Справа № 357/7253/24
3/357/3651/24
25 червня 2024 року cуддя Білоцерківського міськрайонного суду Київської області Ірина Дубановська
за участю особи, яка притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 ,
розглянувши в м. Біла Церква справу про адміністративне правопорушення за протоколом ВАБ № 411499 від 11 травня 2024 року відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, РНКОПП: НОМЕР_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше до адміністративної відповідальності не притягувався,
за ч. 1 ст. 164 КУпАП (далі - протокол),
11 травня 2024 року о 11 год 03 хв в м. Біла Церква по вул. Ярослава Мудрого, 40 (ТЦ ГЕРМЕС), ОСОБА_1 керуючи транспортним засобом Ford Focus, н.з. НОМЕР_2 , надав послуги з перевезенням пасажирів в режимі таксі (додаток Уклон), перевозив пасажира без державної ліцензії передбаченої п. 24 ст. 7 Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності, що підтверджується даними ЄДРПОУ, чим вчинив правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 164 КУпАП.
В ході розгляду протоколу ОСОБА_1 вину у вчиненні адміністративного правопорушення за ч. 1 ст. 164 КУпАП не визнав та вказав, що не здійснював перевезення пасажирів в режимі таксі, працівники поліції здійснили відносно нього провокацію. На даний час в нього є ліцензія і він здійснює перевезення пасажирів.
Згідно із п. 24 ч. 1 ст. 7 Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності» від 02 березня 2015 року № 222-VIII, ліцензуванню підлягають такі види господарської діяльності: перевезення пасажирів, небезпечних вантажів та небезпечних відходів внутрішнім водним, морським, автомобільним, залізничним та повітряним транспортом, міжнародніперевезення пасажирів та вантажів автомобільним транспортом
Відповідно до ч. 1 ст. 164 КУпАП, провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб'єкта господарювання або без подання повідомлення про початок здійснення господарської діяльності, якщо обов'язковість подання такого повідомлення передбачена законом, або без отримання ліцензії на провадження виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, або у період зупинення дії ліцензії, у разі якщо законодавством не передбачені умови провадження ліцензійної діяльності у період зупинення дії ліцензії, або без одержання документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом (крім випадків застосування принципу мовчазної згоди), - тягне за собою накладення штрафу від однієї тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини і грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення, чи без такої.
Згідно із ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст. 251 КУпАП, ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Суддя, заслухавши особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши протокол, надані до нього докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, вважає доведеним, що ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 164 КУпАП, що стверджується:
- протоколом, де вказано, що: «11 травня 2024 року о 11 год 03 хв в м. Біла Церква по вул. Ярослава Мудрого, 40 (ТЦ ГЕРМЕС), ОСОБА_1 керуючи транспортним засобом Ford Focus, н.з. НОМЕР_2 , надав послуги з перевезенням пасажирів в режимі таксі (додаток Уклон), перевозив пасажира без державної ліцензії передбаченої п. 24 ст. 7 Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності, що підтверджується даними ЄДРПОУ, чим вчинив правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 164 КУпАП»;
- довідкою від 13 травня 2024 року про те, що згідно Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, відомості про фізичну особу - підприємця, зареєстрованого та проживаючого в Київській області, м. Біла Церква, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , відсутні;
- рапортом поліцейського від 11 травня 2024 року, згідно якого, під час патрулювання 11 травня 2024 року в складі наряду Вулкан 0152 в м. Біла Церква вул. Ярослава Мудрого 40, було зупинено згідно ст. 35 п. 3 ЗУ «Про Національну поліцію» ТЗ Ford Focus, н.з. НОМЕР_2 , під керуванням водія ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає АДРЕСА_1 , було встановлено, що останній надає посулги з перевезенням пасажирів в режимі таксі. Під час перевірки документів у водія були виявлені порушення надання послуг з перевезення пасажирів в режимі таксі «UKLON», а саме надавав послуги з перевезення пасажирів без державної ліцензії передбаченої п. 24 ст. 7 ЗУ «Про ліцензування видів господарської діяльності», що підтверджується даними ліцензії реєстру перевізників, ЖДРПОУ. По даному факту було складено протокол, зафіксовано на БК 477934, 477063, 477055;
- відеозаписами з нагрудних камер поліцейських № 477934, 477063, 477055 від 11 травня 2024 року, згідно яких установлено, зокрема, обставини викладені у суті протоколу. Так, вбачається, що пасажир викликав таксі через додаток Уклон, та мав намір здійснити поїздку. На виклик приїхав транспортний засіб Ford Focus, н.з. НОМЕР_2 , під керуванням водія ОСОБА_1 , який не мав державної ліцензії на вказаний вид діяльності.
За таких обставин, ОСОБА_1 підлягає адміністративній відповідальності за ч. 1 ст. 164 КУпАП, оскільки в його діях є подія і склад зазначеного адміністративного правопорушення.
Водночас суддя відхиляє доводи ОСОБА_1 , оскільки вони на увагу не заслуговують, не відповідають дійсним обставинам справи та спростовуються, зокрема, відеозаписами з нагрудних камер поліцейських № 477934, 477063, 477055 від 11 травня 2024 року.
Згідно із ч. 1 ст. 23 КУпАП, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Відповідно до ч. 1 ст. 33 КУпАП, стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України.
Згідно із ч. 2 ст. 33 КУпАП, при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, крім випадків накладення стягнення за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксовані в автоматичному режимі, та за порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксовані в режимі фотозйомки (відеозапису).
Отже, зважаючи на характер вчиненого адміністративного правопорушення, відсутність обставин, які пом'якшують та обтяжують адміністративне стягнення та те, що ОСОБА_1 раніше до адміністративної відповідальності не притягався, суддя вважає, що досягнення мети адміністративного стягнення, визначеного у ст. 23 КУпАП, а саме виховання ОСОБА_1 , в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню ним та іншими особами нових правопорушень, можливе шляхом призначення максимального адміністративного стягнення, передбаченого ч. 1 ст. 164 КУпАП у виді штрафу у розмірі двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Суддя вважає, що саме такий вид адміністративного стягнення, а саме штраф у верхній межі санкції статті, на переконання судді буде достатнім та необхідним для виконання завдань КУпАП, зокрема, він забезпечить запобігання вчинення правопорушником нових правопорушень, його виховання у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків та відповідальності перед суспільством.
Окрім того, суддя не застосовує конфіскацію виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини і грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення, оскільки у протоколі вказано, що огляд не проводився, речі не вилучались.
Згідно із п. 5 Перехідних положень ПК України, якщо норми інших законів містять посилання на неоподатковуваний мінімум доходів громадян, то для цілей їх застосування використовується сума в розмірі 17 гривень.
Таким чином, розмір штрафу, який має сплатити ОСОБА_1 становить 2 000 х 17 = 34 000 гривень.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Згідно із п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» № 3674-VI від 08 липня 2011 року, у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, судовий збір справляється у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» від 9 листопада 2023 року № 3460-IX, прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня становить 3028 гривні.
Отже, відповідно до ст. 40-1 КУпАП, з правопорушника на користь держави необхідно судовий збір в розмірі 3028 х 0,2 = 605,60 грн.
Керуючись ст. 40-1, ч. 1 ст. 164 КУпАП, суддя
визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164 КУпАП.
Застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення, передбачене ч. 1 ст. 164 КУпАП у виді штрафу у розмірі двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 34 000 грн.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 605,60 грн.
Відповідно до ст. 307 КУпАП, штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Згідно із ст. 308 КУпАП, у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена до Київського апеляційного суду, через Білоцерківський міськрайонний суд Київської області, протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 та частиною першою статті 287 КУпАП.
Згідно із ч. 1 ст. 12 Закону України «Про виконавче провадження» № 1404-VIII від 02 червня 2016 року, постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути пред'явлена до виконання - протягом трьох місяців.
Суддя Білоцерківського міськрайонного суду Київської областіІрина ДУБАНОВСЬКА