Справа №601/1818/24
Провадження № 3/601/943/2024
24 червня 2024 року
Суддя Кременецького районного суду Тернопільської області Шульгач Н.М., розглянувши матеріали, які надійшли від Кременецького районного відділу поліції ГУНП в Тернопільській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого АДРЕСА_1 не працюючого,
за ст. 173 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД №161234 від 04.06.2024 ОСОБА_1 04.06.2024 о 17 год. 00 хв. встановлено, що перебуваючи за адресою АДРЕСА_1 , систематично та на протязі тривалого часу умисно здійснює увімкнення радіоприймача, музики та шансону, при цьому жодним чином не реагує на зауваження та прохання місцевих жителів, чим порушує громадський порядок і спокій громадян.
В судовому засіданні ОСОБА_1 та його представник адвокат Сідоров В.М. просили повернути справу на дооформлення, оскільки неконкретизовано місце вчинення правопорушення, системаиттичність дій, та кому саме заподіяна шкода.
Дослідивши матеріали справи приходжу до висновку, що матеріал про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , по факту інкримінованого йому правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП підлягає поверненню на дооформлення з наступних підстав.
Згідно ч. 1 ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Однак у протоколі про адміністративне правопорушення серії ВАД №161234 точно не зазначено де саме вчинено адміністративне правопорушення, чи у приватному будинку, чи на вулиці, тобто неможливо встановити наявність чи відсутність громадського місця, що є обов'язковою ознакою ст.173 КУпАП. Крім цього, не зазначено яким чином порушено громадський порядок та спокій громадян, а також не зазначено кому саме заподіяно шкоду його діями та неконкретизовано систематичність дій.
Зазначені недоліки не дають можливості повно та об'єктивно розглянути дану справу та накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення відповідно до вимог ст. 33 КУпАП.
За таких обставин вважаю, що матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст.173 Кодексу України про адміністративні правопорушення, необхідно направити до Кременецького РВП ГУНП в Тернопільській області, для належного оформлення.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 173, 256, 280, 283 КУпАП,-
Адміністративний матеріал, що надійшов з Кременецького РВП ГУНП в Тернопільській області про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 173 КУпАП повернути для дооформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: