24.06.2024 Єдиний унікальний № 371/868/24
провадження № 3/371/496/24
24 червня 2024 року м. Миронівка
ЄУН 371/868/24
Провадження № 3/371/496/24
Миронівський районний суд Київської області в складі судді Капшук Л.О., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, порушену відносно ОСОБА_1 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживає за адресою: будинок під номером АДРЕСА_1 ,
за ч.3 ст. 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ОСОБА_1 03 квітня 1988 року о 16 годині 12 хвилин керував транспортним засобом мотоциклом марки «ІЖ», державний номерний знак НОМЕР_1 , вулицею Гайова у селі Зеленьки Обухівського району Київської області, будучи особою, обмеженою у праві керування транспортними засобами згідно постанови державного виконавця Миронівського районного відділу державної виконавчої служби Центрального міжрегіонального управління міністерства юстиції (м.Київ) від 25 березня 2019 року ВП №56706385.
Вказаними діями ОСОБА_1 порушив вимоги п. 2.1а Правил дорожнього руху.
Під час розгляду справи ОСОБА_1 вину у вчиненні правопорушення визнав, у вчиненому розкаявся.
У відповідності до вимог ст.ст. 245, 251, 252, 280 КУпАП, завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне й об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на підставі яких у визначеному законом порядку встановлюється наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інших обставин справи, що мають значення для її правильного вирішення.
Орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Таким чином, при розгляді справи про адміністративне правопорушення необхідно належно з'ясувати: чи було вчинене таке правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Оцінюючи надані на підтвердження події адміністративного правопорушення та досліджені в судовому засіданні докази, суд зазначає таке.
Згідно з п. 2.1 а Правил дорожнього руху, водій механічного транспортного засобу повинен мати при собі посвідчення на право керування транспортним засобом відповідної категорії.
Відповідальність за ч. 3 ст. 126 КУпАП настає в разі керування транспортним засобом особою, стосовно якої встановлено тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобами.
Відповідно до ч. 10 ст. 15 Закону України «Про дорожній рух», забороняється керування транспортними засобами особам, до яких застосовано адміністративне стягнення чи кримінальне покарання у виді позбавлення права керування транспортними засобами, протягом строку позбавлення, а також особам, щодо яких державним виконавцем встановлено тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобами.
Згідно з п. 2 ч. 9 ст. 71 Закону України «Про виконавче провадження», за наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за чотири місяці, державний виконавець виносить вмотивовані постанови про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві керування транспортними засобами - до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі.
Постановою про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві керування транспортними засобами від 25 березня 2019 року у ВП № 56706385 державним виконавцем щодо боржника за рішенням про стягнення аліментів ОСОБА_1 у виконавчому провадженні встановлено тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобами на строк до погашення заборгованості зі сплати аліментів.
Діями, що порушили вимоги п. 2.1 а Правил дорожнього руху та полягали керуванні транспортним засобом особою, стосовно якої встановлено тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобами, ОСОБА_1 вчинив правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 126 КУпАП.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення підтверджується даними письмових матеріалів справи: протоколу про адміністративне правопорушення серії ААД № 484539 від 07 червня 2024 року, постанови про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві керування транспортними засобами від 25 березня 2019 року.
Факт правопорушення та його обставини ОСОБА_1 підтвердив у судовому засіданні під час розгляду справи.
Відповідно до ст. 33 КУпАП, при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Обставиною, що пом'якшує відповідальність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, є щире розкаяння у вчиненому.
Обставин, що обтяжують відповідальність вказаної особи, не встановлено.
Відповідно до ст. 23 КУпАП, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
До особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, в межах санкції ч. 3 ст. 126 КУпАП, необхідно застосувати стягнення у виді позбавлення права керування транспортними засобами строком на три місяці.
Згідно зі ст. 40-1 КУпАП, з особи, на яку накладено адміністративне стягнення, на користь держави підлягає стягненню судовий збір.
Керуючись ст. ст. 33-35, 40-1, ч. 3 ст. 126, ст.ст. 245, 280, ч.1 ст. 286 КУпАП,
ОСОБА_1 піддати адміністративному стягненню за ч. 3 ст. 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення у виді позбавлення права керування транспортними засобами на строк три місяці.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок судового збору.
Судовий збір підлягає сплаті на рахунок ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, номер рахунку UА908999980313111256000026001, код ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), Код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Миронівський районний суд Київської області протягом десятиденного строку з дня винесення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя Л.О. Капшук