Єдиний унікальний номер №943/1382/24
Провадження №3/943/638/2024
24 червня 2024 року
Суддя Буського районного суду Львівської області Журибіда Б.М., при секретарі Пирка В.М., з участю прокурора Буського відділу Золочівської окружної прокуратури Тхорик Г.О., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянув матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли від начальника Львівського управління Депратаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, гр. України, не працюючого, не одруженого, жителя АДРЕСА_1
за ст.ст. 172-6 ч.1, 172-6 ч.1, 172-6 ч.1, 172-6 ч.1 КУпАП -
З протоколу про вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією № 21 від 18.06.2024 року вбачається, що ОСОБА_1 , перебуваючи на службі в поліції з 27.08.2021, а з 28.09.2022 на посаді дільничного офіцера поліції сектору превенції Золочівського районного відділу поліції ГУНП у Львівській області, маючи спеціальне звання лейтенант поліції, тобто являючись, відповідно до п.п. «з» п. 1 ч. 1 ст. З Закону та примітки до статті 172-6 КУпАП, суб'єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 та п. 2-7. розділу XIII Прикінцеві положення Закону, несвоєчасно, без поважних причин лише 26.03.2024 подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Крім того, ОСОБА_1 , перебуваючи на службі в поліції з 27.08.2021, а з 28.09.2022 на посаді дільничного офіцера поліції сектору превенції Золочівського районного відділу поліції ГУНП у Львівській області, маючи спеціальне звання лейтенант поліції, тобто являючись, відповідно до п.п. «з» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону та примітки до статті 172-6 КУпАП, суб'єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 та п. 2-7. розділу XIII Прикінцеві положення Закону, несвоєчасно, без поважних причин 26.03.2024 подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП (протокол про вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією № 22 від 18.06.2024 року).
Також ОСОБА_1 , перебуваючи на службі в поліції з 27.08.2021, а з 28.09.2022 на посаді дільничного офіцера поліції сектору превенції Золочівського районного відділу поліції ГУНП у Львівській області, маючи спеціальне звання лейтенант поліції, тобто являючись, відповідно до п.п. «з» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону та примітки до статті 172-6 КУпАП, суб'єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, будучи 16.06.2023 звільненим зі служби в поліції відповідно до наказу начальника ГУНП у Львівській області № 253 о/с від 16.06.2023, в порушення вимог абз. 1 ч. 2 ст. 45 та п. 2-7. розділу ХІІІ Прикінцеві положення Закону, несвоєчасно, без поважних причин 26.03.2024 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період не охоплений раніше поданими деклараціями (при звільненні), чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП (протокол про вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією № 23 від 18.06.2024 року).
Крім того, ОСОБА_1 , перебуваючи на службі в поліції з 27.08.2021, а з 28.09.2022 на посаді дільничного офіцера поліції сектору превенції Золочівського районного відділу поліції ГУНП у Львівській області, маючи спеціальне звання лейтенант поліції, тобто являючись, відповідно до п.п. «з» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону та примітки до статті 172-6 КУпАП, суб'єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, будучи 16.06.2023 звільненим зі служби в поліції відповідно до наказу начальника ГУНП у Львівській області № 253 о/с від 16.06.2023, в порушення вимог абз. 2 ч. 2 ст. 45 та п. 2-7. розділу XIII Прикінцеві положення Закону, несвоєчасно, без поважних причин лише 24.05.2024 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка припинила діяльність (після звільнення), чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП. (протокол про вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією № 24 від 18.06.2024 року).
Постановою судді Буського районного суду від 24.06.2024 року дані адмінматеріали об'єднані в одне провадження.
Прокурор підтримала протоколи про адміністративне правопорушення, просила визнати ОСОБА_1 винуватим у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та призначити у виді штрафу в розмірі 60 неоподатковуваних мінімумів громадян.
ОСОБА_1 визнав себе винуватим у вчиненні даних правопорушень, просив обмежитись мінімальним покаранням.
Вислухавши думку учасників справи, вивчивши матеріали справи, дослідивши докази у їх сукупності, приходжу до наступного висновку.
Так, ОСОБА_1 , перебуваючи на службі в поліції з 27.08.2021, а з 28.09.2022 на посаді дільничного офіцера поліції сектору превенції Золочівського районного відділу поліції ГУНП у Львівській області, маючи спеціальне звання лейтенант поліції, відповідно до п.п. «з» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону та примітки до статті 172-6 КУпАП, суб'єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 та п. 2-7. розділу XIII Прикінцеві положення Закону, несвоєчасно, без поважних причин лише 26.03.2024 подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік.
Декларація щорічна (з будь-якою позначкою) за 2021 рік подається у період з 00 годин 00 хвилин дня, наступного за днем припинення чи скасування воєнного стану, до 00 годин 00 хвилин відповідного числа третього місяця від такого дня. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня 2021 року включно) та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
У подальшому, пунктом 2-7 розділу XIII Прикінцеві положення Закону, встановлено, що особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану" (№3384-ІХ від 20.09.2023, який набрав чинності 12.10.2023, подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року. Суб'єкти декларування, зазначені у частинах сьомій - чотирнадцятій статті 45 цього Закону, подають відповідні декларації у строки, встановлені частинами сьомою, чотирнадцятою статті 45 цього Закону, якщо відповідні декларації не було подано раніше.
Таким чином, ОСОБА_1 зобов'язаний був подати щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік, не пізніше 31.01.2024.
Однак, згідно даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування, ОСОБА_1 подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік, лише 26.03.2024 о 14:46 год, тобто несвоєчасно.
Поважні причини для несвоєчасного подання щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування у ОСОБА_1 - відсутні.
Датою вчинення адміністративного правопорушення є: 26.03.2024 - дата несвоєчасного подання щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік.
Датою виявлення правопорушення є дата складання протоколу - червня 2024 року, так як на момент складання протоколу були зібрані всі необхідні докази, що в сукупності свідчать про всі ознаки правопорушення.
Крім того, ОСОБА_1 , перебуваючи на службі в поліції з 27.08.2021, являючись суб'єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 та п. 2-7. розділу XIII Прикінцеві положення Закону, несвоєчасно, без поважних причин лише 26.03.2024 подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік. Зобов'язаний був подати таку щорічну декларацію особи за 2022 рік, не пізніше 31.01.2024.
Однак, згідно даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування, подав таку лише 26.03.2024 о 11:33 год, тобто несвоєчасно.
Поважні причини для несвоєчасного подання щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування у ОСОБА_1 - відсутні.
Датою вчинення адміністративного правопорушення є: 26.03.2024 - дата несвоєчасного подання щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік.
Датою виявлення правопорушення є дата складання протоколу - червня 2024 року, так як на момент складання протоколу були зібрані всі необхідні докази.
Крім того, ОСОБА_1 , перебуваючи на службі в поліції з 27.08.2021, маючи спеціальне звання, тобто являючись суб'єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, будучи 16.06.2023 звільненим зі служби в поліції відповідно до наказу начальника ГУНП у Львівській області № 253 о/с від 16.06.2023, в порушення вимог абз. 1 ч. 2 ст. 45 та п. 2-7. розділу ХІІІ Прикінцеві положення Закону, несвоєчасно, без поважних причин 26.03.2024 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період не охоплений раніше поданими деклараціями (при звільненні), чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
ОСОБА_1 зобов'язаний був подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період не охоплений раніше поданими деклараціями (при звільненні), не пізніше 31.01.2024.
Однак, згідно даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування, подав декларацію лише 26.03.2024 о 11:33 год, тобто несвоєчасно.
Поважні причини для несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період не охоплений раніше поданими деклараціями (при звільненні) у ОСОБА_1 - відсутні.
Також, ОСОБА_1 , перебуваючи на службі в поліції з 27.08.2021, маючи спеціальне звання, будучи суб'єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, 16.06.2023 був звільненим зі служби в поліції відповідно до наказу начальника ГУНП у Львівській області № 253 о/с від 16.06.2023 та в порушення вимог абз. 2 ч. 2 ст. 45 та п. 2-7. розділу XIII Прикінцеві положення Закону, несвоєчасно, без поважних причин 24.05.2024 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка припинила діяльність (після звільнення), чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Датою вчинення адміністративного правопорушення є: 24.05.2024 - дата несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка припинила діяльність (після звільнення).
Поважні причини для несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка припинила діяльність (після звільнення), у ОСОБА_1 - відсутні.
Дослідивши матеріали справи, приходжу до висновку, що в діях ОСОБА_1 , з врахуванням положень ст. 36 КУпАП, вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Згідно ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, вина (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами є будь-які фактичні дані, на підставі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Відповідно до вимог ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Відповідно до ст.278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання чи правильно складений протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ст.245 КУпАП, завданням провадження в справах про адміністративне правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що спричиняють вчиненню адміністративний правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян в дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно ст.280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати, чи винна дана особа у вчиненні правопорушення.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП підтверджується матеріалами справи, зокрема, протоколами про адміністративне правопорушення № 21, 22, 23 та 24 від 18.06.2024, витягами з наказів, копією розписки, копією послужного списку, письмовими поясненнями та особистим зізнанням порушника.
Враховуючи наведене, вважаю, що в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Поважні причини щодо несвоєчасного подання таких декларацій в порушника відсутні, строки, передбачені ст. 38 КУпАП не сплили, та останньому слід обрати стягнення у виді штрафу.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому копії постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження даної постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати штрафу у строк, встановлений статтею 307 КУпАП, стягнення накладається у подвійному розмірі відповідно до ст. 308 КУпАП.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому копії постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження даної постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати штрафу у строк, встановлений статтею 307 КУпАП, стягнення накладається у подвійному розмірі відповідно до ст. 308 КУпАП.
Керуючись ст.ст. 33, 40-1, 283-285, 287, 307-308 КпАП України, суддя -
ОСОБА_2 визнати винуватим, з врахуванням положень ст. 36 КУпАП, у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 172-6 ч. 1 КпАП України, танакласти стягнення у виді штрафу в розмірі шістдесят неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 1020 (одну тисячу двадцять) гривень 00 копійок в дохід держави.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави 605,60 гривень судового збору.
Відповідно до ст. 307 КУпАП, штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження постанови - не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
На підставі ст. 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у вищезазначений строк постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.
Постанова може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня винесення постанови до Львівського апеляційного суду.
Повний текст постанови складено 25 червня 2024 року.
Суддя Б. М. Журибіда