26 червня 2024 року справа №200/7041/23
м. Дніпро
Перший апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: судді-доповідача Геращенка І.В., суддів Гайдара А.В., Казначеєва Е.Г., розглянув у письмовому провадженні апеляційну скаргу Міністерства внутрішніх справ України на рішення Донецького окружного адміністративного суду від 8 лютого 2024 року у справі № 200/7041/23 (головуючий І інстанції Тарасенко І.М.) за позовом ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 до Міністерства внутрішніх справ України, третя особа - Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,-
ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 (далі - позивач) звернулася до суду з позовом до Міністерства внутрішніх справ України (далі - відповідач), третя особа: Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області, в якому просила:
- визнати протиправною бездіяльність щодо відмови оформлення подання на пенсію за вислугу років та направлення до органів Пенсійного фонду України для призначення пенсії за вислугу років відповідно до п. «а» ч. 1 ст. 12 закону України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби та деяких інших осіб»;
- зобов'язати з урахуванням Закону України № 2262-XII «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та постанови Кабінету Міністрів України № 393 від 17 липня 1992 року «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським, співробітникам Служби судової охорони та членам їхніх сімей» зарахувати вислугу років на пільгових умовах за період проходження служби:
з 28.06.1993 року по 01.12.1994 року на посаді стрільця та контролера в Збройних силах України, в прикордонному загоні «Закарпаття», з розрахунку один місяць служби за три місяці за вказані періоди;
з 18.03.1995 року по 29.07.2014 року на посадах: міліціонера роти патрульної служби, інспектора патрульної служби-кінолог роти патрульної служби, міліціонера-конвоїра взводу конвойної служби міліції, начальника конвою взводу конвойної служби міліції, начальника конвою відділення № 2 взводу конвойної служби міліції Краматорського МВ ГУМВС України в Донецькій області, з розрахунку один місяць служби за сорок днів;
- зобов'язати відповідно п. «а» ч. 1 ст. 12 закону України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби та деяких інших осіб» та постанови Кабінету Міністрів України № 393 від 17 липня 1992 року «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським, співробітникам Служби судової охорони та членам їхніх сімей» оформити подання на пенсію за вислугу років та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області для призначення пенсії за вислугу років.
Рішенням Донецького окружного адміністративного суду від 08.02.2024 року позов задоволений:
- визнано протиправною бездіяльність Міністерства внутрішніх справ України щодо відмови в оформленні подання на пенсію за вислугу років та направлення до органів Пенсійного фонду України для призначення позивачу пенсії за вислугу років відповідно до п. «а» ч. 1 ст. 12 закону України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби та деяких інших осіб»;
- зобов'язано Міністерство внутрішніх справ України з урахуванням Закону України № 2262-XII «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та постанови Кабінету Міністрів України № 393 від 17 липня 1992 року «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським, співробітникам Служби судової охорони та членам їхніх сімей» зарахувати позивачу вислугу років на пільгових умовах період проходження служби:
з 28.06.1993 року по 01.12.1994 року на посаді стрільця та контролера в Збройних силах України, в прикордонному загоні «Закарпаття», з розрахунку один місяць служби за три місяці за вказані періоди;
з 18.03.1995 року по 29.07.2014 року на посадах: міліціонера роти патрульної служби, інспектора патрульної служби-кінолог роти патрульної служби, міліціонера-конвоїра взводу конвойної служби міліції, начальника конвою взводу конвойної служби міліції, начальника конвою відділення № 2 взводу конвойної служби міліції Краматорського МВ ГУМВС України в Донецькій області, з розрахунку один місяць служби за сорок днів;
- зобов'язано Міністерства внутрішніх справ України відповідно п. «а» ч. 1 ст. 12 закону України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби та деяких інших осіб» та постанови Кабінету Міністрів України № 393 від 17 липня 1992 року «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським, співробітникам Служби судової охорони та членам їхніх сімей» оформити подання на пенсію за вислугу років та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області для призначення позивачу пенсії за вислугу років.
Відповідач не погодився з рішенням суду першої інстанції, подав апеляційну скаргу, в якій просив скасувати рішення суду першої інстанції, прийняти нове, яким відмовити у задоволенні позову, посилаючись на порушення норм матеріального права, а саме невірне застосування ст. 12 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та неврахування правових позицій Верховного Суду в постановах від 14.11.2023 року у справі № 600/3836/22, від 22.08.2019 року у справі № 295/7220/16, від 27 березня 2018 року у справі № 295/6301/17, від 19 вересня 2018 року у справі № 725/1959/17, від 22 листопада 2018 року у справі № 161/4876/17, від 22 січня 2019 року у справі №295/10742/16-а, від 27 лютого 2019 року у справі № 295/6454/17, від 10 липня 2019 року у справі №299/509/15-а, від 25 липня 2019 року у справі № 806/1402/16, від 27 березня 2018 року у справі № 295/6301/17, від 10 липня 2019 року у справі № 1840/3347/18 та від 22 серпня 2019 року у справі №295/7220/16-а, згідно яких положення Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» чітко передбачено, що пенсія за вислугу років призначається при наявності відповідної календарної вислуги, а не загальної чи пільгової вислуги років.
Апеляційним судом витребувано у Донецького окружного адміністративного суду справу, який листом повідомив, що зазначена справа зареєстрована через «ЄСІТС», тому в паперовому вигляді відсутня, електронну картку справи можна отримати, витребував справу з ЦБД КП «Діловодство спеціалізованого суду».
За ч.ч. 1, 4 ст. 18 КАС України у судах функціонує Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система. Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система відповідно до закону забезпечує обмін документами (надсилання та отримання документів) в електронній формі між судами, між судом та учасниками судового процесу, а також фіксування судового процесу і участь учасників судового процесу у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
За пп. 15 пункту 1 розділу VII «Перехідні положення» КАС України подання, реєстрація, надсилання процесуальних та інших документів, доказів, формування, зберігання та надсилання матеріалів справи здійснюються в паперовій формі (пп. 15.1); розгляд справи у суді здійснюється за матеріалами справи у паперовій формі (пп. 15.3).
Суд проводить розгляд справи за матеріалами судової справи у паперовій або електронній формі в порядку, визначеному Положенням про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів) (ч. 9 ст. 18 КАС України).
Процесуальні та інші документи і докази в паперовій формі зберігаються в додатку до справи в суді першої інстанції та у разі необхідності можуть бути оглянуті учасниками справи чи судом першої інстанції або витребувані судом апеляційної чи касаційної інстанції після надходження до них відповідної апеляційної чи касаційної скарги (ч. 10 ст. 18 КАС України).
За пп. 5.2 п.5 розділу І Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, затвердженого рішенням Вищої ради правосуддя від 17 серпня 2021 року № 1845/0/15-21, електронна копія паперового документа - документ в електронній формі, що містить візуальне подання паперового документа, отримане шляхом сканування (фотографування) паперового документа. Відповідність оригіналу та правовий статус електронної копії паперового документа засвідчуються кваліфікованим електронним підписом особи, що створила таку копію.
Відповідно до ст. 311 КАС України справу розглянуто в порядку письмового провадження.
Суд апеляційної інстанції заслухав доповідь судді-доповідача, вивчив доводи апеляційної скарги, перевірив їх за матеріалами справи і дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення апеляційної скарги, виходячи з наступного.
Згідно довідки ГУМВС України в Донецькій області вівд 28.12.2022 року позивач з 28.06.1993 року по 01.12.1994 року проходив службу в Збройних силах України, з 18.03.1995 року по 29.07.2014 року в ОВС України.
Наказом МВС України від 05.09.2014 року № 333 о/с на підставі постанови КМУ від 17.07.1992 року № 393 вважати вислугу років позивача на 29.07.2014 року по Краматорському МВ, який наказом МВС України від 29.07.2014 року № 1436 о/с звільнений з органів внутрішніх справ у запас за п. 66 Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ: у календарному обчисленні - 20 років 09 місяців 14 днів, у пільговому - 26 років 10 місяців 27 днів.
Наказом ГУМВС України в Донецькій області від 27.12.2022 року № 6 о/с лк внесено зміни до наказу ГУМВС України в Донецькій області від 05.09.2014 року № 333 о/с в частині оголошення вислуги років та вважати вислугу років позивача на 29.07.2014 року у календарному обчисленні - 20 років 09 місяців 16 днів, у пільговому - 27 років 08 місяців 29 днів.
Листом Департаменту пенсійних питань та соціального захисту МВС України від 25.09.2023 року № 74616/49-18902-2023 за результатами розгляду листа позивача вд 11.09.2023 року щодо оформлення подання для призначення пенсії за вислугу років згідно Закону № 2262 відмовлено в оформленні подання на пенсію за вислугу років та направленні до органів ПФУ, оскільки він не має права на пенсію на вислугу років на умовах, визначених Законом № 2262-ХII, тому у МВС відсутні законодавчі підстави для вчинення таких дій.
Згідно абз. 1, 12 п. «а» ч.1 статті 12 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 9 квітня 1992 року № 2262-XII (далі Закон № 2262-ХІІ) пенсія за вислугу років призначається особам з числа військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової служби) рядового, сержантського, старшинського та офіцерського складу, іншим особам, зазначеним у пунктах «б»-«д», «ж» статті 1-2 цього Закону (крім осіб, зазначених у частині третій статті 5 цього Закону), незалежно від віку, якщо вони звільнені зі служби з 1 жовтня 2020 року або після цієї дати і на день звільнення мають вислугу 25 календарних років і більше.
За ст. 17-1 Закону № 2262-XII порядок обчислення вислуги років та визначення пільгових умов призначення пенсій особам, які мають право на пенсію за цим Законом, встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Цей порядок затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року № 393 (далі - Порядок № 393).
Згідно абз. 1, 2, 8 підпункту «а» пункту 3 Порядку № 393 (в редакції чинній на дату звільнення позивача) до вислуги років для призначення пенсій особам, зазначеним в абзаці першому пункту 1 цієї постанови, зараховується на пільгових умовах один місяць служби за три місяці час проходження служби, протягом якого особа брала участь в антитерористичній операції.
При виборі та застосуванні вказаних норм права підлягає врахуванню правовий висновок, викладений у постанові Верховного Суду у складі суддів об'єднаної палати Касаційного адміністративного суду від 3 березня 2021 року у справі № 805/3923/18-а, згідно з яким основним актом, на підставі якого здійснюється обчислення періоду проходження військової служби для зарахування його до стажу, є Закон № 2262-XII. Пільгове обчислення періоду проходження військової служби є похідним від визначальної підстави і може визначатись іншими підзаконними нормативно-правовими актами, зокрема, Порядком № 393. Можливість пільгового обчислення вказаного періоду пов'язується, насамперед, зі спеціальним статусом, якого особи набули в результаті виконання відповідної роботи, яка визначена у законодавчому порядку.
З правовим висновком кореспондується правова позиція, викладена в постанові Верховного Суду у складі Судової палати з розгляду справ щодо захисту соціальних прав Касаційного адміністративного суду від 14 квітня 2021 у справі № 480/4241/18, відповідно до якої пільгові умови призначення пенсій відповідно до Порядку № 393 полягають в пільговому (кратному) зарахуванні вислуги років. При цьому таке зарахування не є самостійним видом вислуги і не конкурує з її календарним обчисленням, а є лише пільговим зарахуванням уже наявної вислуги. Фактична тривалість вислуги при такому зарахуванні не змінюється, а лише зараховується на пільгових (кратних) умовах. Завдяки такому зарахуванню необхідну кількість років для призначення пенсії за вислугу років особа набуває швидше, порівняно із зарахуванням вислуги на загальних (не пільгових) умовах, що і становить природу пільгових умов призначення пенсій особам, які мають право на пенсію за Законом № 2262-ХІІ.
Вказані позиції підтримано Верховним Судом при розгляді аналогічної справи № 360/3128/19 (постанова від 24 листопада 2021 року).
Отже, для призначення пенсій за вислугу років за Законом № 2262-ХІІ календарна вислуга років може бути зарахована на пільгових умовах відповідно до Порядку № 393.
Як вбачається з матеріалів справи, позивач з 28.06.1993 року по 01.12.1994 року проходив службу в Збройних силах України, стаж роботи на яких обчислювався з розрахунку один місяць служби за три місяці за вказані періоди. З 18.03.1995 року по 29.07.2014 року, позивач проходив службу в підрозділах роти патрульно-постової служби та конвойної служби Краматорського МВ ГУМВС України в Донецькій області на посадах: міліціонера роти патрульної служби, інспектора патрульної служби-кінолог роти патрульної служби, міліціонера-конвоїра взводу конвойної служби міліції, начальника конвою взводу конвойної служби міліції, начальника конвою відділення № 2 взводу конвойної служби міліції, час проходження служби на яких зараховується на пільгових умовах, за якими зараховується час проходження служби на пільгових умовах з розрахунку один місяць служби за сорок днів.
Оскільки, позивач проходив службу, яка передбачена Постановою № 393 (яка діяла на день звільнення, тобто пільговий страж зараховується для призначення пенсії, а не для її розміру), суд першої інстанції дійшов вірного висновку, що позивач має право на зарахування при обчисленні років на пільгових умовах часу проходження служби у підрозділах патрульно-постової служби та конвойної служби органів внутрішніх справ, за тими правилами, які були чинними на момент виникнення відповідного права.
Крім того, посилання відповідача на постанову КМУ від 16.02.2022 року № 119 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року № 393 «Про порядок обчислення вислуги років призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам, які мають право на пенсію відповідно до Закону № 2262, не відповідає правовим вимогам, оскільки зміни в Постанові № 393 до позивача не можуть бути застосовані, тому що право на пенсію він здобув на день звільнення, тобто на 29.07.2014 року, тобто до нього застосовуються Постанова № 393, яка діяла на станом на дату звільнення зі служби, отже пільговий стаж зараховується для призначення пенсії, а не для визначення її розміру.
Таким чином, за період служби позивач здобув стаж у календарному обчисленні в розмірі - 20 років 09 місяців 16 днів, у пільговому обчисленні - 27 років 08 місяців 29 днів, тому має право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до п. «а» ч. 1 ст. 12 Закону № 2262-XII.
Питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», крім пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, та постанови Кабінету Міністрів України від 02.11.2006 року № 1522 «Про передачу органам Пенсійного фонду України функцій з призначення і виплати пенсій деяким категоріям громадян» врегульовано Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 № 3-1 (далі Порядок № 3-1).
За п. 1 Порядку № 3-1 заяви про призначення пенсії за вислугу років та по інвалідності особам, звільненим зі служби, які мають право на пенсію згідно із Законом, та особам, які мають право на пенсійне забезпечення відповідно до міжнародних договорів у галузі пенсійного забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, подаються цими особами до головних управлінь Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (далі - органи, що призначають пенсії) через уповноважені структурні підрозділи міністерств та відповідних служб.
На уповноважені структурні підрозділи міністерств та відповідних служб покладено функції щодо підготовки та подання до органів, що призначають пенсії, необхідних для призначення пенсії документів.
Згідно ст. 10 Закону № 2262-ХІІ призначення і виплата пенсій особам, зазначеним у статті 1-2 цього Закону, здійснюються органами Пенсійного фонду України.
За ст. 49 Закону № 2262-ХІІ пенсію згідно з цим Законом призначають органи Пенсійного фонду України.
Документи про призначення пенсії розглядає орган Пенсійного фонду України і не пізніше ніж у 10-денний строк з дня їх надходження приймає рішення про призначення або про відмову в призначенні пенсії.
Отже, виключно органи Пенсійного фонду України уповноважені приймати рішення про призначення або відмову у призначенні пенсії тим категоріям осіб, на яких розповсюджується дія Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
На Департамент пенсійних питань та соціального захисту МВС України, у випадку вирішення питання про призначення пенсії у відповідності до вище вказаного Закону позивачу, покладено лише функції щодо підготовки та подання до органів, що призначають пенсію, необхідних для призначення пенсії документів.
Як зазначає позивач у своїй позовній заяві, а відповідач цього не спростовує, позивач з 28.06.1993 року по 01.12.1994 року проходив службу в Збройних силах України, в прикордонному загоні «Закарпаття», на посадах стрільця та контролера, стаж роботи на яких обчислювався з розрахунку один місяць служби за три місяці за вказані періоди. З 18.03.1995 року по 29.07.2014 позивач проходив службу в підрозділах роти патрульно-постової служби та конвойної служби Краматорського МВ ГУМВС України в Донецькій області на посадах: міліціонера роти патрульної служби, інспектора патрульної служби-кінолог роти патрульної служби, міліціонера-конвоїра взводу конвойної служби міліції, начальника конвою взводу конвойної служби міліції, начальника конвою відділення № 2 взводу конвойної служби міліції, час проходження служби на яких зараховується на пільгових умовах, за якими зараховується час проходження служби на пільгових умовах з розрахунку один місяць служби за сорок днів.
Крім того, на позивача поширюється й норми пп. «г» п. 3 Постанови КМУ № 393, а саме те, що до вислуги років для визначення розміру пенсії особам, зазначеним в абзаці першому п. 1 цієї постанови, зараховується на пільгових умовах один місяць служби за сорок днів особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ та кримінально-виконавчої інспекції, які проходять службу в ізоляторах тимчасового тримання.
Наказом МВС України від 17.09.2018 року № 760, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України від 10.10.2018 року № 1152/32604, затверджено Інструкцію про організацію роботи з оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та з інших соціальних питань (далі - Інструкція).
Згідно п. 1 ч. 1 розділу І ця Інструкція визначає процедуру організації в Міністерстві внутрішніх справ України, центральних органах виконавчої влади, діяльність яких спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра внутрішніх справ України (Національна поліція України, Державна служба України з надзвичайних ситуацій, Адміністрація Державної прикордонної служби України (далі - ЦОВВ)), та Національній гвардії України роботи з оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій особам, які мають право на пенсійне забезпечення згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
За п. 2 ч. 1 розділу І цю Інструкцію розроблено, відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон), Закону України «Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист», Положення про Міністерство внутрішніх справ України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 жовтня 2015 року № 878 (зі змінами), постанов Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року № 393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їхніх сімей»(зі змінами), від 13 лютого 2008 року № 45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року № 393», від 12 травня 1994 року № 302 «Про порядок видачі посвідчень і нагрудних знаків ветеранам війни» та постанови правління Пенсійного фонду України від 30 січня 2007 року № 3- і «Про затвердження Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 15 лютого 2007 року за № 135/13402 (далі - Порядок).
Згідно п. 3 розділу І Інструкції уповноважені структурні підрозділи - визначені МВС, ЦОВВ та Національною гвардією України структурні підрозділи, на які покладено функції з підготовки та подання до органів, які призначають пенсії, необхідних для призначення пенсій документів.
За п.п. 1, 2, 4 ч. І розділу ІІ Інструкції уповноважені структурні підрозділи, організують роботу з оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій особам які мають право на пенсію відповідно до чинного законодавства; розглядають листи та звернення із питань оформлення документів для призначення та перерахунку пенсій, для отримання пільг, а також здійснюють прийом громадян, які звертаються з цих питань; готують та подають у встановленому чинним законодавством порядку до органів, які призначають пенсії, документи для призначення (перерахунку) пенсій.
Враховуючи викладене, суд першої інстанції дійшов вірного висновку про:
- визнання протиправною бездіяльності Міністерства внутрішніх справ України щодо відмови в оформленні подання на пенсію за вислугу років та направлення до органів Пенсійного фонду України для призначення позивачу пенсії за вислугу років відповідно до п. «а» ч. 1 ст. 12 закону України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби та деяких інших осіб»;
- зобов'язання Міністерство внутрішніх справ України з урахуванням Закону України № 2262-XII «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та постанови Кабінету Міністрів України № 393 від 17 липня 1992 року «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським, співробітникам Служби судової охорони та членам їхніх сімей» зарахувати позивачу вислугу років на пільгових умовах період проходження служби:
з 28.06.1993 року по 01.12.1994 року на посаді стрільця та контролера в Збройних силах України, в прикордонному загоні «Закарпаття», з розрахунку один місяць служби за три місяці за вказані періоди;
з 18.03.1995 року по 29.07.2014 року на посадах: міліціонера роти патрульної служби, інспектора патрульної служби-кінолог роти патрульної служби, міліціонера-конвоїра взводу конвойної служби міліції, начальника конвою взводу конвойної служби міліції, начальника конвою відділення № 2 взводу конвойної служби міліції Краматорського МВ ГУМВС України в Донецькій області, з розрахунку один місяць служби за сорок днів;
- зобов'язання Міністерства внутрішніх справ України відповідно п. «а» ч. 1 ст. 12 закону України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби та деяких інших осіб» та постанови Кабінету Міністрів України № 393 від 17 липня 1992 року «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським, співробітникам Служби судової охорони та членам їхніх сімей» оформити подання на пенсію за вислугу років та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області для призначення позивачу пенсії за вислугу років.
При цьому, суд першої інстанції допустив технічну помилку в тексті рішення в зазначені прізвища позивача, а саме « ОСОБА_3 », водночас згідно копії паспорта та РНОКПП прізвище позивача - Шелєст, що суд апеляційної інстанції розцінює як описку, порядок виправлення якої судом першої інстанції, передбачений ст. 253 КАС України.
Отже, суд першої інстанції правильно вирішив справу що суті спору, внаслідок чого апеляційна скарга не підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 250, 311, 315, 316, 321, 322, 325, 328, 329 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Апеляційну скаргу Міністерства внутрішніх справ України - залишити без задоволення.
Рішення Донецького окружного адміністративного суду від 8 лютого 2024 року у справі № 200/7041/23 за позовом ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 до Міністерства внутрішніх справ України, третя особа - Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - залишити без змін.
Повний текст постанови складений 26 червня 2024 року.
Постанова суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду набирає законної сили з дати прийняття та відповідно до ст. 328 Кодексу адміністративного судочинства України може бути оскаржена до Верхового Суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Головуючий І.В. Геращенко
Судді: А.В. Гайдар
Е.Г. Казначеєв