Справа№ 718/2152/24
Провадження№ 3/718/755/24
"25" червня 2024 р. м. Кіцмань Чернівецька область
Суддя Кіцманського районного суду Чернівецької області Мінів О.І., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли з Відділення поліції № 2 (м.Кіцмань) ЧРУП ГУНП в Чернівецькій області щодо:
Зав? ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт ID НОМЕР_1 , виданий органом 7318 від 04.10.2019 року, громадянина України, українця за національністю, непрацюючого, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 та фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , такого, що раніше не притягався до адміністративної відповідальності -
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.173-2 КУпАП,-
03.06.2024 в с.Шипинці по вул. Чорновола,10 о 14:30 гр.Зав? ОСОБА_2 стосовно якого 01.06.2024 винесено терміновий заборонний припис серії АА380791 про зобовязання залишити місце проживання постраждалої особи, не виконав його. Таким чином, Зав? ОСОБА_2 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.173-2 КУпАП.
Зав? ОСОБА_2 в судове засідання 25.06.2024 не з'явився, будучи належним чином повідмленим про дату, час та місце розгляду справи, що підтверджується матеріалами справи.
Статтею 277 КУпАП передбачено, що справа про адміністративне правопорушення передбачене ст. 173-2 КУпАП, розглядається протягом доби.
Також необхідно наголосити, що положеннями ст. 268 КУпАП передбачений вичерпний перелік справ про адміністративне правопорушення де присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, є обов'язковою, серед яких, стаття 173-2 КУпАП - відсутня.
Враховуючи, що по даній категорії справ присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, не є обов'язковою, зважаючи на обмежені строки розгляду справи, враховуючи при цьому надану можливість особі з'явитися до суду, належне повідомлення Зав? ОСОБА_3 через повідомлення на номер телефону НОМЕР_2 , беручи до уваги відкладення розгляду справи, для надання можливості особі, яка притягається до адміністративної відповідальності реалізовувати своє право бути присутньою під час розгляду справи щодо неї, за наявності в матеріалах справи ґрунтовних письмових пояснень по суті події, з огляду на положення ст.ст. 38, 277 КУпАП, суд вважає за можливе провести розгляд справи за наявними у ній письмовими доказами.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданням провадження у справах про адміністративне правопорушення є своєчасне, повне, всебічне з'ясування обставин по справі.
При розгляді кожної справи суддя зобов'язаний з'ясувати обставини, передбачені ст. 280 КУпАП, а винесене у справі судове рішення має ґрунтуватись на конкретних доказах.
Згідно вимог ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Частиною 1 ст. 173-2 КУпАП, передбачено адміністративну відповідальність за вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, тобто умисне вчинення будь-яких діянь (дій або бездіяльності) фізичного, психологічного чи економічного характеру (застосування насильства, що не спричинило тілесних ушкоджень, погрози, образи чи переслідування, позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна або коштів, на які потерпілий має передбачене законом право, тощо), внаслідок чого могла бути чи була завдана шкода фізичному або психічному здоров'ю потерпілого, а так само невиконання термінового заборонного припису особою, стосовно якої він винесений, або неповідомлення уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України про місце свого тимчасового перебування в разі його винесення.
Згідно Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», домашнє насильство - діяння (дії або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім'ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім'єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь.
Терміновий заборонний припис стосовно кривдника - спеціальний захід протидії домашньому насильству, що вживається уповноваженими підрозділами органів Національної поліції України як реагування на факт домашнього насильства та спрямований на негайне припинення домашнього насильства, усунення небезпеки для життя і здоров'я постраждалих осіб та недопущення продовження чи повторного вчинення такого насильства.
Як визначено ст.25 цього Закону, терміновий заборонний припис виноситься кривднику уповноваженими підрозділами органів Національної поліції України у разі існування безпосередньої загрози життю чи здоров'ю постраждалої особи з метою негайного припинення домашнього насильства, недопущення його продовження чи повторного вчинення.
Так, вина Зав? ОСОБА_3 у вчиненому адміністративному правопорушенні, передбаченому ч.1 ст.173-2 КУпАП, підтверджується матеріалами справи, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 076799 від 03.06.2024.(а.с.3); даними рапотру старшого інспектора Чергового ВП №2 Чернівецького РУП ГУНП в Чернівецькій області Гудими М.М. від 03.06.2024 (а.с.1), даними рапорту інспектора СРПП ВП №2 (м.Кіцмань) ЧРУП ГУНП в Чернівецькій області капітана поліції П.Васильчука від 03.06.2024 (а.с.2) письмовими поясненнями ОСОБА_4 від 03.06.2024 (а.с.4); письмовими поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності Зав? ОСОБА_5 від 03.06.2024 (а.с.5) та даними термінового заборонного припису стосовно кривдника від 01.06.2024 (а.с.7)
Разом з тим, враховуючи особу правопорушника, та те, що дане порушення не потягло за собою будь яких наслідків, що негативно вплинули на громадський порядок, власність, права і свободи громадян та вчинене ним правопорушення є малозначним, вважаю за можливе звільнити його від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням, що за своїм видом є справедливим для його виховання в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобіганню вчиненню нових правопорушень як ним самим, так і іншими особами.
Згідно 22 КУпАП України, при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення, орган (посадова особа), уповноважений розглядати справу, може звільнити правопорушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
Відповідно до ч. 2 ст. 284 КУпАП при оголошенні усного зауваження, виноситься постанова про закриття справи.
Керуючись, ст. ст. 22, 33,ч.1 173-2, 284, 294 КУпАП,-
Визнати винуватим Зав? ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 173-2 КУпАП.
Звільнити Зав? ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , від адміністративної відповідальності, передбаченої ч.1 ст. 173-2 КУпАП та оголосити йому усне зауваження на підставі ст.. 22 КУпАП.
Адміністративну справу відносно ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , щодо вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 173-2 КУпАП закрити на підставі ч. 2 ст. 284 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Чернівецького апеляційного суду через Кіцманський районний суд.
Суддя: О.І.Мінів