21 червня 2024 року справа № 580/3312/24
м. Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Кульчицького С.О., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження (у письмовому провадженні) в приміщенні суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити дії,
До Черкаського окружного адміністративного суду звернулась ОСОБА_1 (далі - позивач) з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області (далі - відповідач), в якому просить:
- визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо непроведення перерахунку та виплати пенсії позивачу з 01.05.2023 на підставі довідки від 23.04.2021 № 22/6-1678, виданої Міністерством внутрішніх справ України, з урахуванням основних і додаткових видів грошового забезпечення;
- зобов'язати відповідача здійснити з 01.05.2023 перерахунок та виплату пенсії позивача на підставі довідки від 23.04.2021 № 22/6-1678 про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії, та виплатити різницю між фактично отриманими та належними до сплати сумами пенсії.
Додатково просить здійснити перерахунок та виплату призначеної пенсії позивача в разі втрати годувальника з урахуванням щомісячної доплати в сумі 2000 гривень, яка встановлена постановою Кабінету Міністрів України № 713 від 14 липня 2021 року «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб» з 01 травня 2023 року.
В обґрунтування позову зазначає, що їй призначено пенсію по втраті годувальника. 05.02.2024 з довідки ГУ ПФУ в Черкаській області позивачу стало відомо, що відповідач здійснює виплату їй пенсії в разі втрати годувальника - батька ОСОБА_2 на підставі розрахунку відповідно до довідки про розмір грошового забезпечення від 27.03.2018 № 8023, а не на підставі розрахунку відповідно до довідки про розмір грошового забезпечення від 23.04.2021 № 22/6-1678. Крім того ОСОБА_2 отримував щомісячну доплату до пенсії у сумі 2 000,00 грн, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 № 713, однак під час призначення пенсії позивачу відповідачем не враховано вищевказану доплату. В подальшому позивач звернулась до відповідача із заявою про перерахунок її пенсії відповідно до довідки про розмір грошового забезпечення від 23.04.2021 № 22/6-1678 з урахуванням щомісячної доплати до пенсії у сумі 2 000,00 грн. Листом за № 3547-2142/К-03/8-2300/24 від 06.03.2024 відповідач відмовив в задоволенні заяви позивача та повідомив, що оскільки Черкаським окружним адміністративним судом у рішенні від 18.12.2021 у справі № 580/10316/21 зазначена особа, на користь якої винесено рішення - ОСОБА_2 , підстав для перерахунку позивачу пенсії в разі втрати годувальника на виконання рішення суду у справі № 580/10316/21, згідно із довідкою від 23.04.2021 № 22/6-1678, виданої Міністерством внутрішніх справ України, наразі немає. Також повідомлено, що до розміру пенсії встановлено щомісячну доплату згідно з постановою КМУ від 14.07.2021 № 713 «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб» у розмірі 1 000 грн (2000 грн : 2 (кількість утриманців). Вважаючи бездіяльність відповідача щодо здійснення перерахунку пенсії позивачу протиправною, позивач звернулась з даним позовом до суду.
Ухвалою Черкаського окружного адміністративного суду від 09.04.2024 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито спрощене позовне провадження в адміністративній справі без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Відповідач подав до суду відзив на позов, в якому просить у задоволенні позову відмовити.
Дослідивши матеріали справи, суд встановив наступні обставини.
Позивач перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Черкаській області та отримує пенсію по втраті годувальника - батька ОСОБА_2 , призначену відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
Пенсію по втраті годувальника позивачу призначено з 01.05.2023, що підтверджується протоколом призначення пенсії у розмірі 70% грошового забезпечення померлого батька.
05.02.2024 з довідки ГУ ПФУ в Черкаській області позивачу стало відомо, що відповідач здійснює виплату їй пенсії в разі втрати годувальника - батька ОСОБА_2 на підставі розрахунку відповідно до довідки про розмір грошового забезпечення від 27.03.2018 № 8023, а не на підставі розрахунку відповідно до довідки про розмір грошового забезпечення від 23.04.2021 № 22/6-1678.
Рішенням Черкаського окружного адміністративного суду від 18.12.2021 у справі № 580/10316/21 зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Черкаській області (18000, м. Черкаси, вул. Смілянська, 23, код ЄДРПОУ 21366538) провести перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_2 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) з 01.04.2019 на підставі довідки Міністерства внутрішніх справ України від 23.04.2021 № 22/6-1678, з урахуванням раніше проведених виплат.
Крім того, ОСОБА_2 отримував щомісячну доплату до пенсії у сумі 2 000,00 грн, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 № 713, однак під час призначення пенсії позивачу відповідачем не враховано вищевказану доплату.
В подальшому позивач звернулась до відповідача із заявою про перерахунок її пенсії відповідно до довідки про розмір грошового забезпечення від 23.04.2021 № 22/6-1678 з урахуванням щомісячної доплати до пенсії у сумі 2 000,00 грн.
Листом за № 3547-2142/К-03/8-2300/24 від 06.03.2024 відповідач відмовив в задоволенні заяви позивача та повідомив, що оскільки Черкаським окружним адміністративним судом у рішенні від 18.12.2021 у справі № 580/10316/21 зазначена особа, на користь якої винесено рішення - ОСОБА_2 , підстав для перерахунку позивачу пенсії в разі втрати годувальника на виконання рішення суду у справі № 580/10316/21, згідно із довідкою від 23.04.2021 № 22/6-1678, виданої Міністерством внутрішніх справ України, наразі немає. Також повідомлено, що до розміру пенсії встановлено щомісячну доплату згідно з постановою КМУ від 14.07.2021 № 713 «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб» у розмірі 1 000 грн (2000 грн : 2 (кількість утриманців).
Вважаючи бездіяльність відповідача щодо здійснення перерахунку пенсії позивачу протиправною, позивач звернулась з даним позовом до суду.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає таке.
Частиною другою статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
За приписами частини 1 статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Таким чином, право особи на отримання пенсії, як складової права на соціальний захист, є її конституційним правом.
Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, а також пенсійного забезпечення членів сімей військовослужбовців, яким призначена пенсія в разі втрати годувальника, є, зокрема, Закон України від 09.04.1992 № 2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон №2262-ХІІ).
Як зазначено у статті 29 Закону від 09.04.1992 № 2262-ХІІ пенсії в разі втрати годувальника сім'ям військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом призначаються, якщо годувальник помер у період проходження служби або не пізніше 3 місяців після звільнення зі служби чи пізніше цього строку, але внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних у період проходження служби, а сім'ям пенсіонерів з числа цих військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом - якщо годувальник помер у період одержання пенсії або не пізніше 5 років після припинення її виплати.
Статтею 30 Закону № 2262-ХІІ визначено, що право на пенсію в разі втрати годувальника мають непрацездатні члени сімей і загиблих, померлих або таких, що пропали безвісти військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію, які перебували на їх утриманні. Непрацездатними членами сім'ї вважаються: батьки та дружина (чоловік), якщо вони досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", або є особами з інвалідністю.
Розміри пенсії в разі втрати годувальника визначені у статті 36 Закону від 09.04.1992 № 2262-ХІІ, та визначаються у відсотковому вираженні від розміру грошового забезпечення (заробітної плати) загиблого (померлого) годувальника.
Статтею 43 Закону № 2262-XII передбачено, що пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до частини першої статті 45 Закону № 2262-XII сім'ям пенсіонерів з числа військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом пенсії в разі втрати годувальника обчислюються з того ж грошового забезпечення (заробітку), з якого було обчислено пенсію годувальникові.
Згідно із ч.2 ст.51 Закону №2262-ХІІ перерахунок пенсій, призначених особам з числа військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової служби) рядового, сержантського, старшинського та офіцерського складу, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.
Відповідно до частини третьої статті 51 згаданого Закону перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів ПФУ та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.
Перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку. Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону (частини перша, друга статті 63 Закону №2262-XII).
Отже, підставою для здійснення перерахунку раніше призначених пенсій може бути як рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України, так і відповідна заява пенсіонера про перерахунок пенсії у разі зміни розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення або у зв'язку із введенням нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій.
Так, постановою Кабінету Міністрів України "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" від 30.08.2017 №704 (далі за текстом - Постанова №704) затверджено тарифні сітки розрядів і коефіцієнтів посадових окладів, схеми тарифних розрядів, тарифних коефіцієнтів, додаткові види грошового забезпечення, розміри надбавки за вислугу років, пунктом 2 якої установлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
На підставі ч.4 ст.63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" Кабінетом Міністрів України прийнято постанову "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" від 21.02.2018 р. №103 (далі - Постанова №103).
Пунктом 1 Постанови №103 постановлено перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" до 1 березня 2018 (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 1 березня 2018 р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб".
З огляду на зміст п.7 Постанови №103 постановлено уповноваженим органам після набрання чинності цією постановою забезпечити оформлення та подання до органів Пенсійного фонду України довідок про розміри грошового забезпечення, визначені в пункті 1 цієї постанови, відповідно до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 р. №45.
Водночас, у Додатку 2 до Порядку № 45 в редакції Постанови № 103 форму довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, викладено в новій редакції, в якій відсутні такі складові грошового забезпечення, як щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення).
Відповідно до п.п. 2, 3 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45 (далі - Постанова №45), Пенсійний фонд України після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо перерахунку пенсій та отримання відповідного повідомлення від Мінсоцполітики повідомляє своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки), та надсилає відповідну інформацію Міноборони, МВС, Національній поліції, Мін'юсту, Мінінфраструктури, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, ДФС, Управлінню державної охорони, Адміністрації Держспецзв'язку, Адміністрації Держприкордонслужби, ДСНС, Службі судової охорони (далі - державні органи).
Головні управління Пенсійного фонду України у десятиденний строк з моменту надходження зазначеного повідомлення складають списки за формою згідно з додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів (далі - уповноважені органи) видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.
На підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 (далі - довідки) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.
Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.
Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018 у справі №826/3858/18, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019 р., визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" та зміни до пункту 5 і додатка 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військ служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
Отже, з набранням чинності 01.03.2018 Постановою Кабінету Міністрів України №704 у осіб, пенсія яким призначена до 01.03.2018 відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" виникло право на перерахунок пенсії з 01.01.2018. Згідно п.1 постанови перерахунок пенсії проводився на підставі довідки встановленого зразка у п.2 постанови КМУ №103 з урахуванням трьох складових: розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби.
Лише після визнання нечинними пункти 1,2 постанови КМУ №103 з 05.03.2019 - з дня набрання чинності судовим рішенням у справі №826/3858/18 виникли підстави для перерахунку пенсій, призначених згідно із Законом №2262-ХІІ, з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років, а також додаткових видів грошового забезпечення, оскільки з цієї дати особа має право на отримання пенсії, виходячи з розміру складових, розрахованих згідно з постановою №704 у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону №2262-ХІІ та статті 9 Закону №2011-ХІІ.
В той же час, з викладеного слідує, що право на перерахунок пенсії з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років, а також додаткових видів грошового забезпечення станом на 05.03.2019, мають право особи, яким пенсія була призначена до 01.03.2018 відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" та яким пенсія була перерахована відповідно до постанови КМУ №103 з 01.01.2018 на підставі довідки з урахуванням трьох складових.
Від дотримання вказаних обставин залежить наявність підстав для перерахунку пенсії на підставі відповідної довідки про розмір грошового забезпечення станом на 05.03.2019, у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 №2262-XII "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", із зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, для здійснення обчислення та перерахунку з 01.04.2019 основного розміру його пенсії.
Як свідчать матеріали справи, позивач перебуває на обліку в ГУ ПФУ України в Черкаській області та отримує пенсію по втраті годувальника відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" з 01.05.2023.
Пенсія по втраті годувальника була призначена з урахуванням трьох складових: розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою.
Станом на 05.03.2019 пенсія відповідно до Закону № 2262-XII позивачу не була призначена, а тому вона не набула права на її перерахунок з 01.04.2019, але вона має право на перерахунок пенсії з дати призначення пенсії - 01.05.2023 на підставі довідки від 23.04.2021 № 22/6-1678, виданої Міністерством внутрішніх справ України, з урахуванням основних і додаткових видів грошового забезпечення.
Згідно із ч. 2 ст. 51 Закону № 2262-ХІІ перерахунок пенсій, призначених особам з числа військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової служби) рядового, сержантського, старшинського та офіцерського складу, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.
Враховуючи вищевикладене, суд зазначає, що позивач має право на перерахунок пенсії по втраті годувальника на підставі довідки від 23.04.2021 № 22/6-1678, виданої Міністерством внутрішніх справ України, станом на 05.03.2019, з дати призначення пенсії, а саме з 01.05.2023.
З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що відповідач протиправно відмовив позивачу у проведенні перерахунку пенсії по втраті годувальника з врахуванням довідки від 23.04.2021 № 22/6-1678, виданої Міністерством внутрішніх справ України, станом на 05.03.2019.
Щодо позовних вимог про зобов'язання здійснити перерахунок пенсії з урахуванням щомісячної доплати до пенсії у сумі 2000 грн, суд зазначає, що позовні вимоги у цій частині є необґрунтованими та задоволенню не підлягають, оскільки позивачу нараховано та здійснено виплату вищевказаної доплати у розмірі 1 000 грн (2000 грн : 2 (кількість утриманців), відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 № 713, що підтверджується як листом відповідача № 3547-2142/К-03/8-2300/24 від 06.03.2024 так і розрахунком від 05.02.2024, який додано позивачем до позовної заяви.
До того ж, згідно з ч. 1 ст. 5 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист.
Таким чином, згідно вказаної норми, захисту в порядку адміністративного судочинства підлягають порушені права.
Оскільки позовні вимоги в цій частині стосуються перерахунку пенсії, який буде здійснений у майбутньому, а підстав вважати, що відповідачем буде припинено виплату вищевказаної доплати, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 № 713 немає, то вказані вимоги є передчасними і такими, що задоволенню не підлягають.
За вказаних обставин, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи та виходячи з меж позовних вимог, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є частково обґрунтованими та підлягають задоволенню частково.
Згідно з ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна, довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Частиною 2 ст. 77 КАС України передбачено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Щодо розподілу судових витрат, суд зазначає наступне.
Відповідно до ч. 1 ст. 132 КАС України судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи.
Згідно з ч. 3 ст. 139 КАС України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб'єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.
Судові витрати зі сплати судового збору розподілу не підлягають, оскільки позивач звільнена від його сплати на підставі п. 9 ч. 1 ст. 5 Закону України "Про судовий збір".
Керуючись статтями 2, 6, 9, 14, 19, 76, 77, 132, 139, 241-246, 255 КАС України, суд,
Адміністративний позов задовольнити частково.
Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області щодо непроведення перерахунку та виплати пенсії ОСОБА_1 з 01.05.2023 на підставі довідки від 23.04.2021 № 22/6-1678, виданої Міністерством внутрішніх справ України, з урахуванням основних і додаткових видів грошового забезпечення.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Черкаській області (вул. Смілянська 23, м. Черкаси, 18001, код ЄДРПОУ 21366538) здійснити з 01.05.2023 перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_2 ) на підставі довідки від 23.04.2021 № 22/6-1678 про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії, та виплатити різницю між фактично отриманими та належними до сплати сумами пенсії.
В іншій частині позовних вимог - відмовити.
Копію рішення направити особам, які беруть участь у справі.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, яка може бути подана до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення. У разі застосування судом частини третьої статті 243 КАС України, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Суддя Сергій КУЛЬЧИЦЬКИЙ