29607, м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1, e-mail: inbox@km.arbitr.gov.ua, тел.(0382)71-81-84
м. Хмельницький
"19" червня 2024 р.Справа № 924/1109/23
Господарський суд Хмельницької області у складі:
суддя Крамар С.І., розглянувши матеріали справи
за заявою Головного управління ДПС у Хмельницькій області, м. Хмельницький
до Товариства з обмеженою відповідальністю "ТСЦ ПОДІЛЛЯ", с. Розсоша Хмельницького району Хмельницької області
про відкриття провадження у справі про банкрутство (заява Хмельницького обласного центру зайнятості про визнання грошових вимог)
Представники сторін:
від заявника (кредитора): Манастирський В.В. - представник Хмельницького обласного центру зайнятості згідно довіреності №22-010/1666 від 17.06.2024;
від кредиторів: не з'явились;
від боржника: не з'явились;
за участю ліквідатора: не з'явився
В судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частини ухвали.
Процесуальні дії по справі, стислий виклад позицій сторін.
18.10.2023 до Господарського суду Хмельницької області надійшла заява Головного управління ДПС у Хмельницькій області, м. Хмельницький до Товариства з обмеженою відповідальністю "ТСЦ ПОДІЛЛЯ", с.Розсоша Хмельницького району Хмельницької області про відкриття провадження у справі про банкрутство.
Ухвалою суду від 13.11.2023 прийнято заяву Головного управління ДПС у Хмельницькій області, м.Хмельницький до Товариства з обмеженою відповідальністю "ТСЦ ПОДІЛЛЯ", с. Розсоша Хмельницького району Хмельницької області про відкриття провадження у справі про банкрутство до розгляду та призначено підготовче засідання по справі.
Ухвалою Господарського суду Хмельницької області від 21.12.2023 відкрито провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "ТСЦ ПОДІЛЛЯ", введено процедуру розпорядження майном, розпорядником майна боржника призначено арбітражного керуючого Аверкина В.В.
Постановою від 17.04.2024 припинено процедуру розпорядження майном, визнано банкрутом ТОВ "ТСЦ ПОДІЛЛЯ", відкрито ліквідаційну процедуру відносно ТОВ "ТСЦ ПОДІЛЛЯ, ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого Аверкина В.В.
17.04.2024 на офіційному веб-порталі судової влади України оприлюднено повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.
31.05.2024 до господарського суду надійшла заява Хмельницького обласного центру зайнятості про визнання кредиторських вимог до боржника на загальну суму 18 851,25грн, з яких: 12 795,25грн - заборгованість по сплаті страхових внесків та 6 056,00грн - витрати на оплату судового збору, яка ухвалою суду від 05.06.2024 призначена до розгляду в судовому засіданні.
Заявник (кредитор) - Хмельницький ОЦЗ, в судовому засіданні грошові вимоги підтримує в повному обсязі. Як вбачається із поданої заяви та наданих до неї документів, грошові вимоги складаються із заборгованості зі сплати страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Ліквідатор - арбітражний керуючий Аверкин В.В., в судове засідання не з'явився, однак на адресу суду надіслав пояснення від 17.06.2024 по справі, згідно яких вказав, що визнає заявлені грошові вимоги Хмельницького обласного центру зайнятості до боржника в повному обсязі.
Судом враховується, що згідно статей 42, 46 Господарського процесуального кодексу України участь сторони у судовому засіданні є її правом. При цьому, норми вказаної статті зобов'язують сторони добросовісно користуватись належними їм процесуальними права.
З огляду на викладене, враховуючи належне повідомлення учасників провадження про дату, час та місце розгляду справи, вимоги розумності строку судового розгляду, суд вважає за можливе розглянути справу за наявними в ній матеріалами.
Розглянувши матеріали заяви про визнання грошових вимог, дослідивши матеріали справи, судом встановлено та враховується таке.
Згідно ст.1 Кодексу, кредитор - юридична або фізична особа, а також контролюючий орган, уповноважений відповідно до Податкового кодексу України здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у межах своїх повноважень, та інші державні органи, які мають вимоги щодо грошових зобов'язань до боржника; забезпечені кредитори - кредитори, вимоги яких до боржника або іншої особи забезпечені заставою майна боржника; конкурсні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, що виникли до відкриття провадження у справі про банкрутство і виконання яких не забезпечено заставою майна боржника; поточні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, що виникли після відкриття провадження у справі про банкрутство.
Відповідно до ч.1, ч.2, ч.4, ч.6 ст.45 Кодексу конкурсні кредитори за вимогами, що виникли до дня відкриття провадження у справі про банкрутство, зобов'язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують, протягом 30 днів з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство.
Відлік строку на заявлення грошових вимог кредиторів до боржника починається з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство.
Для кредиторів, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, усі дії, вчинені у судовому процесі, є обов'язковими так само, як вони є обов'язковими для кредиторів, вимоги яких були заявлені протягом встановленого строку.
Вимоги кредиторів, заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, задовольняються в порядку черговості, встановленої цим Кодексом.
Кредитори, вимоги яких заявлені після завершення строку, визначеного частиною першою цієї статті, є конкурсними, однак не мають права вирішального голосу на зборах та комітеті кредиторів.
Якщо кредитор заявив вимоги після здійснення розрахунків з іншими кредиторами, то сплачені таким кредиторам кошти поверненню не підлягають.
Вимоги кредиторів, заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, розглядаються господарським судом у порядку черговості їх отримання у судовому засіданні, яке проводиться після попереднього засідання господарського суду.
За результатами розгляду зазначених заяв господарський суд постановляє ухвалу про визнання чи відхилення (повністю або частково) вимог таких кредиторів.
Відповідно до ч.4 ст.60 Кодексу України з процедур банкрутства у ліквідаційній процедурі господарський суд розглядає заяви з вимогами поточних кредиторів, які надійшли до господарського суду після офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом. Заяви з вимогами поточних кредиторів розглядаються господарським судом у порядку черговості їх надходження. За результатами розгляду зазначених заяв господарський суд своєю ухвалою визнає чи відхиляє (повністю або частково) вимоги таких кредиторів.
Вимоги кредиторів погашаються в порядку черговості, визначеної статтею 64 цього Кодексу. Якщо кредитор заявив вимоги після здійснення розрахунків з іншими кредиторами, сплачені таким кредиторам кошти поверненню не підлягають.
На адресу суду Хмельницький обласний центр зайнятості 31.05.2024 подав заяву про визнання кредиторських вимог до боржника на загальну суму 18 851,25грн, з яких: 12 795,25грн - заборгованість по сплаті страхових внесків та 6 056,00грн - витрати на оплату судового збору.
Як вбачається із матеріалів поданої заяви про визнання грошових вимог, Товариство з обмеженою відповідальністю "ТСЦ Поділля" було зареєстроване в Хмельницькому районному центрі зайнятості як платник страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (далі - Фонд) за №221700984.
Судом звернуто увагу, що відповідно до поданої заяви за товариством існує борг в розмірі 12 795,25грн по сплаті страхових внесків. Вказаний борг підтверджується розрахунковою відомістю про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду за 2010 рік в цілому.
Враховуючи подані кредитором документи в якості доказів існування заборгованості, суд дійшов висновку, що дана заборгованість виникла до відкриття провадження у справі про банкрутство, тобто є конкурсною, однак заявником вимоги заявлені після закінчення строку, встановленого ст. 45 КУзПБ для їх подання.
Згідно з приписами частини 2 ст. 4, пункту 1 ч. 1 ст. 16, статей 17 (ч. 3), 19, 35 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" до 01.01.2011 на товариство було покладено обов'язок в порядку, строки та у розмірах визначених цим законом нараховувати, обчислювати та своєчасно і в повному обсязі сплачувати страхові внески, а також встановлена відповідальність за порушення вимог цього закону, у т.ч. за несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків.
Відповідно до пункту 7 Розділу VIII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" заборгованість із сплати страхових внесків та суми внесків, нарахованих на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, не сплачені станом на 1 січня 2011 року, підлягають стягненню та сплаті відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості.
Відповідно до наказу Мінекономіки України від 20.10.2022 №4058, Хмельницький міський центр зайнятості (код ЄДРПОУ 14169903) реорганізовано шляхом приєднання до Хмельницького обласного центру зайнятості (код ЄДРПОУ 03491381). Хмельницький обласний центр зайнятості є правонаступником усіх майнових і немайнових прав та обов'язків.
Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 64 Кодексу України з процедур банкрутства у другу чергу задовольняються вимоги із зобов'язань, що виникли внаслідок заподіяння шкоди життю та здоров'ю громадян, шляхом капіталізації у ліквідаційній процедурі відповідних платежів, у тому числі до Фонду соціального страхування України за громадян, які застраховані в цьому фонді, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, зобов'язань із сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інше соціальне страхування, крім вимог, задоволених позачергово, з повернення невикористаних коштів Фонду соціального страхування України, а також вимоги громадян - довірителів (власників) довірчих товариств або інших суб'єктів підприємницької діяльності, які залучали майно (кошти) довірителів (вкладників).
Виходячи з викладеного, суд вважає за доцільне визнати Хмельницький обласний центр зайнятості кредитором боржника на суму 12 795,25грн з віднесенням до другої черги задоволення вимог кредиторів.
Поряд з вищенаведеними вимогами, до реєстру вимог кредиторів підлягає також судовий збір у розмірі 6 056,00грн, сплачений за подання заяви із кредиторськими вимогами до боржника, - вимоги першої черги.
Керуючись ст.ст. 9, 45, 47, 48, 64 Кодексу України з процедур банкрутства, ст.ст. 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
Заяву Хмельницького обласного центру зайнятості, м. Хмельницький №23-015.3/1989 від 30.05.2024 про визнання грошових вимог до боржника у сумі 18 851,25грн задовольнити.
Визнати грошові вимоги Хмельницького обласного центру зайнятості (29000, м. Хмельницький, провулок Шевченка, 10; код ЄДРПОУ 03491381) до боржника - Товариства з обмеженою відповідальністю "ТСЦ ПОДІЛЛЯ", (вул. Леніна, 4, с. Розсоша, Хмельницький район, Хмельницька область, 31363; код ЄДРПОУ 33363890) в сумі 12 795,25грн - підлягають задоволенню в другу чергу; та 6 056,00грн - витрати по сплаті судового збору, які відносяться до першої черги вимог кредиторів.
Ліквідатору включити вимоги Хмельницького обласного центру зайнятості (29000, м. хмельницький, провулок Шевченка, 10; код ЄДРПОУ 03491381) до реєстру вимог кредиторів.
Ухвала оголошена та набрала законної сили 19.06.2024. Ухвала може бути оскаржена в порядку передбаченому статтями 255-257 Господарського процесуального кодексу України.
Копію ухвали надіслати на адреси: кредиторів, боржника, ліквідатора.
Повний текст ухвали складено 24.06.2024.
Суддя Крамар С.І.