ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
про відкладення підготовчого засідання
м. Київ
24.06.2024Справа № 910/2868/24
За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ТРЕЙД ГРАНІТ ІНВЕСТ"
до Міністерства оборони України
про стягнення 5 274 907,16 грн
За зустрічною позовною заявою Міністерства оборони України
до Товариства з обмеженою відповідальністю "ТРЕЙД ГРАНІТ ІНВЕСТ"
про стягнення 21 574 082,19 грн
Суддя О.В. Гумега
секретар судового засідання
Патрікеєва Т.В.
Представники:
від позивача за первісним позовом/відповідача за зустрічним позовом - Коханій Т.В.,
від відповідача за первісним позовом/позивача за зустрічним позовом - ОСОБА_1 , ОСОБА_2
Товариство з обмеженою відповідальністю "ТРЕЙД ГРАНІТ ІНВЕСТ" (далі - позивач, ТОВ "ТРЕЙД ГРАНІТ ІНВЕСТ") звернулось до Господарського суду міста Києва з позовом до Міністерства оборони України (далі - відповідач) про стягнення грошових коштів у сумі 5 150 513,00 грн та грошових коштів у сумі 124 394,16 грн.
В обгрунтування позовних вимог про стягнення з відповідача грошових коштів у сумі 5 150 513,00 грн, позивач зазначив, що відповідачем стягнуто з позивача штрафні санкції за Договором № 286/2/22/79 на закупівлю послуги з організації харчування (55320000-9) від 26.12.2022 (далі - Договір) на загальну суму 5 150 513,00 грн. Позивач вважає, що грошові кошти у наведеній сумі набуті відповідачем безпідставно та підлягають поверненню позивачу.
В обгрунтування позовних вимог про стягнення з відповідача грошових коштів у сумі 124 394,16 грн, позивач зазначив, що відповідачем в порушення умов Договору не здійснено оплату за товар, що був поставлений позивачем відповідно до заявки відповідача № 5 від 27.01.2023, що підтверджуєтьсяі видатковою накладною № 6148 від 06.02.2023 та Актом приймання - передачі послуг із забезпечення продуктами харчування № 5042.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 13.03.2024 позовну заяву ТОВ "ТРЕЙД ГРАНІТ ІНВЕСТ" залишено без руху, встановлено позивачу спосіб та строк усунення недоліків позовної заяви.
25.03.2024 через відділ діловодства суду від позивача надійшла заява про усунення недоліків разом з доданими до неї письмовими поясненнями на виконання вимог ухвали суду від 13.03.2024.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 27.03.2024 прийнято позовну заяву ТОВ "ТРЕЙД ГРАНІТ ІНВЕСТ" до розгляду та відкрито провадження у справі № 910/2868/24, постановлено справу розглядати за правилами загального позовного провадження, розгляд справи призначено на 29.04.2024 о 15:10 год.
11.04.2024 представником відповідача сформовано в системі "Електронний суд" відзив на позовну заяву, зареєстрований 12.04.2024 у КП "Діловодство спеціалізованого суду".
12.04.2024 представником відповідача сформовано в системі "Електронний суд" зустрічну позовну заяву, зареєстровану 15.04.2024 у КП "Діловодство спеціалізованого суду".
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 25.04.2024 зустрічну позовну заяву Міністерства оборони України залишено без руху, встановлено позивачу за зустрічним позовом спосіб та строк усунення недоліків позовної заяви.
26.04.2024 представником відповідача (позивача за зустрічним позовом) сформовано в системі "Електронний суд" та зареєстровано у КП "Діловодство спеціалізованого суд" заяву про усунення недоліків зустрічної позовної заяви, до якої додано зустрічну позовну заяву в новій редакції та докази сплати судового збору у встановлених порядку і розмірі.
26.04.2024 представником відповідача сформовано в системі "Електронний суд" клопотання про розгляд справи у закритому судовому засіданні, зареєстроване у КП "Діловодство спеціалізованого суд" 29.04.2024.
У підготовче засідання, призначене на 29.04.2024, з'явились представники позивача та відповідача.
У підготовчому засіданні 29.04.2024 судом оголошено перерву до 27.05.2024 о 10:20 год.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 01.05.2024 зустрічну позовну заяву Міністерства оборони України прийнято до спільного розгляду з первісним позовом у справі № 910/2868/24, призначено підготовче засідання на 27.05.2024 о 10:20 год, постановлено розглядати справу у закритому судовому засіданні.
03.05.2024 в системі "Електронний суд" представником позивача за первісним/відповідача за зустрічним позовом сформовано та зареєстровано в автоматизованій системі "Діловодство спеціалізованого суду" відповідь на відзив.
10.05.2024 представником відповідача за первісним позовом/позивача за зустрічним позовом сформовано в системі "Електронний суд" та зареєстровано 13.05.2024 в КП "Діловодство спеціалізованого суду" клопотання про залишення відповіді на відзив без розгляду.
16.05.2024 представником позивача за первісним/відповідача за зустрічним позовом сформовано в системі "Електронний суд" та зареєстровано 17.05.2024 в КП "Діловодство спеціалізованого суду" відзив на зустрічну позовну заяву.
25.05.2024 представником відповідача за первісним позовом/ позивача за зустрічним позовом сформовано в системі "Електронний суд" та зареєстровано 27.05.2024 в КП "Діловодство спеціалізованого суду" письмові пояснення.
У підготовче засідання, призначене на 27.05.2024, з'явились представники позивача за первісним/відповідача за зустрічним позовом та відповідача за первісним позовом/позивача за зустрічним позовом.
Судом оголошено перерву до 03.06.2024 о 14:40 год.
30.05.2024 представником позивача за первісним/відповідача за зустрічним позовом сформовано в системі "Електронний суд" та зареєстровано 31.05.2024 в КП "Діловодство спеціалізованого суду" клопотання про поновлення строку на подачу відповіді на відзив.
30.05.2024 представником позивача за первісним/відповідача за зустрічним позовом сформовано в системі "Електронний суд" та зареєстровано 31.05.2024 в КП "Діловодство спеціалізованого суду" клопотання про поновлення строку на подачу відповіді на відзив.
31.05.2024 в системі "Електронний суд" представником відповідача за первісним позовом/ позивача за зустрічним позовом сформовано та зареєстровано в автоматизованій системі "Діловодство спеціалізованого суду" заву про поновлення процесуального строку на подання відповіді на відзив.
31.05.2024 в системі "Електронний суд" представником відповідача за первісним позовом/ позивача за зустрічним позовом сформовано та зареєстровано в автоматизованій системі "Діловодство спеціалізованого суду" заперечення на клопотання про поновлення процесуального строку.
У підготовче засідання, призначене на 03.06.2024, з'явились представники позивача за первісним/відповідача за зустрічним позовом та відповідача за первісним позовом/позивача за зустрічним позовом.
У підготовчому засіданні 03.06.2024 суд розглянув клопотання учасників справи, поновив строки та долучив до матеріалів всі заяви по суті спору, подані учасниками та заяви з процесуальних питань.
Суд розглянув та відхилив клопотання подане відповідачем за первісним позовом/позивачем за зустрічним про залишення відповіді на відзив без розгляду.
Судом оголошено перерву до 24.06.2024 о 10:40 год.
10.06.2024 в системі "Електронний суд" представником позивача за первісним позовом/відповідача за зустрічним позовом сформовано та зареєстровано в автоматизованій системі "Діловодство спеціалізованого суду" заперечення на відповідь на відзив на зустрічну позовну заяву.
У підготовче засідання, призначене на 24.06.2024, з'явились представники позивача за первісним/відповідача за зустрічним позовом та відповідача за первісним позовом/позивача за зустрічним позовом.
Суд долучив до матеріалів справи заперечення на відповідь на відзив на зустрічну позовну заяву подані представником позивача за первісним/відповідача за зустрічним позовом.
В підготовчому засіданні, призначеному на 24.06.2024 суд зобов'язав учасників справи подавати докази з урахуванням вимог норм ГПК України.
Відповідно до ч. 1 ст. 183 ГПК України підготовче засідання проводиться за правилами, передбаченими статтями 196 - 205 цього Кодексу, з урахуванням особливостей підготовчого засідання, встановлених главою 3 ГПК України.
Відповідно до ч. 3 ст. 177 ГПК України підготовче провадження має бути проведене протягом шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі. У виняткових випадках для належної підготовки справи для розгляду по суті цей строк може бути продовжений не більше ніж на тридцять днів за клопотанням однієї із сторін або з ініціативи суду.
Згідно ч. 2 ст. 183 ГПК України суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження у випадках, зокрема, коли питання, визначені частиною другою статті 182 цього Кодексу, не можуть бути розглянуті у даному підготовчому засіданні.
Згідно з ч. 7 ст. 183 ГПК України у разі відкладення підготовчого засідання підготовче засідання продовжується зі стадії, на якій засідання було відкладене.
У підготовчому засіданні, призначеному на 24.06.2024, після виходу з нарадчої кімнати суд оголосив вступну та резолютивну частини ухвали про продовження строку підготовчого провадження та про відкладення підготовчого засідання у справі.
Керуючись ст. 120, 121, 177, 182, 183, 202, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва.
1. Продовжити строк підготовчого провадження за ініціативою суду на тридцять днів.
2. Відкласти підготовче засідання у справі на 15.07.24 о 14:40 год. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду міста Києва за адресою: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 44- Б, зал № 4 .
2. Повідомити учасників справи про дату, час і місце підготовчого засідання. Явка учасників справи у підготовче засідання є не обов'язковою.
Повний текст ухвали складено та підписано 25.06.2024.
Ухвала набирає законної сили в порядку, передбаченому ст. 235 ГПК України.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Оксана ГУМЕГА