУпАП.
ОСОБА_1 в судове засідання з'явився, пояснив, що був дома.
Заслухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, допитавши за його клопотанням свідка, оглянувши матеріали справи, вирішуючи питання про наявність підстав для притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчиненням адміністративного правопорушення, яке передбачене ч. 1 ст. 187 КУпАП, суд виходить з такого.
У відповідності до ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст. 23 КУпАП України, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення.
Відповідно до ч. 2 ст. 251 КУпАП обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення.
Порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу тягнуть за собою накладення штрафу від трьох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (п. 3 ч. 1 ст. 187 КУпАП).
Допитана в судовому засіданні ОСОБА_2 пояснила, що є співмешканкою ОСОБА_1 і вона підтверджує, що він перебував вдома.
Щодо визнання протоколу про адміністративне правопорушення належним та допустим доказом суд вважає за необхідне зазначити, що відповідно до положень ч. 2 ст. 254 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається не пізніше двадцяти чотирьох годин з моменту виявлення особи, яка вчинила правопорушення, у двох примірниках, один із яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Натомість, як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення датою його складання є 08.04.2024, у той час як датою вчинення інкримінованого ОСОБА_1 адміністративного правопорушення зазначено 13.03.2024 близько 00:10 год. При цьому матеріали справи не містять відомостей на обґрунтування підстав, які б дозволили складання протоколу поза цим терміном.
Отже, питання наявності чи відсутності складу адміністративного правопорушення, за ознаками якого складений протокол, у діях конкретної особи, суд вирішує в межах протоколу, складеного відносно цієї особи, перевіряючи відповідність обставин, викладених у протоколі, фактичним обставинам провадження, на підставі доказів, зібраних органом, повноважним на складання протоколу. За вказаних вище обставин, протокол про адміністративне правопорушення, складений відносно ОСОБА_1 суд визнає недопустимим доказом.
Згідно ст. 62 Конституції України всі сумніви, щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Таким чином, доходжу висновку, що в діях ОСОБА_1 відсутні подія і склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 187 КУпАП.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП за відсутності події і складу адміністративного правопорушення провадження в справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю.
Приймаючи до уваги викладене вище, вважаю за необхідне провадження у справі про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 187 КУпАП закрити.
Судові витрати не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись п. 1 ч. 1 ст. 247, ст. 294 КУпАП,-
Провадження по справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 187 КУпАП - закрити за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Судові витрати не стягуються.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до суду апеляційної інстанції через Вільногірський міський суд Дніпропетровської області. Постанова набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження.
Суддя: І.А.Ілюшик