Справа № 595/1071/24
Провадження № 1-кс/595/288/2024
20 червня 2024 року м. Бучач
Слідчий суддя Бучацького районного суду Тернопільської області ОСОБА_1
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2
начальника СВ ВП №2 (м. Бучач) ОСОБА_3
розглянувши клопотання заступника начальника - начальника СВ відділення поліції №2 (м. Бучач) Чортківського районного відділу поліції ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_3 , погоджене із прокурором Бучацької окружної прокуратури Тернопільської області ОСОБА_4 , подане в межах кримінального провадження №42024212020000001, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань 17 січня 2024 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.364 КК України, про проведення огляду,-
20 червня 2024 року до Бучацького районного суду Тернопільської області надійшло клопотання заступника начальника - начальника СВ відділення поліції №2 (м. Бучач) Чортківського РВП ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_3 , в якому вона просить надати дозвіл працівникам відділення поліції №2 (м. Бучач) Чортківського РВП ГУНП в Тернопільській області, а саме: ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_3 , ОСОБА_8 , із залученням спеціаліста, а також за участю представника Регіонального відділення Фонду державного майна України по Івано-Франківській, Чернівецькій та Тернопільській областях, на проведення огляду майна цілісного майнового комплексу Бучацького мальтозного заводу, що за адресою: АДРЕСА_1, яке перебуває в оренді ПрАТ «Галіція Дистилері».
Клопотання мотивує тим, що 17 січня 2024 року в Бучацьку окружну прокуратуру надійшов рапорт від начальника ІНФОРМАЦІЯ_1 підполковника ОСОБА_9 про те, що посадові особи Регіонального відділення Фонду державного майна України по Івано-Франківській, Чернівецькій та Тернопільській областях, зловживаючи своїм службовим становищем, всупереч інтересам служби порушили порядок передачі в оренду цілісного майнового комплексу Бучацького мальтозного заводу, що знаходиться в АДРЕСА_1, тим самим зменшили надходження коштів до державного бюджету.
17 січня 2024 року відомості про дану пригоду внесено до ЄРДР за №42024212020000001, за ознаками злочину, передбаченого ч.2 ст.364 КК України.
Під час досудового розслідування встановлено, що 12 грудня 2001 року між Регіональним відділенням Фонду державного майна країни по Тернопільській області (правонаступником майна, прав та обов'язків якого є Регіональне відділення Фонду державного майна України по Івано-Франківській, Чернівецькій та Тернопільській областях) та Закритим акціонерним товариством «Галспарт» (правонаступником якого є ПрАТ «Галіція Дистилері», укладено договір оренди №9 цілісного майнового комплексу (надалі - ЦМК) структурного підрозділу (горілчаного цеху) Бучацького мальтозного заводу.
Згідно п 1.1. Договору орендодавець передає, а орендар приймає в строкове платне користування цілісний майновий комплекс структурного підрозділу (горілчаний цех) Бучацького мальтозного заводу (надалі об'єкт оренди), склад і вартість якого визначено відповідно до акта оцінки, затвердженого наказом регіонального відділення №678 від 12.12.2001, протоколу про результати інвентаризації та розподільчого балансу, складеного станом на 30 листопада 2001 року і становить 756 675 грн (п.10.1 Договору).
Договір було укладено строком на 5 років, що діяв з 12.12.2001 до 12.12.2006 (пункт 10.1 Договору).
При цьому зазначено, що вартість орендованого майна при укладенні Договору визначена у відповідності до вимог статті 11 Закону України «Про оренду державного та комунального майна» №2269-ХІІ та пункту 4 Методики оцінки вартості об'єктів оренди, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 10 серпня 1995 №622 (у редакціях чинних на час укладення договору оренди).
Угодою №5 від 12.01.2007 термін дії Договору продовжено з 13.12.2006 до 12.02.2007 до прийняття Міністерством аграрної політики України (органом, уповноваженим управляти даним майном) відповідного рішення щодо погодження умов поновлення чи припинення терміну дії договору.
Угодою №6 від 21.01.2007 погоджено строк дії Договору оренди з 21.01.2007 до 12.12.2009 включно.
Угодою №7 від 12.01.2010 продовжено термін дії Договору з 13.12.2009 до 12.02.2010 до прийняття Міністерством (органом уповноваженим управляти даним майном, переданим в оренду) рішення щодо визначення терміну продовження дії Договору оренди.
Угодою №8 від 11.03.2010 продовжено термін дії Договору з 13.02.2010 до 12.04.2010 до вирішення питання стосовно визначення терміну продовження дії Договору.
Угодою №9 від 22.07.2011 продовжено термін дії Договору оренди з 13.04.2010 до 12.04.2015 (п. 10.1 Договору), укладена на виконання постанови Львівського апеляційного господарського суду від 28.10.2010 у справі №17/22- 504, якою визнано продовженим договір оренди №9-ЦМК від 12.12.2001 терміном на п'ять років на тих самих умовах.
Рішенням господарського суду Тернопільської області від 21.02.2017 у справі №921/1193/15-т/7 задоволено позов ПрАТ «Галіція Дистилері» до РВ ФДМУ по Тернопільській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача: Міністерство аграрної політики та продовольства України - визнано продовженим Договір оренди №9-ЦМК цілісного майнового комплексу структурного підрозділу (горілчаного цеху) Державного підприємства «Бучацький мальтозний завод» від 12.12.2001, укладений між Регіональним відділенням та ЗАТ «Галспирт» (ПрАТ «Галіція Дистилері»), терміном на 5 років на тих самих умовах з 13.04.2015 до 13.04.2020.
Постановою Львівського апеляційного господарського суду від 10.05.2017 та постановою Вищого господарського суду від 12.10.2017 у справі №921/1193/15-г/7 залишено в силі рішення господарського суду Тернопільської області від 21.02.2017 у справі №921/1193/15-г/7.
Водночас вказано, що Законом України від 21.04.2011 №3269-УІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо орендних відносин» частину другу статті 11 доповнено реченням такого змісту: «У разі якщо на момент продовження дії договору оренди остання оцінка об'єкта оренди була зроблена більш як три роки тому, для продовження (поновлення) договору оренди провадиться оцінка об'єкта оренди».
У зв'язку з цим Регіональне відділення листом від 19.01.2018 №18-06-00264 запропонувало ПрАТ «Галіція Дистилері» укласти з Регіональним відділенням Фонду державного майна України по Тернопільській області та Тернопільським обласним комунальним підприємством «Експерт» договір про надання послуг з оцінки необоротних активів, переданих в оренду та майно, набуте під час оренди за державні кошти цілісного майнового комплексу структурного підрозділу (горілчаного цеху) Державного підприємства «Бучацький мальтозний завод», за адресою: вул. Бариська, 8А, м. Бучач, Тернопільська область, що перебувають на балансі ПрАТ «Галіція Дистилері» в редакції запропонованій Регіональним відділенням Фонду Державного майна України по Тернопільській області на що отримано відмову ПрАТ «Галіція Дистилері».
Рішенням господарського суду Тернопільської області від 20.10.2020 у справі №921/465/20 задоволено позовну заяву ПрАТ «Галіція Дистилері» до Регіонального відділення Фонду державного майна України по Івано-Франківській, Чернівецькій та Тернопільській областях про визнання продовженим договору оренди №9-ЦМК цілісного майнового комплексу структурного підрозділу (горілчаного цеху) Бучацького мальтозного заводу від 12.12.2001, що укладений між Регіональним відділенням Фонду державного майна України по Тернопільській області та Закритим акціонерним товариством «Галспирт» терміном на п'ять років на тих самих умовах з 14.04.2020 до 13.04.2025.
В ході досудового розслідування допитано в якості свідків працівників Регіонального відділення Фонду державного майна України по Івано-Франківській, Чернівецькій та Тернопільській областях, які повідомили, що ПрАТ «Галіція Дистилері» сплачує до держбюджету орендну плату за єдиний майновий комплекс структурного підрозділ) (горілчаного цеху) Бучацького мальтозного заводу. До складу вказаного об'єкту оренди при укладенні договору оренди входило 106 одиниць основних засобів (в т. ч. нерухоме майно: цех горілки, склад готової продукції, склад №1, склад №2 металічний, склад №3 металічний, котельня цеху розливу, комплект огорожі). Під час дії договору оренди за рахунок амортизаційних відрахувань придбано компресор. Станом на сьогоднішній день до складу об'єкту оренди входить 107 одиниць основних засобів (перелік майна додається). При цьому зазначає, що у договорі оренди та акті приймання - передачі площ орендованого в складі ЄМК нерухомого майна не вказано, а відтак не можливо вказати достовірну площу.
Окрім цього, з'ясовано, що відповідно до інформаційної довідки з Державного реєстру та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо суб'єкта, станом на 14.09.2016 за ПрАТ «Галіція Дистилері» зареєстроване право власності на 5 (п'ять) нежитлових будівель, а саме: спиртосховище коньячних спиртів. Б, загальною площею 646,7 кв.м; цех по виробництву коньяків, А, загальною площею 927,2 кв.м; будівля газової котельні площею 70,8 кв.м; будівля пожежної насосної станції В площею 8,5 кв.м; будівля прохідної загальною площею 21,7 кв.м, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 . Відповідно до інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо суб'єкта станом на 16.06.2022 зазначене майно зарестровано за ТОВ «Українська сировина» ЛТД (код за ЄДРПОУ 19122065).
Окрім цього з'ясовано, що інвентаризація майна, яке перебуває в оренді ПрАТ «Галіція Дистилері» проведено станом на 31.08.2021, однак з моменту укладення договору оренди тобто з 2001 року будь-яка оцінка майна, яке перебуває в оренді не проводилась.
Слідчий зазначає, що з метою встановлення наявності та вартості майна, яке перебуває в оренді ПрАТ «Галіція Дистилері», що знаходиться за адресою: вул. Бариська, 8А, м. Бучач, Тернопільська область, для проведення у подальшому аудиторської перевірки з метою нарахування шкоди завданої внаслідок невжиття заходів працівниками Регіонального відділення Фонду державного майна України по Івано-Франківській, Чернівецькій та Тернопільській областях щодо зміни орендної плати, необхідно провести огляд даного майна за участю спеціаліста та представника фонду. Із цією метою ПрАТ «Галіція Дистилері» було надіслано запит про надання дозволу на проведення огляду.
24.05.2024року отримано відповідь від ПрАТ «Галіція Дистилері» в якій вказано про відсутність правових підстав для надання дозволу на проведення огляду, посилаючись на ст.237 КПК України, згідно якої огляд проводиться виключно на підставі ухвали слідчого судді і в жодному випадку не на підставі запиту.
Враховуючи наведене, з метою вирішення вищезазначених питань, фіксації вчинення кримінального правопорушення, необхідно провести огляд майна, яке перебуває в оренді ПрАТ «Галіція Дистилері» за адресою: вул. Бариська, 8А, м. Бучач Тернопільська область, з метою встановлення наявності даного майна, яке перебуває у оренді, встановленні площ та кількості будівель, їхньої вартості, відмежування будівель, які на праві власності належать ПрАТ «Галіція Дистилері» від будівель, які дане товариство орендує. Відомості, які будуть візуально сприйняті та відображенні в протоколі огляду матимуть доказове значення у кримінальному провадженні при прийнятті процесуального рішення на підтвердження чи спростування факту вчинення кримінального правопорушення.
У судовому засіданні заступник начальника - начальника СВ ВП №2 (м. Бучач) клопотання підтримала з підстав, викладених у ньому, та просила його задовольнити.
Заслухавши пояснення слідчого, дослідивши зміст клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя дійшов до наступних висновків.
Національне законодавство, зокрема стаття 30 Конституції України гарантує кожному недоторканність житла чи іншого володіння особи. Згідно із цією статтею не допускається проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення в них огляду чи обшуку інакше як за вмотивованим рішенням суду.
У свою чергу, ст. 8 Європейської конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 04 листопада 1950 року встановлює, що кожен має право на повагу до свого приватного і сімейного життя, до свого житла і кореспонденції.
Органи державної влади не можуть втручатись у здійснення цього права, за винятком випадків, коли втручання здійснюється згідно із законом і є необхідним у демократичному суспільстві в інтересах національної та громадської безпеки чи економічного добробуту країни, для запобігання заворушенням чи кримінальним правопорушенням, для захисту здоров'я чи моралі або для захисту прав і свобод інших осіб.
Відповідно до ч.1, 2 ст.237 КПК України з метою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення кримінального правопорушення слідчий, прокурор проводять огляд місцевості, приміщення, речей та документів. Огляд житла чи іншого володіння особи здійснюється згідно з правилами цього Кодексу, передбаченими для обшуку житла чи іншого володіння особи.
Відповідно до ч. 1 ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
За даними ч.3 ст.234 КПК України у разі необхідності провести обшук слідчий за погодженням з прокурором або прокурор звертається до слідчого судді з відповідним клопотанням, яке повинно містити відомості про:
1) найменування кримінального провадження та його реєстраційний номер;
2) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв'язку з розслідуванням якого подається клопотання;
3) правову кваліфікацію кримінального правопорушення з зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність;
4) підстави для обшуку;
5) житло чи інше володіння особи або частину житла чи іншого володіння особи, де планується проведення обшуку;
6) особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться;
7) індивідуальні або родові ознаки речей, документів, іншого майна або осіб, яких планується відшукати, а також їхній зв'язок із вчиненим кримінальним правопорушенням;
8) обґрунтування того, що доступ до речей, документів або відомостей, які можуть у них міститися, неможливо отримати органом досудового розслідування у добровільному порядку шляхом витребування речей, документів, відомостей відповідно до частини другої статті 93 цього Кодексу, або за допомогою інших слідчих дій, передбачених цим Кодексом, а доступ до осіб, яких планується відшукати, - за допомогою інших слідчих дій, передбачених цим Кодексом. Зазначена вимога не поширюється на випадки проведення обшуку з метою відшукання знаряддя кримінального правопорушення, предметів і документів, вилучених з обігу.
До клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими прокурор, слідчий обґрунтовує доводи клопотання, а також витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого подається клопотання.
Відповідно до ч.5 ст.234 КПК України слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про обшук, якщо прокурор, слідчий не доведе наявність достатніх підстав вважати, що:
1) було вчинено кримінальне правопорушення;
2) відшукувані речі і документи мають значення для досудового розслідування;
3) відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду;
4) відшукувані речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи;
5) за встановлених обставин обшук є найбільш доцільним та ефективним способом відшукання та вилучення речей і документів, які мають значення для досудового розслідування, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб, а також заходом, пропорційним втручанню в особисте і сімейне життя особи.
Згідно з положеннями ст. 233 КПК України ніхто не має права проникнути до житла чи іншого володіння особи з будь-якою метою, інакше як лише за добровільною згодою особи, яка ними володіє, або на підставі ухвали слідчого судді, крім випадків, установлених частиною третьою цієї статті, тобто лише у невідкладних випадках, пов'язаних із врятуванням життя людей та майна чи з безпосереднім переслідуванням осіб, які підозрюються у вчиненні злочину.
У кожному конкретному випадку, слідчий суддя зобов'язаний перевірити наявність підстав для надання дозволу на проведення обшуку (огляду).
Аналіз положень статей 233-235, 237 КПК України дає підстави дійти висновку, що особа, яка звертається до слідчого судді з клопотанням про проведення обшуку/огляду житла чи іншого володіння особи, окрім іншого, має доведе наявність достатніх підстав вважати, що було вчинено кримінальне правопорушення; навести докази, того, що речі, документи або відомості, з приводу яких заявлено клопотання та до яких планується отримати доступ шляхом проведення обшуку/огляду, неможливо отримати органом досудового розслідування у добровільному порядку або за допомогою інших слідчих дій, передбачених чинним КПК України.
На обґрунтування клопотання слідча долучила рапорт начальника ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_9 №69/5/2-128 н/г, адресований начальнику ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_10 13 січня 2024 року, в якому він доповів про те, що в ході виконання завдань, покладених на СБ України, отримано інформацію щодо ознак порушення методики передачі Регіональним відділенням Фонду державного майна України по Івано-Франківській, Чернівецькій та Тернопільській областях в оренду цілісного майнового комплексу, а саме структурного підрозділу (горілчаний цех) Бучацького мальтозного заводу, що ймовірно призвело до значного ненадходження коштів до державного бюджету. За наявними даними, незалежна оцінка майна РВ ФДМУ не проводилась з 2001 року, а вартість ЦМК структурного підрозділу (горілчаний цех) Бучацького мальтозного заводу по теперішній час визначена в сумі 756000 грн. Внаслідок протиправної діяльності посадових осіб РВ ФДМУ комерційною структурою не сплачено значні кошти до державного бюджету на загальну суму понад 500000 грн, чим завдано збитки економіці держави.
За даними інформаційного листа ОСОБА_11 №69/5/2-2535 н/т від 25.09.2023, адресованого заступнику начальника РВ ФДМУ по Івано-Франківській, Чернівецькій та Тернопільській областях - начальнику Управління ОСОБА_12 , з посиланням на ст.25 ЗУ «Про Службу безпеки України», просили надати інформацію щодо причин відсутності проведення незалежної оцінки майна та інвентаризації об'єкта у встановлені терміни (наявність нормативних документів, судових рішень, тощо). За наявними даними, незалежна оцінка вказаного майна РВ ФДМУ не проводилась з 2001 року, а вартість ЦМК структурного підрозділу (горілчаний цех) Бучацького мальтозного заводу по теперішній час визначена в сумі 756000 грн. При цьому, остання інвентаризація переданого в оренду ЦМК структурного підрозділу (горілчаний цех) Бучацького мальтозного заводу проводилась 31.08.2021, однак зведений акт інвентаризації не затверджувався.
Як вбачається з листа №10-12-01491, надісланого в.о. заступника начальника Регіонального відділення - начальника управління забезпечення реалізації повноважень у Тернопільській області ОСОБА_13 04 жовтня 2023 року у відповідь на лист Управління Служби безпеки №69/5/2-2535 н/т від 25.09.2023, поміж іншого зазначено, що рішенням господарського суду Тернопільської області від 20.10.2020 у справі №921/465/20 задоволено позовну заяву ПрАТ «Галіція Дистилері» до Регіонального відділення Фонду державного майна України по Івано-Франківській, Чернівецькій та Тернопільській областях про визнання продовженим договору оренди №9-ЦМК цілісного майнового комплексу структурного підрозділу (горілчаного цеху) Бучацького мальтозного заводу від 12.12.2001, що укладений між Регіональним відділенням Фонду державного майна України по Тернопільській області та Закритим акціонерним товариством «Галспирт» терміном на п'ять років на тих самих умовах з 14.04.2020 до 13.04.2025 (постановою Західного апеляційного господарського суду від 22.03.2021 апеляційну скаргу Регіонального відділення Фонду державного майна України по Івано-Франківській, Чернівецькій та Тернопільській областях залишено без задоволення, а рішення Господарського суду Тернопільської області від 20.10.2020 - без змін). З огляду на викладене, відповідно до вказаних рішень суду, Договір оренди продовжено на тих самих умовах. Щодо не затвердження зведеного акту інвентаризації повідомили, що ПрАТ «Галіція Дистилері» листом від 16.09.2021 №187 надано до Управління забезпечення реалізації повноважень у Тернопільській області матеріали інвентаризації орендованого державного майна Цілісного майнового комплексу структурного підрозділу (горілчаного цеху) Бучацького мальтозного заводу станом на 31.08.2021. За результатами опрацювання документів встановлено, що наявні основні засоби (більша частина) з нульовою залишковою балансовою вартістю, по яких є необхідність проведення переоцінки (оцінки) для отримання їх достовірної/ринкової вартості, а також проведення бухгалтерського обліку у відповідність до вимог стандартів, у зв'язку з чим зведений акт інвентаризації не затверджувався.
За даними листа №40 від 16 лютого 2024 року, ПрАТ «Галіція Дистилері» повідомило ВП №2 (м. Бучач) Чортківського РВП ГУНП в Тернопільській області про те, що цілісний майновий комплекс по АДРЕСА_1, було передано в оренду ПрАТ «Галіція Дистилері» на підставі Договору оренди №9-ЦМК від 12 грудня 2001 року та Акту приймання-передачі орендованого майна від 12 грудня 2001 року.
Відповідно до інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо суб'єкта №372703366, станом на 03.04.2024 майно, а саме: будівля газової котельні Г площею 70,8 кв.м; будівля пожежної насосної станції В площею 8,5 кв.м; будівля прохідної В загальною площею 21.7 кв.м, спиртосховище коньячних спиртів Б; цех по виробництву коньяків А, що знаходяться за адресою: АДРЕСА_1 , зарестровано за ТОВ «Українська сировина» ЛТД (код за ЄДРПОУ 19122065) на підставі договору купівлі-продажу нерухомого майна №2950 від 09.08.2021.
Згідно відповіді Регіонального відділення Фонду державного майна України по Івано-Франківській, Чернівецькій та Тернопільській областях №10-111-00559 від 09 квітня 2024 року, наданої на запит відділення поліції №2 (м. Бучач) Чортківського РВП, де поміж іншого повідомили, що 27 грудня 2017 року на виконання постанови заступника начальника відділу СУ Національної поліції в Тернопільській області від 15.11.2017 проведено інвентаризацію державного нерухомого майна, переданого в оренду ПрАТ «Галіція Дистилері» по Договору оренди, в результаті якої з'ясовано, що окремі об'єкти, право власності на які зареєстровано за ПрАТ «Галіція Дистилері», зокрема спиртосховище коньячних спиртів літ. Б, будівля газової котельні літ. Г та цех по виробництву коньяків літ. А є об'єктами державної власності, переданими в оренду вказаному суб'єкту господарювання.
Слідчий у заявленому клопотання вказує, що з метою фіксації вчинення кримінального правопорушення, необхідно провести огляд майна, яке орендує ПрАТ «Галіція Дистилері», що знаходиться за адресою: вул. Бариська. 8А, м. Бучач Тернопільська область, зокрема, встановленні площ та кількості будівель, їхньої вартості, відмежування будівель, які на праві власності належать ПрАТ «Галіція Дистилері» від будівель, які дане товариство орендує. Відомості, які будуть візуально сприйняті та відображенні в протоколі огляду матимуть доказове значення у кримінальному провадженні при прийнятті процесуального рішення на підтвердження чи спростування факту вчинення кримінального правопорушення.
Із витягу з ЄРДР за №42024212020000001 встановлено, що 17.01.2024 внесено відомості за фактом вчинення правопорушення, передбаченого ч.2 ст.364 КК України.
Так, з об'єктивної сторони злочин, передбачений ч.2 ст.364 КК України виражається у зловживанні службовим становищем, що заподіяло істотну шкоду охоронюваним законом правам та інтересам окремих громадян або державним чи громадським інтересам або інтересам юридичних осіб. Під зловживанням службовим становищем слід розуміти будь-яке умисне використання службовою особою всупереч інтересам служби своїх прав і можливостей, пов'язаних з її посадою. Зловживання службовим становищем передбачає наявність взаємозв'язку між службовим становищем винного і його поведінкою, яка виражається в незаконних діях або бездіяльності. Службова особа при зловживанні у будь-якій формі прагне скористатися своїм службовим становищем, яке передбачає як наявність визначених законами та іншими нормативно-правовими актами повноважень (прав і обов'язків), так і наявність фактичних можливостей, які надає їй сама посада (її загальновизнана вага, важливість, впливовість). Всупереч інтересам служби передбачає, що службова особа не бажає рахуватися з покладеними на неї законом чи іншим нормативно-правовим актом обов'язками, діє всупереч їм, не звертає увагу на службові інтереси.
Водночас слідчим не доведено, що огляд цілісного майнового комплексу Бучацького мальтозного заводу, що розташований за адресою: АДРЕСА_1, який перебуває в оренді ПрАТ «Галіція Дистилері» буде мати доказове значення в кримінальному провадженні за ч. 2 ст. 364 КПК України.
Огляд здійснюється з метою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення кримінального правопорушення, які мають значення для досудового розслідування та в подальшому можуть бути доказами (оскільки можуть прямо чи непрямо підтверджувати існування чи відсутність обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, та інших обставин, які мають значення для кримінального провадження, а також достовірність чи недостовірність, можливість чи неможливість використання інших доказів).
Наведені у клопотанні обставини та додані до клопотання копії документів не доводять наявність достатніх підстав вважати, що застосування такої слідчої дії як огляд майна цілісного майнового комплексу Бучацького мальтозного заводу, що за адресою: АДРЕСА_1, яке перебуває в оренді ПрАТ «Галіція Дистилері» на даному етапі за встановлених фактичних обставин буде пропорційним втручанню в права власника (володільця) даного нерухомого майна, що є підставою для відмови у задоволенні клопотання про проведення огляду.
Керуючись ст. 233, 234, 237, 309 КПК України, слідчий суддя,-
У задоволенні клопотання заступника начальника - начальника СВ відділення поліції №2 (м. Бучач) Чортківського районного відділу поліції ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_3 , погоджене із прокурором Бучацької окружної прокуратури Тернопільської області ОСОБА_4 , подане в межах кримінального провадження №42024212020000001, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань 17 січня 2024 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.364 КК України, про проведення огляду - відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Повний текст ухвали виготовлено та проголошено 25 червня 2024 року о 17 год. 00 хв.
Слідчий суддя ОСОБА_1