Справа № 592/3522/24
Провадження № 3/592/700/24
26 червня 2024 року м.Суми
Ковпаківський районний суд м. Суми в особі судді Князєва Віктора Борисовича, за участю секретаря судового засідання Носової А.С., прокурора Окружної прокуратури міста Суми Чухна А.В., особи, яка притягується до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 , адвоката Молібог Ю.М. розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Суми справу про адміністративне правопорушення щодо
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , працюючого заступником начальника відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління Головного управління Національної поліції в Сумській області, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_1
за ч. 1 ст. 172-9 КУпАП, -
встановив:
ОСОБА_1 тимчасово виконуючи обов'язки заступника начальника слідчого відділу Сумського районного управління поліції ГУНП в Сумській області, всупереч ч. 7 ст. 12, п. 6 ст. 53 Закону та ст. 214 Кримінального процесуального кодексу України при виявленні корупційного правопорушення 06.12.2022 не вжив як службова особа органу державної влади передбачених законом заходів, а саме не забезпечив невідкладно, але не пізніше 24 годин після надходження, внесення відповідних відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань за обґрунтованим висновком Національного агентства про виявлення в діях посадових осіб Сумського обласного благодійного фонду сприяння розвитку охорони здоров'я ознак корупційного кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 Кримінального кодексу України. Згідно з наказом начальника ГУНП в Сумській області Чижа С. від 10.11.2022 № 433 покладено тимчасове виконання обов'язків за вакантною посадою заступника начальника слідчого відділу Сумського РУП на ОСОБА_1 , заступника начальника відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління ГУНП в Сумській області. Крім цього, відповідно до наказу т.в.о. начальника ГУНП в Сумській області Калатури М. від 08.12.2022 № 478 о/с на період відсторонення заступника начальника Сумського РУП - начальника слідчого відділу ОСОБА_2 тимчасове виконання обов'язків за вказаною посадою покладено на заступника начальника відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління ГУНП в Сумській області ОСОБА_1 . Відповідно до п.п. «з» п. 1 ч. 1 ст. З Закону ОСОБА_1 є суб'єктом, на якого поширюється дія Закону, а також належить до переліку службових осіб, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, визначених у примітці до ст. 56 Закону. Згідно з посадовою інструкцією заступника начальника Сумського РУП - начальника слідчого відділу, затвердженою начальником Сумського РУП від 04.01.2021, окрім повноважень, передбачених КПК України, зокрема, розглядає заяви і повідомлення про кримінальні правопорушення, що надходять до органу, а також інші матеріали про злочини, виявлені поліцією, і забезпечує невідкладне, але не пізніше 24 годин після надходження, внесення слідчими відомостей до ЄРДР, повідомлення прокурора про початок розслідування та у відповідності до вимог ст. 214 КПК України, надання слідчими витягу з ЄРДР заявнику. Окрім цього, несе особисту відповідальність за дотримання законності, антикорупційного законодавства та службової дисципліни. У межах прав та повноважень, визначених у ст. ст. 11,12 Закону, отримано інформацію, яка свідчила про те, що посадові особи Сумського обласного благодійного фонду сприяння розвитку охорони здоров'я всупереч вимогам, встановленим п. 4 Порядку надання гуманітарної та іншої допомоги цивільному населенню в умовах воєнного стану в Україні, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.03.2022 № 220, зловживаючи своїм службовим становищем, в умовах воєнного стану здійснили розтрату коштів на суму 49 929,80 гривні. Згідно з абз. 3 ч. 7 ст. 12 Закону у разі виявлення ознак іншого корупційного або пов'язаного з корупцією правопорушення Національне агентство затверджує обґрунтований висновок та надсилає його іншим спеціально уповноваженим суб'єктам у сфері протидії корупції. Відповідно до положень ст. 1 Закону до спеціально уповноважених суб'єктів у сфері протидії корупції належать органи Національної поліції. Тому на підставі ч. 7 ст. 12 Закону Національне агентство склало обгрунтований висновок про виявлення в діях посадових осіб вказаного благодійного фонду ознак корупційного кримінального правопорушення передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України, та на підставі ст. ст. 214, 216 КПК України, ч. 7 ст. 12 Закону, Меморандуму, укладеного між Національним агенством та Департаментом стратегічних рослідувань Національної поліції України від 01.09.2022, листом від 15.11.2022 № 34-02/23605-22 направило вказаний обгрунтований висновок та зібрані матеріали на адресу ДСР НП України. Надалі листом Управління стратегічних розслідувань в Сумській області ДСР НП України від 02.12.2022 № 2338/55/117/01-2022 заначений обґрунтований висновок в порядку ст. 214 КПК України направлено до Сумського РУП ГУНП в Сумській області. З метою отримання інформації про результат розгляду вказаного обґрунтованого висновку Національне агентство на адресу Сумського РУП направило лист від 18.01.2023 № 34-02/1079-23, відповідь на який не було надано. Водночас під час перевірки встановлено, що складений Національним агентством обґрунтований висновок, який УСР у Сумській області в порядку ст. 214 КПК України направлено листом від 02.12.2022 № 2338/55/117/01-2022, зареєстровано в інформаційно-телекомунікаційній системі «Журнал єдиного обліку заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення та інші події» Сумського РУП від 06.12.2022 за № 52835. За результатами опрацювання обґрунтованого висновку Національного агентства від 15.11.2022 тимчасово виконуючим обов'язки заступника начальника Сумського РУП - начальника слідчого відділу Породьком С.В. не забезпечено невідкладне, але не пізніше 24 годин після надходження, внесення слідчими відповідних відомостей до ЄРДР за вказаними матеріалами та скеровано їх начальникові Сумського РУП для їх розгляду згідно із Законом України «Про звернення громадян» або Кодексом України про адміністративні правопорушення, опрацювання яких доручено сектору дільничних офіцерів поліції відділу превенції Сумського РУП. Надалі в ході проведеної перевірки СДОП ВП Сумського РУП ГУНП в Сумській області встановлено, що в діях директора Сумського обласного благодійного фонду сприяння розвитку охорони здоров'я ОСОБА_3 вбачаються ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ст. 191 КК України, та матеріали перевірки скеровано до слідчого відділу Сумського РУП для прийняття рішення в порядку ст. 214 КПК України (рапорт від 22.12.2022, довідка від 24.12.2022). З урахуванням вказаної інформації, яка була викладена у рапорті старшого дільничного офіцера поліції СДОП ВП Сумського РУП Гонтаренка О. від 22.12.2022, матеріали обґрунтованого висновку Національного агентства від 15.11.2022 повторно зареєстровано в інформаційно-телекомунікаційній системі «Журнал єдиного обліку заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення та інші події» Сумського РУП 24.12.2022 за № 55557. За результатами опрацювання наявних, а також додаткової зібраних СДОП ВП Сумського РУП матеріалів повторно не забезпечено невідкладне, але не пізніше 24 годин після надходження, внесення слідчими відповідних відомостей до ЄРДР за вказаними матеріалами у зв'язку з відсутністю даних, які б указували на наявність кримінального провадження, та скеровано їх начальникові Сумського РУП для розгляду згідно із Законом України «Про звернення громадян» або Кодексом України про адміністративні правопорушення, розгляд яких доручено сектору дільничних офіцерів поліції відділу поліції Сумського РУП. 05.01.2023 старший дільничний офіцер поліції СДОП ВП Сумського РУП Пугач Р. за погодженням із начальником СДОП ВП Сумського РУП А. Синельником склав довідку про результати розгляду матеріалів, зареєстрованих за № 55557 від 24.12.2022, з таким обґрунтуванням: «ураховуючи, що дані матеріали неодноразово були на вивченні слідчого відділу Сумського РУП та при вивченні яких не встановлено у події ознак кримінального правопорушення у відповідності до вимог Закону України «Про звернення громадян» та п. 12 розділу IV Порядку розгляду звернень та організації проведення особистого прийому громадян в органах та підрозділах Національної поліції України, затвердженого наказом МВС України від 15.11.2017 № 930 за результатами проведеної перевірки прийнято рішення про припинення подальшого їх розгляду». Своєю чергою, ДСР НП України листом від 06.03.2023 № 2798/55/04-2023 поінформувало Національне агентство, що сектором дізнання Сумського РУП на підставі обґрунтованого висновку Національного агентства від 31.01.2023 внесені відповідні відомості до ЄРДР та зареєстровано кримінальне провадження №12023205520000094 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 358 КК України. Втім, перевіркою встановлено, що відомості про реєстрацію кримінального провадження за ч. 1 ст. 358 КК України до ЄРДР внесені 31.01.2023 на підставі заяви ОСОБА_4 , а матеріали обгрунтованого висновку Національного агентства, які направлені УСР в Сумській області листом від 08.12.2022 № 2378/55/117/01-2022, СДОП ВП Сумського РУП до цього провадження не долучено. Таким чином, сектор дізнання Сумського РУП проводив досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12023205520000094 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 358 КК України, що не відповідає встановленим фактам та попередній кваліфікації протиправних дій посадових осіб, які зазначені в обґрунтованому висновку. Крім того, під час перевірки з'ясовано, що досудове розслідування у зазначеному кримінальному провадженні здійснював сектор дізнання Сумського РУП, який прийняв рішення про закриття кримінального провадження на підставі п. 2 ч. 1 ст. 284 КПК України за відсутністю в діянні складу кримінального правопорушення. За результатом розгляду листа Національного агентства від 12.09.2023 № 30-10/20954-23 щодо перевірки законності рішення про закриття кримінального провадження № 12023205520000094 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 358 КК України, Сумська обласна прокуратура винесла постанову про скасування постанови, якою закрито вказане кримінальне провадження, правову кваліфікацію змінено з ч. 1 ст. 358 КК України на ч. 4 ст. 191 КК України, а досудове розслідування у відповідному кримінальному провадженні доручено слідчому відділу Сумського РУП. При цьому ініційовано проведення службового розслідування та усунення допущених у кримінальному провадженні порушень вимог КПК України. Таким чином, т.в.о. заступника начальника Сумського РУП начальника слідчого відділу Породько С.В. не вжив передбачених законом заходів у зв'язку із виявленням корупційного правопорушення, тобто вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-9 КУпАП. Пояснення, надані ОСОБА_1 11.01.2024, підтверджують факт отримання обгрунтованого висновку Національного агентства про виявлення в діях посадових осіб Сумського обласного благодійного фонду сприяння розвитку охорони здоров'я ознак корупційного кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України, та невжиття передбачених законом заходів, а саме внесення відомостей до ЄРДР. Крім цього, проведення перевірочних заходів та доопрацювання матеріалів, які надійшли від УСР у Сумській області для внесення відповідних відомостей до ЄРДР, не передбачено КПК України та Положенням про ЄРДР, порядком його формування та ведення, затвердженим наказом Генерального прокурора від 30.06.2020 № 298, а встановлення факту вчинення кримінального правопорушення або його відсутність можливе лише шляхом проведення досудового розслідування після внесення відповідних відомостей до ЄРДР.
В суді правопорушник - ОСОБА_1 та його адвокат Молібог Ю.М. просили провадження по справі про адміністративне правопорушення закрити у зв'язку з відсутністю в діях ОСОБА_1 події і складу адміністративного правопорушення. Зазначили, що інспектор чергової частини Сумського РУП приблизно з 8 години 30 хвилин до 09 години 00 хвилин, після розпису матеріалів керівником підрозділу ( ОСОБА_5 - т.в.о. начальника Сумського РУП) приніс йому значну кількість матеріалів ЄО, які були зареєстровані у ІКС ІПНП після 19 години вечора 6 грудня 2022 року та до 8 години ранку 07.12.2022. Серед інших матеріалів, ОСОБА_1 був вивчений матеріал ЄО № 52835, який помічником чергового був внесений до ІКС ІПНП 6 грудня 2022 року о 22 годині 27 хвилин. Вказаний матеріал був зареєстрований по системі ІКС ІПНП як «АДМІНПРАВОПОРУШЕННЯ» і який надійшов поштою до Сумського РУП ГУНП в Сумській області від оперативного підрозділу Управління стратегічних розслідувань в Сумській області (УСР), - тобто вказаний матеріал йому принесли для вивчення тільки 07.12.2022, що вже виключало можливість внесення відомостей до ЄРДР в 24-х часовий проміжок часу. ОСОБА_1 , вивчаючи матеріали, які отримав від чергового на предмет наявності ознак кримінального корупційного правопорушення, а також першочергового обґрунтування їх письмовими доказами, встановив, що не було надано достатньо інформації та доказів для внесення відомостей до ЄРДР, оскільки лише за встановлення ознак суспільно небезпечного діяння відомості вносяться до ЄРДР. А тому, ОСОБА_1 було прийнято рішення про направлення їх на доопрацювання та зібрання у повному обсязі, як того вимагає закон до керівника підрозділу Сумського РУП ГУНП в Сумській області з метою визначення та подальшої вірної правової кваліфікації, а саме для доопрацювання у вигляді: відібрання пояснення від керівника Сумського обласного благодійного фонду сприяння розвитку охорони здоров'я, долучення статуту благодійного фонду з метою визначення повноважень та наявність організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій у керівника (службової особи) та долучення відповіді з усіма додатками на запит НАЗК № 34-02/17786-22 від 15.08.22 на адресу Сумського обласного благодійного фонду сприяння розвитку охорони здоров'я, благодійного фонду сприяння розвитку охорони здоров'я, а саме на відповідь вих. № 88 від 23.09.2022, де додатками є суттєві документи у вигляді: 1) звітів про використання коштів для надання гуманітарної та іншої допомоги; 2) пропозиції щодо надання допомоги цивільному населенню в умовах воєнного стану; 3) відомості роздачі гуманітарної допомоги; 3) акти приймання-передачі матеріальних цінностей; 4) залишки не розданої допомоги та невикористаних коштів; 5) перелік осіб, які працевлаштовані у Фонді; 6) розрахунок витрат; 7) документи, які підтверджують факт придбання, оплати транспортування ( виписки по рахункам); 8) видаткові накладні від постачальників; 9) акти-прийому- передачі виконаних робіт; 10) договори поставки; 11) договори купівлі-продажу; 12) договір перевезення вантажів; 13) заявки на перевезення вантажу; 14) договір суборенди нерухомого майна, - які є невід'ємною частиною у вигляді додатків до вищезазначеного листа, що містять інформацію, яка полягає у досліджені та аналізу при внесені відомостей до ЄРДР з вірною правовою кваліфікацією. Визнавши, що матеріали оперативного підрозділу УСР в Сумській області містять не повноту, матеріали були спрямовані на доопрацювання і для зібрання всіх документів. В подальшому, вказані матеріали до ОСОБА_1 не повертались, не надавались та подальша їх доля йому не відома.
В судовому засіданні свідок ОСОБА_6 пояснив, що ним, як інспектором чергової частини 06.12.2022 були отримані зазначені матеріали вже після 22 години і керівництва на роботі вже не було. Тому, 07.12.2022 вказані матеріали передані були на підпис керівнику Сумського РУП, який в свою чергу скерував їх до т.в.о. начальника слідчого відділу.
Прокурор Окружної прокуратури міста Суми Чухно А.В. обставини, викладені у протоколі про вчинення адміністративного правопорушення, підтримав і зазначив про наявність в діях ОСОБА_1 ознак діянь, передбачених ч. 1 ст. 172-9 КУпАП, а тому просив призначити покарання правопорушнику у вигляді штрафу.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , прокурора Чухна А.В., свідка ОСОБА_6 та дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-9 КУпАП.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.172-9 КУпАП, підтверджується зібраними та дослідженими судом доказами.
Зокрема, протоколом адміністративного правопорушення №36-02/4, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст.172-9 КУпАП (а.с.1-9), яким встановлено факт вчинення порушення ОСОБА_1 вимог ч. 7 ст.12, п. 6 ст. 53 Закону та ст. 214 Кримінального процесуального кодексу України при виявленні корупційного правопорушення 06.12.2022 не вжив як службова особа органу державної влади передбачених законом заходів, а саме не забезпечив невідкладно, але не пізніше 24 годин після надходження, внесення відповідних відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань за обґрунтованим висновком Національного агентства про виявлення в діях посадових осіб Сумського обласного благодійного фонду сприяння розвитку охорони здоров'я ознак корупційного кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 Кримінального кодексу України.
Наказом начальника ГУ НП в Сумській області Чижом С. від 10.11.2022 № 433 о/с,- покладено тимчасове виконання обов'язків за вакантною посадою заступника начальника слідчого відділу Сумського РУП ГУ НП в Сумській області на ОСОБА_1 - заступника начальника відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління ГУ НП в Сумській області з 10.11.2022 по 01.01.2023 (а.с.111).
Відповідно до наказу т.в.о. начальника ГУ НП в Сумській області Калатури М. від 08.12.2022 № 478 о/с на період відсторонення заступника начальника Сумського РУП ГУ НП в Сумській області - начальника слідчого відділу Сулими С.В. тимчасове виконання обов'язків за вказаною посадою покладено на заступника начальника відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління ГУ НП в Сумській області Породька С.В. (а.с.110).
Згідно з посадовою інструкцією заступника начальника Сумського РУП ГУ НП в Сумській області - начальника слідчого відділу, затвердженою начальником Сумського РУП ГУ НП в Сумській області від 04.01.2021, окрім повноважень, передбачених КПК України, зокрема, розглядає заяви і повідомлення про злочини, що надходять до слідчого відділу, а також інші матеріали про злочини, виявлені поліцією, і забезпечує невідкладне, але не пізніше 24 годин після надходження, внесення слідчими відповідних відомостей до ЄРДР, повідомлення прокурора про початок розслідування та, у відповідності до вимог ст. 214 КПК України, надання слідчими витягу з ЄРДР заявнику (а.с.146-149).
З матеріалів ЖЄО №52835 від 06.12.2022 (22:27), вх.8709 від 06.12.2022 вбачається, що до Сумського РУП поштою через секретаря надійшли матеріали ЄО з управління стратегічних розслідувань в Сумській області №138 від 02.12.2022 для вивчення та прийняття рішення, щодо виявлених Нац. агенством запобігання корупції ознак корупційного правопорушення у діях посадових осіб Сумського обласного благодійного фонду сприяння розвитку охорони здоров'я (а.с.99-105).
Відповідно до ч.1 ст. 214 КПК України, - слідчий, дізнавач, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов'язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, розпочати розслідування та через 24 години з моменту внесення таких відомостей надати заявнику витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань. Слідчий, який здійснюватиме досудове розслідування, визначається керівником органу досудового розслідування, а дізнавач - керівником органу дізнання, а в разі відсутності підрозділу дізнання - керівником органу досудового розслідування.
Пунктом 6 ч. 2 ст. 39 КПК України, - керівник органу досудового розслідування уповноважений здійснювати досудове розслідування, користуючись при цьому повноваженнями слідчого.
Пунктом 4 розділу ІІІ Порядку ведення єдиного обліку в органах (підрозділах) поліції заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення та інші події, затвердженого наказом МВС України від 08.02.2019 №100, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.03.2019 за №223/33194 визначено, що заяви або повідомлення про кримінальні правопорушення, що надійшли до чергової служби головних управлінь Національної поліції та їх територіальних (відокремлених) підрозділів поліції, уповноважена службова особа після їх реєстрації в ІКС ІПНП (журналі ЄО) невідкладно, але не пізніше 24 годин з моменту реєстрації передає до органу досудового розслідування для внесення відповідних відомостей до ЄРДР та інформує про це керівника головного управління Національної поліції чи його територіального (відокремленого) підрозділу поліції або особу, яка виконує його обов'язки.
В ході проведеної перевірки Ст.ДОП ВП Сумського РУП ГУНП в Сумській області встановлено, що в діях посадових осіб Сумського обласного благодійного фонду сприяння розвитку охорони здоров'я ОСОБА_3 вбачаються ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України, та матеріали перевірки скеровано до слідчого відділу Сумського РУП ГУ ГУНП в Сумській області (рапорт від 22.12.2022) (а.с.104).
З урахуванням вказаної інформації, яка була викладена у рапорті старшого дільничного офіцера поліції СДОП ВП Сумського РУП Гонтаренка О. від 22.12.2022, матеріали обґрунтованого висновку Національного агентства від 15.11.2022 повторно зареєстровано в інформаційно-телекомунікаційній системі «Журнал єдиного обліку заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення та інші події» Сумського РУП 24.12.2022 за № 55557. За результатами опрацювання наявних, а також додаткової зібраних СДОП ВП Сумського РУП матеріалів повторно не забезпечено невідкладне, але не пізніше 24 годин після надходження, внесення слідчими відповідних відомостей до ЄРДР за вказаними матеріалами у зв'язку з відсутністю даних, які б указували на наявність кримінального провадження, та скеровано їх начальникові Сумського РУП для розгляду згідно із Законом України «Про звернення громадян» або Кодексом України про адміністративні правопорушення, розгляд яких доручено сектору дільничних офіцерів поліції відділу поліції Сумського РУП.
31.01.2023 внесено відповідні відомості до ЄРДР та зареєстровано кримінальне провадження №12023205520000094 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 358 КК України. Відомості про реєстрацію кримінального провадження внесені 31.01.2023 на підставі заяви ОСОБА_4 (а.с. 105).
Сумською обласною прокуратурою встановлено, що постановою Сумської обласної прокуратури скасовано постанову дізнавача Сумського районного управління ГУ НП в Сумській області якою закрито кримінальне провадження №12023205520000094 розпочатого за заявою ОСОБА_4 . Під час прийняття даного рішення прокурором змінено правову кваліфікацію з ч.1 ст.358 КК України на ч. 4 ст.191 КК України, а досудове розслідування у провадженні доручено слідчому відділу Сумського РУП.
Таким чином, факт скоєння ОСОБА_1 правопорушення щодо невжиття передбачених законом заходів посадовою чи службовою особою органу державної влади, посадовою особою місцевого самоврядування, юридичної особи, їх структурних підрозділів у разі виявлення корупційного правопорушення, суд вважає доведеним, а його дії кваліфікує за ч. 1 ст. 172-9 КУпАП.
Згідно положення ст. 33 КУпАП,- при накладенні адміністративного стягнення враховується характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Призначаючи адміністративне стягнення ОСОБА_1 , суд враховує характер вчиненого правопорушення, ступінь суспільної небезпеки вчиненого правопорушення, особу ОСОБА_1 , який раніше не судимий.
У відповідності до ст.ст. 34-35 КУпАП, обставин, що пом'якшують або обтяжують відповідальність, суд не вбачає.
На підставі вищенаведеного, враховуючи характер скоєного правопорушення та особу правопорушника, вважаю за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави.
На підставі ст. 40-1 КУпАП з правопорушника необхідно стягнути на користь держави судовий збір в розмірі 605,60 грн.
Керуючись ст.ст. 33-34, 40-1, ч. 1 ст. 172-9, ст.ст. 252, 280, 283-285 КУпАП, суд, -
постановив:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-9 КУпАП, та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі ста двадцяти п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 2125 грн.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у сумі 605 грн 60 коп. за наступними реквізитами: отримувач - ГУК у м. Києві /м. Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Відповідно до ч.1 ст.307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому копії постанови про накладення штрафу.
Відповідно до ст.308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений ч.1 ст.307 КУпАП, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, тобто 4250 грн.
Постанова може бути оскаржена до Сумського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя В.Б. Князєв