Ухвала від 13.02.2024 по справі 761/4042/24

Справа № 761/4042/24

Провадження № 1-кс/761/3215/2024

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 лютого 2024 року слідчий суддя Шевченківського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання старшого слідчого в ОВС 4 відділу 1 управління досудового розслідування Головного слідчого управління СБ України капітана юстиції ОСОБА_3 ,у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 22023000000001243 від 19.12.2023 за підозрою ОСОБА_4 у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 114-1 КК України та за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 263 КК України, про тимчасовий доступ до речей та документів, -

ВСТАНОВИВ:

До Шевченківського районного суду м. Києва, надійшло погоджене прокурором ОСОБА_5 , у встановленому законом порядку, клопотання старшого слідчого в ОВС 4 відділу 1 управління досудового розслідування Головного слідчого управління СБ України капітана юстиції ОСОБА_3 , у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 22023000000001243 від 19.12.2023, про тимчасовий доступ до документів, які знаходяться у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », код ЄДРПОУ - НОМЕР_1 , юридична адреса: АДРЕСА_1 .

Своє клопотання обґрунтовує тим, що Головним слідчим управлінням Служби безпеки України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №22023000000001243 від 19.12.2023 за підозрою ОСОБА_4 у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 114-1 та за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 263 КК України.

Під час досудового розслідування встановлено, що відповідно до ч. 1 ст. 1. Закону України «Про Збройні Сили України», ЗС України - це військове формування, на яке відповідно до Конституції України покладаються оборона України, захист її суверенітету, територіальної цілісності і недоторканності.

Відповідно до статті 1 Закону України "Про оборону України" особливий період - це період, що настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.

24.02.2022 о 04 год. 30 хв. російська федерація перейшла до відкритої збройної агресії проти України, що супроводжується безпрецедентними за своїм цинізмом і жорстокістю воєнними злочинами, злочинами проти людяності, злочинами геноциду та ядерним шантажем, внаслідок якої порушено загальновизнані норми та принципи міжнародного права: територіальна цілісність і непорушність кордонів суверенної держави, незастосування сили чи погрози силою проти територіальної цілісності чи політичної незалежності.

У зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до п. 20 ч. 1 ст. 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану», Указом Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 з

05 год. 30 хв. 24 лютого 2022 року на всій території України введено воєнний стан, який діє по цей час.

Відповідно до Положення про Головне управління з організації виробництва боєприпасів та будівництва споруд спеціального призначення, затвердженого Наказом ІНФОРМАЦІЯ_2 від 01.12.2020 № 451 ІНФОРМАЦІЯ_3 , який призначений для виконання покладених на ІНФОРМАЦІЯ_2 завдань та функцій щодо організації виробництва (складання, ремонту), закупівлі боєприпасів і комплектувальних виробів до них, будівництва (реконструкції) споруд спеціального призначення, розвитку (нормативного врегулювання) системи безпечного поводження з боєприпасами та удосконалення системи управління безпекою боєприпасів та вибухових речовин у Збройних Силах України.

Серед основних завдань Головного управління є забезпечення реалізації повноважень щодо здійснення управління об'єктами спеціального призначення, установами та військовими частинами Міноборони, завдання з функціонального управління якими ІНФОРМАЦІЯ_4 замовника, у тому числі за державним оборонним замовленням, щодо організації виробництва (складання, ремонту), закупівлі боєприпасів і комплектувальних виробів до них, ремонту боєприпасів, виконання робіт (надання послуг) з будівництва (реконструкції) споруд спеціального призначення, зокрема забезпечення виконання завдань зі створення (відновлення) виробничих потужностей для виробництва (складання, ремонту) боєприпасів; забезпечення проведення дослідження ринку товарів, робіт та послуг військового призначення і здійснення підготовчих робіт з проєктування, налагодження виробництва боєприпасів, будівництва споруд спеціального призначення для виробництва боєприпасів; забезпечення ЗСУ необхідними комплектувальними виробами до боєприпасів та спеціальним технологічним обладнанням відповідно до основних показників державного оборонного замовлення з урахуванням потреб ЗСУ; забезпечення в установленому законодавством України порядку управління фінансовими ресурсами та здійснення контролю цільового раціонального використання коштів за напрямом діяльності ІНФОРМАЦІЯ_5 .

Наказом № 782 від 10.11.2017 ІНФОРМАЦІЯ_2 (по особовому складу) ОСОБА_4 призначено на посаду начальника ІНФОРМАЦІЯ_6 .

Відповідно до наказу командира військової частини НОМЕР_2 від 23.11.2017 №1 ОСОБА_4 приступив до виконання службових обов'язків за посадою начальника ІНФОРМАЦІЯ_6 .

Обіймаючи посаду начальника ІНФОРМАЦІЯ_6 , ОСОБА_4 відповідно до Положення про ІНФОРМАЦІЯ_7 з організації виробництва боєприпасів та будівництва споруд спеціального призначення, затвердженого Наказом ІНФОРМАЦІЯ_2 від 01.12.2020 № 451 уповноважений: здійснювати керівництво діяльністю ІНФОРМАЦІЯ_5 ; визначати пріоритети, завдання і комплекс заходів з реалізації державної політики щодо питань національної безпеки у воєнній сфері, сферах оборони і військового будівництва у мирний час та особливий період в межах функцій, покладених на ІНФОРМАЦІЯ_7 ; здійснювати контроль за виконанням завдань ІНФОРМАЦІЯ_5 із задоволення потреб оборони боєприпасами; відповідати за обґрунтування потреби, розподіл і використання виділених бюджетних асигнувань з питань діяльності ІНФОРМАЦІЯ_5 ; подавати в установленому законодавством порядку пропозиції щодо призначення на посади за звільнення з посад військовослужбовців ІНФОРМАЦІЯ_5 ; затверджувати основні завдання і функції структурних підрозділів Головного управління, визначати повноваження їх керівників, затверджувати посадові інструкції державних службовців і функціональні обов'язки військовослужбовців ІНФОРМАЦІЯ_5 ; організовувати та забезпечувати здійснення внутрішнього контролю та управління ризиками, звітувати з цих питань в порядку, установленому в Міноборони; забезпечувати оцінку корупційних ризиків у діяльності ІНФОРМАЦІЯ_5 і здійснювати відповідні антикорупційні заходи; здійснювати інші повноваження відповідно до законів та актів Президента України, Кабінету Міністрів України, наказів ІНФОРМАЦІЯ_4 , доручень ІНФОРМАЦІЯ_8 , першого заступника ІНФОРМАЦІЯ_8 , заступників ІНФОРМАЦІЯ_8 , державного секретаря ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Разом з тим, у ОСОБА_4 , перебуваючого на посаді начальника ІНФОРМАЦІЯ_6 , у невстановлений досудовим розслідуванням час, обізнаного про агресію російської федерації та подальшого її широкомасштабного вторгнення в Україну 24.02.2022 і запровадження у зв'язку із цим воєнного стану, а також про критичну потребу у забезпеченні ЗС України товарами оборонного призначення, всупереч вказаних вимог законодавства, виник злочинний задум із використанням свого службового становища та пов'язаних з цим можливостей та із залученням, у тому числі підпорядкованих йому, інших осіб, перешкодити законній діяльності ЗС України у спосіб проведення закупівлі товарів оборонного призначення (155 мм снаряд) за завищеними цінами, що призведе до надмірного скорочення фінансових можливостей ІНФОРМАЦІЯ_2 , а також до необґрунтованої втрати активів ІНФОРМАЦІЯ_2 на завищену суму закупівель.

Так, ОСОБА_4 , нехтуючи принципами спрямованості укладених правочинів на захист національних інтересів України, забезпечення в результаті їх укладення потреб безпеки і оборони, ефективності використання при цьому коштів та результативності таких поставок, у повній мірі усвідомлював, що закупівля товарів оборонного призначення (155 мм снаряд) за завищеними цінами, та як наслідок, надмірне скорочення фінансових можливостей ІНФОРМАЦІЯ_2 , а також необґрунтована втрата активів ІНФОРМАЦІЯ_2 на завищену суму закупівель, призведе до критичних наслідків в забезпеченні обороноздатності країни, створить перешкоди у підготовці ЗС України до виконання покладених на них Конституцією України завдань, а саме стримування та відсічі збройної агресії російської федерації проти України, а також створить реальну загрозу життю та здоров'ю особового складу ЗС України, і при цьому умисно перешкоджав законній діяльності ЗС України та інших військових формувань в особливий період.

Так, ОСОБА_4 за невстановлених досудовим розслідуванням обставин, реалізовуючи вищевказаний злочинний задум, увійшов у злочинну змову із невстановленими досудовим розслідуванням особами, задля досягнення злочинної мети - перешкодити законній діяльності ЗС України у спосіб проведення закупівлі товарів оборонного призначення (155 мм снаряд) за завищеними цінами, що призведе до надмірного скорочення фінансових можливостей ІНФОРМАЦІЯ_2 , а також до необґрунтованої втрати активів ІНФОРМАЦІЯ_2 на завищену суму закупівель, при наступних обставинах.

Так, з метою забезпечення відсічі і стримування збройної агресії російської федерації, усунення загрози небезпеки державній незалежності України, її територіальної цілісності, обмеження конституційних прав і свобод людини, 26.12.2022 ІНФОРМАЦІЯ_2 , в особі начальника головного управління з організації виробництва боєприпасів та будівництва споруд спеціального призначення ОСОБА_4 (далі - Замовник), із Дочірнім підприємством Державної компанії « ІНФОРМАЦІЯ_9 » Державне підприємство « ІНФОРМАЦІЯ_10 », в особі т.в.о. директора ОСОБА_6 (далі - Виконавець), укладено державний контракт на поставку (закупівлю) товарів оборонного призначення № 509/4/22/43.

Відповідно до умов державного контракту Виконавець зобов'язувався поставити Замовнику з дотриманням вимог законодавства товари, зазначені у специфікації товарів оборонного призначення, що поставляються за державним контрактом (додатку №1 до Контракту), а Замовник - прийняти їх через вантажоодержувача, який визначається окремою письмовою вказівкою Замовника, та оплатити такі товари.

Вартість товару за укладеним державним контрактом № 509/4/22/43 на підставі калькуляції витрат, сформованої Виконавцем, становить 3 599 425 000 грн. При цьому вартість однієї одиниці товару - 143 977 грн.

Відповідно до Специфікації (додатку №1 до державного контракту від 26.12.2022) товарів оборонного призначення, що поставляються за державним контрактом від 26.12.2022 за № 509/4/62С ДП ДК « ІНФОРМАЦІЯ_9 » ДП « ІНФОРМАЦІЯ_10 » зобов'язується у термін до 15.12.2023 поставити ІНФОРМАЦІЯ_2 155 мм снаряди у кількості 25 000 штук, а також метальні заряди, підривники та запалювачі у вищезазначеній кількості, на загальну вартість 3 599 425 000 грн.

Однак, незважаючи на наявність значної потреби ЗС України у замовлених ІНФОРМАЦІЯ_11 , станом на 15.12.2023, тобто на кінцеву дату поставки, встановлену державним контрактом № 509/4/22/43, зазначені у специфікації (додатку №1) до вказаного контракту товари оборонного призначення ІНФОРМАЦІЯ_2 поставлені не були.

Разом з тим, відповідно до Наказу ІНФОРМАЦІЯ_2 № 449/нм від 04.08.2023 розпорядником бюджетних коштів ІНФОРМАЦІЯ_2 визначено ДП « ІНФОРМАЦІЯ_12 », яке отримало виключне право на укладення державних контрактів на закупівлю озброєння та військової техніки.

Згідно положень вказаного Наказу відповідальним за формування та виконання бюджетної підпрограми 2101150/1 «Закупівля і модернізація озброєння та військової техніки» бюджетної підпрограми 2101150/9 «Організація виробництва (складання, ремонту), закупівля боєприпасів комплектуючих виробів до них та будівництва (реконструкції) об'єктів спеціального призначення» та інших бюджетних підпрограм бюджетної програми КПКВК 2101150 в частині закупівель боєприпасів комплектуючих виробів до них через постачальників-нерезидентів та вітчизняних суб'єктів господарювання, яким в установленому порядку надано повноваження щодо здійснення імпорту товарів військового призначення необхідно:

- забезпечити супроводження раніше укладених контрактів та державних контрактів (договорів) за відповідними бюджетними підпрограмами до їх повного виконання. Після виконання раніше укладених контрактів та державних контрактів (договорів) за відповідними бюджетними підпрограмами обсяги бюджетних асигнувань, передбачене на їхнє виконання, доводити ДП « ІНФОРМАЦІЯ_12 » в повному обсязі в межах делегованих йому повноважень;

- у строк не більше 5 днів з дня набрання чинності цим наказом надати ДП « ІНФОРМАЦІЯ_12 » інформацію за період дії правового режиму воєнного стану про отримані комерційні пропозиції та укладені контракти та державні контракти (договори) з вітчизняними суб'єктами господарювання та постачальниками-нерезидентами щодо номенклатури, вартості, року виробництва, країни походження озброєння та військової техніки, а також боєприпасів і комплектуючих виробів до них, а також строку дії зазначених контрактів та державних контрактів (договорів).

В подальшому, 02.05.2023 між ІНФОРМАЦІЯ_2 та ДП « ІНФОРМАЦІЯ_12 » укладено Державний контракт на поставку (закупівлю) товарів оборонного призначення № 403/1/23/73.

Умовами контракту визначено, що предмет Контракту - постачання товарів оборонного призначення (155 мм снаряд).

Загальний обсяг поставки - 30 000 штук. Вартість (ціна) за одиницю - 130 913,29 грн. Загальна вартість поставки - 3 927 398 700 грн. Строк дії контракту - до 31.12.2024 року.

Додатковою угодою від 01.11.2023 № 1 обсяг фінансування 2023 року визначений у розмірі 1 176 525 000 грн. Термін постачання першої партії товарів (5 000 одиниць) - січень 2024 року.

Виробником продукції як за Державним контрактом № 403/1/23/73 від 02.05.2023 так і № 509/4/22/43 від 26.12.2022 є компанія ІНФОРМАЦІЯ_13 (Італія).

Різниця вартості (ціни) за одиницю товару згідно Державних контрактів №403/1/23/73 від 02.05.2023 та № 509/4/22/43 від 26.12.2022 становить 13 064 грн (130 913,29 грн проти 143 977 грн).

Враховуючи викладене, рішення щодо укладення Державного контракту №403/1/23/73 від 02.05.2023 прийнято в тому числі за результатами обговорення його економічної обґрунтованості та оптимальних строків постачання товарів на робочій нараді ІНФОРМАЦІЯ_14 від 17.04.2023, про що складено протокол наради №1029\дск.

Будучи обізнаним з вищевказаними обставинами, розуміючи економічну недоцільність та необґрунтованість подальшого виконання умов Державного контракту №509/4/22/43 від 26.12.2022, задля досягнення злочинної мети - перешкодити законній діяльності ЗС України у спосіб проведення закупівлі товарів оборонного призначення (155 мм снаряд) за завищеними цінами, що призведе до надмірного скорочення фінансових можливостей ІНФОРМАЦІЯ_2 , а також до необґрунтованої втрати активів ІНФОРМАЦІЯ_2 на завищену суму закупівель, ОСОБА_4 організував розробку та уклав додаткову угоду № 1 до Державного контракту від 26.12.2022 №509/4/22/43 із ДП СЗТФ « ІНФОРМАЦІЯ_10 », якою продовжив дію Державного контракту на рік, тобто до 31.12.2024.

В подальшому, продовжуючи свій злочинний умисел, 07.12.2023 достовірно усвідомлюючи попереднє повне невиконання державного контракту № 509/4/22/43 та фактичну неможливість ДП СЗТФ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » виконати своєчасно його умови, а також умови додаткової угоди № 1 до нього, ОСОБА_4 , перебуваючи у м. Києві, будучи достеменно обізнаним про наявність Державного контракту № 403/1/23/73 від 02.05.2023 та, відповідно, про завищену вартість товару в укладеній ним додатковій угоді, а також нагальну потребу ЗС України у постачанні боєприпасів у значних обсягах, діючи за попередньою змовою групою осіб з невстановленими на цей час досудовим розслідуванням особами, організував здійснення попередньої оплати згідно укладеної ним додаткової угоди до контракту № 509/4/22/43 від 26.12.2022 та забезпечив перерахування на рахунок ДП СЗТФ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » грошових коштів на суму 1 439 770 000 грн, що призвело до закупівлі товарів оборонного призначення, аналогічних тим, які передбачені у контракті № 403/1/23/73 від 02.05.2023, укладеному ДП « ІНФОРМАЦІЯ_12 » з тим самим виробником, внаслідок чого наніс матеріальну шкоду державі в особі ІНФОРМАЦІЯ_2 на суму 130 637 100 грн.

Таким чином, начальник ІНФОРМАЦІЯ_6 ОСОБА_4 , будучи достовірно обізнаним про виконання в інтересах ІНФОРМАЦІЯ_2

№ 403/1/23/73 від 02.05.2023, укладеного з ДП « ІНФОРМАЦІЯ_12 » на постачання боєприпасів для ЗС України, а також усвідомлюючи неможливість виконання ДП СЗТФ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » умов державного контракту № 509/4/22/43 від 26.12.2022, укладених між вказаним підприємством та ОСОБА_4 , діючи всупереч інтересів служби, всупереч завдань Головного управління з організації виробництва боєприпасів та будівництва споруд спеціального призначення, визначених Положенням, затвердженим Наказом ІНФОРМАЦІЯ_2 від 01.12.2020 № 451, уклав додаткову угоду до Державного контракту за №1 та організував перерахування грошових коштів на рахунок ДП СЗТФ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » на суму 1 439 770 000 грн, в якості передоплати за боєприпаси, що до закупівлі товарів оборонного призначення, аналогічних тим, які передбачені у контракті № 403/1/23/73 від 02.05.2023, укладеному ДП « ІНФОРМАЦІЯ_12 » з тим самим виробником, внаслідок чого наніс матеріальну шкоду державі в особі ІНФОРМАЦІЯ_2 на суму 130 637 100 грн., що є тяжкими наслідками та, як результат, призвело до критичних наслідків в підтриманні обороноздатності країни, надмірного скорочення фінансових можливостей ІНФОРМАЦІЯ_2 , а також до необґрунтованої втрати активів ІНФОРМАЦІЯ_2 , загрози життю та здоров'ю особового складу ЗС України внаслідок своєчасного незабезпечення військовослужбовців боєприпасами, як наслідок, підірвано рівень боєздатності підрозділів ЗС України, а також створено перешкоди у підготовці ЗС України до виконання покладених на них Конституцією України завдань, а саме стримування та відсічі збройної агресії російської федерації проти України, тим самим здійснив перешкоджання законній діяльності ЗС України в особливий період, що призвело до тяжких наслідків.

Такими чином ОСОБА_4 підозрюється у вчиненні перешкоджання законній діяльності ІНФОРМАЦІЯ_17 в особливий період, яке призвело до тяжких наслідків, тобто у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 114-1 КК України.

22.12.2023 ОСОБА_4 затримано в порядку п. 6 ч. 1 ст. 615 КПК України та на підставі п. 1 ч. 1 ст. 208 КПК України.

23.12.2023 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 114-1 КК України ОСОБА_4 .

Начальник ІНФОРМАЦІЯ_6 ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_15 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_3 , моб.тел. НОМЕР_4 .

У ході досудового розслідування встановлено, що під час вчинення вказаних кримінальних правопорушень та після їх вчинення, особами, які можуть бути причетними до їх вчинення, використовуються абонентські номери мобільного зв'язку, інформація про з'єднання яких може мати важливе значення для розслідування даного кримінального провадження, а саме: НОМЕР_4 .

З метою досягнення дієвості кримінального провадження та вирішення визначених ст. 2 КПК України завдань по вказаному кримінальному проваджень необхідно застосування заходу забезпечення, передбаченого ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей та документів, а саме - інформації в електронному та паперовому вигляді щодо вхідних та вихідних телефонних з'єднань з каналів мобільного телефонного зв'язку оператора мобільного зв'язку « ІНФОРМАЦІЯ_16 » (ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », код ЄДРПОУ - НОМЕР_1 , юридична адреса: АДРЕСА_1 ), тобто інформації про з'єднання абонентського номеру телефону НОМЕР_4 , який використовує ОСОБА_4 .

Оскільки, під час досудового розслідування виникла необхідність в отриманні інформації, яка містить охоронювану законом таємницю, а саме інформації яка перебуває у володінні оператора з надання телекомунікаційних послуг ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » про зв'язок та надані телекомунікаційні послуги, у тому числі отримані послуги, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання у письмовому та електронному вигляді, з обов'язковим зазначенням ІМЕІ мобільних терміналів, з якими працювали абонентські номери, в тому числі, технічна інформація цих абонентів про «нульовий виклик», а також анкетні данні контрактного абонента, слідчий звернувся до слідчого судді з цим клопотанням.

В судове засідання слідчий не з'явився, подав до суду заяву, відповідно до якої просив розглядати клопотання за його відсутності, клопотання підтримав в повному обсязі, просив його задовольнити.

Розгляд клопотання проводиться за відсутності володільця документів на підставі ч.2 ст.163 КПК України.

Суд, дослідивши матеріали клопотання, приходить до наступного висновку.

Згідно вимог ч.1 ст.159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Відповідно до положень ч.5 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

У відповідності з вимогами ч.6, 7 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Так, подане до суду клопотання слідчого відповідає вимогам, регламентованим ч.2 ст.160 КПК України.

При цьому, враховуючи зміст клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя вважає, що слідчим доведено наявність достатніх підстав вважати, що документи, до яких слідчий просить надати тимчасовий доступ, що знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 », код ЄДРПОУ - НОМЕР_1 , юридична адреса: АДРЕСА_1 ,мають суттєве значення для всебічного, повного та неупередженого дослідження обставин указаного кримінального провадження.

Враховуючи викладене та керуючись ст. 159-164, 166 КПК України, слідчий суддя, -

УХВАЛИВ:

Клопотання задовольнити.

Надати дозвіл слідчим, які входять до складу слідчої групи у кримінальному провадженні № 22023000000001243 від 19.12.2023, а саме: ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_3 , а також прокурорам, які входять до складу групи прокурорів у вищевказаному кримінальному провадженні, на тимчасовий доступ до речей і документів щодо обслуговування номеру телефону НОМЕР_4 , який використовує ОСОБА_4 , які зберігаються в оператора з надання телекомунікаційних послуг « ІНФОРМАЦІЯ_16 » (ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », код ЄДРПОУ - НОМЕР_1 , юридична адреса: АДРЕСА_1 ), або за іншим фактичним місцезнаходженням вказаних установ), з можливістю вилучення інформації в електронному та паперовому вигляді щодо:

дати, часу і тривалості вхідних та вихідних телефонних з'єднань, з посиланням на ретранслятор та прив'язку до базових станцій та їх адрес;

адреси місцеперебування абонентів в момент кожного вхідного та вихідного телефонного з'єднання;

вхідних, вихідних SMS-повідомлень (без надання тексту SMS-повідомлень) і інформацію про GPRS-трафік, з урахуванням нульових дзвінків вказаних номерів телефонів;

номер IMEI телефонного апарату, в якому використовувалась картка з номером: НОМЕР_4 .

належності номерів конкретній особі (у випадку, якщо абонент є контрактним);

місця й часу активації (першого з'єднання) вказаних вище номерів.

Строк дії ухвали встановити 2 місяці з дня постановлення ухвали.

Роз'яснити службовим особам ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що у відповідності до вимог ч. 1 ст. 166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя: