Рішення від 25.06.2024 по справі 120/870/24

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Вінниця

25 червня 2024 р. Справа № 120/870/24

Вінницький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Віятик Наталії Володимирівни, розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії

ВСТАНОВИВ:

До Вінницького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії.

Позивач просить суд:

- визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області №9 від 17.10.2023 в частині відмови у зарахуванні періодів роботи до пільгового стажу;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України зарахувати ОСОБА_1 до пільгового стажу роботи, що дає право на призначення пенсії на пільгових умовах, періоди його роботи з 05.01.1991 по 15.05.1992 та з 15.07.1994 по 10.04.2003 на відповідних посадах згідно із записами трудової книжки та повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 19.09.2023 про призначення пенсії на пільгових умовах.

Позовні вимоги мотивовані протиправністю дій відповідача, оскільки останнім відмовлено позивачу у зарахуванні періодів з 05.01.1991 по 15.05.1992 та з 15.07.1994 по 10.04.2003 до стажу роботи, що дає право на призначення пенсії на пільгових умовах.

Ухвалою суду від 29.01.2024 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін (у письмовому провадженні).

13.02.2024 представник відповідача надіслав відзив на позовну заяву, у якому заперечує проти задоволення позовних вимог. Свою позицію обґрунтовує тим, що відповідно до норм чинного законодавства пільгове пенсійне забезпечення надається ковалям та молотобійцям на ручному куванні, що передбачено розділом XI Списку №1 виробництв, цехів, професій і посад, робота у яких дає право на пенсію на пільгових умовах затвердженого постановою Ради Міністрів СРСР від 22.08.1956р. №1173; ковалям на молотах і пресах, ковалям ручного кування, ковалям-штампувальникам, ковалям-штампувальникам на ротаційних машинах що передбачено розділом XI Списку №1, затвердженому постановою Кабінету Міністрів СРСР від 26.01.1991 р., постановою Кабінету Міністрів України №162 від 11.03.1994р., постановою Кабінету Міністрів України № 36 від 16.01.2003р., за умови атестації робочих місць.

Враховуючи вище викладені обставини та керуючись вимогами Порядку застосування Списків №1 і №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18.11.05 №383 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 1 грудня 2005 року за №1451/11731, Комісією було прийняте рішення №9 від 17.10.2023 про відмову у підтвердженні позивачу періодів роботи з 05.01.1991 по 15.05.1992, з 15.07.1994 по 10.04.2003, як таких, що дають право на пільгове пенсійне забезпечення відповідно пункту 1 частини 2 статті 114 Закону №1058», оскільки професія, за якою працював заявник, не відповідає чинним на період роботи Спискам, а саме не вказано вид кування.

Також, відсутні дані про проведення та результати проведення атестації робочих місць, а за вересень 1995р., жовтень 1996р., червень, вересень 1998р., листопад 2000р., січень 2001р., листопад 2002р. - відсутні дані про заробітну плату.

Таким чином, відповідач вважає, що ним прийнято законне та обґрунтоване рішення про відмову у підтвердження стажу роботи на посадах, що дають право на призначення пенсії на пільгових умовах.

Ухвалою суду від 22.05.2024 витребувано у Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області долучені до заяви ОСОБА_1 від 19.09.2023 матеріали, а саме: трудову книжку; відомості з реєстру страхувальників; архівні довідки від 15.03.2017 №01-14-22, від 05.11.2020 №01-14-745, від 01.09.2023 №245/01-715, від 06.09.2023 №13-07-371-374; відомості персоніфікованого обліку.

27.05.2024 на виконання вимог ухвали суду відповідачем надано витребувані матеріали.

Дослідивши матеріали адміністративної справи та оцінивши наявні у ній докази в їх сукупності, суд встановив наступне.

19.09.2023 ОСОБА_1 звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області із заявою про підтвердження стажу роботи на посадах, що дають право на призначення пенсії на пільгових умовах. До заяви долучено документи, перелік яких наведений у такій заяві.

Рішенням комісії, що діє при Головному управлінні Пенсійного фонду України у Вінницькій області, від 17.10.2023 №9 відмовлено у підтвердженні ОСОБА_1 періоду роботи з 05.01.1991 по 15.05.1992, що дає право на пільгове пенсійне забезпечення відповідно пункту 1 частини 2 статті 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», оскільки професія, за якою працював заявник, не відповідає чинним на період роботи Спискам, а саме не вказано вид кування.

Рішенням також відмовлено у підтвердженні періоду роботи з 15.07.1994 по 10.04.2003 як такого, що дає право на пенсію на пільгових умовах, оскільки професія, за якою працював заявник, не відповідає чинним на період роботи Спискам, а саме не вказано вид кування, також відсутні дані про проведення та результати проведення атестації робочих місць та за вересень 1995р., жовтень 1996р, червень, вересень 1998р., листопад 2000р., січень 2001р., листопад 2002р. - про заробітну плату.

Позивач вважає протиправним зазначене рішення відповідача, а тому звернувся до суду із адміністративним позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зважає на таке.

Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел визначаються (далі - Закон №1058-IV).

Статтею 8 Закону №1058-IV передбачено право громадян України на отримання пенсійних виплат та соціальних послуг.

Відповідно до статті 24 Закон №1058-IV страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку - на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом.

Періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності цим Законом, зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше, крім випадків, передбачених цим Законом.

Частиною 1 статті 114 Закону №1058-IV передбачено, що право на пенсію за віком на пільгових умовах незалежно від місця останньої роботи мають особи, які працювали на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком №1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на роботах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, зазначених у частинах другій і третій цієї статті, а пенсії за вислугу років - на умовах, зазначених у частині четвертій цієї статті. Розміри пенсій для осіб, визначених цією статтею, обчислюються відповідно до статті 27 та з урахуванням норм статті 28 цього Закону.

Відповідно до пункту 1 частини 2 статі 114 Закону №1058-IV на пільгових умовах пенсія за віком призначається працівникам, зайнятим повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком №1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, - після досягнення 50 років і за наявності страхового стажу не менше 25 років у чоловіків, з них не менше 10 років на зазначених роботах, і не менше 20 років у жінок, з них не менше 7 років 6 місяців на зазначених роботах.

Відтак, право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах за списком №1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, мають чоловіки після досягнення 50 років і за наявності страхового стажу не менше 25 років, з них не менше 7 років 6 місяців на зазначених роботах.

Згідно зі статтею 48 Кодексу законів про працю України трудова книжка є основним документом про трудову діяльність працівника, а відповідно до статті 62 Закону України "Про пенсійне забезпечення" - основним документом, що підтверджує стаж роботи.

Підпунктом 2 пункту 2.1 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсії відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25 листопада 2005 року №22, до заяви про призначення пенсії за віком додаються, зокрема, документи про стаж, що визначені Порядком підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів в ній, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року №637.

Пунктом 20 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів в ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року №637 (надалі - Порядок №637), у випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсію на пільгових умовах або вислугу років, встановлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, в яких має бути зазначені періоди, що зараховуються до спеціального трудового стажу, професія або посада, характер виконуваної роботи, що зараховується до спеціального трудового стажу, професія або посада, характер виконуваної роботи, розділ, підрозділ, пункт, найменування списків або їх номери, на підставі яких видана довідка. У разі коли підприємства, установи, організації або їх правонаступники розміщуються на тимчасово окупованій території України або в районах проведення антитерористичної операції, спеціальний трудовий стаж може підтверджуватися за даними, наявними в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування. У разі відсутності правонаступника підтвердження періодів роботи, що зараховуються до трудового стажу для призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установленої для окремих категорій працівників, здійснюється у порядку, визначеному Пенсійним фондом України за погодженням з Мінсоцполітики та Мінфіном.

На реалізацію пункту 20 Порядку №637 постановою правління Пенсійного фонду України від 10 листопада 2006 року №18-1 затверджено Порядок підтвердження періодів роботи, що зараховуються до стажу для призначення пенсії (надалі - Порядок №18-1).

Пунктом 1 Порядку №18-1 передбачено, що цей Порядок визначає процедуру підтвердження періодів роботи, що зараховуються до стажу роботи, зокрема й для призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установлену для окремої категорії працівників, у разі ліквідації підприємства, установи, організації без визначення правонаступника.

Дія Порядку №18-1 поширюється на осіб, які працювали: на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком №1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України; на роботах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах; на посадах, що дають право на призначення пенсії за вислугу років; у період до 01 січня 2004 року на підприємствах, які розташовані на тимчасово окупованій території, та якщо в трудовій книжці є записи з виправленням або недостовірні чи неточні записи про періоди роботи.

Відповідно до Порядку №18-1 підтвердження періодів роботи, що зараховуються до стажу роботи для призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років та періодів роботи на підприємствах, які розташовані на тимчасово окупованій території, здійснюється комісіями з питань підтвердження стажу роботи, що дає право на призначення пенсії.

Комісії створюються при головних управліннях Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, до складу яких обов'язково включаються представники органів соціального захисту населення, органів Пенсійного фонду України, Державної служби України з питань праці. До складу Комісії за згодою включаються представники профспілок та організацій Спільного представницького органу репрезентативних всеукраїнських об'єднань профспілок на національному рівні та регіональних організацій роботодавців та їх об'єднань.

Основним завданням Комісії є розгляд заяв про підтвердження стажу роботи та прийняття за результатами їх розгляду рішень про підтвердження (відмову в підтвердженні) стажу роботи (пункт 6 Порядку №18-1).

Із заявою про підтвердження стажу роботи заявник (його законний представник або представник, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально) може звернутись до будь-якого територіального органу Пенсійного фонду України незалежно від території обслуговування цього органу (пункт 11 Порядку №18-1).

Згідно з пунктом 10 Порядку №18-1 рішення про результати розгляду заяви про підтвердження стажу роботи приймається більшістю голосів членів Комісії, присутніх на засіданні, підписується головою Комісії або його заступником та набуває чинності з дня його прийняття.

Відповідно до пункту 15 Порядку №18-1 рішення Комісій можуть бути оскаржені в Пенсійному фонді України або в судовому порядку.

Відтак, зі змісту наведених положень Порядку №18-1 слідує, що такий застосовується для призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установлену для окремої категорії працівників, у разі ліквідації підприємства, установи, організації без визначення правонаступника. Для підтвердження стажу роботи заявник (уповноважений представник) подає до територіального органу Пенсійного фонду України відповідну заяву, за результатами розгляду якої комісією, що діє при органі Пенсійного фонду, приймається рішення про підтвердження (відмову в підтвердженні) стажу роботи.

На виконання вимог Порядку №18-1 позивачем 19.09.2023 подано до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області заяву про підтвердження стажу роботи, до якої долучено необхідні документи.

За результатами розгляду такої заяви комісією, що діє при Головному управлінні Пенсійного фонду України у Вінницькій області, 17.10.2023 прийнято рішення №9, яким відмовлено у підтвердженні ОСОБА_1 періоду роботи з 05.01.1991 по 15.05.1992, що дає право на пільгове пенсійне забезпечення відповідно пункту 1 частини 2 статті 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», оскільки професія, за якою працював заявник, не відповідає чинним на період роботи Спискам, а саме не вказано вид кування.

Рішенням також відмовлено у підтвердженні періоду роботи з 15.07.1994 по 10.04.2003 як такого, що дає право на пенсію на пільгових умовах, оскільки професія, за якою працював заявник, не відповідає чинним на період роботи Спискам, а саме не вказано вид кування, також відсутні дані про проведення та результати проведення атестації робочих місць та за вересень 1995р., жовтень 1996р, червень, вересень 1998р., листопад 2000р., січень 2001р., листопад 2002р. - про заробітну плату.

Суд зазначає, що згідно із пунктом 3 Порядку застосування списків №1 і №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики від 18 листопада 2005 року №383, при визначенні права на пенсію за віком на пільгових умовах застосовуються списки, що чинні на період роботи особи. До пільгового стажу зараховується весь період роботи на відповідних посадах або за професіями незалежно від дати їх внесення до Списків за умови підтвердження документами відповідних умов праці за час виконання роботи до 21 серпня 1992 року та за результатами проведення атестації робочих місць за умовами праці після 21 серпня 1992 року.

Так, згідно із списком №1 виробництв, робіт, професій і посад на підземних роботах, на роботах з шкідливими умовами праці і гарячих цехах, робота в яких дає право на державну пенсію на пільгових умовах і у пільгових розмірах, що затверджений постановою Ради Міністрів СРСР від 22 серпня 1956 року №1173, про «ковалів» згадується у підрозділі «Ковальсько-пресове виробництво».

У списку №1 виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 1994 року №162, а також у списку №1 виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 січня 2003 року №36, в підрозділах "Ковальсько-пресове виробництво" було передбачено роботу ковалів на молотах і пресах, ковалів ручного кування, ковалів-штампувальників, ковалів-штампувальників на ротаційних машинах.

В ході судового розгляду встановлено, що згідно із записами у трудовій книжці позивача серії НОМЕР_1 ОСОБА_1 05.01.1991 прийнято ковалем та в члени КСП ім. Котовського с. Сл.-Підлісівської, який внаслідок послідовної реорганізації перетворено у СТОВ ім. Котовського (дані про реорганізацію зазначені в архівних довідках від 15.03.2017 №01-14-122 та від 05.11.2020 №01-14-745), також наявні відомості про встановлений мінімум, кількість відпрацьованих трудоднів, заробітну плату - порічно та вказано професію - коваль з 1991 по 2003 роки.

Згідно довідки від 06.09.2023 №13-07-371, виданої сектором архіву Ямпільської міської ради, позивач працював у колгоспі КСП ім. Котовського с. Сл.-Підлісівська ковалем з 1991 по 1999 роки.

Крім того, згідно записів трудової книжки серії НОМЕР_2 (запис №3, №6, №11, №15, №19) визначено посаду позивача, а саме - коваль ручного кування.

Враховуючи вищенаведені обставини, суд вважає безпідставною відмову відповідача і підтвердженні періоду роботи позивача з 05.01.1991 по 15.05.1992 та з 15.07.1994 по 10.04.2003, у зв'язку з не зазначенням видом кування та відомостей про заробітну плату.

З приводу посилань відповідача як на підставу для відмови у підтвердженні згаданих вище періодів роботи на непроведення атестації робочого місця, то суд зазначає, що особи, які зайняті на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком №1, але з вини власника на таких підприємствах не було проведено атестацію робочого місця, мають право на зарахування стажу роботи на таких посадах до спеціального стажу, необхідного для призначення пенсії за віком на пільгових умовах списком №1, оскільки на працівника, зайнятого на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, не можна покладати відповідальність за непроведення або несвоєчасне проведення атестації робочих місць за умовами праці.

Непроведення або несвоєчасне проведення атестації робочих місць власником підприємств або уповноваженим ним органом не може позбавляти громадян їх конституційного права на соціальний захист, у тому числі щодо надання пенсій за віком на пільгових умовах. Контроль за додержанням підприємствами правил проведення атестації робочих місць за умовами праці покладається на відповідні повноважні державні контролюючі органи.

Відтак, непроведення або несвоєчасне проведення атестації робочих місць власником підприємства не може бути підставою для відмови у призначенні пенсії за віком на пільгових умовах. Відповідальність за непроведення або несвоєчасне проведення атестації робочих місць покладається на власника підприємства, а не працівника. При цьому, контролюючу функцію у відносинах щодо проведення атестації робочих місць на підприємстві виконує держава в особі відповідних контролюючих органів, а не працівник.

Такі висновки викладені у постанові Великої Палати Верховного Суду у справі №520/15025/16-а від 19 лютого 2020 року.

За наведених обставин, позивачу безпідставно не підтверджено періоди роботи з 05.01.1991 по 15.05.1992 та з 15.07.1994 по 10.04.2003 до стажу, що дає право на пільгове пенсійне забезпечення відповідно до пункту 1 частини 2 статті 114 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", а тому прийняте рішення №9 від 17.10.2023 належить визнати протиправним та скасувати в цій частині.

Щодо вимоги про зобов'язання відповідача повторно розглянути заяву про призначення пенсії за віком на пільгових умовах із зарахуванням до стажу, який дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах відповідних періодів роботи позивача, то суд зазначає наступне.

Судом встановлено, що позивач 19.09.2023 на виконання приписів Порядку №18-1 звертався до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області із заявою про підтвердження стажу роботи, за результатами розгляду якої відповідачем прийнято рішення, що оскаржується.

Однак доказів звернення до пенсійного органу саме із заявою про призначення пенсії за віком на пільгових умовах суду не надано.

Згідно з частиною 1 статті 44 Закону №1058-IV заява про призначення (перерахунок) пенсії та необхідні документи подаються до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженій особі в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально.

Документи про призначення (перерахунок) пенсії розглядає територіальний орган Пенсійного фонду та не пізніше 10 днів з дня їх надходження приймає рішення про призначення (перерахунок) або про відмову в призначенні (перерахунку) пенсії (частина 5 статті 45 Закону №1058-IV).

Відтак, для призначення пенсії за віком на пільгових умовах слід звернутися до органу пенсійного фонду із відповідною заявою, за результатами розгляду якої приймається рішення про призначення або про відмову в призначенні пенсії.

Таким чином, вимога щодо зобов'язання відповідача зарахувати до пільгового стажу роботи періоди з 05.01.1991 по 15.05.1992 та з 15.07.1994 по 10.04.2003 та повторно розглянути заяву позивача про призначення пенсії задоволенню не підлягає, оскільки позивач з такою вимогою та заявою до пенсійного органу не звертався.

Відповідно до вимог частин 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Частиною 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.

За таких обставин, беручи до уваги всі надані сторонами докази в їх сукупності та враховуючи, що правомірність своїх дій відповідачем не доведена, суд доходить висновку про обґрунтованість пред'явленого позову та про часткове задоволення позовних вимог позивача.

Враховуючи, що позивач звільнений від сплати судового збору, а витрат пов'язаних з розглядом справи не встановлено, питання про розподіл судових витрат у справі судом не вирішується.

Керуючись статтями 73, 74, 75, 76, 77, 90, 94, 139, 241, 245, 246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України,

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов задовольнити частково.

Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області №9 від 17.10.2023 в частині не підтвердження ОСОБА_1 періодів роботи, що дають право на пільгове пенсійне забезпечення відповідно до статті 114 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" з 05.01.1991 по 15.05.1992 та з 15.07.1994 по 10.04.2003.

У задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Рішення суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному статтею 255 КАС України.

Відповідно до частини 1 статті 295 КАС України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Позивач: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_3 );

Відповідач: Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області (вул. Зодчих, 22, м. Вінниця, 21005; код ЄДРПОУ 13322403).

Суддя Віятик Наталія Володимирівна